Şimdi Ara

### ► QASHQAİ KULÜBÜ ◄ ### (604. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
15.979
Cevap
286
Favori
1.814.845
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 602603604605606
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • senin alacağın araba yuvarlak hesap 50bin TL , 1.2 CVT ise olacak 80Bin TL.
    Yani 10Bin fark ile halledilemeyecek bir durum.
  • Takipteyim.......
  • Aracımla ilgili detayları bu başlıkta topladım:

http://forum.donanimhaber.com/m_97591242/f_//tm.htm#97591370
  • Ben kendi tercih nedenlerimi ozetleyeyim; belki arac icin fikir verir:

1. Yeni bir kasa ciktiginda asla ilk partisinden otomobil almam. Yillar once VW Golf icin
    bu hatayi yapmistim; araba bana senelerce tamir masrafi cikardi ve kok sokturdu.
    Bu sebeple 2014 model almadim.

2. Turbo konusuna mesafeliyim. Sikayetvar.com'da yaptigim aramada bir ton
    turbo-dizel problemi ile karsilastim. Gerci Nissan'in dizel motorlarini ortagi olan
    Fransiz Renault firmasi uretiyor. Herhalde turbo-benzinli motorunu Nissan'in
    kendisi uretiyordur; arastirmak lazim. Her neyse. Turbo motorda ariza cikti mi
    adami ugrastirir. Turbo-dizel ile alakali problemler:

https://www.sikayetvar.com/firma/detay/nissan

https://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/2668038/nissan-qasqai-turbo-arizasi/6ttxn

https://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/2668038/nissan-qasqai-turbo-arizasi/6ttxn

Bir de yeni kasa montaj hatasi: (o da ne demek oluyorsa?)

https://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/2655560/nissan-fabrika-hatasi/0aal7

Simdi 1.2 litre yeni kasa benzinli motor nerdeyse 1.6 litre eski kasa benzinli motor ile ayni
    beygir gucunu uretiyor; hatta biraz da fazlasini. Bu nasil mumkun olur? Ancak ve de ancak
    turbo motor ile. Geciniz.

3. Eski kasa denenmistir. Parti parti gelmistir. Basta cikan problemler cozulmustur. Yeni bir
    kasa ve ozellikle yeni tasarim oldugu zaman risk vardir; problemler zaman icinde ortaya cikar,
    ancak da zaman icinde cozulur ve duzeltilir. Bu her marka icin gecerli.

4. Yeni kasada CVT sanziman yerine Dig-T (veya Xtronic, her neyse) gibi yeni bir sanziman lansmani gordum. Benzinli
    versiyon icin; Nissan Ingiltere (UK) web sitesinde. Eger sanzimanda da klasik CVT'den vazgecip bir
    de yeni nesil modifiye bir CVT tasarim soz konusu ise, "ben almayayim" dedim. Aninda. Tereddutsuz.

http://www.qashqaiownersclub.co.uk/news/new-2014-nissan-qashqai-engines-transmissions/

New Xtronic transmission

Developed specifically for the second-generation Qashqai, the new Xtronic transmission is available with the 1.6 dCi engine.

"This highly advanced transmission is based on the principle of a constantly variable transmission, but has been engineered to deliver a smoother, more natural driving experience. Unlike conventional variable transmissions, the Qashqai’s Xtronic gearbox mimics the behaviour of traditional, multi-ratio automatic gearboxes during hard acceleration, with stepped changes. In more gentle driving, the ratios are subtly adjusted to give ultimate smoothness. This means the Xtronic transmission offers the best of both worlds for drivers, with ultra-smooth low-load power delivery and direct performance during higher acceleration driving."

"Yeni tasarim" lafini gordum mu hemen uzaklasirim oradan. Daha once ben cok yeni tasarim travmasi yasadim; iyi bilirim.

5. Eski kasada seri sonu oldugu icin ve bayiler stok eritmek derdinde olduklari icin uygun fiyata almak mumkun oldu.
    Platinum Edition en yuksek donanim. 1.6 litre benzin motorlu CVT sanzimanli Platinum Edition icin odedigimiz fiyat:
    76,000 TL (Ocak 2014).

