Şimdi Ara

Telefonda 'Selamün Aleyküm' Demek..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
72
Cevap
0
Favori
5.201
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar aklıma takıldı bu konu. Ben akrabanın yanında çalışırken bir adam geldi ve yarım kokoreç istedi. Biz tamam dedik hazırlarken adamın telefonu çalı. Adam konuştu konuştu ve en sonda "Tamam, selamun aleyküm" dedi. Ne anlama geliyor böyle telefonu kapatırken selamun aleyküm demek. Bilen var mı acaba ?

• aleyküm selammı dedi selamün aleykümmü?
  • AhmetxMehmetin selami var demiştir telefondaki buda aleykum selam demiştir
  • telefon acılıncada kapatılırkende slm verilir ...

ama herkez görünce yada topluluga girince veriyor allahın slm üzerine olsun anlamaında açılırken allahın slmyla kal gibi kapatırken oluyor
  • direk açınca da söyleyenler var. çok gıcık oluyorum.
  • Hayır arkadaşlar aleyküm selam demedi. Selamün aleyküm dedi ve kapattı adam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Delikanlı_15

Hayır arkadaşlar aleyküm selam demedi. Selamün aleyküm dedi ve kapattı adam.

Hatlar karışmış xD
  • quote:

Orijinalden alıntı: MartNisan

direk açınca da söyleyenler var. çok gıcık oluyorum.

Selamün Aleyküm:Allah'ın rahmeti ve bereketi üzerinize olsun..

Buna neden gıcık oluyorsun ? Adam sana dua ediyor.
  • Biryerden uzaklaşınca bir şeyi kapatıncada denilebilir Selamün aleyküm
    Ehl-i Sünnet ahalisi kullanır genelde, bende kullanmaya çalışırım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: 21

quote:

Selamün Aleyküm:Allah'ın rahmeti ve bereketi üzerinize olsun..

Teşekkür ederim

• İş Yerime Gelenler Selam veriyor Ama Bazıları Çıkarkende Selam Veriyor Bunu Anlamış Değilim :)
  • aleyküm selam dese hadi anlarımda, selamın aleyküm deyip kapatması düşündürücü

Biri bana hadi annenlere kardeşine selam söyle derse bide benden büyük biriyse baş üstüne aleyküm selam derim. Ama selamın aleyküm diye kapatmadım hiç telefonu
  • Bir yere girerken ve bir yerden çıkarken verilir, Allah'ın selamı... Gayet doğal bence :)
  • quote:

-Alo ayy şeker n'aptın bugün. ben işte arkadaşlarla pizza hut'a gittik ve ben down oldum. ketçap agzıma geldi heryer kırmızı fln.. ee nerelerdesn . tamam bende öpüyorum hadi chaooo

• quote:

Orijinalden alıntı: Numan

Bir yere girerken ve bir yerden çıkarken verilir, Allah'ın selamı... Gayet doğal bence :)

Doğrudur. Biryerden çıkarken veya telefonu kapatırken "Selamün Aleyküm" lafını pek fazla duymadığım için bana farklı gelmiş de olabilir..
  • quote:

Neyine gıcık oluyon ?
  • şaşıracak bişey yok gayet normal.
  • Bende ilk öğrendiğimde şaşırmıştım bi büyüğüm yanımızdan ayrılırken selamun aleyküm derdi, sanki yine muhabbete başlayacakmışız gibi, garibime giderdi. Aslında anlamak zor değil Allah'ın rahmeti ve bereketi üzerinde olsun diyor. Çıkarkende aynı şekilde. Güzel birşey aslında ama çok kullanılmıyor.
  • arayan kişinin yanında birisi daha vardır belki.

örnek konuşma:

--abi hüseyinin de selamı var sana yanımda o da...
    --tamam selamın aleyküm ( aslında aleyküm selam demesi gerekirdi ama yine de bi gariplik varmış.)
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.