- x
### ► QASHQAİ KULÜBÜ ◄ ###
12021 Cevap939217 Görüntüleme127 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<      [2] 4 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

25 Mesaj
6 Kasım 2009; 21:59:38 

Merhaba;

Bana 15 bin km bakım yapılacak ama 7000 km de bir yağı kontrol ettirmekte gerekl ise değiştirmekte fayda var dediler. (5 günlük bilgi)

43 Mesaj
7 Kasım 2009; 15:01:58 

1.5dci 10.000 bakımdan az önce geldim. Yapılan işlemler aşağıdakigibidir.

10.000 bakım 83.20 TL
karter tapa pulu 2.63 TL
yag filtresi 17.56 TL
Temizleme spreyi 5 TL
cam suyu antifrizi 5.93
dizel motoryağı 15W40 44.36
Toplam 158.68 TL
KDV 28.58 TL
Genel Toplam 187.24 TL

Hava filtresi kontrol edilmiş. 20.000km de değişecekmiş.

-1

km Tutar ( KDV dahil TL)
10.000 187 TL
20.000 463 TL
30.000 300 TL
40.000 463 TL
50.000 277 TL
60.000 486 TL
70.000 277 TL
80.000 463 TL
90.000 325 TL
100.000 694 TL

Adapazarı celebi 264-276 18 81

local://upfiles/570203/806E2CC8355C414CBB16A0E195181FE4.jpg

Ekteki dosya (1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qqqwweerrtt -- 7 Kasım 2009; 15:15:07 >

Nissan Qashqai

186 Mesaj
8 Kasım 2009; 20:30:35 

Sevgili Ege,

Tabiki bu nedenle almadım Platinum'u. Girdim Nissan'a en full model hangisi onu verin bana dedim aldım :)

quote:

Orijinalden alıntı: Egé

Telefon Entegrasyonu (Bas-Konuş Sistemi), Direksiyondan Kumanda Ünitesi (Müzik Sistemi, Yol Bilgisayarı, Bluetooth) ve Bluetooth (Cep Tel. Kablosuz Bağlantı) sistemi en düşük donanım olan Visia da bile var.

Bunlar için Platinum aldıysanız yazık etmişsiniz onca paraya yahu.. ( Bu satır şaka..)

BMW R1200GS, BMW 3.20d, Chevrolet Captiva LTZ

186 Mesaj
8 Kasım 2009; 20:36:22 

Ayrıca huyum kurusun 18" Jant aşağısı kullanamıyorum.

quote:

Orijinalden alıntı: byrock

Sevgili Ege,

Tabiki bu nedenle almadım Platinum'u. Girdim Nissan'a en full model hangisi onu verin bana, aksesuarla falan uğraştırmayın dedim aldım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi byrock -- 8 Kasım 2009; 20:37:17 >

3990 Mesaj
9 Kasım 2009; 15:42:44 

quote:

Orijinalden alıntı: byrock

Sevgili Ege,

Tabiki bu nedenle almadım Platinum'u. Girdim Nissan'a en full model hangisi onu verin bana dedim aldım :)

Ayrıca huyum kurusun 18" Jant aşağısı kullanamıyorum.

Helal olsun, zaten sana da bu yakışırdı dostum..

186 Mesaj
10 Kasım 2009; 9:27:53 

Qashqai olsun da ne olursa olsun tabiki. Takılıyoruz :)

quote:

Helal olsun, zaten sana da bu yakışırdı dostum..

3990 Mesaj
10 Kasım 2009; 9:30:06 

ARKADAŞLAR BİLİYORSUNUZ BUGÜN 10 KASIM. BÜYÜK ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ÜN ÖLÜMÜNÜN 71. YILDÖNÜMÜ.

KENDİSİNİ SAYGI ve ÖZLEMLE ANIYORUZ. RUHU ŞAD MEKANI CENNET OLSUN.

ATATÜRK, DAİMA GÖNLÜMÜZDE YAŞAYACAK. ONA VE İLKELERİNE OLAN İNANÇ, GÜVEN VE BAĞLILIĞIMIZ, SARSILMADAN SONSUZA KADAR SÜRECEKTİR..

ATAM RAHAT UYU, NÖBET BİZDE..

0

Ekteki dosya (1)

3990 Mesaj
10 Kasım 2009; 9:42:19 

Atatürk'ün son yolculuğu

Anadolu Ajansı'nın arşivindeki 150 fotoğraf, Atatürk'ün Dolmabahçe'den Anıtkabir'e kadar olan son yolculuğunu anlatıyor.

Bu fotoğraflardan bir bölümüne aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz..

http://fotogaleri.ntvms...lleryId=2038&position=1

Örnek:

0

Ekteki dosya (1)

3990 Mesaj
10 Kasım 2009; 12:47:32 

Arkadaşlar sizlere bir sorum olacak. Sorum digital klima ile ilgili.

AC ışığı yanmaz yani Klima çalışmaz iken hava akımını camlara veya hem camlara hem aşağıya doğru yönlendiren tuşlara ya da hava dışarıdan gelmesin içeride kapalı devre dönsün tuşuna bastığınız anda hemen klima da devreye giriyor. Kapatmak için tekrar AC tuşuna basmak gerekiyor. Ben bu duruma pek alışamadım. Bu AC nin kendi tuşuna basmadan diğer tuşlarla otomatik açılmasını engellemenin bir yolu varmıdır.

Klimanın ben çalış demeden çalışmasını istemiyorum hatta gıcık oluyorum bile diyebilirim.. Bundan önce kullandığım Astra mın kliması manuel idi ve hiç böyle sıkıntılarım yoktu yaww.. Qashqai mi de manuel klimalı mı alsaydım acaba diye düşünmedim değil hani..