Yeni kasa en en en dusuk versiyon benzinli motor manuel sanziman baslangic fiyati: 68,000 TL.

Yeni kasa Platinum Edition sadece dizel motorda mevcut; fiyati da 115,000 TL.
    Honda CR-V ile ayni segmente mi girmek dusuncesindeler (kafalarinca); rekabet mi etmeye calisiyorlar; bilmiyorum ama fiyatlar uctu.
    Dizel olsun, su olsun, bu olsun, ama hayatta Qashqai araca 115,000 TL vermem.

Buyurun, buradan yakin.

@vencedor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 23 Eylül 2014; 8:24:05 >

• 2013 Nissan Qashqai elektrikli cam tavan

• sk67a S kullanıcısına yanıt
    Ellerinize sağlık, yorum ve açıklamalarınız için teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bulnes

Ellerinize sağlık, yorum ve açıklamalarınız için teşekkürler.

Tesekkurler. Asagida yeni bir konu basligi actim. Paylasimlara oradan devam etmek istiyorum.
    Modifiye olaylarina da girecegim. Ilk etapta trafik kamerasi (kayit yapan) montaji var.
    Bunun icin de serviste USB kabloyu A-sutunu icinden dosettirecegim ki goruntu kirliligi
    olmasin; kablo ortada durmasin.

Herkesi davet ediyorum yeni basliga:

http://forum.donanimhaber.com/m_97591242/f_//tm.htm#97591908

Saygilar,
    sk67a

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 23 Eylül 2014; 12:30:55 >

• Arkadaşlar audi a4 dizel otomatik 2006 model aracimi satıp qq almayi dusunuyorum. Dizel ve otomatik dusunuyorm şimdiki aracim dizel olduğu icin. Sormak istediklerim sunlar.
    1. Audi a4 verilip (2006 dizel 2,0 otomatik) 2010-2011 qq alinir mi?
    2. Bu aracin 1,6 lt dizel otomatik versiyonu var mi?
    3. Sanirim 2010 yilinda kasa değişmiş 2011 modeller en aşağı 10.000 tl daha pahalı 2010 modelden.
    4. 2.0 dizel otomatik bana en mantıklı seçenek gibi geldi. Ne dersiniz? Eğer 1,6 dizel otomatik varsa kasayi rahatlikla tasiyor mu?

5. Butcem 65-75.000 tl arası. Sizce 10000 tl aşağı verip 2010 dizel otomatik mi yoksa 10000 daha verip bir sonraki kasa 2011 dizel otomatik mi?

Teşekkür ederim şimdiden.☺

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar selam,

2011 model 48 binde QQ +2 7 kişilik techna pack aracımı satıyorum. ACİLdir.
    blginize

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-nissan-2011-beyaz-48-binde-servis-bakimli-7-kisilik-cam-tavan-acil-179189171/detay/
  • sk67a S kullanıcısına yanıt
    Öncelikle merhabalar üstad anlaşılan mevzuya hakimsiniz

Aslında çoğu insanın bakamadığı açıdan bakmışsınız tebrikler malum ilk çıkan modeli bekleyip hemen alma huylarımız var :)
    1.2 turbo motoru sürdüm gerçekten çekiş te vs sorun yaşamıyor araç ileri zamanda sıkıntıları olurmu olmazmı herkesin aklında ki bende dahil soru işareti var o yüzden mesafeli davranıyorum.
    Cvt şanzıman konusunda haklısınız ben 10 sene manuel kullandım 2 senedir otomatik arabam var bunca yıl amelelilk yapmışım dediğim oluyor.Manuel kullanan arkadaşlar alınmasın ama biraz rahatlık arıyor insan bir yerden sonra en azından ben.

