SU SONDAJ MAKINESI YAPTIM
78 Cevap28264 Görüntüleme4 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Mesaj Fotoğraf Galerisi

Ekleyen : emin keles

Giriş

80 Mesaj
26 Ekim 2009; 20:54:27 

Arkadaslar cocukluktan icimde ukte olan memlekette yasama hevesini gecen yil bir yilligina yasama firsati buldum ve bu zaman zarfindada bos durmadim gurbette calisirken buldugum cok az zamanlarda yaptigim kivi bahceme daha fazla koy,umuzun suyunu kullanmamak ve bahcemde hayal ettigim diger projeleride gerceklestirmek hayaliyle ciktigim yolda kendi sondaj makinemi de kendim yaptim, ve 36 metre de su buldum, simdi artik kendi bahcemde kendi suyum var, makinem tamamen demonte olup sadece bir kisi tarafindan kurulup calisabilir 220 volt elektirik ile calisip 70 metre derinlige kadar 20 cm genisliginde sondaj vurma kabiliyetine sahiptir, makine tamamen sahsi projem ve taman benim tarafimdan yapilmistir, evimin altindaki magazami hobi atolyesi olarak kullaniyorum ve burada torna isleri haric kalan bolumlerini yaptim tormna isleri ise bir tornacida yaptirip burada montajladim, bu yapitimi sizinle paylasmak istedim, bu aletten baskada yaptigim seyler var ama sirasi geldikce bu forumda bunlari konu acarak bilginize sunacagim, simdiden gosterdiginiz ilgiye tesekkurler,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emin keles -- 15 Kasım 2009; 22:18:22 >

451 Mesaj
26 Ekim 2009; 22:32:17 

Emin bey ellerine saglik sahane bir calisma olmus ,senelerdir aklimdaydi buna benzer bir calisma yapmak bir turlu firsat bulamamistim ,
bizlerle paylastigin icinde tesekkur ederim.
Anladigim kadariyla asansor gibi calisiyor,assagi inerken kendi agirligi ile iniyor ,boru ilave etmek icinde vinc yardimi ile yukari cekilip boru ilave ettikten sonra vincin halati cikartilip tekrar delmege devam ediyor,merak ettigim ise sogutmada ve ayni zamanda deldiginiz harfiyati yukari cikartmada nasil bir yontem kullaniyorsunuz.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

80 Mesaj
27 Ekim 2009; 0:10:25 

Ulvi bey tesekkur ederim, ancak bu fotolari cekerken tek amacim o ani olumsuzlestirmekti boyle bi forumda yayinlayacagimi dusunmedigim icin cok detayin fotosu yok, onun icin siz gormuyorsunuz ama bu makine kumandali kumandasinda su pompasi ana motor ve vinc motorunun hareket salterleri var kisaca ben makineden 5 metre uzakta durup yukari asagi yapabilirim boylece halat sok tak derdi yoktur, merak ettiginiz tum unsurlari sorun ayrintilari zevkle anlatabilirm.

31 Mesaj
27 Ekim 2009; 0:47:27 

öncelikle tebrikler gerçekten güzel birşey ortaya çıkarmışsınız. resimde gördüğümüz cihaz ve 70metre derinlik?? biraz teknik detay ve yaklaşık maliyet bilgisi verebilirseniz sevinirim.

2 Mesaj
27 Ekim 2009; 1:45:41 

emin abinin herzamanki pratik zekası gene tekerrür etmiş :) bravo abi bizim köydeki eve lazım olabilir böle bişey..

1798 Mesaj
27 Ekim 2009; 2:02:13 

tamamen orjinal

Biz cix degilizki her mekanda sevgilimiz olsun,biz Adanalıyık bırakta kendimize göre bir şeklimiz olsun.