22 Mesaj
10 Kasım 2009; 13:43:05 

Bu klima meselesi gerçekten biraz karışık.Aynı durumları sıklıkla yaşıyoruz.Anladığım kadarıyla çalışma kombinasyonları belli ve dışına da çıkılamıyor.Dediğiniz gibi istemesenizde değişik bir durumda değişik sonuçla karşılaşılabiliyor.Astra kullanıcısıydım demişsin,bende öyle.Ufak bir not daha vereyim.Mesela camı sileceklerini suyla beraber çalıştırdığında silecekler durduktan sonra 4,5 sn.sonra tekrar bir kere daha temizleme yapıyor.Astra da bu 50 km'nin altında aynıydı.Ama 50 km üzerine çıktığında aynı şeyi yapmıyordu.Çünki araba hızlanmıştır ve camdan aşağıya akan sular olmadığı için gerek te yoktur.
Ayrıntılar küçük ama önemli...

41 Mesaj
10 Kasım 2009; 22:28:28 

Arkadaşlar qashqai için kış lastiği tavsiyeleriniz nedir, taktıran var mı acaba?

QASHQAİ KULÜBÜ

63 Mesaj
11 Kasım 2009; 0:15:18 

Klima ile ben de sorun yaşıyorum. Otomatik klimayı manuel klima gibi kullandığımı hissediyorum. Hatta manuel olsaydı sanırım daha rahat bir kullanımı olacaktı gibime geliyor. Sonra da visia mı alsaydım geliyor :))))

43 Mesaj
11 Kasım 2009; 7:50:05 

quote:

Orijinalden alıntı: drahmet

Arkadaşlar qashqai için kış lastiği tavsiyeleriniz nedir, taktıran var mı acaba?

http://forum.donanimhab...45/mpage_14/key_/tm.htm

1 kasım tarihindeki mesajım:

215/65 R16 ebat goodyear lastik araştırma sonuçlarım:

Ankara:
Keskin lastik 265TL goodyear ultragrip
Altın kardeşler 238 TL goodyear ... ?, kumho 150 TL
kirazlar 200 TL goodyear ultragrip performance 98H 215 TL/8taksit
Şahin Oto 300 TL goodyeear ..? elimde yok.
ercan oto 215 TL goodyear ultragrip performance, wrangler 4x4 HP All Weather 210 TL/5taksit

Bolu:
Buyruk 260 TL goodyear ug 7+
Özalan goodyear ultragrip performance 233 TL/5 taksit 255 TL/10 taksit
Lassa 260-290 TL era
hanghook 175 TL

8-10 taksit ile almak istediğimden cuma günü kirazlardan mail order ile 8 taksit olamk üzere 215 TL x4 = 860 TL' ye 4 adet 98H goodyear ultragrip performance lastik aldım.
Yurtiçi kargoya 35 TL, balans ve taktırmaya 35 TL olmak üzere 930 TL ye mal oldu.
Lastikler 2008 yılının 36 haftası çıktı.

Sonuç: istediğim marka lastik aldım. Model olarak extreme istiyordum. Bu ebatlarda olmadığından performance aldım. +10 Derecede 15 km deneyimim:Lastikler çok sessiz. Tavsiye ederim. Hareket kabiliyeti de iyi. Sanki lastikler yokmuş gibi. Lastiklerin 2008 yılı üretimi olması kötü oldu.

Nissan Qashqai

64 Mesaj
11 Kasım 2009; 15:04:15 

"Alıcam alıcam! Sonunda alıcam!" Bu ayın 19'unda alacağım, aracımı ayırttım; Platinum 1.5 dci Beyaz!

3990 Mesaj
12 Kasım 2009; 8:54:45 

quote:

Arkadaşlar sizlere bir sorum olacak. Sorum digital klima ile ilgili.

AC ışığı yanmaz yani Klima çalışmaz iken hava akımını camlara veya hem camlara hem aşağıya doğru yönlendiren tuşlara ya da hava dışarıdan gelmesin içeride kapalı devre dönsün tuşuna bastığınız anda hemen klima da devreye giriyor. Kapatmak için tekrar AC tuşuna basmak gerekiyor. Ben bu duruma pek alışamadım. Bu AC nin kendi tuşuna basmadan diğer tuşlarla otomatik açılmasını engellemenin bir yolu varmıdır.

Klimanın ben çalış demeden çalışmasını istemiyorum hatta gıcık oluyorum bile diyebilirim.. Bundan önce kullandığım Astra mın kliması manuel idi ve hiç böyle sıkıntılarım yoktu yaww.. Qashqai mi de manuel klimalı mı alsaydım acaba diye düşünmedim değil hani..

Bu durum diğer marka arabaların digital klimaları da dahil olmak üzere bütün digital klimalarda böylemidir. Bu konuda bilgisi olan biraz bilgi verebilirmi acaba..

orti5,
Aracınız hayırlı olsun, güle güle kullanırsınız inşallah. Sizi de ekleyelim listemize..

51 Mesaj
12 Kasım 2009; 10:59:37 

quote:

Bu durum diğer marka arabaların digital klimaları da dahil olmak üzere bütün digital klimalarda böylemidir. Bu konuda bilgisi olan biraz bilgi verebilirmi acaba..

Başka bir not daha ilave edeyim.
Klima tamamen kapalı iken ve hiç bir ışığı yanmıyor iken aşağıdan hava üflemeye devam ediyor. Servis bunun normal olduğunu söylüyor (en son ayarlı olan pozisyon soğuk ise soğuk, sıcak ise sıcak üflüyor)

Benim daha önceki aracım da dijital klimalı idi onda böyle bir durum yoktu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hercai1999 -- 12 Kasım 2009; 17:19:01 >

51 Mesaj
12 Kasım 2009; 13:33:33 

quote:

Orijinalden alıntı: QQ ARE

Merhaba;

Bana 15 bin km bakım yapılacak ama 7000 km de bir yağı kontrol ettirmekte gerekl ise değiştirmekte fayda var dediler. (5 günlük bilgi)

QQ'ler yurt dışından geldiklerinde servis bakımları 20.000 km olarak geliyor, burada 10.000 km olarak değiştiriliyor. Hatta benim aracımınkini benim yanımda ayarladılar.
Türkiye'deki bir çok dizel araba da bakım periyotları 15.000 km olmasına rağmen qq'larda 10.000 km. nedense

25 Mesaj
12 Kasım 2009; 19:34:43 

Platinum modelinde 215/55 R18 kullanılıyor. Buna uygun kış lastiği konusunda bilgisi olan var mı?

