Şimdi Ara

### ► QASHQAİ KULÜBÜ ◄ ### (577. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.981
Cevap
286
Favori
1.815.592
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 575576577578579
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1.6 Tekna CVT (A/T) modelinde cam tavan yok mu arkadaşlar? Ben anlamadım Sky yazıyor ama, ayrıca alınması anlamına mı geliyor?
  • 1.6 Tekna CVT cam tavan aldım arkadaşlar. Salı günü teslim alacağım arabamı. Sürüş de yaptım. Evet cvt şanzıman alışılması gereken bir şanzıman. Ama araba güzel, az yakıyor. Zorladım, bastım çektim gaza, yüksek kullandım, 25 km falan turladık. 8 ltr yakmıştı, çok az bilmiyorum ama iyi gibi geldi. İçi ferah, yüksek, malzeme kalitesi evet düşük ama daha düşüklerini de gördüm, bu fiyata iyi bence. Bakalım bir alayım, yorum yaparım. :)
  • vbalikci kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Sıfır mı aldınız? Fiyat yazar mısınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: exca

Merhaba,
    Sıfır mı aldınız? Fiyat yazar mısınız?

Evet sıfır aldım. 68 bin 300 tl'ye aldım. Sky paket içinde geldi, cam tavan, cam tavan demiri, aleminyum pedallar falan, işte içinde ne varsa onun :)
  • vbalikci kullanıcısına yanıt
    Güle güle kullanın, kazasız belasız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: exca

Güle güle kullanın, kazasız belasız.

Teşekkürler :)
  • Avantajlı araçlar, anahtar teslim, 15.000tl 18 ay 0 faiz kredili fiyatları;

QASHQAI 1.6 DCI BLACK EDITION SV M/T 18" İ. BEYAZI - 90.521TL KAMPANYALI FİYAT 83.500TL. SON FİYAT

QASHQAI 1.5 DCI BLACK EDITION SV M/T 18" İ. BEYAZI - 85.457TL KAMPANYALI FİYAT 76.750TL.SON FİYAT

QASHQAI 1.5 DCI TEKNA SKY PACK M/T İ. BEYAZI - 79.995TL KAMPANYALI FİYAT 73.500TL.SON FİYAT

QASHQAI 1.6 BLACK EDITION SV CVT 18" İ. BEYAZI - 79.482TL KAMPANYALI FİYAT 73.000TL.SON FİYAT

QASHQAI 1.6 TEKNA SKY PACK MT İ. BEYAZI - 69.640TL KAMPANYALI FİYAT 62.500TL.SON FİYAT

diğer kredi seçenekleri;
    KoçFinans

• Az önce arabamı aldım, çok memnun kaldım. Depoyu fulledim, 40 km kadar gittim, 9 litre gösteriyordu. Dur kalklı, yokuşlu bir yoldu. Bilenler bilir, Birlik mahallesinden Keçiören Aktepe'ye, çevre yolundan geldim. Yokuş geldi bastım gaza çıktı, sorun görmedim. Düz yolda zaten yağ gibi. Yavaş kalktığına bende katılıyorum, a3 var bende ayrıca, o roket gibi gidiyor ama bu arabanın ruhu bu, alırken de biliyordum :) Kullanacağım, yorumları ekleyeceğim, şimdi test ediyorum. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: qoqsalus

Avantajlı araçlar, anahtar teslim, 15.000tl 18 ay 0 faiz kredili fiyatları;

QASHQAI 1.6 DCI BLACK EDITION SV M/T 18" İ. BEYAZI - 90.521TL KAMPANYALI FİYAT 83.500TL. SON FİYAT

QASHQAI 1.5 DCI BLACK EDITION SV M/T 18" İ. BEYAZI - 85.457TL KAMPANYALI FİYAT 76.750TL.SON FİYAT

QASHQAI 1.5 DCI TEKNA SKY PACK M/T İ. BEYAZI - 79.995TL KAMPANYALI FİYAT 73.500TL.SON FİYAT

QASHQAI 1.6 BLACK EDITION SV CVT 18" İ. BEYAZI - 79.482TL KAMPANYALI FİYAT 73.000TL.SON FİYAT

QASHQAI 1.6 TEKNA SKY PACK MT İ. BEYAZI - 69.640TL KAMPANYALI FİYAT 62.500TL.SON FİYAT

diğer kredi seçenekleri;
    KoçFinans

bu fiyatlar yeni qashqai için mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: vbalikci

Az önce arabamı aldım, çok memnun kaldım. Depoyu fulledim, 40 km kadar gittim, 9 litre gösteriyordu. Dur kalklı, yokuşlu bir yoldu. Bilenler bilir, Birlik mahallesinden Keçiören Aktepe'ye, çevre yolundan geldim. Yokuş geldi bastım gaza çıktı, sorun görmedim. Düz yolda zaten yağ gibi. Yavaş kalktığına bende katılıyorum, a3 var bende ayrıca, o roket gibi gidiyor ama bu arabanın ruhu bu, alırken de biliyordum :) Kullanacağım, yorumları ekleyeceğim, şimdi test ediyorum. :)

hadi hayırlısı..zaten roket gibi kalkması da bence o kadar onemli diil yarış yapmıyoruz sonucta.. yokuşlarda cok bayılıyor mu onuda biraz paylaşırsan alacak:) arkadaşlar için de fena olmaz:...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Black_Mamba24

quote:

Az önce arabamı aldım, çok memnun kaldım. Depoyu fulledim, 40 km kadar gittim, 9 litre gösteriyordu. Dur kalklı, yokuşlu bir yoldu. Bilenler bilir, Birlik mahallesinden Keçiören Aktepe'ye, çevre yolundan geldim. Yokuş geldi bastım gaza çıktı, sorun görmedim. Düz yolda zaten yağ gibi. Yavaş kalktığına bende katılıyorum, a3 var bende ayrıca, o roket gibi gidiyor ama bu arabanın ruhu bu, alırken de biliyordum :) Kullanacağım, yorumları ekleyeceğim, şimdi test ediyorum. :)

hadi hayırlısı..zaten roket gibi kalkması da bence o kadar onemli diil yarış yapmıyoruz sonucta.. yokuşlarda cok bayılıyor mu onuda biraz paylaşırsan alacak:) arkadaşlar için de fena olmaz:...

Dostum, bende o "yokuş" meselesine pek taktım, arabayı aldım, nerede yokuşlar diye bakınıyordum. Bilen bilir, İkea'ya giderken ve gelirken bir viyadük var oradaki yokuşlarda denedim. Yani ben anlamıyorum, basıyorum gidiyor araba, bir sıkıntı görmedim.

Şimdi eski arabam, eski ama hala kapıda duruyor, kardeşe sattım :) Audi a3, 1.6 motor, 2006 yılı. Arabayla o yokuşa dalıyorum 140'la, yarısnda 80 oluyor, 70 derken 4. vitese iniyor araba, motor 4000 bin ila 5000 devir arasında çıkıyor, bağırıyor evet, netice de yokuş ve gidiyor araba.

Bu araba'nın "cvt" yapısından kaynaklı bir kullanım durumu var sanırım, daha yeni alışıyorum, tekniğini öğrenmek gerektiği kesin. Yokuşa geldim, bastım, 4000 devire geldim, çıktım o yokuşu, motor biraz bağırdı mı, bağırdı, bağırması da lazım. 2000 devirle o yokuşu çıkacak araba gelsin beni ezsin.. Çıkar, çıkmaz değil ama bazı yerlerde tasarrufa gerek yok bence. Büyük üzüntüm vardı ben test sürüşünde bunu görmemiştim, memnundum, arabamı aldım bir kez daha memnun oldum..

Fişşek gibi, tazı gibi gitmez, netice de 1.6 motor ve turbo yok. Ama ben memnun muyum, memnun kaldım. Alacak olan arkadaşlar zaten "test" sürüşü yapacaklardır. Ben Baykoçlardan aldım, 3-4 yokuşta denedim, dur kalk yaptım sorun görmedim. Hatta "test" arabasıyla arabam aynı dedi adam, benim araba yeni, daha iyi çıktı. :)

Ama sıkıntı şu ki 120'yi görünce ibre, sol taraftan, kapı tarafından hafif bir rüzgar girdi içeri, 130'da bir tık daha hızlandı, başka yerden değil bir tek oradan geldi ses, bakacağım yarın, arka, sağa sola da birilerini oturtacağım :D

Öte yandan, klimasını beğendim, güzel, hızlı çalışıyor. Cam tavan süper ötesi zaten. Şimdilik bu kadar, fazla bir test edemedim, ama yarın Cinnah yokuşuna vuracağım :D Bu arada, yokuş kalkış desteği yok arabanın ama bir sıkıntı görmedim, frenden hızla çektim arabayı bir çok yokuşta, sorunsuz gitti. Bu arada "stok" ses sistemini çıkarttım. Yerine Xetec'in DAn-6b02 modelli bişi taktırdım. Onu da deniyorum, güzel bir cihaz, yavaş ama güzel.

• Arkadaşlar ben de nasip olursa bir QQ almayı düşünüyorum. 2010 Model 1.5 Tecna ve Tecna Pack arasında ne gibi farklar var. Bana sadece cam tavan birinde var birinde yok gibi geldi ama. Gözümden kaçan başka ayrıntı varsa tecrübeli arkadaşlardan yardım istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yalnız_Akıncı -- 16 Nisan 2014; 11:49:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: llltuncaylll

quote:

Orijinalden alıntı: qoqsalus

Avantajlı araçlar, anahtar teslim, 15.000tl 18 ay 0 faiz kredili fiyatları;

diğer kredi seçenekleri;
    KoçFinans

bu fiyatlar yeni qashqai için mi?

malesef :) 2013 araçlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: yalniz_46

Arkadaşlar ben de nasip olursa bir QQ almayı düşünüyorum. 2010 Model 1.5 Tecna ve Tecna Pack arasında ne gibi farklar var. Bana sadece cam tavan birinde var birinde yok gibi geldi ama. Gözümden kaçan başka ayrıntı varsa tecrübeli arkadaşlardan yardım istiyorum.

