Şimdi Ara

### ► QASHQAİ KULÜBÜ ◄ ### (637. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
15.980
Cevap
286
Favori
1.815.689
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 635636637638639
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu konuyu servise danışın ve kendiniz sökmeye uğraşmayın bence. Direksiyon önemli bir parça. Aracın tekna olduğunu yazmışsınız tekna larda cruize kontrol normalde var, 2008 modellerde yokmuydu acaba.
  • 2010 model hem eski hem makyajlı kasa var ben makyajlı kasa olarak söylüyorum platinium en dolu kasa yazdıklarınızın hepsi var artı boss ses sistemi zenon far far yıkama deri ısıtmalı koltuk koyulaştırılmış jantlar jant renginde tavan rayı diye gidiyor 2010 ve 2011 de geri görüş kamerası var avm yok (çevre görüş kamerası)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Siz her iki aracı da aktif kullanıyorsunuz anladığım kadarıyla. Elbette sınıflarının farklı olduğunu biliyorum ama, Civic mi Qashqai mi?
  • Ege.. kullanıcısına yanıt
    servise soru sormak bile para olduğundan ve kendim teknik biri olduğum için servise gitmek istemiyorum. Aracın direksiyonunu sökülmeden sadece ortadaki korna çalarken kullandığımız plastik kapağı sökmekten bahsediyorum nette hiç bir yerde bulamadım bu plastik kapağın nasıl söküldüğüne dair bir bilgi
  • Civic araci ben kullaniyorum; esim Qashqai'yi kullaniyor. Hafta sonlari Qashqai'yi ben kullaniyorum.
    Nedense servis bakim zamani geldiginde Qashqai araci yine ben kullaniyorum. Iki araci da seviyorum;
    biri sedan digeri de cross-over arac oldugu icin kendimi berhudar hissediyorum.

Qashqai'de sevdigim ozellikler; sedan araca nazaran daha yuksek bir oturma pozisyonu (Istanbul trafiginde
    suphesiz bir avantaj); Platinum Edition oldugu icin Bose marka muzik sistemi; cam tavan; 4 kamerali cevre
    gorus sistemi.

Honda'da tork konvertor otomatik sanziman var; direksiyondaki paddle-shift vites kulakciklari keske Qashqai'de
    olsaydi. Ayrica Qashqai'deki CVT sanzimanin acikcasi pek hayrani degilim.

Qashqai'de sofor kapisindaki 4 adet cam acma dugmesinin sadece sofor cami aydinlatmali. Diger kapilardaki
    camlari kumanda eden dugmeler basit ve son derece kaba, ayrica aydinlatma mevcut degil. Yeni nesil Qashqai'de
    de bu dugmelerin isiksiz (aydinlatmasiz) oldugunu forumlarda ogrendim. Belki kucuk bir detay ama rahatsiz edici.
    Tekna, Sportpack, Skypack, Black Edition ve Platinum Edition gibi onca degisik donanim seviyesi yapan Nissan,
    en ust versiyonuna bile 4 adet aydinlatmali cam kumanda dugmesi koymuyor. Pes. Yerli uretim (Gebze) Honda
    Civic aracimda 4 cam kumanda dugmesi de isikli.

@cesi

• Kapali otoparkta melun bir kedi var; isi gucu Qashqai aracimizin cam tavaninda camurlu patileri ile gezinmek.
    Belki de cam tavan cok matah bir ozellik degil; simdi dusundum de.
    ### ► QASHQAİ KULÜBÜ ◄ ###
  • quote:

Orijinalden alıntı: sk67a

Kapali otoparkta melun bir kedi var; isi gucu Qashqai aracimizin cam tavaninda camurlu patileri ile gezinmek.
    Belki de cam tavan cok matah bir ozellik degil; simdi dusundum de.

Gülü seven dikenine katlanır diye boşuna söylememişler..
  • nissanın sayfası açılmıyor. malum ekleme hareketleri yapıyorlar galiba
  • yurtdışında yaşayan babam, kış sezonunu Almanyada , Yaz sezonunu Türkiye'de geçirir.
    2011 yılında 1.6 Benzinli Manuel QQ cam tavanlı Tekna almıştık.
    Kışları memleketteki kendi özel garajımızda koruruz aracı.Yazları 6 ay kadar kullanır.
    O da İstanbulda değil, Yazlıkta ve memlekette.
    Araç şu an 25 bin km civarında, değil kazası belası, üzerinde çizik dahi yok.
    Üzüm siyahı renginde ve Tavan barı,cam çıtaları, yan basamağı, koltuk kılıfları (özel yapım) vs.
    olarak aksesuarlıdır.
    Yeni kasa 1.6 Dizel otomatik alacağımızdan dolayı 1 ay içinde satacağız.Bir forumdaşa nasip olmasını istiyorum.
    Araç Türkiyenin belkide en temiz aracıdır, babam gözü gibi baktı.Kışları 5-6 ay hiç kullanılmadı,özel garajda muhafaza edildi.
    YAzları şehiriçinde yıpranmadı, genelde köy-yazlık arası otobanda sık sık kullanıldı. Birkaç kez de Antalya taraflarına tatile gidildi.
    Yani %60-%70 oranında yapılan km uzun yolda oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: realgs

