Şimdi Ara

NBA 2K10 İnceleme

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
12.139
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Açıklama: Kobe ile son saniye 3'lüklerine hazır mısınız?

Basketbol denince aklıma ilk gelen şeylerden birini tahmin edin desem hangi cevabı verirdiniz? Basket topu, NBA, Ülker, Efes, Galatasaray, Fenerbahçe gibi bir çok terimi mırıldandığınızı duyar gibiyim. Ama bu kelimelerden hiçbiri değil. Buna rağmen eminim benimle aynı şeyi düşünen onlarca, belki de yüzlerce kişi vardır. Basketbol denince nedense aklıma, saati 02:30 - 03:00 civarına kurup şişkin gözlerle ve homurdanarak, bir yandan da heyecan içerisinde kalkmaya çalışmam geliyor.

Bir çok NBA severin benimle aynı duyguları yaşayarak gece yarılarında, ayakta dikildiklerine eminim. NBA’in o üstün oyun zevki bizi sabahlara kadar ayakta tutmayı sağlayan yegane nedenlerden birisidir. Her ne kadar ülkemizdeki basketbol ligleri de zaman zaman çok heyecanlı bir hal alsalar da gerek çok sevilen futbol, gerekse de beklenilen ilgiyi görmemeleri nedeniyle hep ikinci planda kaldılar. Herhalde ülke olarak NBA’deki gibi bir basketbol coşkusunu en fazla Avrupa Basketbol Şampiyona’larında yaşamışızdır.

''

Açıkça söylemem gerekir ki zaman geçtikçe basketbol izlemekten, hele hele gece sabaha kadar beklemekten biraz uzak kaldım. Önceden haberlerini bile büyük merakla takip ederken, zaman geçtikçe NBA dünyasından iyice koptuğumu söyleyebilirim. Benim o dünyaya tekrar dönmemi sağlayan ise her sene bu dönemler piyasaya çıkan NBA oyunları oluyor. Ve içimde, o eski günlerdeki heyecanı tekrar tekrar yaşayabiliyorum.

Basketbol oyunları denince ise akla gelen iki seriden biri olan NBA 2K’nın yeni oyunu nihayet raflardaki yerini aldı. Serinin 10.yılı şerefine çıkan NBA2K’nın ilk oyunu 1999 yılında Sega Dreamcast platformuna çıkmıştı. Tam 10 yıllık macerasında NBA 2K serisi her oyunu ile daha da başarılı olmayı bildi.

Geçen sene çıkan versiyonu ile “Daha iyisi nasıl yapılabilir?” sorularını aklımıza getiren serinin yeni oyunu adeta bu gibi sorularımızı cevaplar nitelikte karşımıza çıkıyor.

''

Oyunu açar açmaz karşımıza oyunun kapağını da süsleyen Kobe Bryant geliyor. 2K Sports ekibi oyunun kapağında yer alacak olan NBA yıldızı için bir anket açmış ve bu anket Kobe Bryant’ın liderliği ile son bulmuştu. Kobe Bryant’ın ekrana gelmesi ile birlikte ise oyunun heyecanını daha çok yaşamamıza neden olan sözleri duyuyoruz. Gayet sakin giden maçta son dakika basketinin spikerlerce anlatıldığı o an heyecanımızı daha da arttırıyor ve hemen oyuna geçiş yapıyoruz.

Bu geçişle birlikte menü ekranını beklerken, bizi oyunun geçen seneki versiyonunda da yer alan Living Rosters ekranı karşılıyor. Living Rosters, NBA maçlarını anında karşımıza getiren bir sistem. Ve bu sistemle birlikte oyundaki oyuncu kadrolarını da skorlara göre ayarlayabiliyorsunuz. NBA Today menüsü altında da görebileceğiniz bu istatistiklere uymayıp dilerseniz gene kendi beşlinizi sahaya sürebiliyorsunuz. Oyunda bulunan NBA Today kısmı özellikle NBA maç skorlarını ve maç programlarını takip edenler için büyük kolaylık olacaktır.