276 Mesaj
27 Ekim 2009; 9:59:17 

helal olsun valla ben o elleri öperim keşke yakında olsaydınızda hem elinizi öpmeye hemde çalışmalarınızı incelemeye gelebilseydim Allah yolunuzu Açık etsin

The only thing growing is the shared information
paylaştıkça artan tekşey bilgidir cimrilik bilgiyi bitirir

80 Mesaj
27 Ekim 2009; 12:05:27 

quote:

Orijinalden alıntı: BİLÂL85

tamamen orjinal

tesekkur ederim bilal bey ben estetige cok onem veririm yaptigim tum isler boyle olur saolun dikkatinizi cekmis hatta makinenin ustunde aliminyum bir metalde sunlar yaziyor ismi: elektrikli su sondaj mak. modeli e.s.m.01 u tarihi.10 08 2008 serino e.5389789244 kisca abicim bunlarda orjinal bi aliminyum plakaya punta ile yazilmis durumda ama biseyi beceremedim aslinda belkide yapabiklirdim bi el kitabi yapmak istedim uzerinde teknik cizimleri teknik ozelliklerii olan ve kullanma lkavuz ve bunu kitap halinde basmak istedim ama bilgisayarda cizim bilmiyorum zaten evin altinda yapmasam koylu benim yaptigima asla inanmazdi. sirada orjinal bi ruzgar turubunu bekliyor gine demonte ama onu ulvi beyle eyni anda Turkiyede bulup ilk projesini ve temel karkasini beraner yapmayi planliyorum. ilginize tesekkurler,

80 Mesaj
27 Ekim 2009; 12:20:23 

quote:

Orijinalden alıntı: tn.i

öncelikle tebrikler gerçekten güzel birşey ortaya çıkarmışsınız. resimde gördüğümüz cihaz ve 70metre derinlik?? biraz teknik detay ve yaklaşık maliyet bilgisi verebilirseniz sevinirim.

tesekkur ederim, oncelikle yukaridada yazdigim gibi makineyi yaparken boyle bi forumda tanitacagim aklima gelmezdi onun icin fotolar sadece ani icin cekilmistir, dolayisi ile aslinda tum teknikler uzerinde gayet net gorunmektedir asansore ustten montaj edilmis yumusak basincli hortumun icinden basincli su surekli donmekte olan tij lerden gecip alttaki kesici kafanin uclarindan cikarak oradaki kesilen toprak yada lkaya parcalarini surekli yuzeye tasimaktadirlar boylece bende makinenin deldigi yani zorlanmadigi kadar asansore asagi dogru hareket veriyorum yani kumanda elimde boylece delme islemi devam ediyor eger makine sikisirsa yukari kaldirip yuku hafifletiyorum bu sekilde sorun derin delmete cikmiyor deldigin mesafeden yukari kiymiklarin cikma sorunu var cunku 220 watt santrafuj belli metreden sonra o basinci yapamiyor asagida hafif malzeme varsa cikiyor ama kaya parcalari cikmiyor ve bi muddet sonra makineyi durdurmaya basliyolar yani asagida sikismalar basliyor bunu daha guclu cevirme motoru ile asamazsiniz daha guclu su pompasi ile asbilirsiniz su ana kadar rekorum 36 metredir. siz bana merak ettiginiz ayrintilari sorarsaniz memnuniyetle cevaplarim ilginize tesekkurler. Tabi bu bahsettigim rekor karadenizin malum dogasinda gerceklesmektedir en fazla 10 metreden sonra kaya basliyor anadoluda randumanin 10 misli yukselecegine inaniyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emin keles -- 27 Ekim 2009; 12:25:00 >

80 Mesaj
27 Ekim 2009; 12:29:57 

quote:

Orijinalden alıntı: tr-ex

helal olsun valla ben o elleri öperim keşke yakında olsaydınızda hem elinizi öpmeye hemde çalışmalarınızı incelemeye gelebilseydim Allah yolunuzu Açık etsin

tesekkur ederim acaip gaz verdiniz estagfurullah el opmek ama inanin Turkiyeye geldigim ilk firsatta ulvi beyin desteginide alarak 3 kw yani bi evin tum ihtuyacini karsilayacak bir zurgar turubunu yapmaya baslayacagim. o zaman buradaki bazi arkadaslarla bulusmayi cok isterim. insallah nasip olur szinlede gorusuruz, ilginize cok tesekkurler.

80 Mesaj
27 Ekim 2009; 12:35:16 

quote:

Orijinalden alıntı: derboseco

emin abinin herzamanki pratik zekası gene tekerrür etmiş :) bravo abi bizim köydeki eve lazım olabilir böle bişey..

derboceco, tesekkur ederim, senin kulucka makineni gordum cok begendim detaylari anlatman lazim ozellikle otomatik cevirme konusunu biraz ac foto ve cizimli olsun, hatta senden bekledigim en onemli sey bir gun yazilabilir bi nick ile bunu degistirmen yaw herseferinde nickini baska yaziyorum farkindamisin.

