Şimdi Ara

Huzurlarınızda Motorola Droid

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
99
Cevap
0
Favori
18.976
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Amerika'nın önde gelen servis sağlayacılarından Verizon, bir süre önce AT&T karşı Apple'ın reklamlarındaki “There is an app for that” cümlesini andıran “There is a map for that” temalı reklamının ardından iPhone'a karşı sert bir reklam kampanyası başlatmıştı. “iDon't-Droid Does” temalı reklamlarda üstü kapalı olarak iPhone'un sahip olmadığı özellikler ön plana çıkartılıyor ve kullanıcılar uyarılıyordu. Reklamın son cümlesi de herşeyi özetler nitelikteydi: “Everything iDon't Droid does-Yapamadığım herşeyi Droid yapar”...

İşte hazırladığı bu reklamlarla iPhone'a, Apple'a ve AT&T'e karşı atak başlatan Verizon merakla beklenen ve iDon't reklamına konu olan Motorola Droid'i sonunda gün yüzüne çıkardı. Telekomünikasyon denilince akla gelen firmaların başında gelen Motorola'nın yeni telefonu Droid'i biraz daha yakından tanıyalım.

Droid adından da anlaşılacağı gibi Google'un popüler açık kaynaklı işletim sistemi Android'in son versiyonu 2.0 “Eclair-Ekler” de çalışıyor. Bu sayede kullanıcılarına daha hızlı internet deneyimi sunan Droid, 3.7 inç boyutlarında WVGA yani 480 x 854 piksel çözünürlüğünü destekleyen 16:9 oranında geniş ekrana sahip. Cihaz gücünü 500MHz saat hızına sahip Arm® Cortex™ A8 işlemcisinden alırken, bünyesinde ivmeölçer, yakınlık, ışık ve pusula sensörleri bulunduruyor. 5 Megapiksellik kameraya ve LED flaşa sahip olan Droid, Android 2.0'ın flaş, sayısal yakınlaştırma gibi kamera uygulamasındaki yeniliklerden dolayı kullanıcının karşısına daha performanslı bir kamera ile çıkıyor. 16GB'lık depolama alanıyla gelen Droid microSDHC girişi sayesinde kullanıcıya depolama alanını 32GB'a kadar yükseltme şansı da veriyor. Dahili QWERTY klavyesinin yanında Android 2.0 ile daha gelişmiş sanal klavyeye de sahip olan Droid, 60.00 x 115.80 x 13.70 mm ölçülerinde ve 169 gram kütlesinde. Bluetooth v2.1 ve 802.11 b,g kablosuz teknolojilerine destek veren Motorola'nın yeni akıllı telefonu CDMA 1X 800/1900, EVDO rev. A iletişim standartıyla uyumlu olduğundan GSM ve HSPA ağlarıyla iletişimin sağlandığı ülkelere ise şimdilik hitap etmiyor. Motorola Droid'de iPhone ve iPod'larda bulunmayan değiştirilebilir pil tercih edilmişken; Youtube, Amazon MP3 Store, Google Search by Voice ve Facebook uygulamalarının yanında Google'ın Android 2.0 ile hayata geçirdiği navigasyon servisi Google Maps Navigation uygulaması da yüklü olarak geliyor.

Verizon tarafından 200 dolarlık peşin ödemenin yanında 2 yıllık kontratlı olarak 6 Kasım'da kullanıcıyla buluşacak. Droid için hazırladığı özel siteyle ve bir süre önce başlanan reklam kampanyasıyla Droid'i çok önemsediği belli olan Verizon'un, iPhone ve AT&T karşı kampanyada başarılı olup olmayacağını ise zaman gösterecek. Motorola Droid'in Avrupa pazarındaki geleceğinin ne olacağı ise şimdilik bilinmiyor.

alt="Huzurlarınızda Motorola Droid"

Droid, dahili QWERTY klavyeyle kullanıcılarına daha rahat mesajlaşma deneyimi sunuyor

alt="Huzurlarınızda Motorola Droid"

Verizon-Motorola Droid, Android 2.0 "Eclair" işletim sistemine sahip

Droid, içersinde YouTube ve Maps Navigations servislerinin de bulunduğu 12 Google servisiyle uyumlu çalışıyor

• Tasarım güzel. Motorola tasarımcılarını mı değiştirdi???

