Şimdi Ara

2014 YENI HONDA JAZZ KULÜBÜ ANA KONU::. (31. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2.157
Cevap
18
Favori
212.856
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cortom

@jonywayt
    hayırlı olsun güle güle kullanın.

@thegiz
    size de hayırlı olsun. fakat maddeler halinde anlattığınız yüklenmeleri araç 1000 km'yi devirdikten sonra yapsanız daha iyi olur gibi.

@jonywayt
    teşekkür ederim, ruhsatta 2011 yazıyor, makyajlı kasa diyorlar sanırım, 2012 model diye biliyorum ben,

@cortom
    evet haklısınız aslında, ama ben de bu araba şirketlerinin tüm testlerini yaptıklarını varsayıyorum (en azından öyle olmalı ) varsa bi kusuru ilk bakımdan önce çıksın diye zorladım.:) bir de artık bundan sonra istanbulun gereksiz şehiriçi trafiğinde kullanılacak, motorun yatacak olmasına kıyamadım :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: cortom

@jonywayt
    hayırlı olsun güle güle kullanın.

@thegiz
    size de hayırlı olsun. fakat maddeler halinde anlattığınız yüklenmeleri araç 1000 km'yi devirdikten sonra yapsanız daha iyi olur gibi.

eyvallah teşekkür ederim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: thegiz
    arkadaşlar merhabalar, ...........
    1.aracım jazz fun jvt, dün gece 192 ile radara girdim .................
    2. kullanımım %90 şehirlerarası oldu , 170 tllik benzinle 600 km yaptım, .......160-170 bastım, genelde 120-140 arası gittim....
    3. ......
    4. ....
    5. yakıt tüketimi benim kasıtlı zorlamalarım vs sonucu ortalama tüketimi en az 6.2 gördüm ! ..
    6. yüksek hızlarda (170 ve sonrası...) ...
    7. ...
    8. ...
    9. ...
    10. ...
    11. ...
    ...

Yeni araç alan arkadaşlara hayırlı olsun.

Sn.thegiz, sıraladığınız maddeler hız kokuyor.
    Kendinize ve az tanıdığınız Jazz'a güveniyor olabilirsiniz, çevresel şartları, yolları unutmayın, işinizi şansa bırakmayın.
    Jazz'ınızı limitlerde kullanmak size, sevdiklerinize, çevrenizdekilere ve aracınıza zarar vermez inşallah.

Hızımızı ve hırsımızı paylaşmayalım derim :)

Kazasız günlerde kullanmak dileğiyle.

• Gurcan bey kesinlikle haklisiniz.. ama sunu rahatlikla soyleyebilirim hayatimda ilk defa seytana uydum ;-) asla kimseyi yanlis yonlendirmek istemem..yazimda dedigim gibi bu denemeler ilk ve son kez yapildi..Dh ahalisine saygilar..
  • merhaba

1---honda jazz 2007 model 97000 km de aracım var...225 km sehırlerarası yolculk yaptım.5 ksııydık aracta ve bagaj vs full doluydu..80-100 arası hızla gıttım bazen 120 oldu ..bayramın 3. gunuydu bazende trafıkte kaldım ve arac 5,5 lt/ 100 km yazıyordu sızce ıyı bır oran mı bu?

2---- aracı yenı aldım ben ve saat ayarını yapamadım:) nereden ayarlıyoruz saati?

teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: adios1984
    merhaba
    1...
    2---- aracı yenı aldım ben ve saat ayarını yapamadım:) nereden ayarlıyoruz saati?
    teşekkürler..

Model farkı olabilir, 2011 için aşağıdaki resimde olduğu şekilde.

