Şimdi Ara

Thermaltake'den oyunculara özel yeni kasa: Element V

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
4.005
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Komponent üretiminde sektörün köklü isimlerinden Thermaltake, Element serisi altında hazırladığı yeni bilgisayar kasasını duyurdu. Firmanın Element V olarak isimlendirdiği 532 x 220 x 537 mm boyutlarında ve 14.13 Kg ağırlığındaki yeni kasa, full tower formundaki yapısı ile oyuncular ve yüksek performans tutkunu kullanıcıları hedef alıyor. Beş adet 5.25-inç sürücü yuvasına sahip olan kasanın üst panelinde harici donanımlar için bir adet ses, bir adet eSATA ve dört adet USB portuna yer veriliyor. Su soğutma sistemleriyle uyumlu için hortum kanallarına sahip olan Element V ile Thermaltake, kasa içi soğutma performansını ön plana çıkartıyor. Firma tarafından yapılan açıklamaya göre Element V'de standart olarak tam beş adet kasa fanı kullanılıyor.

Ön kısmında iki, arka tarafta ise bir olmak üzere toplamda üç adet 120mm fana sahip olan kasanın üst kısmında 200mm, yan panelinde ise 230mm çapında Colorshift (üç renkli) serisi fanlara yer veriliyor. Aynı segmentteki diğer pek çok modelde olduğu gibi güç kaynağı bölmesinin alt kısma konumlandırıldığı Element V, tasarım özellikleri itibariyle hızlı donanım kurulumuna olanak tanıyor. Yüksek hava akışı için delikli ön panele sahip olan kasa, donanımlara hızlı erişim için mandallı yan panel ile geliyor. Geniş iç hacmiyle yüksek performans sınıfı anakartların hemen hepsiyle uyumlu olan Thermaltake Element V, 169$'lık yurt dışı etiket fiyatıyla önümüzdeki günlerde satışa sunulacak.

• güzell
  • güzel süper ama yine pahalı:)
  • gerçekten adına yakışır bir kasa olmuş tebrik etmek lazım..
  • tasarım güzel ama fan aşada olsaymş daha iyi olurmş:(
    ekran kartinn sicaklini baya etkilio şahsen denedm ;)
  • kasa güzel fakat gine fiyatı uçuk 169$ türkiye fiyati nasıl olur Allah bilir
  • @Qsqur

zaten ekran kartının olduğu yere geliyor :)
  • Güç kaynağı aşağıda ise bu kasa olmuş demektir.Zaten o kadar ağır bir parçayı neden yukarı asarlar anlamam.
  • Stacker 810 a benziyor tasarımı özellikle içi
  • bende var element serisi içi siyaha boyanmamış bu yeni serininn anlam veremedm
  • kasa güzel ama okadar da profesyonel bi kasa olmamış özellikle tasarımı..

cooler masterın rc serisi kasalarının tasarımı gibi..
  • görüntü güzel, ancak anakart tepsisi cıkarabilir olsaydı alınırlıgını arttırdı.
    Sırf kolay temizleme montajdan dolayı wh600bws alıcaktım.Ayreten bu yapısı ile saglam bi toz alıcaga benziyor.
    Ancak günün sorusu ati 5970 bunun içine sıgabilirmi :D

Rc 1000 halen rüyamdır bulamamıstım sıfırını bilgisayarımı alırken ondan haf a kalmıstık :(
  • Tasarımı güzel olmuş ama pencereli olsa daha güzel olurdu.
  • valla çok güzel kasa bence ama geç kaldı biraz ben aldım kasayı......
  • quote:

Orijinalden alıntı: fukarakoala

görüntü güzel, ancak anakart tepsisi cıkarabilir olsaydı alınırlıgını arttırdı.
    Sırf kolay temizleme montajdan dolayı wh600bws alıcaktım.Ayreten bu yapısı ile saglam bi toz alıcaga benziyor.
    Ancak günün sorusu ati 5970 bunun içine sıgabilirmi :D

Rc 1000 halen rüyamdır bulamamıstım sıfırını bilgisayarımı alırken ondan haf a kalmıstık :(

Sığar. Kasa Full Tower..
  • bu hafta sonu vatanda bunun G serisini gördüm, aynı tasarım fakat G serisinde ikişer tane 120 lik yerine önde tepede ve yanda 230 luk ve bir de kaçlık olduğunu hatırlamadığım bir egzost fan kullanmışlar.

Fiyatı da kdv kampanyası kapsamında 240 TL idi. Alıyordum son anda vazgeçtim açıkcası. Sistemi uprage edince alıcam, aklımda haf 922 var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mkguler

bu hafta sonu vatanda bunun G serisini gördüm, aynı tasarım fakat G serisinde ikişer tane 120 lik yerine önde tepede ve yanda 230 luk ve bir de kaçlık olduğunu hatırlamadığım bir egzost fan kullanmışlar.

Fiyatı da kdv kampanyası kapsamında 240 TL idi. Alıyordum son anda vazgeçtim açıkcası. Sistemi uprage edince alıcam, aklımda haf 922 var.

Kardeş bende HAF932 var. Kesinlikle çok sessiz ve ısınmıyor. Mesela şu an odada en sağda ben varım. Benim solumda hem de yolun ortasında HAF932 var. Ondan 2 metre ileride UFO var hem de en büyüğü. Isı kasayı da geçip bana kadar gelip beni terletiyor. Ama kasaya dokunuyorum. Her yeri buz.

• quote:

Orijinalden alıntı: OverClocKing

quote:

bu hafta sonu vatanda bunun G serisini gördüm, aynı tasarım fakat G serisinde ikişer tane 120 lik yerine önde tepede ve yanda 230 luk ve bir de kaçlık olduğunu hatırlamadığım bir egzost fan kullanmışlar.

Kardeş bende HAF932 var. Kesinlikle çok sessiz ve ısınmıyor. Mesela şu an odada en sağda ben varım. Benim solumda hem de yolun ortasında HAF932 var. Ondan 2 metre ileride UFO var hem de en büyüğü. Isı kasayı da geçip bana kadar gelip beni terletiyor. Ama kasaya dokunuyorum. Her yeri buz.

Bana biraz abartıyorsun gibi geldi.
    Çünkü neticede hava soğutma olduğundan kasanın sıcaklığı oda sıcaklığının altında olamaz.Mümkün değil.

• renk olarakta uygun olmuş, bence güzel tabi
  • quote:

Orijinalden alıntı: aykutx

quote:

Orijinalden alıntı: OverClocKing

quote:

Bana biraz abartıyorsun gibi geldi.
    Çünkü neticede hava soğutma olduğundan kasanın sıcaklığı oda sıcaklığının altında olamaz.Mümkün değil.

Yoo abartmıyorum. Hakikaten bayağı soğuk. Öyle buz dediysem oda sıcaklığının çok altında değil ama baya altında.

Hava ile Demirin sıcaklığı bir değildir sonuçta. Demir daha soğuk bir maddedir. Ama beklerim dersen ikisini de ölçerim dereceyi bulursam...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.