Şimdi Ara

Grand Scenic III Paylaşım Platformu (241. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
9.362
Cevap
56
Favori
693.056
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 239240241242243
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yaşadığınız problem için üzüldüm. Bilenler vardır aramızda, İstanbul Cerrahpaşa Tıp Fak. yanında neredeyse 45 derece eğimli bir yokuş var. Şimdiye kadar bir kaç kez o yokuşta aracı durdurup kalkmam gerekti. Hiç sorun yaşamadım. Bazı katlı otopark çıkışları da çok rampa oluyor. Oralarda da sıkıntı olmadı. Bir arkadaşımızın önerdiği gibi başka bir test aracıyla aynı şeyi denemeniz faydalı olabilir. Böylece aracınızda bir sorun olup olmadığını anlama şansınız olabilir.
  • yaden bey keşke söylediginiz gibi olsa çok severek almıştım şatış ilanı verdim.değerini bulabilirsem satacağım.Yarın 1 de neziroğluna götüreceğim.Bakalım o servis ne diyecek.Burada birçok arkadaş ayağımın alışmadığını düşünüyorlar ama maalesef öyle değil.DEfalarca denedik gazı yemiyor. elemanlara geride neden böyle yapmıyo deyince,dişli mişli gibi hikayeler,çevreci motorlar gibi cevaplar.bu arada kalkamayıp stop ettiginde el freni otomatik tutmuyor kendim çekiyorum.
  • sukrubaba bugün 4-5 defa rampada denedim. kesinlikle kavrama baslamadan fren boşa geçmiyor. rampa kalkısını freni çekerek yaparsam hiçbir sorun olmuyor. inanın çok dik rampalarda da durum aynı. tahminim %90 sizin aracınıza özgü bir problem veya ayarsızlık var...
  • quote:

Orijinalden alıntı: oasisngn

merhabalar scenic II aracim oldugu icin forumdaki bu konuyu arada okumaya calisiyorum, degerli bilgiler icin tesekkurler.
    EDC konusunda bir sorum var, bu kadar sikayete neden olsan bu teknoloji, yurt disinda scenic ile entegre edildi mi, yani Turkiye'de piyasaya verilmemesi tamamen marketing amacli mi yoksa teknoloji mi elvermiyor agir arabaya bu sanzumanin kullanimina bunu anlayamadim. cunku ikincisi ise pek bir cozum olmayabilir arge calismalarinin sonucunu beklemek lazim ama eger sadece eldeki eski modelleri satmak, diger modelleri bitirmek gibi ucuz hesaplar yapiyorsa renault o zaman diyecek lafim yok, ayip etmisler.

Yaklaşık 2 yıldır fransada grand scenic de mevcut bu şanzıman, v ehalen satışına devam ediliyor fransa da (Eğer bir sorun olsa fransada da satılmaz).
    Reno-mais in terbiyesizliği ise gelecek şeklinde bilgi verip 6 ay geçmesine rağmen hala getirmemiş olması; ve daha da kötüsü tüm bunlara rağmen hala net bir cevap vermeyecek kadar aciz olması.

Ben altı aydır araçsızım edc 2010 kasımda gelecek diye aracımı sattım, 6 aydır bekliyorum.

Ama bu gidişle GS-EDC den vazgeçmek durumunda kalacağım.

Adamlar daha ne yapacaklarını bilmiyorlar, avare avare geziyorlar. (RENO MAIS)

• 2 litre vergi olayı var onda da
    Hyundai xi35 hoşuma gitti onun da otomatik sadece 2 litrede?!?!?!?!
    Tiguan harici 1.6 altı otomatik SUV çözümü yok
    Daica Duster bile Türkiyeye getirmiyor otomatik modelini.

quote:

Orijinalden alıntı: oystergrey

quote:

Orijinalden alıntı: göbeklisüpermen

Avrupada 2009 eylülünden sonra zorunluluk oldu Euro 5 yine ikinci dünya ülkesi olan bize ellerinde kalan euro 4 leri itelemeye devam ettiler fap koymayarak maliyetlerini düşürüp karlarını artırdılar ama 2014 euro 6 zorunluluk olacağından artık daha fazla ötelemez diye umuyorum ama burası Türkiye...

Burası terörist kaynıyor şaka bir yana edc olayı beni de kastı, şu Subaru Forester biraz yakın fiyat olsa!...hafta sonu fluence kullandım fena değildi yahu....