yurtdışında yaşayan babam, kış sezonunu Almanyada , Yaz sezonunu Türkiye'de geçirir.
    Kışları memleketteki kendi özel garajımızda koruruz aracı.Yazları 6 ay kadar kullanır.
    Üzüm siyahı renginde ve Tavan barı,cam çıtaları, yan basamağı, koltuk kılıfları (özel yapım) vs.
    olarak aksesuarlıdır.
    Yeni kasa 1.6 Dizel otomatik alacağımızdan dolayı 1 ay içinde satacağız.Bir forumdaşa nasip olmasını istiyorum.
    Araç Türkiyenin belkide en temiz aracıdır, babam gözü gibi baktı.Kışları 5-6 ay hiç kullanılmadı,özel garajda muhafaza edildi.
    YAzları şehiriçinde yıpranmadı, genelde köy-yazlık arası otobanda sık sık kullanıldı. Birkaç kez de Antalya taraflarına tatile gidildi.

bende kendi aracımı satışa çıkardım qashqai bakıyorum. dizel arayışındayım ama zaman zaman benzinlide düşünmüyor değilim. fiyat ne düşünüyorsunuz?

• nebula72 N kullanıcısına yanıt
    5 ay önce 1.6 dizel xtronic Qashqai aldım.20 000 Km yol yaptım.Karma yakıt tüketimi 6 litre/100 km.Vites geçişleri belli olmuyor.Dizel tavsiye ederim.Yıllık 10000 Km altında yol yapıyorsanız 1.5 düz vites de alabilir siniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nebula72

quote:

Orijinalden alıntı: realgs

yurtdışında yaşayan babam, kış sezonunu Almanyada , Yaz sezonunu Türkiye'de geçirir.
    olarak aksesuarlıdır.

bende kendi aracımı satışa çıkardım qashqai bakıyorum. dizel arayışındayım ama zaman zaman benzinlide düşünmüyor değilim. fiyat ne düşünüyorsunuz?

52Bin TL.
    Bu arada araçta cam ve ayna modülüde var. cam,kapı eşik bagaj kapağı çıtalarıda var.
    Aracı tadında krom aksesuarlarla güzelleştirdim. Bagaj havuzu da mevcut.

• izocan İ kullanıcısına yanıt
    hocam bütçem çok yüksek değil o yüzden dizel otomatik mümkün değil. ancak 2010 2011 dizel tekna bakıyorum. temiz fiyatı şişirilmemiş bulursam kısmetse satın alıcaz.
  • Babamın 2012 model tekna pack cam tavanlı ve 18" jantlı arabasını otomatik vites araç alacağımızdan satıyoruz.
    23 bin km de. Boyası kazası vs yok.
    Sürekli kapalı garajda muhafaza edildi.
    Yazılım atıldı, yaklaşık 140 beygir ve 300 torka yükseltildi.
    Garantisi devam etmekte.
    Sorunsuz bir araba. Benim Leon olmasa kendime alacaktım.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-nissan-2012-model-boyasiz-23-binde-207263455/detay

• quote:

Orijinalden alıntı: Gürbüz G

Babamın 2012 model tekna pack cam tavanlı ve 18" jantlı arabasını otomatik vites araç alacağımızdan satıyoruz.
    Garantisi devam etmekte.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-nissan-2012-model-boyasiz-23-binde-207263455/detay

İlandaki 3. vitesli cümleyi kaldırmanı tavsiye ederim. Aracın zorlanarak üst limitlerinde kullanıldığını düşündürüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: demircim

quote:

Orijinalden alıntı: Gürbüz G

Babamın 2012 model tekna pack cam tavanlı ve 18" jantlı arabasını otomatik vites araç alacağımızdan satıyoruz.
    Garantisi devam etmekte.

İlandaki 3. vitesli cümleyi kaldırmanı tavsiye ederim. Aracın zorlanarak üst limitlerinde kullanıldığını düşündürüyor.

Onu demek istemedim, aracın seriliğini belirtmek için yazdım.

• Arkadaşlar, bir yakınıma yeni qashqai bakıyoruz. Otomatik-dizel model. Bunu mu almalıyız yoksa benzinli otomatık mi? Yardımcı olursanız sevinirim.
  • http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-nissan-acilll-satiliktir-orjinal-boyasiz-207208090/detay

arkadaşlar bu fiyata alınır mı .. ilk defa suv tarzı alacağım . hız sabitleyici falan yok. sunrof da yok .ama bütçeme ancak bu kadar geliyor heralde .
  • Arkadaslar j10 qashqai orjinal basamak var, basamak ayagi kirilmis. Serviste 250tl dediler, baska yaptirabilecegim ya da uygun bir yer bilen var mi? Yoksa serviste yaptirman gerekiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • mesaybelf kullanıcısına yanıt
    araç eski kasa o yüzden satarken biraz zorlanabilirsin..biraz daha zorlayıp 2010 yeni kasa alsan bence daha iyi bende 15 20 güne kadar bir araç alıcam..2010 48 52 arası bulunabilir.
  • 
Sayfa: önceki 635636637638639
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.