6 Mesaj
27 Ekim 2009; 20:50:09 

eveeet bende geldim hayırlısıyla.
emin abiye böyle bir projeyi bizden esirgemediği için tekrar tekrar teşekür ediyorum...

2 Mesaj
27 Ekim 2009; 21:10:53 

quote:

Orijinalden alıntı: emin keles

derboceco, tesekkur ederim, senin kulucka makineni gordum cok begendim detaylari anlatman lazim ozellikle otomatik cevirme konusunu biraz ac foto ve cizimli olsun, hatta senden bekledigim en onemli sey bir gun yazilabilir bi nick ile bunu degistirmen yaw herseferinde nickini baska yaziyorum farkindamisin.

heheheh :) bilmiyomki abi bu nickin neresi zor :D benim makineden detay istemişsin maile yazdığın cvp geliyo fakat konunun altına çıkmamış yazdığın yorum onu anlayamadım valla

80 Mesaj
29 Ekim 2009; 1:29:56 

zaten sana deyil bana zor bi arkadas vardi sondaj vurulurken asagidaki parcalarin yukariya cikisini kolaylastiran bazi kimyasallar soylemisti ama ben unuttum sen o konuyu okumusmuydun

1965 Mesaj
30 Ekim 2009; 12:19:05 

Ellerinize sağlık çok güzel olmuş

Digital Ocean SSD VPS Disk Yazma ve Hız Testleri - saat bazında ücretlendirilen ucuz VPS

80 Mesaj
30 Ekim 2009; 23:14:29 

Tesekkurler, Yildirim bey, acikcasi konuyu cok merak edip ayrinti isteyen kimse olmadi, ben bu forumda daha cok ilgi bekliyordum, zira ulkemizde her gecen gun guc daha buyuklerin eline gecmektedir, o eski kasaba ustalari, iste kendi alaninda ne ustasiysa? tarihe karismaya basladi, kendi komsu sivacimiza is yaptirmak icin bile sehire gidip falanca dekarosyoncuyla is anlasmasi yapma durumunda kaliyoruz, yani komsumuza yaptiracagimiz is icin bile birilerine komisyon verme durumu ulkemizde artik baslamis durumdadir, tabiki sistem anlaminda mantikli gorunsede! orta kesimdeki halkin gitgide yok olmasina sebebiyet veren bu kurumsallasma ne yazikki orta direk dedigimiz bolumu ortadan kaldirmis, daha az ama zengin ve daha cok ama fakir iki halk ulkemizin vatandaslarini olusturmaya baslamis, bu manada boyle kucuk projelerle koyde yasayan ahmet amcada, bolgesinde onun bunun yaninda amele olmadan calisabilecek, yine koyde yasayan mehmet amcada, yuksek rakamlarla yaptiracagi hatta yaptiramayacagi bi isi kendine yetecek kadar yaptirabilme gucune erisecek, diye dusunuyorum. bu manada bu makinenin yapi ve kullanimi konusunda merakli birilerini bulmayi beklerken, sadece yaptigim isi begenen arkadaslar goruyorum, tabiki hepsine tesekkur ediyorum ayri ayri, begenilmek hosuma gidiyor her insanin hosuna gidecegi gibi, ama hedef nihayette biu deyil, belkide artik kis sezonunun gelmesi ve bu aletin mevsim olarak hafizalardaki yerini arsive tasinmis olmasindan olabilir, bakalim bu kisin bide yazi olur, insallah banada birilerine yardimci olmak nasip olur. ben sabrederim sorun yok

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
31 Ekim 2009; 14:57:58 

ortalama bir sondaj 1000tl civarı oluyor. çok başaqrılı ve işlevselo olmuş. ama işlevselliği artttırabilmek adına elektrik değil içten yanmalı bir motor kullanmış olsaydınız daha iyi olurdu. bu şekildeelektrik olmayan yerlerde sondaj yapılabilirdi. ama tebrikler çok güzel.