Ama iPhoneOS severler için yine pek birşey ifade etmeyecek... Ama Android severler için güzel bi haber bence... Qwerty klayyeli başka Android var mı?
  • yorum yapmis olmak icin yorum yapmayin ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: rabbitweed

yorum yapmis olmak icin yorum yapmayin ya

Sizi rahatsız eden ne?
  • güzel bişeye benziyo.motoroladan beklemzdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: marikanwap

quote:

Sizi rahatsız eden ne?

"motorola tasarımcı mı değiştirdi" diyen biri ya Moto görmemiştir ya da değişik bir zevk silsilesi içinde gark olmuştur. O yüzden demiştir arkadaş.

Bu arada o klavyenin hali nedir öyle daktilo gibi commodore 64 gibi... hiç yakışmamış motoya zaten prototip bir ürün bu şekilde çıkmaz piyasaya bu.
  • quote:

Qwerty klayyeli başka Android var mı?

Evet Android'li telefonların birçoğu qwerty klavyeye sahip
  • quote:

Orijinalden alıntı: sioux

quote:

quote:

Sizi rahatsız eden ne?

"motorola tasarımcı mı değiştirdi" diyen biri ya Moto görmemiştir ya da değişik bir zevk silsilesi içinde gark olmuştur. O yüzden demiştir arkadaş.

Bu arada o klavyenin hali nedir öyle daktilo gibi commodore 64 gibi... hiç yakışmamış motoya zaten prototip bir ürün bu şekilde çıkmaz piyasaya bu.

Motorolanın tasarımları kötü demedim. Bana hitap etmiyor o ayrı konu ama bu cihaz ile Motorola'nın diğer tasarımları arasında dağlar kadar fark var bence.. O yüzden dedim Motorola tasarımcılarını mı değiştirdi diye...

• yeni bir ürünle tanışmış oluyoruz sonuçta,herkese beğendirme gibi bir lüksleride yoktur sanırım,paylaşım için teşekkürler
  • Klavye başka nasıl olur ki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Seko92

Klavye başka nasıl olur ki?

Bazı telefonların klavyesi olmuyor, ekrana dokunarak kullanılıyor.Arkadaşlar ondan bahsediyor.

Ben cihazı beğendim özellik olarakda tasarım olarak da gayet güzel olmuş...
  • hayret razr'dan başka bir şey üretmişler.
  • benim notebook küçüğü olmuş bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: sylargray

quote:

Qwerty klayyeli başka Android var mı?

Evet Android'li telefonların birçoğu qwerty klavyeye sahip

Pardon. Fiziksel Qwerty klavye demek istemiştim:)
  • quote:

GSMArena'da Android+QWERTY sorgulaması

• TEŞEKKÜRLER HABER İÇİN:
  • quote:

Orijinalden alıntı: GeceBekcisi

quote:

GSMArena'da Android+QWERTY sorgulaması

Pardon ya G1'i nasıl unuttum:) Ama onun dışındakileri ilk kez duyuyorum:) Teşekkürler...

• Bayılıyorum dev firmaların böyle ufak ufak birbilerine gönderme yapma ve sataşmalarına
  • Ya bu yandan çıkan fiziksel qwerty klavye çokmu tuttu nedir ? Bütün markaların bu tipde 1 modeli var n97 den sonra. En ufak ilgimi çekmiyor varya nekadar kullanışsız kaba, kalın....
  • Tuttugundan falan degil. Eger fiziksel klavye varsa "dokunmatik ekran" olmamis demektir.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.