232 Mesaj
12 Kasım 2009; 20:05:43 

0

0

İşte benim BEYAZ İNCİM. Galeride beni beklerkenki resmini de koydum

232 Mesaj
12 Kasım 2009; 20:11:44 

Bugün milli oldum, ilk kez resim yüklemeyi başardım
Mesajı bitirdikten sonraki ''resim ekle'' ye tıklayıp çok denedim ama olmuyordu bir türlü. Başka bir forumdaki arkadaşın (OverDrıve) tarifiyle kolayca ekledim. Benim gibi resim ekleme özürlüsü olan arkadaşlar artık kolayca resim ekleyebilecekler..

www.imageshack.us sitesine girin.
Browse sekmesine tıklayıp,bilgisayardan resmi bulun.
Aç sekmesine tıkladıktan sonra resmin linki kutucukta görülecektir.
Sonra alttaki START UPLOAD sekmeye tıklayıp upload etmesini bekleyin.

Resim upload olduktan sonra resme tıklayıp büyük halinin açılmasını bekleyin.
Resim açıldıktan sonra sağ atraftaki menüde Direct yazan linki kopyalayın.
Daha sonra burada yazacağınız mesaja,üst menüdeki image simgesine tıklayın.
Mesajın içersinde image yazıları çıkacak.Ve kopyaladığınız linki bu iki image yazısının ortasına yapıştırın.

OverDrıve'a teşekkürler..

409 Mesaj
12 Kasım 2009; 21:58:35 

Ben merak ediyorum, acaba arka koltuklar bağaj zeminiyle düz olacak şekilde öne doğru yatırılabiliyor mu? Eğer yatıyorsa, oluşan düz alanda 1.80, 1.90 boyunda birisi yatabileek kadar mesafe oluyor mu? Kamp v.b. için uygun olur mu diye soruyorum.

Forumda ergen muhabbetlerinden sıkılan, saygı ve usluba önem veren, bilgi paylaşımının daha temiz ve akıcı olmasının isteyenlerin fikirlerini ve çözüm için yardımını bekliyorum.

DH Üyelik yılı : 2004 Doğum yılı: 1983

63 Mesaj
12 Kasım 2009; 22:24:13 

http://autos.yahoo.com/2009_nissan_rogue_sl_awd/
amerikada satılan model.resimlere bir bakmanızı öneririm.

232 Mesaj
12 Kasım 2009; 22:39:53 

quote:

Orijinalden alıntı: teknoturk

Ben merak ediyorum, acaba arka koltuklar bağaj zeminiyle düz olacak şekilde öne doğru yatırılabiliyor mu? Eğer yatıyorsa, oluşan düz alanda 1.80, 1.90 boyunda birisi yatabileek kadar mesafe oluyor mu? Kamp v.b. için uygun olur mu diye soruyorum.

Platinum için cevap verebilirim. Kendim denemedim fakat alırken ben de bu soruyu bayi satıcısına sormuştum. Arka koltuklar tamamen düz
olmuyormuş.Yaklaşık 20-30 derece eğim kalıyormuş..Ama yarın kendim de bir deniyim

3990 Mesaj
12 Kasım 2009; 23:52:06 

quote:

Orijinalden alıntı: mcgywer

Bugün milli oldum, ilk kez resim yüklemeyi başardım
Mesajı bitirdikten sonraki ''resim ekle'' ye tıklayıp çok denedim ama olmuyordu bir türlü. Başka bir forumdaki arkadaşın (OverDrıve) tarifiyle kolayca ekledim. Benim gibi resim ekleme özürlüsü olan arkadaşlar artık kolayca resim ekleyebilecekler..

www.imageshack.us sitesine girin.
........................................................

Merhaba mcgywer,

Başka forumlarda aramanıza gerek yoktu aslında, resim yüklemeyi burada ilk sayfada 4 Kasım 2009, 10:01 de yazmış olduğum aşağıdaki mesajda detaylı olarak açıklamıştım.
Forumu okumuyormuyuz ne..

quote:

Arkadaşlar fotoğraf eklemek için ne yapmamız gerektiği ile ilgili sorular geliyor, bilmeyenler için buraya yazıyorum.

Eğer Max. 200KB lık bir foto ekleyecekseniz DH e mesaj yazarken en altta bulunan
“ Buraya resim koymak için tıklayın ! “ yazısına tıklayarak en kısa yoldan fotoğraf ekleyebilirsiniz.

200KB dan fazla birden çok foto eklemek için ; önce seçtiğiniz fotoyu “ http://imageshack.us/ “ a veya benzer bir siteye yüklemeniz gerekiyor.

Bu sayfayı açınca " Browse " ye basın ve pc deki fotoyu seçerek gösterin. Orada " resize image? " diye bir yer var orası işaretli ve yanında 800x600 seçile olsun. Sonra start upload a basın. Bekleyin yeni bir sayfa açılacak. Açılan sayfadaki “ Direct link to image “ yazısının yanındaki linki kopyalayın. Tekrar DH mesaj yazma sayfasına dönün. Burada en üstte image ve S image olmak üzere 2 tuş göreceksiniz. Eğer fotoğrafınızın çok fazla yer kaplamamasını, biraz küçük görünmesini ve tıklayınca tam boyda görülmesini istiyorsanız S image tuşuna, tam boy görülmesini istiyorsanız image tuşuna basın. Mesaja “[simage][/simage] “ yazısı atılacaktır. Diğer siteden kopyaladığınız linki bunun tam ortasına * olan yere ekleyin.
[simage]*[/simage]

Tamam a basın, fotoğrafınız mesajınızda görüntülenecektir.
.......................................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Egé -- 13 Kasım 2009; 8:55:07 >

409 Mesaj
13 Kasım 2009; 0:58:15 

Bekliyorum cevabınızı :)
quote:

Platinum için cevap verebilirim. Kendim denemedim fakat alırken ben de bu soruyu bayi satıcısına sormuştum. Arka koltuklar tamamen düz
olmuyormuş.Yaklaşık 20-30 derece eğim kalıyormuş..Ama yarın kendim de bir deniyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teknoturk -- 13 Kasım 2009; 2:59:02 >

Forumda ergen muhabbetlerinden sıkılan, saygı ve usluba önem veren, bilgi paylaşımının daha temiz ve akıcı olmasının isteyenlerin fikirlerini ve çözüm için yardımını bekliyorum.