251 Mesaj
31 Ekim 2009; 15:20:51 

EMİN BEY ALLAH RAZI OLSUN SİZ VE SİZİN GİBİLERDEN.PROJELERİNİZİN
VE BAŞARILARINIZIN DEVAMI DİLEĞİYLE.............................ESEN KALIN.

80 Mesaj
2 Kasım 2009; 0:09:06 

quote:

Orijinalden alıntı: ReBeR

ortalama bir sondaj 1000tl civarı oluyor. çok başaqrılı ve işlevselo olmuş. ama işlevselliği artttırabilmek adına elektrik değil içten yanmalı bir motor kullanmış olsaydınız daha iyi olurdu. bu şekildeelektrik olmayan yerlerde sondaj yapılabilirdi. ama tebrikler çok güzel.

Sayin Reber bey,
Tabiki ama borulari su cekme motoru falan 1 000 tl de o kisaca gercek bi maliyet hesabi yaparsak 40 metre icin 4 000 tl yi gozden cikarmak lazim bu arada behsettiginiz icten yanmali bi motor demonte bi alette cok randuman vermez zira kucuk bi motor kullanmak lazim kucuk bi motorla gerekli verime ulasmayiz kaldiki burada 4 adet motor ayni anda kullaniyoruz ki bunu 4 adet benzinli motoru nasil neye monte edecez o zaman zaten benim yaptigim portatiflik ortadan kalkar herkesin yaptigi bi isi yapmis oluruz

ama gosterdiginiz ilgiye tesekkur ederim

Uzaklaştırılmış
2 Kasım 2009; 0:43:18 

quote:

Sayin Reber bey,
Tabiki ama borulari su cekme motoru falan 1 000 tl de o kisaca gercek bi maliyet hesabi yaparsak 40 metre icin 4 000 tl yi gozden cikarmak lazim bu arada behsettiginiz icten yanmali bi motor demonte bi alette cok randuman vermez zira kucuk bi motor kullanmak lazim kucuk bi motorla gerekli verime ulasmayiz kaldiki burada 4 adet motor ayni anda kullaniyoruz ki bunu 4 adet benzinli motoru nasil neye monte edecez o zaman zaten benim yaptigim portatiflik ortadan kalkar herkesin yaptigi bi isi yapmis oluruz

ama gosterdiginiz ilgiye tesekkur ederim

fiyatı geçen ay 37 metreden bahçemde sondaj yaptırdım oradan biliyorum. zaten aktif olarak (profesyonel anlamda) çiftçilikle uğraşıyorum. sizde haklısınız. ama çok derli toplu olmuş projeniz.

80 Mesaj
2 Kasım 2009; 1:10:27 

Sayin Reber bey

Ciftciyim dediniz ve artik uzulerek soyluyorumki beni basiniza bela aldiniz, insallah artik irtibati koparmayalim , ben ciftci deyilim ama hep hayallerimi susledi cifcilik hatta o hayallerle, hep buyuk sehirlerde ve yurt disinda yasamama ragmen koyumu ve topragimi terk etmedim her manada orada olmaya calsitim, kivi bahcem var oamtor bi seram var ozellikle meyva fidani uretme hastaligimda, ve behcemde 42 cesit meyve var, ve kendi yaptigim kulucka makinesinde urettigim yavuk,bildircin,ordek,kez ve hatta bi kovanda arim var tabi ben profosyonel deyilim ama cifcilige koye dogaya dogal olan herseye sevgim var, kivi fidani cok urettim ama sartlar gerekti simdi gene gurbetteyim, siz ne tur cifcilik yapiyorsunuz, ben kivi otomosyon sulamada kendim bi sistem gelistirdim, daha az su ile cok daha yuksek verim, alacagim gelistirdigim sistem su anda kullanimda deyil simdide otomatik sulamam var ama ben daha ilginc bi yontem gelistirdim, irtibati kesmeyelim derim satgilarimla, ayrica makineme yapmis olduguuz iltifat icin ayrica tesekkur ederim.

80 Mesaj
6 Kasım 2009; 22:23:58 

quote:

Orijinalden alıntı: kaplumb ağa

EMİN BEY ALLAH RAZI OLSUN SİZ VE SİZİN GİBİLERDEN.PROJELERİNİZİN
VE BAŞARILARINIZIN DEVAMI DİLEĞİYLE.............................ESEN KALIN.