2014 YENI HONDA JAZZ KULÜBÜ ANA KONU::.
  • Aracı alalı neredeyse 3.5 hafta olucak benımde ; ancak uzun yol yapamadım henuz sürekli şehir içindeyim ; 1000 km ye yaklaştı.
    Ancak yakıt ; yol bilgisayarında 7.5 lerde gezıyor.genel olarak devri düşük tutuyorum ; aracın komutlarına uygun hareket etmeye çalışıyorum.
    Acaba bu yakıt biraz uzun yol yapsak düşermi yoksa tam verimi 5000 lerde falan mı alırım sizce arkadaşlar ?
  • hocam ne yhaptım 7.5larda 4.5 desek 33 krs yakıyor fazla gıbı gelıyor . hele imzanda balıkesır gozukuyor. vay anam vay bende aldım ekım 15 de gelecek ıstanbul ıcınde dusunemıyorum :S 5000 bekle bence ama bılmıyorum. daha tecrubelı arkadaslaradan bılgı alabılırız :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jonywayt -- 27 Eylül 2011; 21:46:04 >
  • yeni honda jazz lari olan arkadaslar OGS cihazlarini on camin neresine yapistiriyorsunuz ?

teknik servise sordugumda sensorleri etkilememesi icin sol ya da sag kenara takmami tavsiye etmisti..
  • quote:

Orijinalden alıntı: jonywayt

hocam ne yhaptım 7.5larda 4.5 desek 33 krs yakıyor fazla gıbı gelıyor . hele imzanda balıkesır gozukuyor. vay anam vay bende aldım ekım 15 de gelecek ıstanbul ıcınde dusunemıyorum :S 5000 bekle bence ama bılmıyorum. daha tecrubelı arkadaslaradan bılgı alabılırız :D

bakalım bu hafta sonu bir uzun yol yapıcam bilmiyorum.
  • Hadi hayırlısı aman dikkat yollarda!!!
  • yol tutuşunu ve benzin kullanımını azaltacak ne gibi eklemeler yapabilirim araca ?

malum %95 şehir içi kullanılacak araç ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: jonywayt

tesekkur ederım 39.500 tl arka park sensoru ve ıc dıs boya bakım

Öncelikle hayırlı olsun aracınız. Acaba hangi bayii den aldınız ? ekim 15 de 2012 modelini mi teslim edecekler yoksa makyajlı 2011 modelini mi ? bir fiyatı sabitlediler mi ?
  • Cifrkurlar mcm den aldim ama tanidik vasitasiyla. Arac kalmadi once sonra kontejyan acildi. Fiyatin tamamini vrdin. Birde 2012 kasa gelecek. Fiyat sabitleme diye bisi yok. Herkez 40.500 demekte... Ve zam gelecek deniyor...
  • Beyler 2004 Jazz Elit alarak bende aranıza katıldım (F1 sazumanlı)

Expertize soktuk iyice baktırdık herhangi bir problemi olmadıgı soylendı, satısı aldık..

Eve donus yolunda herhangi bir problem olmadı fakat, park etme esnasında direksyonu tam kırdıgımda (sağa sola fark etmıyo) sankı bıseye çarpıyomus gıbı ses geliyo, sebep nedır?

2. bir soru Lpg donusumu yaptırıcam, hangi markayı onerırsınız ve izmirde donusum yaptıran varsa temız ozenlı işcilikle montaj yaptırabılecegım neresı var, gazı taktırıp sonradan problem yasamak ıstemıyorum..

Bir diger problem aracın radyosu kafasına gore çalısıyo, Cd'de herhangi bir problem yok bu sadece radyoda oluyo..

Cevaplanız ıcın sımdıden teşekkur ederım
  • Hayirli olsun . Tam saga ve tam aola vevirmelerde genelde hidrolik bya pass ediyor. Benim 2004 model pejo minibusumdede yapardi bu durumu .sirali icince brc heralde en iyisi...
  • Merhabalar jazz sahipleri arkadaşlar.

ben para biriktirmeye başladım ve jazz almayı düşünüyorum. Yalnız size sorularım var.

1- Neden Jazz
    2- Segment olarak bazı araçlara üstünlüğü yada kabaca dezavantajları nelerdir (focus, peugeot 307, C4, Bravo, Leon, Corolla, Golf)
    3- Yakıt Tüketimi, Lpg taktırma ve verimlilik-performans durumları.
    4- Birkaç bin tl verip de daha iyi bir araç alabilir miyim?
    5- Vergi durumları
    6- Arabanın sorunları, servis imkanları ve bakımları
    7- Jazz dışında başka ne araba düşünürdünüz.

saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rindaman

Merhabalar jazz sahipleri arkadaşlar.

ben para biriktirmeye başladım ve jazz almayı düşünüyorum. Yalnız size sorularım var.