DH Üyelik yılı : 2004 Doğum yılı: 1983

52 Mesaj
13 Kasım 2009; 9:56:22 

Herkese merhaba,

Sn Ege qashqai club çok başarılı buldum, devamı daha da iyi olur umarım. I'm in.

Benim aracım 2008 2.0 DCI TEKNA EXECUTIVE. Yaklaşık 40.000km civarı. Dolayısıyla araçla bayağı bir tecrübem oldu. Gayet memnunum araçtan.

En büyük sıkıntım, Nissan Servislerinden. Toyota servisleriyle karşılaştırdığımda çok kötü buldum. Servis tavsiye eden olursa çok memnun olurum.

Sanırım Nissan beklentilerinin ötesinde araç satışına ulaştı Note ve Qashqai modelleriyle. Özellikle bu 2 aracın avrupa satış raklamlarıda üst düzeydeydi(ben aracı alırken). Satışın çok artıysa servislerinde göreceli olarak artırmalı, en azından olması gereken stadartlara getirmeli. Nitekim servise giriş çıkşlarda verilen para az değil (TOYOTA,HONDA ile karşılaştırma) ama servis yaklaşımı oto sanayi stil. Oto sanayide en azından kalitesinden emin olduğunuz ustaya vb. gidiyorsunuz.

328 Mesaj
13 Kasım 2009; 11:11:55 

quote:

Orijinalden alıntı: teknoturk

Bekliyorum cevabınızı :)

QQ'larda arka koltuk sırası (2. sıra) yatırıldığında koltuk sırtı, bagaj seviyesi ile hemzemin olmuyor.
Ancak; Türkiye'ye henüz ithal edilmeyen QQ+2' modelinde arka koltuk sırası (2. sıra) yatırıldığında, koltuk sırtı, bagaj zeminiyle aynı düzlemde (açısız) oluyor.

164 Mesaj
13 Kasım 2009; 16:29:10 

quote:

Orijinalden alıntı: rockerdem

Sağol Oz.

ödemediler? ödediler ve üzerine biraz ekleyip tiguan aldın diye hatırlıyordum? yanılıyor muyum?

Selamlar,
Hayır henüz ödemediler. Araçlar sel ile gidip bulunamadığı için iş uzuyor da uzuyor. Trafik ayın 15'i gibi bir yazı çıkartacakmış bu durum için. Onun akabinde bu yazıya istinaden işleri başlatacaklarmış.

232 Mesaj
13 Kasım 2009; 23:03:29 

quote:

Merhaba Ege; başka forumlarda resim yükleme konusunu aramadım. Bir ürüne bakarken bir arkadaşın resim eklemeyi çok basit anlatmış
olduğunu görüp denedim. Ve oldu. Ben de bu basit anlatımı burda paylaşmak istedim. QQ almadan önce 13-14 sayfa tüm yorumları okumuş biri olarak bu QQ kulübündeki tüm mesajları da okuyorum..Senin yazdıkların ''bana'' karışık geldiği için denememiştim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcgywer -- 13 Kasım 2009; 23:07:03 >

22 Mesaj
14 Kasım 2009; 18:17:33 

QQ+2 ler Türkiyeye ne zaman gelir aceba? Bir de park sorun olurmu ki ? QQ+2 modeller 20 cm daha uzundu yanlış hatırlamıyorsam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sebaidü -- 14 Kasım 2009; 18:18:52 >

39 Mesaj
15 Kasım 2009; 7:57:33 

Merhaba arkadaslar,
uzun zamandir sahadaydim. Internet baglantisi bile yoktu. Kafayi yemistim. Simdi tekrar dondum.

Erdem abi, Oman'dan senin Witson'a benzeyen bir sistem satin aldim. Ipod, Bluetooth, GPS (Turkiye haritasi ve konusmacisi yuklu), Arka kamera, TV, DVD Divx, USB girisi (on tarafta), SD kart girisi (on tarafta), USB ve SD'den film izleme imkani, GPS alicisi...

180 Oman riyali odedim, yaklasik 470 dolar yapiyor. Adam katalog gosterdi, Nissan Qashqai'yi sectim oyle satin aldim. Yani bizim arabalara ozel birsey.

Yalniz modifikasyonu nerede nasil yaptiracagimi bilmiyorum. Bir de direksiyon kontrolu devam edecek mi onu sormadim. Biraz aptallik oldu biliyorum. Ne tavsiye edersin ? Serviste yapabilirler mi sistemin takilip sokulmesini ?

Sistemle ilgili resimleri onumuzdeki haftasonu ekleyebilecegim. Su anda Dubai'deyim. Haftaya Turkiye'ye gececegim.

oZspider, mailini aldim abicim ama Oman'i terkettikten sonra. O yuzden soramadim. ama arkadaslarima e-mail gonderip ogrenmelerini isteyebilirim. Dondukten sonra.

