Şimdi Ara

### ► QASHQAİ KULÜBÜ ◄ ### (673. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.980
Cevap
286
Favori
1.815.683
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 671672673674675
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ortalama hızınız nedir , 20 küsürlerdeyse , normal olabilir ,

benimde 1.5 dci manuel aracım 7.2 lerde ortalama hız 23 -25 arası
  • gecen hafta 40bin bakımı için nissan servise gittiğimde , navigasyon harita güncellemesini sordum en son 2014 de güncelleme yapılmıs dendi , benim arac 2012 ydi 120 lira gibi bi rakam söyledi ancak suan elimizde yok dedi :))

yani nissan harita güncellemesini pek takmıyor :)

artık iş internetteki navigasyon haritalarını bizim harita formatlarına senkronize edicek bi babayiğide bakıyo :D
  • 1.2 benzin otomatik kullanan arkadaslardan yakıt bilgisi alabilirmiyim cok değişik bilgiler var şehir içi ortalama hızlarınızda söylerseniz memnun oluurm

8 diyen var 9 diyen var 7 küsürlerde diyen var , nissan 8 i bulmaz diyor şaşırıyorum
  • Selamlar, siyah ya da gri alacağım, neden benzinli satıp dizel almak istiyorunsunuz 1.2 olmasına rağmen?

Ben asla o sese dayanamıyorum. Günlük 20km yol yaptığım için iş/ev arası gerekmiyorda doğrusu. Şu anda VW Polo 2012 kullanıyorum ortalama 6.0lt şehir içi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Red Fox -- 23 Mayıs 2016; 10:42:04 >
  • The Red Fox kullanıcısına yanıt
    Hocam lpg taktırılanilirse ki şu anda takılmıyor, bekliyeceğim. Yoksa dizel... Yakıtı için tabi.. 1.2 şehir içi 33 kuruş gibi yakıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çekişi ve torku nasıl 1.2 nin?

35 kuruş çok değil zira
  • quote:

Orijinalden alıntı: sancos

İşimizi bitirince ustaya arabayı sordum nasıl bunlar diye, almayı düşündüğüm araçlar içinde var dedim. Diğerleri ne diye sormadan arabayı anlattı. Kasa nissan japon ama motor fransız renault dedi. Motor duster ile aynı dedi. Motor olarak bir beklentin yoksa olabilir dedi. Bu paraya da bundan iyi bir suv alamazsın dedi. Çok üzüldüm. Bu aracı duster ile aynı cümlede telaffuz etmesi canımı sıktı.

Sizler bu konuda ne diyorsunuz?

Bu "Usta" aynı motorun Mercedes tarafından da kullanıldığını bilmiyor yada işine gelmemiş olabilir mi?
    Çekişi çok iyi turbo oluşu aracın sürüş keyfini güçlendiriyor torku yüksek oluşu çok iyi, araç dolu iken rampada biraz bayıyor, özellikle klima açıksa rampada önceden önlem alıp yüksek devir düşük vitesle çıkmak gerekiyor. Ben sürak tutkunu olmadığım için sorun değil. Bu aracın şehir içi ile uzun yolu arasında çok, aman aman fark yok, uzun yolda da 30 kuruş civarı yakar.
  • Ama Diesel olsun diyorsunuz :)

Bunun sebebi sadece yakıt tüketimi mi?

Zira diesel aracın bakım masrafları da bakım frekansları da daha fazladır.
    Evet evet, tamamen yakıt için değiştirebilirsem değiştirmek istiyorum. ama aracımdan da memnunum... Dizel dede çok kullanmam 2sene geçmeden değiştiririm..

• Arkadaşlar 60.000 TL civarı qasqai bakıyorum, dizel düşünüyorum. Hangi modelini önerirsiniz? Yol gösterecek olan var mı?
  • Tekna donanimini kullaniyorum 2012 dizel tekna donanim bana yeterli geliyor size de tavsiye ederim. Dun su araci gordum.http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-nissan-34.000-km-de-acil-satilik-boyasiz-kazasiz-qashqai-291275073/detay

• Merhaba Arkadaşlar ,

1 Ay önce Nissan QASHQAİ 1.5 Dizel Sky Pack Araç alarak aranıza katıldım. şu ana kadar araçtan memnunum. Bir şey sormak istiyorum gösterge panelinin ışığı bazen azalıyor kendiliğinde tekrar aydınlanıyor bu şekilde bir şeyle karşılaşan oldu mu ? Teşekürler .
  • Farlar yandiginda otomatik olarak isigi azaltiyor gece gozumuzu almasin diye. Farlar sonukken parlak oluyor gunduz iyi gormemiz icin.

• Arkadaşlar 2011 tekna pack kullandım (alacağım araba). Debriyajı o kadar sertti ki çok rahatsız oldum. Dacia sanderoya binince ilk başta debriyaj boşaldı sandım. Pamuk gibi o arabanın ki. Bir sıkıntı varmı sizce? Ayrıca sıkıntı yoksa bunu yumuşatma şansı varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fiestateam

Farlar yandiginda otomatik olarak isigi azaltiyor gece gozumuzu almasin diye. Farlar sonukken parlak oluyor gunduz iyi gormemiz icin.

Cevabınız için tşk ederim ben gündüzde kullanıyorum farları ama far açıkken veya klima açıkken yapıyor. Işığın azaldığını görüyorum bir zaman sonra tekrar aydınlanıyor.
  • 2013 modellerde 1.6 tekna skypack cvt model özellikleri nedir detaylı biliyormusunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sirkesurat -- 25 Mayıs 2016; 1:17:02 >

• 2017

• Off felaket olmuş 2017. Çok beğendim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafakumbar

Yeni araç alıpta debriyaj pedalına basınca, gacır-gıcır ses gelen varmı?

-15 bin bakımı bekliyorum ama rahatsız ediyor bazen aracım 10 binde...

Bende 2016 black edition düşünüyorum ancak 10000 km de servis dediler. Siz 15000 km demişsiniz. Benzinlimi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 671672673674675
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.