1- Neden Jazz
    2- Segment olarak bazı araçlara üstünlüğü yada kabaca dezavantajları nelerdir (focus, peugeot 307, C4, Bravo, Leon, Corolla, Golf)
    3- Yakıt Tüketimi, Lpg taktırma ve verimlilik-performans durumları.
    4- Birkaç bin tl verip de daha iyi bir araç alabilir miyim?
    5- Vergi durumları
    6- Arabanın sorunları, servis imkanları ve bakımları
    7- Jazz dışında başka ne araba düşünürdünüz.

saygılar.

kardeş selam

1- kendi ihtiyacını belirle o şekilde or daha iyi cevap alırsın. çünkü her insanın ihtiyacı farklıdır.
    2- şimdi yazdıgın segment bir üst segment onlarla karsılastıgında donanımdan aşağı kalır yanın olmaz ama gorunum bakımından açıkcası biraz geride kalır . sonucta 2 arada bir derede araç :P
    3- eski araçların degerlerı 6-8 arasında diyorlar ama yeniler hakkında fazla bilgimiz yok. kullandıkca paylasırım.
    4- birkacbin tabir edilen atıyorum benim için oto. jazz alacam 39.500 e en yakın civic hb vardı yakıtı uygun 44.500 du 43.500-43.000 e bırakırlar heralde
    5- verdi 1.6 statusunde 700 kayme
    6- servis imkanı gene eski jazzlardan duyduklarımı soyluyorum . çogu insan bakımdan bakıma goturuyormus servise. ama ara elektronik eşya gibidir ilk başta şansın olacak :D
    7- bunun için benim yazdıgım bir yazıyı ekliyorum insallah yardımcı olur :D

bu arada tamam jazz yuksek hızlı gıdınce ses alıyor suspansıyonu sert vs denilsede misal jazzdaki donanıma sahip fiesta 50.000 tl :D

Mesela benim aradıgım sartlar

ne cok buyuk ne cok kucuk olarak .
    bayan kullanacak.
    güvenlikte 5 yıldızlı olacak. ( esp vrs midir ne dir tum donanımı olacak)
    otomatık olacak.
    az yakacak .
    senede 10.000-15.000 arası yol yapacagım için dizel olmayacak
    usb olacak
    ısıtmalı ayna olacak
    cruse control olacak
    yerı geldıgınde 5 ızmandut arabaya sıgacak ( ben zaten 1.90 130 kg yum. )
    bagaj geniş olacak
    direksiyondan kumandalı ses sistemi olacak
    sogutmalı torpıdo olacak
    sunroof veya cam tavan olacak
    park sensoru olacak

kısaca full paket olmasını tercih ederim
    bu yukarda saydıklarımı göz önünde bulundurarak jazz a rakıp sadece aveo var. ama onunda fiyatı sunroof ve metalık boya ile 40.000 tl yı buluyor.
    Ne alayım o zaman ? (gerçi jazz aldım :P)
    gidip dolaştığım araçlarıda yazıyorum
    jazz,corsa,fiesta,colt,c3,yaris,punto,i20,fabia,ibiza,aveo,clio,polo,207
    fiyatlarınıda yazayım
    39.500-38.000-37.000-32.000-35.000-35.000-36.000-34.000-begenmediğimiz için sormadık-37.500-34.500-40.500-37.500
    aradıklarım açıkcası jazz dısında hep ekstra olarak göülmekte. Yukarıdaki fiyatlar ise orta donanim fiyatları.
    birde araçı sadece dış görünüş için millete hava atmak için değil alıp kullanmak için alıyorum.
    uzerine 10.000 tl daha koabilsem veya hanım kullanmayacak olsa gider civic hb , yeni astra , megan hb flan alabilirim.

• sayın joniwayt ben dış görünüşe o kadar önem vermem. Bu araç bu donanım ve fiyata 10 parmağında 10 marifet olacak gerisi mühim değil.
    mesajınız için teşekkürler başka mesajlar da bekliyorum ve takipteyim. Parayı o kadar kısa zamanda denkleştiremeyeceğim
    ama eninde sonunda alacağım hayırlısı ile.

saygılar
  • şimdiden hayırlı olsun diyeyim o zman :P

ekim 15 de geliyor benım araca bilgi veririm.
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.