232 Mesaj
15 Kasım 2009; 11:11:06 

Fatih Altaylı'nın 1.5 dci platinum değerlendirmesi;
Artıları;
1- İç döşeme kalitesi
2- Jantlar
3- Direksiyon
4- Yakıt sarfiyatı
5- Cam tavan
6- Kumandaların ergonomisi
7- Ucuza SUV hissi
Eksileri;
1- Biraz gürültülü
2- Farlar
3- Vites kolu ve aralıkları
4- Fazla yumuşak süspansiyon
5- Yol tutuş
Müzik sistemine zayıf demiş. Tamponların alt tarafının siyah plastik olmasının şehir içi kullanımındaki avantajını (''ufak dokunuşların jantları çizme, boyayı döküp kötü bir görüntü verme ihtimali yok''); iç tasarımını sade ve görgülü, bagaj kapasitesi çok geniş ve fren sistemini gayet iyi bulduğunu yazmış.
Son cümlesi ''şahane, çok amaçlı, aile otomobili''
Kaynak Habertürk (15/11/2009)

328 Mesaj
15 Kasım 2009; 14:46:03 

quote:

Artıları;
1- İç döşeme kalitesi
2- Jantlar
3- Direksiyon
4- Yakıt sarfiyatı
5- Cam tavan
7- Ucuza SUV hissi
Eksileri;
1- Biraz gürültülü
2- Farlar
5- Yol tutuş
Müzik sistemine zayıf demiş. Tamponların alt tarafının siyah plastik olmasının şehir içi kullanımındaki avantajını (''ufak dokunuşların jantları çizme, boyayı döküp kötü bir görüntü verme ihtimali yok''); iç tasarımını sade ve görgülü, bagaj kapasitesi çok geniş ve fren sistemini gayet iyi bulduğunu yazmış.

Navigasyon olmasını da beğenmiş Fatih Altaylı. Haberin fotoğraflarında navigasyonu ilk çalıştırdığınızda karşınıza çıkan Türkçe uyarı yazısı görünüyor. Navigasyonun aktif olarak çalıştığı fotoğraf konulmamış. Test edilen araca özel, bir navigasyon haritasının olup olmadığını öğrenir öğrenmez burada paylaşacağım.

328 Mesaj
15 Kasım 2009; 14:50:47 

quote:

Orijinalden alıntı: demirba

Merhaba arkadaslar,
uzun zamandir sahadaydim. Internet baglantisi bile yoktu. Kafayi yemistim. Simdi tekrar dondum.

Erdem abi, Oman'dan senin Witson'a benzeyen bir sistem satin aldim. Ipod, Bluetooth, GPS (Turkiye haritasi ve konusmacisi yuklu), Arka kamera, TV, DVD Divx, USB girisi (on tarafta), SD kart girisi (on tarafta), USB ve SD'den film izleme imkani, GPS alicisi...

180 Oman riyali odedim, yaklasik 470 dolar yapiyor. Adam katalog gosterdi, Nissan Qashqai'yi sectim oyle satin aldim. Yani bizim arabalara ozel birsey.

Yalniz modifikasyonu nerede nasil yaptiracagimi bilmiyorum. Bir de direksiyon kontrolu devam edecek mi onu sormadim. Biraz aptallik oldu biliyorum. Ne tavsiye edersin ? Serviste yapabilirler mi sistemin takilip sokulmesini ?

Sistemle ilgili resimleri onumuzdeki haftasonu ekleyebilecegim. Su anda Dubai'deyim. Haftaya Turkiye'ye gececegim.

oZspider, mailini aldim abicim ama Oman'i terkettikten sonra. O yuzden soramadim. ama arkadaslarima e-mail gonderip ogrenmelerini isteyebilirim. Dondukten sonra.

Hayırlı olsun, aldığınız üründe herhangi bir marka, model no vs. yazılı mı?

39 Mesaj
15 Kasım 2009; 15:58:26 

Tesekkurler.

Touch-Screen olarak yaziyor ama ozel fontlarla. Sanki logoymus gibi geldi bana.
Model AV-930GT olarak yaziyor.
Hani su marka diyemiyorum o yuzden.

Siz ne dusunuyorsunuz ?

232 Mesaj
15 Kasım 2009; 16:58:27 

quote:

Orijinalden alıntı: MVDR

Navigasyon olmasını da beğenmiş Fatih Altaylı. Haberin fotoğraflarında navigasyonu ilk çalıştırdığınızda karşınıza çıkan Türkçe uyarı yazısı görünüyor. Navigasyonun aktif olarak çalıştığı fotoğraf konulmamış. Test edilen araca özel, bir navigasyon haritasının olup olmadığını öğrenir öğrenmez burada paylaşacağım.

Test edilen araca özel bir navigasyon mevcut olsaydı büyük ihtimalle haberde haritalı bir fotoğraf kullanırlardı. Haberde ''navigasyon falan hepsi mevcut''
denilmiş fakat halihazırda Nissan'ın navigasyon kartını henüz müşterilerine ulaştıramadığına, müşterilerin de navigasyonu kullanamadıklarına değinilmemiş. Pekala araca bindiğinde ''şu navigasyon nasılmış'' diye test etmek istemiştir. Amaaaa...

845 Mesaj
16 Kasım 2009; 12:02:13 

quote:

Artıları;
1- İç döşeme kalitesi
2- Jantlar
3- Direksiyon
4- Yakıt sarfiyatı
5- Cam tavan
7- Ucuza SUV hissi
Eksileri;
1- Biraz gürültülü
2- Farlar
5- Yol tutuş

fatih altaylı ne ara otomobil eksperi oldu bilemiyorum ama biz burda kendimizi paralıyoruz, "kronik sorun sert süspansiyon" diye, "ama yol tutuş harika" diye... adam "fazla yumuşak süspansiyon" ve "kötü yol tutuş" demiş. çalışmayan navigasyonu beğenmesi beni benden aldı zaten :) ayrıca "yol tutuşu kötü" dediğin bir arabaya yazının sonunda nasıl "şahane" denilebiliyor, anlamış değilim. bu adam hep böyle, oynak fikirli... neyse, derin konulara girmeyeyim :)

845 Mesaj
16 Kasım 2009; 12:09:18 

quote:

Merhaba arkadaslar,

öncelikle hayırlı olsun diyelim. benim cihaz halen beklemede. aracılık yapan firmanın çin'den mal çekmesini bekliyorum. umuyorum ki bayrama kadar gelecek.

marka çok farketmiyor aslında, %90 içindeki malzeme aynı olacaktır. ürünler içerik olarak aynı oluyor genelde, ön çerçeveyi ve montaj noktalarını değiştirerek farklı marka-model araçlara uyumlu hale getiriyorlar.

işlemin nerede yapılacağı konusu bende de muallak. ancak MDVR hocamın eski başlıkta verdiği bir PDF vardı, resimlerle konsolun nasıl söküleceğini gösteriyordu. bağlantı klipslerinin yeri, dikkat edilecek noktalar vs vardı. benim ürün gelirse onun rehberliğinde kendim yapmaya çalışacağım. beceremezsem prof yardım almayı düşüneceğim. direksiyon kontrolü %90 katif olarak çalışacaktır. hatta yine %90 ihtimalle direksiyon tuşlarını kişiselleştirebileceğin bir arayüzü de olacaktır. "source tuşuna navigasyonu çalıştır" gibi ayarlamaları yapabileceksin muhtemelen. benim üründe olan özellikler olduğu için tahmin yürütüyorum sadece tabi.