Sayin Kaplumbaga!

Ben tesekkur ederim, valla sizin gibi arkadaslarin sayesinde hevesimiz artiyor, nasipse yakinda cok ideal bi ruzgar turbunune baslayacagim, insallah biseyler basarabilirim ilginize cok tesekkurler,

174 Mesaj
7 Kasım 2009; 2:55:34 

makinanın ölçüleri motor güçleri kullanılan redüktörle ilgili bilgileride yazarmısınız lütfen
birde sorum olacak
diyelimki makinayı yapıp arka bahçemizde kullanıma hazır hale getirdik delme işlemine başlayıp belli metreye ulaşıp suyu bulduğumuzda ne yapıyoruz
yani elimizde misal 30 metrelik bir delik var oraya kullanacağımız pompayı veya çeşmeyi nasıl monte ediyoruz acaba bilgilendirirseniz sevinirim.

05326321604

80 Mesaj
7 Kasım 2009; 22:46:11 

quote:

Orijinalden alıntı: sedail

makinanın ölçüleri motor güçleri kullanılan redüktörle ilgili bilgileride yazarmısınız lütfen
birde sorum olacak
diyelimki makinayı yapıp arka bahçemizde kullanıma hazır hale getirdik delme işlemine başlayıp belli metreye ulaşıp suyu bulduğumuzda ne yapıyoruz
yani elimizde misal 30 metrelik bir delik var oraya kullanacağımız pompayı veya çeşmeyi nasıl monte ediyoruz acaba bilgilendirirseniz sevinirim.

Sayin sedail.

Kaba malzemelerin listesini yaziyorum ayrintiyi zaten geregince sen ayarlarsin,

ANA MALZEMELER
1- 3 kw 220 volt motor
2- 2 kw 220 santrafuj motor
3- 400.800 calaskal motor
4- adi 45 metre dalgic pompa
5- 1400 devirden 120 devire dusurucu reduktor

yukarida yazdigim malzemeler kullandigim ana malzemeler olup trefaz 380 volt elektirigin her yerde kolay bulunmadigini varsayarak 220 mono faz olarak benim kullandigim sistemdir ama siz bunu kullanacaginiz bolge ve sartlara gore 380 volt luk malzemeler kullanabilirsiniz zira 380 motorlarla 220 motorlar arasinda boyut farki yok goruntude ayni sey ortaya cikar ama cok yuksek guc elde edersiniz,

EBATLAR

Alt tabla 80 x 80 cm
Kule yukseligi 320 cm
Kule ana profilleri 9 cm
Kule icindeki diyotin eni 59 cm
Diyotin yukseligi 33 cm

Iki kasnak arasinda orantilamayi siz makinenizden beklediginiz verime gore yapacaksiniz ben 1 adet bire bir kasnak taktim sonra bitanede daha seri donmesi icin motora daha buyuk bir kasnak yaptim gerekirse takip hiz artiriyorum,
Ve tijler 220 cm maximum ,zira diyotin yani makine dairesi tam yukariya kalkinca asagidaki tabliyedeki tij yatagi ile makine dairesinin arasinda ancak bu kadar mesafe kaliyor.ve resimlerde dikkat ederseniz bi kumanda paneli var bu sabit deyil 5 metre mesafede benim elimde duruyor buradan ana motor su motoru ve calaskal motoru kumanda ederek delme hareketini yapiyorum, ayrica reduktorun uzerinde disi mavi ici kirmizi bi parca var tasarimi tamamen bana attir burada dikkat ederseniz yukaridan gelen elastik basincli su borusu bunun ucuna takilir ve o su reduktorun icinden gecerek tijlerin icinden delici agizdan disari cakarak asagidaki cikan malzemeyi yukariya tasir iste bunu yaparken cok zorlendim zira isin ehli tornaciya bile bunu anltana kadar canm ikti ve basinda durup adim adim yaptirdim, zira reduktor donerken o boru sabit duruyor ve su kacirmiyor,
Reduktorun alt cikisinda bi ic disli somun var oraya tij takiliyor ve asagi topraga kadar inince bu tij gevsetilip cikrailip makine dairesi calskal motorla tekrar yukariya cekilip araya yeni bi tij ilave edilerek delme islemine devam ediliyor,farkindaysaniz bu islemlerde su malzemesi sok tak isi yok bu tamamen en bastan otomasyon olmus oldu, ve istenilen derinlige ulasinca calaskal makine dairesi bu sefer tij sokulmeden yukari kaldirilip bi alttaki tij asagi dusmemesi icin yapilacak bi aparat altina gecirilip bu tij sokulup aradan alinacak ve makine dairesi asagi indirilip asagidaki tije monte edlip (montesi sadece motoru calistirmak demek), sonra makine dairesi yukariya tekrar kaldirilmak suretiyle o tijde disari alinacak boylece bu kareket tekrarlanarak asagidaki takim disariya cikarilacak.
Simdi bu gunku dersimiz buraya kadar bu konuda merak ettiklerinizi sorun ve ben size cevaplayayim sonra delme isinden sonra ne yapacagimizi anlatacagim simdilik iyi gunler.

