Şimdi Ara

### ► QASHQAİ KULÜBÜ ◄ ### (670. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15.980
Cevap
286
Favori
1.815.623
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 668669670671672
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba, Benim araçta da prins olduğundan dolayı cevap vermek istedim. Prins Yağlı sistem takılı aracımda. 2011 model ve şu an 172.000 km. de. Ankara içi ortalama 10 lt. LPG yakıt harcaması oluyor. Çekişi gayet iyi. Ben memnunum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ancyraa

Merhaba, Benim araçta da prins olduğundan dolayı cevap vermek istedim. Prins Yağlı sistem takılı aracımda. 2011 model ve şu an 172.000 km. de. Ankara içi ortalama 10 lt. LPG yakıt harcaması oluyor. Çekişi gayet iyi. Ben memnunum.

10 lt şehir içi çok iyi ... Benim araç 1.2 şehir içi ortalama 7,5 - 8 lt ⛽ benzin tüketimi var.

Bende 15 bin bakımından sonra taktırmak istiyorum, şuan 9 bin km de.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ankara da Opette 1.9 TL/LT. LPG nin. Ben depoyu doldurup 420-430 km. yol yapıyorum. Depo da 84-85 TL. LPg alıyor. Bu verdiğim rakam benzin hariç tabi. İlk çalıştırmada benzinle çalışıyor. Kışın benzin kullanımı gaza geç geçtiğinden yaza göre daha fazla oluyor. Ama ortalama 1-2km. de benzine geçiyor, motor ısınınca.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafakumbar

quote:

Orijinalden alıntı: leper

Merhaba arkadaşlar. 2010 model 100 bin Km'de, Prins marka LPG'li aracımı satacağım. Ancak satış Temmuz sonunda olacak. Temmuz sonuna kadar ihtiyacım var araca. Fiyat 46 bin TL. Detay öğrenmek isteyen ve ilgilenenler irtibata geçebilirler.

Hocam hayırlı olsun satışınız, prins markadan memnun musunuz? Yakıt miktarını paylaşır mısınız? Ben de taktırmak istiyorum...

Ağustos ayından beri yaklaşık 10.000 km dir kullanıyorum, prins yağsız olan.hiç sorun olmadı şimdilik.kesinlikle tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alkın34

quote:

quote:

Merhaba arkadaşlar. 2010 model 100 bin Km'de, Prins marka LPG'li aracımı satacağım. Ancak satış Temmuz sonunda olacak. Temmuz sonuna kadar ihtiyacım var araca. Fiyat 46 bin TL. Detay öğrenmek isteyen ve ilgilenenler irtibata geçebilirler.

Hocam hayırlı olsun satışınız, prins markadan memnun musunuz? Yakıt miktarını paylaşır mısınız? Ben de taktırmak istiyorum...

Ağustos ayından beri yaklaşık 10.000 km dir kullanıyorum, prins yağsız olan.hiç sorun olmadı şimdilik.kesinlikle tavsiye ederim.

Yakıt tüketimi sizde nasıl hocam ?

• Ben memnun kaldım. ehir içi 10-11 litre yakıyor.
  • 2015 Model Qashqai 1.6 Dizel otomatik versiyonunu kullanıyoruz ve yakıt tüketimi 6.5-7.5LT arasında ve dikkat etmeden eco mod açık olmadan kullanıyoruz bence gayet makul bir rakam böyle cüsseli ve büyük bir araç için istanbul trafiğinde.
  • merhaba, benin aracım astra j sedan, daha önce Hatchback veya sedan kullanan ve sonrasında qashqai kullanan arkadaşlara sorum olacak, uzun yol salınımları nasıl yani çok zıplıyor mu, yoruyor mu? genelde dingil mesafesi kısa ve yüksek olmasından kaynaklanan konforun düşük olduğu kanısı var. qashqai veya benzeri araçlarda bu da bu durum nasıl?

diğer sorum arka süspansiyon bağımsız mı?
    Teşekkürler.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: alkın34

quote:

quote:

Yakıt tüketimi sizde nasıl hocam ?

kullanıma bağlı. uzun yolda 120-130 ile 40 lt ile 400 km gidiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: erkan_apache

merhaba, benin aracım astra j sedan, daha önce Hatchback veya sedan kullanan ve sonrasında qashqai kullanan arkadaşlara sorum olacak, uzun yol salınımları nasıl yani çok zıplıyor mu, yoruyor mu? genelde dingil mesafesi kısa ve yüksek olmasından kaynaklanan konforun düşük olduğu kanısı var. qashqai veya benzeri araçlarda bu da bu durum nasıl?

diğer sorum arka süspansiyon bağımsız mı?
    Teşekkürler.