ürünün resmini gönderebilirsen neti araştırırız, elbet vardır bir markası filan.

kolay gelsin...

280 Mesaj
16 Kasım 2009; 15:06:25 

bu arada dostlar benim pioneerın direksiyon kontrol sorunu ingiltere ebayden alınan 25 sterlinlik bir parçayla kolayca çözüldü. Ayrıca aynı parça kablo adaptörü olarak da kullanılabilecek kompakt bir üründü baştan sipariş verseymişim hiç kablo kesmeye gerek olmayacakmış.

ikinci bir bilgi orta konsolu sökerken arka emniyet kemeri uyarı ışıklarına gelen kabloyu sökmeyiniz bu kablonun payı vardır konsolu çevirerek bu kabloyu çıkarmadan işinizi hallediniz aksi takidrde airbag uyarı ışığınız montajın ardıdan yanıp sönmeye başlayacaktır ve servise gitmek durumunda kalacaksınız tecrübe ile sabittir.

psn: gokere

845 Mesaj
16 Kasım 2009; 15:13:42 

witson'da direksiyon düğmeleri yönetimi için şöyle bir arayüz mevcut (muş) :)

0

Ekteki dosya (1)

64 Mesaj
16 Kasım 2009; 19:11:49 

quote:

0

0

İşte benim BEYAZ İNCİM. Galeride beni beklerkenki resmini de koydum

Hayırlı olsun, kazasız belasız sürüşler dilerim. Beyaz renk Platinum'a çok yakışıyormuş; ben siyah model üzerinden beyaza karar verip ayırttım fotoğrafları görünce çok rahatladım...

3 Mesaj
17 Kasım 2009; 0:11:43 

Selam arkadaşlar,

1.5 dci platinum almayı düşünen biri olarak sizlere bir sorum olacak,

Acaba bu donanımla gelen Nissan connect sisteminde dvd,divx,mpeg vs filmleri seyretmenin yolu nedir?

Direkt cd yada flash bellekten oynatıyor mu yoksa laptop,iphone yada ipod dan mı aktarılması gerekiyor?

Bir de dediğim donanımı ötv indiriminden sonra alanlar yaklaşık ne kadara aldılar?PM atarsanız pazarlık esnasında fikir vermesi açısından memnun olurum.

Bir diğer sorum da :D acaba 1.5 dizeller için otomatik vites seçeneği hakkında bir bilgisi olan var mı?Ne zaman geleceği ile ilgili araştırdım ancak bir bilgi bulamadım.

Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederim.

186 Mesaj
17 Kasım 2009; 10:25:59 

Merhaba,

Ben de Benzinli Platinum var. Nissan Connect malesef dvd, divx vs. film oynatmıyor. MP3 dinlemek istersen cde, flash bellek, iphone vs. herşeyden dinleme şansın var.

Otomatik vites yakın bir zaman zarfında düşünülmüyor.

quote:

Orijinalden alıntı: Morphas

Selam arkadaşlar,

1.5 dci platinum almayı düşünen biri olarak sizlere bir sorum olacak,

Acaba bu donanımla gelen Nissan connect sisteminde dvd,divx,mpeg vs filmleri seyretmenin yolu nedir?

Direkt cd yada flash bellekten oynatıyor mu yoksa laptop,iphone yada ipod dan mı aktarılması gerekiyor?

Bir de dediğim donanımı ötv indiriminden sonra alanlar yaklaşık ne kadara aldılar?PM atarsanız pazarlık esnasında fikir vermesi açısından memnun olurum.

Bir diğer sorum da :D acaba 1.5 dizeller için otomatik vites seçeneği hakkında bir bilgisi olan var mı?Ne zaman geleceği ile ilgili araştırdım ancak bir bilgi bulamadım.

Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederim.

232 Mesaj
17 Kasım 2009; 20:01:34 

Orti5...Ben de siyah ve beyaz arasında çok düşünmüştüm ama en sonunda beyazda karar kıldım. Daha önce siyahtan yana tercih kullanan arkadaşlarım bile beyazı görünce ''yok yaa, beyaz daha hoş durmuş'' diyorlar. Arabanız şimdiden hayırlı olsun, emin olun pişman olmayacaksınız..

280 Mesaj
19 Kasım 2009; 1:08:22 

60.000 bakım sırasında servise arka amortisörlerden gelen sesin arttığı ve lakır lakır ses yaptığı konusunda şikayette bulundum. Sağolsunlar ilgilendiler ve sorunu onayladılar ellerinde parça olmadığı için çarşambaya çağırmışlardı bu gün gittim 2 saat içinde amortisörleri değiştirdiler hakikaten ses gitti benim de keyfim yerine geldi :)

psn: gokere

3 Mesaj
19 Kasım 2009; 3:41:11 

Merhaba Arkadaşlar,

Bu topic altındaki ve daha önce açılmış olan topicteki mesajların hemen hemen hepsini okudum sayılır.
Bunun gerekçesi kullandığım aracı satıp, QQ almaya karar vermiş olmam ve internet üzerinde bu araç ile ilgili yapılan yorumları okuyrak genel bir bilgi sahibi olmaya çalışmamdır.

Bu nedenle araç hakkında yapılan tüm yorumlar için tüm yorum sahiplerine teşekkür etmek istiyorum öncelikle...