İncelemenin devamı için tıklayınız

• " Ayrıca oyunun bu modunda karakter yaratmadan hazırda bulunan diğer NBA sporcularını da seçerek kariyerlerini sıfırdan yönlendirebiliyorsunuz."

4-5 Gündür sadece "my player mode" oynuyorum, şu bölümü hala göremedim :)
  • bu da kimin bir numara olduğunun bir göstergesi

It's amazing...
  • video inceleme bekliyordum
  • quote:

Orijinalden alıntı: [DMC]

video inceleme bekliyordum

Oyun yoğunluğu yüzünden bazı video incelemeleri es geçmek zorunda kaldık. Es geçtiklerimizi yazılı incelemeler aracılığıyla sizlerle paylaşıyoruz.
  • Kapsamlı bir patch gelecek oyuna.Oyun bug kaynıyor.Ayrıca küçük de olsa oynanış problemleri var.My Player modu zaten tam bitirilmeden oyuna konulmuş.Patch ile hepsinin düzelmesini bekliyorum
  • Piyasaya çıkan ilk Nba 2k'yı Dreamcast'ime satın aldığım günü daha dün gibi hatırlıyorum.O zamanlar yeni yeni oluşan Türk internet siteleri ve sanal mağazacılık oluşumlarından birisi olan ejderha.com'dan 60 dolara satın almıştım.

2k4 hariç serinin bütün versiyonlarının orijinallerine sahibim.İlk çıkan 2k ile, birlikte bu oyunun türünün en iyisi olacağı kanımca ta o günlerden belli olmuştu.
  • Eyvallah Ersin.
  • 2K9 oyununda 5-10 maç yapıp bırakmama rağmen 2K10 da pro modda başladım şuan oyun kolay geliyor alley oop smaç vs. türden hareketleri yapabiliyorum klavyeyle oynayarak şimdi bir gamepad almayı düşünüyorum
  • Erdinc İyikul İncelesin
  • Aslında ben bu oyuna özel inceleme yapsam nasıl olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: By_e

quote:

Oyun yoğunluğu yüzünden bazı video incelemeleri es geçmek zorunda kaldık. Es geçtiklerimizi yazılı incelemeler aracılığıyla sizlerle paylaşıyoruz.

Oyun yoğunluğu derken ben nedense çıkan oyun görmüyorum doğru düzgün multiplatform olarak
  • quote:

Orijinalden alıntı: Magnesium

quote:

quote:

Oyun yoğunluğu derken ben nedense çıkan oyun görmüyorum doğru düzgün multiplatform olarak

dogru fifa10 da yok sanırsam.ayrıca nba2k10da ps3 için konusuyorum.
  • quote:

quote:

quote:

Multiplatform dışında video inceleme için bekleyen baya oyun birikti elimizde . İnceleme masasında PES 2010, Uncharted 2 ve EyePet duruyor.

• 2k bu işi biliyor. türünün en iyi oyunudur .
  • Beni 2k9 5-10 oynamadan sonra sıkmıştı ve gg'de satmıştım.Onlıne'da hep maçlar yarım kalıyordu.2k10 9 dan çok farklı ve onlıne düzelmişse alıcam...
  • Malesef online problemi oyunda bulunan en büyük eksiklerden birisi.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Multiplatform dışında video inceleme için bekleyen baya oyun birikti elimizde . İnceleme masasında PES 2010, Uncharted 2 ve EyePet duruyor.

Sizin kaliteli video incelemeleriniz olunca herkes sevdiği oyunun da video incelemesini bekliyor. Umarım bu güzel oyun içinde bir tane yaparsınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi venomtrk -- 28 Ekim 2009; 11:43:18 >

• Ben de video inceleme sanmıştım
  • yaw smac felan nasıl basılıyor ps3de oynuorum ben biraz yardımcı olurmusunuz ilk kez 2k serisi aldım oyun garip geldi
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.