sıfır fikrinden yavaş yavaş uzaklaşırken ikinci el piyasasını kontrol ettim netten çarşı pazar yapmadım ama şu an 1.6 cvt black edition 2012-13 modeller 60-65 bin tl lerde net fiyatları şişirme diolar ama realite hakkında bilgim yok

yazınızdan sonra bazı şeyler biraz daha netleşti.hatta dün takasta anlaşabilsek qq sahibi olmaya ramak kalmıştı.:)fazla uzatmadan halletmek istiyorum açıkcası ama kısmet tabiki:)
    bu arada net olarak aracınızın resimlerini göremesemde eminimki aracınız çok güzel.Allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin tekerine taş değmesin :)

bu arada sk67a bilgi ve deneyimlerinizden faydalanmak isterim

saygılar :)

• arkadaşlar navigasyon kartını alıp kullanan varmı? mevcut arabadaki navigasyon kartına göre çok mu fark var? şu anda nissan servisleride kampanya var almaya değer mi? yorumlarınıza göre hareket edicem canlı görme fırsatım olmadı...teşekkürler...
  • Yeni 2014 NAVTEQ navigasyon SD kartını Nissan bayiden satın aldık. 100 TL + %18 KDV. Güzel bir DVD ambalajda geliyor.
    Fiyakalı. Kullanınca farkı anlayacağız ama Istanbul'da bildiğimiz yerlerde ihtiyaç olmadı.
    Bilmediğimiz bir yere gidelim de görelim farkı.

Programın arayüzü aynı. Yani kullanımı eskiye nazaran ne daha zor, ne daha kolay.

SD kart içinde sadece yeni Map Data geliyor. Harita verileri. Arayüz değişmiyor.

@sarisinfirtinaa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 24 Eylül 2014; 13:13:47 >
  • merhabalar....
    cumartesi günü nissan qashqai D-LUX cam modülü ve ayna modülü ücretsiz montaj fırsatı ile Bursa dayım.
    fırsattan yararlanmak isteyen arkadaşlar benimle irtibata geçebilirler...

suat yelkovan 0505 525 43 21- 0532 570 05 09
    www.nissanmodul.com
  • NORMAL 1.5 LUK qUASHQAI İLE +2 LİK UZUN OLANININ FARKLARI TAM OLARAK NEDİR YARDIMCI OLURMUSUNUZ 7 KİŞİK OLANI DÜŞÜNÜYORUMDA....YANİ YAKITTA YOL TUTUŞTA PERFORMANSTA VSVSVSVS NE DERSİNİZ ÖNERİRMİSİNİZ ? TŞK .
    2.EL TABİKİ ....0 INA GÜÇ YETEMZ....
  • quote:

Orijinalden alıntı: sk67a

Yeni 2014 NAVTEQ navigasyon SD kartını Nissan bayiden satın aldık. 100 TL + %18 KDV. Güzel bir DVD ambalajda geliyor.
    Fiyakalı. Kullanınca farkı anlayacağız ama Istanbul'da bildiğimiz yerlerde ihtiyaç olmadı.
    Bilmediğimiz bir yere gidelim de görelim farkı.

Programın arayüzü aynı. Yani kullanımı eskiye nazaran ne daha zor, ne daha kolay.

SD kart içinde sadece yeni Map Data geliyor. Harita verileri. Arayüz değişmiyor.

@sarisinfirtinaa

teşekkürler...
  • altinok A kullanıcısına yanıt
    Bu forumda pek kimse yok sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: altinok

Arkadaşlar audi a4 dizel otomatik 2006 model aracimi satıp qq almayi dusunuyorum. Dizel ve otomatik dusunuyorm şimdiki aracim dizel olduğu icin. Sormak istediklerim sunlar.
    1. Audi a4 verilip (2006 dizel 2,0 otomatik) 2010-2011 qq alinir mi?
    2. Bu aracin 1,6 lt dizel otomatik versiyonu var mi?
    3. Sanirim 2010 yilinda kasa değişmiş 2011 modeller en aşağı 10.000 tl daha pahalı 2010 modelden.
    4. 2.0 dizel otomatik bana en mantıklı seçenek gibi geldi. Ne dersiniz? Eğer 1,6 dizel otomatik varsa kasayi rahatlikla tasiyor mu?