Okuduklarımdan çıkardığım sonuç : Bu aracı alıpta "keşke almasaydım" diyen bir arkadaş yok gibi burada.... :)) bundan mutlu oldum... Eğer gözden kaçırdıysamda lütfen düzeltin...

Yazılanlardan, Sadece araç içersindeki bölmelerin yetersizliği konusunda bir genel fikir birliği olduğunu görüyorum.

QASHQAI 1.6 VISIA 4X2 M/T kod ile belirtilen ve bugün itibari ile 44.865 TL liste fiyatına sahip olan aracı BEYAZ renk olarak almayı planlıyorum..

Verdiğim bu karardan dönmem için bir gerekçesi ve sebebi olan bir arkadaşım varsa ;
Ya şimdi hemen konuşsun ve bilmediğim gerçekleri anlatsın bana !!! yada sonsuza kadar sussun !!! :)))))

Asıl Sormak istediğim şu ki :

Nissan Bayileri, Bu liste fiyatı üzerinden herhangi bir indirim yaparlar mı ?? veya bana istanbulda şu bayiden alırsan sana iskonto konusunda yardımcı olabilirler diyebileceğiniz bir öneride bulunabilirmisiniz ??

birde bu aracın yıllık taşıt pulu tutarını ve yıllık kasko ücretinin miktarını yazabilirseniz çok memnun olurum...

Şimdiden teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dorf -- 19 Kasım 2009; 3:59:54 >

2000 Clio HB 1.6 BVA AUTO

845 Mesaj
19 Kasım 2009; 10:52:14 

kararın hayırlı olsun dorf. benim aracın aynısından almayı planlıyorsun :) umarım gerçekleşir, aracın için de "hayırlı olsun" deriz ;)

dediğin gibi, "keşke almasaydım" diyeni ben de görmedim. bu anlamda burası mantıklı bir istatistik olur memnuniyet anlamında.

ben aldığımda (mart 2009) 39.990 idir fiyatı, tanıdık filan sokmuştuk araya, 39'a bırakmışlardı. Tabi işin içinde çok fazla değişken var. Aracın stok durumu filan. Ama yine de mümkün olduğu kadar çok yere sormakta fayda var. Çekmeköy - Yerka'dan almıştım ben.

Kasko araştırdım, 2.000-2.500 TL'den filan kapıyı açtı çoğu sigorta firması. Ben de Yerka'nın anlaşmalı şirketinden yaptırdım, 1.500 TL civarıydı yanılmıyorsam. Ergo-İsviçre olması lazım. Henüz işim düşmediği için kaskomdan memnun muyum bilmiyorum. Allah düşürmesin diyelim :)

MTV için temmuz'da 315 TL ödedim.

Hayırlı olması dileğiyle...

3 Mesaj
19 Kasım 2009; 15:33:43 

cevabınız için çok teşekkür ederim sayın rockerdem,
Kesin kararımı verdim...
Bugün bayilerle görüşmeye başlıyorum..

Gelişmeleri buradan yazarım...Görüşmek dileği ile...

2000 Clio HB 1.6 BVA AUTO

561 Mesaj
21 Kasım 2009; 1:35:41 

Sun roof, Qashqai'de ön cama yakın bir yerden başladığı için sürücü için pozitif yönde çok farkediyor ve aracın içini çok ferahlatıyor. Sun roof lu aracı mutlaka inceleyin.
Tiguan'da daha geriden başlıyor. O nedenle sun roof Tiguan'da sürücü için çok fonksiyonel değil ama Qashqai'ye çok şeyler katıyor.
http://www.nissan.com.t...shqai-8.jpg&alt=Qashqai
http://www.nissan.com.t...shqai-4.jpg&alt=Qashqai

Kasko için internetten sigortam.net'i inceleyebilirsiniz. İnternet üzerinden kasko karşılaştırma formu doldurup bir kaç firmanın birden tekliflerini ve içeriklerini karşılaştırabilirsiniz.
http://www.sigortam.net/kasko_karsilastirma/#

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celalsungur -- 21 Kasım 2009; 1:40:59 >

2 Mesaj
21 Kasım 2009; 17:42:24 

Arkadaşlar Selam,
QASHQAİ İle ilgili çok güzel ve önemli bilgileri paylaşmışsınız.Sitenin her bölümünü inceledim ama atladım herhalde bulamadığım bir konu var.
Araçımın ses kalitesini arttırmayı planlıyorum.Yüksek ses değil ama filitre edilmiş temiz bir sanat müziği dinlemek istiyorum.
Acaba Kapı kolonları değiştirmek yeterlimidir.Bu kolonları değiştiren arkadaşlarımız var ise paylaşırsa çok sevinirim.Eğer kaliteyi bu unsur arttıracaksa kaç cm lik bir kolon kullanmalıyım.Yada önereceğiniz bir marka varmıdır.
Yardımlarınızı bekliyorum.

Teşekkürler

845 Mesaj
21 Kasım 2009; 21:52:30 

ben takribi 1 ay kadar sonra ses sistemini elden geçirmeyi düşünüyorum. hatta işlem esnasında foto da çekeceğim. orijinal hoparlörler 17cm idi yanlış hatırlamıyorsam. uygun ebatta temiz ses veren bir hoparlör düşünüyorum ben de. aklıma en çok yatan kendi üzerinde tweeter'ı olan modeller. sanırım pineer alacağım.

469 Mesaj
22 Kasım 2009; 0:19:48 

herkese selamlar ben de bu aralar suv tarzi bir araç bakiyorum. aslinda 3 aydır baya bir model baktim fakat hala net bir karar veremedim.aldiğim zaman birkaç sene kullanicagimi düşünerek baya ince elemeye çalişiyorum.bir ara insigniaya baktim oda çok donanimli bir araç ama uzun süreçte yakit tüketimi düşündürüyor tabiki.şimdi diger topicte yazdigim qq ile ilgili birkaç sorum vardı.bu konu altinda da yazdim.cevaplayabilirseniz çok sevinirim.