Dostum cam tavan çok güzel inan bana acaip bir hava katıyor arabaya, havadar ve Ferah oluyor, inan, git bir gör, fark edeceksin, cam tavan al, kesin al :) Öteki türlü, cam tavanın altında sağ ve sol tarafta demir çubuklar var, pren ve gaz pedalı alemninyum kaplama güzel görünüyor, arka cam karartmalı, başka şua nda bunlar geldi aklıma. DAha iyi bilenler söyler zaten ama cam tavan kesin al.

Bu arada arabayı Turbo modunda kullandım, çok keyifli bir sürüşü var, hoşuma gitti, ama benzin sarfiyatı da artıyor. Turbo'da devir 4000 bin, normalde 2000 :D

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yalniz_46

Arkadaşlar ben de nasip olursa bir QQ almayı düşünüyorum. 2010 Model 1.5 Tecna ve Tecna Pack arasında ne gibi farklar var. Bana sadece cam tavan birinde var birinde yok gibi geldi ama. Gözümden kaçan başka ayrıntı varsa tecrübeli arkadaşlardan yardım istiyorum.

Dostum cam tavan çok güzel inan bana acaip bir hava katıyor arabaya, havadar ve Ferah oluyor, inan, git bir gör, fark edeceksin, cam tavan al, kesin al :) Öteki türlü, cam tavanın altında sağ ve sol tarafta demir çubuklar var, pren ve gaz pedalı alemninyum kaplama güzel görünüyor, arka cam karartmalı, başka şua nda bunlar geldi aklıma. DAha iyi bilenler söyler zaten ama cam tavan kesin al.

Bu arada arabayı Turbo modunda kullandım, çok keyifli bir sürüşü var, hoşuma gitti, ama benzin sarfiyatı da artıyor. Turbo'da devir 4000 bin, normalde 2000 :D

17" Spor tip jantlar, arka cam karartmalar, üst tavan çıtası ve cam tavan.

• teşekkür ederim arkadaşlar... Ben de zaten cam tavanlı düşünüyorum...
  • Cam tavan çok güzel ve ferah oluyor fakat sıcak aylarda gündüz açmak zor oluyor. Yazın açabilmek için bazı kaliteli cam filmlerinde ısıyı geçirmeme özelliği oluyor acaba ondan mı yaptırsam diye düşünüyorum arada. Şeffaf olup ısıyı engellesin yeter. Hiç deneyen oldu mu bilmiyorum cam tavana film yaptırmayı.
  • jackalizm J kullanıcısına yanıt
    Ben de aynı şeyi sormak için foruma girdim sen benden önce sormuşssun arkadaş..Ben de yaptırmayı düşünüyorum,yarın aracı aldığım Gülan Otomotiv'e soracağım..
    Ayrıca benim sağ arka kapıda çocuk kilidini aktifleştirdim ama sağ arka cam yavaş inip çıkıyor..Acaba bir sorun mu var yoksa çocuk kilidi olan kapıların camları güvenlik amaçlı yavaş mı inip çıkıyor..Aynı problemi yaşayan var mı?
  • besiktas kullanıcısına yanıt
    Benimde arka camlar biraz yavaş açılıp kapanıyor, özellikle motor çalışmıyorken daha da belli oluyor. Periodik bakımda ilgiliye de bahsetmiştim bir temizlik sprey gibi birşeyler yapmışlar devam ederse gelin başka çaresine bakalım dediler ama bir daha uğrama fırsatım olmadı. Kronik bir sorun sanırım, çocuk kilidi ile alakası yoktur bence.
  • jackalizm J kullanıcısına yanıt
    Ben dün dayanamadım ve yetkili servise gidip sorfum..Bana sağ arka camın diğerlerine göre biraz daha ağır kapanmasının normal olduğunu,bunun sebebinin ise elektrik devresi olduğunu söyledi..Neymiş efendim,tesisat tam sürücünün camının ordan başlıyor,sağ arka cama varana kadar minimal bir voltaj düşüklüğü oluyormuş..
    Adam fizik sorusu anlatır gibi anlattı!! :)
    Bu arada benim QQ de(2012 sky pack cvt) camın üsünde bulunan tutma kollarının ikisi kırıldı..(Sağ ön ve sol arka) onu da servise sordum tanesi 65 tl artı KDV dediler..Araç 7800 km de ben 7000 de iken almıştım..Daha yeni sayılır ama bu plastik kolların malzemesi gerçekten çok dandik..Yeni QQ ye baktım gerçekten alakası yok..Taş gibi yapmışlar..Biraz asılın bakalım sizinkiler de yerinden çıkacak mı :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 575576577578579
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.