5. Butcem 65-75.000 tl arası. Sizce 10000 tl aşağı verip 2010 dizel otomatik mi yoksa 10000 daha verip bir sonraki kasa 2011 dizel otomatik mi?

Teşekkür ederim şimdiden.☺

1. a4 kullanmadim ama ondan sonra QQ biraz farkli gelecektir, QQ daha cusseli, oturma konumu yuksek ve a4 e gore daha hantal bir araba. kia cee`d bakiyorum bir suredir, sirf bu oturma pozisyonu yuzunden isinamiyorum QQ den sonra.
    2. eski kasada sadece 2.0 dizel otomatik var, yeni kasada 1.6 dizel otomatik var
    3. kasa degismedi, makyajlandi, ici de biraz degisti, kasa degisimi bu sene oldu.
    4. 1.6 otomatik eski kasada yok ne yazik ki, kasa degisiminden once 1.6 dizel duz vitesler 4x4 secenegiyle var.
    5.ben olsam makyajli kasa alirim ama 10bin fark eder mi bilemiyorum.

• 2013 Nissan Qashqai Black Edition'da Bose marka muzik sistemi:

1. haut-parleur
    2. anfi
    3. sub-woofer

1.

2.

3.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 25 Eylül 2014; 23:28:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: samilto

NORMAL 1.5 LUK qUASHQAI İLE +2 LİK UZUN OLANININ FARKLARI TAM OLARAK NEDİR YARDIMCI OLURMUSUNUZ 7 KİŞİK OLANI DÜŞÜNÜYORUMDA....YANİ YAKITTA YOL TUTUŞTA PERFORMANSTA VSVSVSVS NE DERSİNİZ ÖNERİRMİSİNİZ ? TŞK .

Mart ayından beri 1.5 dci +2 kullanıyorum. Ben memnunum sıkıntı yok. Aile geniş iyiki bu modeli almışım. ALLAH kısmet ederse memnuniyetim devam ederse bundan sonraki aracım xtrail olabilir.
    +2 nin en boşu düz qq den daha dolu. Yakıt yol tutuş vb. Konularda düzlerden pek farkı yok. Klimam hep açık 6.8 max tüketim ile ist trafiğinde dolaşıyorum. Altı yedi kişi yola çıkmak gerektiğinde çok avantajlı. Umarım faydalı olmuşumdur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xx34. -- 26 Eylül 2014; 0:13:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xx34.

quote:

Orijinalden alıntı: samilto

NORMAL 1.5 LUK qUASHQAI İLE +2 LİK UZUN OLANININ FARKLARI TAM OLARAK NEDİR YARDIMCI OLURMUSUNUZ 7 KİŞİK OLANI DÜŞÜNÜYORUMDA....YANİ YAKITTA YOL TUTUŞTA PERFORMANSTA VSVSVSVS NE DERSİNİZ ÖNERİRMİSİNİZ ? TŞK .

Mart ayından beri 1.5 dci +2 kullanıyorum. Ben memnunum sıkıntı yok. Aile geniş iyiki bu modeli almışım. ALLAH kısmet ederse memnuniyetim devam ederse bundan sonraki aracım xtrail olabilir.
    +2 nin en boşu düz qq den daha dolu. Yakıt yol tutuş vb. Konularda düzlerden pek farkı yok. Klimam hep açık 6.8 max tüketim ile ist trafiğinde dolaşıyorum. Altı yedi kişi yola çıkmak gerektiğinde çok avantajlı. Umarım faydalı olmuşumdur.

tşk cevap için ..arka 2 kişilik yer nasıl? oraya birileri oturduğunda bagaj için de yer kalıyor mu ? yerden yüksekliği bir cip gibi mi yani virajkarda sorun oluyor mu ? yükseklik 20 cmden fazlamı?? tşk.

• 
Sayfa: önceki 602603604605606
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.