1. platiniumdaki ses sistemi nasil? bazi yorumlarda teknada felan ses sistemlerinin yetersiz oldugunu okudum.
2. anahtar sustali degil sanirim platinumda peki anahtar uzerinden acik olan camlarin kapanmasini saglayabiliyormuyuz? yani kilitleme tusuna basili tutarak anahtardan.
3. kendinden kararan ic dikiz aynasi mevcutmu?mevcut degilse sonradan taktirabilirmiyiz?
4. bu anahtar sistemini sustali tarzina cevirebilirmiyz?
5.iceriden bagaj acma dugmesi varmi?
6.tek dokunmayla elektrikli camlarin acilmasini veya kapanmasini saglayabiliyormuyuz? forumda tek dokunuşla açildiğini fakat tek tuşla kapanmasi için bir dizi işlem yapilmasi gerektiğini okuudm. bu platiniumlarda da aynimi yani normalde kendinden boyle bir özelliği yokmu?
7. 115 beygir özellikle yokuşlarda tıkaniyormu? bende leon 1.6 102 beygir var ve de tırmaniş durumunda gerçekten de performans kaybi oldugunu hissediyorum.o yüzden 115 beygir yeterli olurmu diye düşünüyorum.
şimdiden teşekkürler.

Yürüsende koşsanda yol hep aynı yol

845 Mesaj
22 Kasım 2009; 0:32:01 

platinum donanım hakkında çok bilgim yok. platinum sahibi arkadaşlar yardımcı olacaktır. diğer sorulara gelince:

4. yeni tüm araçlarda immobilizer olduğu için bu dönüşüm bildiğim kadarı ile mümkün değil.
5. var elbette. direksiyonun sol atında, benzin kapağı ile yanyana.
7. bende 1.6 benzinli var. araç iri görünmesine rağmen 1300 kg. leon da tahminim en fazla o civarda bir araçtır. bu nedenle 115bg gayet yeterli. şöyle söyleyeyim, her akşam eve gelirken yaklaşık 1km'lik dik sayılabilecek bir yokuş tırmanıyorum. bazen 10-15 km kadar hıza düştüğüm oluyr, karşıdan araç gelmesi vs durumunda. ama tüm yokuşu ikinci vitesle çıkabiliyorum. önceki aracımdan biliyorum. 30km altında ikinci vites bayardı, çekmezdi. bunda 20 km ile titremeden çıkabiliyorsunuz. birinci vitese taktığınızda zaten teke gibi tırmanıyor, sorun yok ;)

43 Mesaj
22 Kasım 2009; 2:50:23 

Kaskoyu anadolu sigorta firmasında mart 2009'da 1000 TL civarına yapılmıştı.

Nissan Qashqai

328 Mesaj
22 Kasım 2009; 4:08:32 

quote:

Tesekkurler.

Touch-Screen olarak yaziyor ama ozel fontlarla. Sanki logoymus gibi geldi bana.
Model AV-930GT olarak yaziyor.
Hani su marka diyemiyorum o yuzden.

Siz ne dusunuyorsunuz ?

Ürün bu mu?

http://www.ipmart.com/m...,112769.php?prod=112769

39 Mesaj
22 Kasım 2009; 8:12:49 

quote:

Orijinalden alıntı: MVDR

Ürün bu mu?

http://www.ipmart.com/m...,112769.php?prod=112769

aynen budur abi, kamerasi da ilk cikan listedeki.
http://www.ipmart.com/m...NV,34189.php?prod=34189

ben 470e aldim tabi. biraz araci kazigi yemisiz. ona da yapacak birsey yok. eve getirtsem, ayni oranda vergiyle ancak cikartabiliyorum gumrukten.

25 Mesaj
22 Kasım 2009; 9:24:20 

Madde 6 : Sürücü kapısından sürücü camını açma kapamada 2 step var. 1. stepte cam komple açılıp kapanıyor, 2. stepte kısmi açılıp kapanıyor. Sürücü kapısından diğer camlar kısmi açılıp kapanıyor yani sürekli eli tutmak lazım. Diğer kapıların üzerinden
denemedim ama tek stepli olduğunu düşünüyorum, Deneyip yazarım.

quote:

Orijinalden alıntı: arslanut

herkese selamlar ben de bu aralar suv tarzi bir araç bakiyorum. aslinda 3 aydır baya bir model baktim fakat hala net bir karar veremedim.aldiğim zaman birkaç sene kullanicagimi düşünerek baya ince elemeye çalişiyorum.bir ara insigniaya baktim oda çok donanimli bir araç ama uzun süreçte yakit tüketimi düşündürüyor tabiki.şimdi diger topicte yazdigim qq ile ilgili birkaç sorum vardı.bu konu altinda da yazdim.cevaplayabilirseniz çok sevinirim.

1. platiniumdaki ses sistemi nasil? bazi yorumlarda teknada felan ses sistemlerinin yetersiz oldugunu okudum.
2. anahtar sustali degil sanirim platinumda peki anahtar uzerinden acik olan camlarin kapanmasini saglayabiliyormuyuz? yani kilitleme tusuna basili tutarak anahtardan.
3. kendinden kararan ic dikiz aynasi mevcutmu?mevcut degilse sonradan taktirabilirmiyiz?
4. bu anahtar sistemini sustali tarzina cevirebilirmiyz?
5.iceriden bagaj acma dugmesi varmi?
6.tek dokunmayla elektrikli camlarin acilmasini veya kapanmasini saglayabiliyormuyuz? forumda tek dokunuşla açildiğini fakat tek tuşla kapanmasi için bir dizi işlem yapilmasi gerektiğini okuudm. bu platiniumlarda da aynimi yani normalde kendinden boyle bir özelliği yokmu?
7. 115 beygir özellikle yokuşlarda tıkaniyormu? bende leon 1.6 102 beygir var ve de tırmaniş durumunda gerçekten de performans kaybi oldugunu hissediyorum.o yüzden 115 beygir yeterli olurmu diye düşünüyorum.
şimdiden teşekkürler.

469 Mesaj
22 Kasım 2009; 11:17:53 

teşekkürler 1,2 ve 3 numara için bilgi verebilrmisiniz peki 4.5.6.7 tamam

Yürüsende koşsanda yol hep aynı yol