• Tiguan da da yok diye biliyorum 1.4 tsi düz 6 vites 2.0 tdi larda var otomatik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi göbeklisüpermen -- 23 Mart 2011; 22:55:49 >
  • ptozcan teşekkürler.yarinde başka servise gidecem.
  • hoppalaaa... şimdi de expiresyon getirmeyi durdurmuşlar... iyice seçenekler azaldı... yazık scenic almak isteyip de sınırlı bütçesi olanlar baska markaya kayacaklar... bi de elinde exp. olan arkadaşlar için de kötü tabii...
  • edc beklerken ister misiniz scenici tümden kaldırsınlar... iş için olmadı ama kafamın rahat olması için satıp vw ye geri mi dönsem ne? hazır jetta yı da çok beğenmişken...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ptozcan

edc beklerken ister misiniz scenici tümden kaldırsınlar... iş için olmadı ama kafamın rahat olması için satıp vw ye geri mi dönsem ne? hazır jetta yı da çok beğenmişken...

jetta dizelde 4-6 ay sıra var , bir de geniş arabadan sonra o arabada çok sıkışırsınız.
  • Keşke 50 ye verseymissiniz aklınıza düsmus bıe kere bu araba artık size sıcak gelmeyecek.Benzinlilerde yok tu dun listede bakalım ne olacak....Citroen picasso gibi tek araç mı gelecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi göbeklisüpermen -- 24 Mart 2011; 9:08:51 >
  • Dumur olduk forumca!......

Skoda Yeti gördüm hafta sonu, boyutları hiç fena değildi, Scenic ile kıyaslayabilecek bilgisi olan var mı aramızda?
  • Yeti alacağıma 44 bine 1.6 dizel yeni caddy alırım hemde dsg aklımdan da geçmiyor değil
  • quote:

Yeti alacağıma 44 bine 1.6 dizel yeni caddy alırım hemde dsg aklımdan da geçmiyor değil

Hayranım,takdir ediyorum bu yaratıcılığı

Fiyatı özellikleri,konforu Scenic'e alternatif olacak başka bir araç bulamadım, bulursam ciddi değiştireceğim.... Yok ama henüz!....
  • Şaka değil yenilendikten sonra yok yok olmuş bakın inceleyin tartışalım bunun ustune siz ne dersiniz....

http://ticariarac.vw.com.tr/modeller/caddy/yeni_caddy_comfortline.aspx?model=yeni_caddy_comfortline
  • quote:

Şaka değil yenilendikten sonra yok yok olmuş bakın inceleyin tartışalım bunun ustune siz ne dersiniz....

http://ticariarac.vw.com.tr/modeller/caddy/yeni_caddy_comfortline.aspx?model=yeni_caddy_comfortline

Köprüden geçebiliyormuyuz bununla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oystergrey -- 24 Mart 2011; 11:51:10 >
  • Ahanda güzel soru..
  • Köprüden geçemedim az doldur içemedim sanırım geçemeyebilir galiba garanti kesin olabilir :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi göbeklisüpermen -- 24 Mart 2011; 12:15:44 >
  • quote:

Köprüden geçemedim az doldur içemedim sanırım geçemeyebilir galiba garanti kesin olabilir :)

Bir de bunu alınca ticaret yapmak gerek, sen kurtarıyorsun da , huey ile biz memurus....
  • GS EDC gelmedi diye ne çabuk araçlarınızdan vazgeçtiniz, şaşırıyorum sizlere ...Mutlaka Renault Mais inde bir pazarlama stratejisi vardır, o yüzden henüz getirmiyor yada getirtemiyor olabilirler ama ben inanıyorum ki mutlaka geçerli bir sebebi vardır...satış stratejileri gereği bizimle bu sebebi paylaşmıyor olabilirler ama ben bu kadar çabuk aracımdan vazgeçmezdim...beklerim EDC gelir, fiyatına bakarım, beğenirsem aracımı satar o zaman alırım...tabi bütün bu yazdıklarım benim kendi şahsi fikirlerimdir...

Ayrıca avrupa da 1.6 dci 130 beygir grand scenic satışına başlanmış....belki de bu motorun edc sini getirmek için bekliyorlardır ...bu yeni motorun yol testi ve incelemesini aşağıdaki linkte verdim ancak ingilizce...herkese iyi forumlar...

http://www.topgear.com/uk/renault/scenic-grand-scenic/road-test/1.6-dci-130-expression

• 
Sayfa: önceki 239240241242243
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.