Ben daha once vectra b ve fiesta kullandim simdi qashqai kullaniyorum. Asiri bir ziplama yok ancak binek araca gore suspansiyonlar biraz daha gurultulu calisiyor arkalar bagimsiz. arabanin yuksek yapisi ani hareketlerde biraz tedirgin edebilir.ama genel manada bu durum sakin kullanimlarda sikinti cikarmaz.

• Selamlar,
    2011 visia için Ankarada baskı balata değişimi için onerebileceginiz usta var mıdır? Daha önce değiştiren varsa ne gibi fiyatlar çıkıyor acaba? Yada kendim debriyaj setini nerden temin edebilirim yer önerisi yapabilir misiniz?

Teşekkür ederim şimdiden

• Arkadaşlar merhaba.
    Qasqai Skyactive Dizel Otomatik düşünüyorum.
    Navigasyon ve geri görüş kamerası ile.
    İstanbuldaki bayilerin hangisi iyi fiyat verir, aracının arkasındadır, doğru dürüst bayiidir bilginiz var mı?
  • SONUNDA ALDIM 2 HAFTA ICINDE TESLIM EDECEKLER PREMIUM PACK 1,6 OTOMATIK 86 BIN TL HEYCANLA BEKLIYORUM...
  • quote:

Orijinalden alıntı: maestro2

Arkadaşlar bu aracın 1.5 dizeli ile 1.6 benzinli arasındaki performans farkı nasıldır? 2. el alacam arada 10.000 TL gibi bir fark oluyor.

Bir de LPG li kullanımda nasıldır?

Merhaba,

1.6 dizel Black edition aldım. Kullandığım kadarı ile 1.5 dizel ile 1.6 dizel arasında farkedilir derecede performans farkı var bu yüzden 1.6 dizel tavsiye ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilkersavasersoy

quote:

Orijinalden alıntı: mesut777

4 ay önce aldım aracımı Platinium Premium Pack. Arabanın donanımlı olması her zaman iyidir dolayısı ile başkalarını dinleme gayet güzel donanımları var arabanın. Ben de düz ve otomatık vıtes arasında kalıp düz vites almıştım.
    Sebebi bazı kullanıcılarda meydana gelen cvt şanzıman arızasıdır. Araçta komple şanzıman değişmesi gerekiyor ve garanti kapsamı geçmiş ise 20-30 bin lira para istiyorlar. Eğer her gun trafıkte degılsen duz vites alabilirsin. Ama her gunm sehırıcınde aktıf arac kullanıyorsan otomatık alman daha mantıklı.

MESUT BEY TEKRAR SELAM DUZ VITES TE KARAR KILDIM AMA GITTIGIMDE 2 MOTOR SECENEGI SUNDULAR 1,6 DIZEL MI YOKSA 1,5 DIZEL MI ALINMALI SIZCE COGU BAYI 1,5 VERME HEVESLISI 1,6 ALSAM SORUN OLURMU_?

1.6 black edition aldım. Bende 1.5 mi acaba diye düşünmüştüm ama şimdi iyiki 1.6 almışım diyorum

• LeventTurk L kullanıcısına yanıt
    Hocam ben dizel ile benzinli arasındaki farkı sormuştum.

• Yakıt tüketimleriniz çok iyi ama prins taktıramıyorum 1.2 benzinli benim araç, henüz üzerinde çalışıyorlarmış çalışma bitince de fiyatı yüksek olur...

Olmadı satıp 1,6 alırız.
  • hayırlısı
  • http://www.iskenderunisrehberi.com/oto-tamir-ve-yetkili-servisler/iskenderun-hyundai-kia-nissan-ozel-servis/
    Arkadaşlar İskenderun da şiddetle tavsiye ederim. Serviste çalışmış başarılı, dürüst elemanların yeri, gönül rahatlığıyla arabanızı getirebikirsiniz. Ben Ankarada yaşıyorum, menffaatim yok, bu zamanda usta bulmak zor, yardım olsun diye yazdım

• ankara ıcın servıs tavsıyesı ve dıkkat etmem gereken noktalar var mı ..
  • 
Sayfa: önceki 668669670671672
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.