174 Mesaj
8 Kasım 2009; 11:37:18 

çok teşekkür ederim emin bey gayet anlaşılır olmuş anlamadığım birşey kalmadı bu kısımda yalnız redüktörün marka-model bilgilerini yazarsanız bir ara iyi olur, elinize sağlık çok güzel bir çalışma olmuş.

05326321604

1053 Mesaj
8 Kasım 2009; 21:58:02 

mükemmel çalışma favorilerime ekledim bile süper olmuş sizin gibi insanların ellerinden öpmek lazım

80 Mesaj
10 Kasım 2009; 20:57:24 

quote:

Orijinalden alıntı: zoptrik

mükemmel çalışma favorilerime ekledim bile süper olmuş sizin gibi insanların ellerinden öpmek lazım

Sayin Zoptrik!
ilginize tesekkur ederim, veriyosunuz gazi bakalim bu gazla nereye kadar giderim, ama daha ciddi projelerim var insallah ilk firsatta bu forumda paylasima acacagim, gorusmek dilegiyle...

848 Mesaj
11 Kasım 2009; 0:31:12 

Hocam öncelikle ellerinize sağlık. Güzel çalışma olmuş. Bizim aile 100 yıldır sondajcılıkla uğraşmaktadır. Forumda sondajla ilgili bir konu görünce hemen bir yorum yapayım dedim. Tebrikler

80 Mesaj
12 Kasım 2009; 15:01:34 

quote:

Orijinalden alıntı: elophidae

Hocam öncelikle ellerinize sağlık. Güzel çalışma olmuş. Bizim aile 100 yıldır sondajcılıkla uğraşmaktadır. Forumda sondajla ilgili bir konu görünce hemen bir yorum yapayım dedim. Tebrikler

Sayin Elophidee!

oncelikle ilginize tesekkur ederim, Ancak benim ve forumdan bu konu ile alakali bilgi almak isteyen diger arkadaslarin en onemli sorunumz makine ve calisma prensiplerinden sonra asil sondajcilik meselesidir bu konuda ben sisfir bilgiye sahibim bu tur yani sulu calisan sistemlerde asagidaki parcaciklari yukari en ucuz maliyetle netur bi uygulamayla cikarabiliriz zira asagidaki kiymiklar cikmadikca makine ne kadar guclu olsa bos, bu manada bize en ucuz ama en etkili yontemleri burada adim adim yazarsaniz cok sevinirim,verecegin bilgiler icicn simdiden tesekkur ederim..

673 Mesaj
13 Kasım 2009; 14:53:55 

çok güzel olmuş

80 Mesaj
15 Kasım 2009; 1:03:42 

Tesekkurler!

80 Mesaj
16 Kasım 2009; 1:10:59 

Bu sayede photoshopta da mesafe katediyorum

0

Ekteki dosya (1)

410 Mesaj
16 Kasım 2009; 1:17:02 

quote:

Bu sayede photoshopta da mesafe katediyorum

0

Tebrikler emin bey !
Benden bir adım değil, 100 adım öndesiniz. Bende henüz icraat yok. Bu gidişle de biraz zor.

80 Mesaj
16 Kasım 2009; 22:08:13 

quote:

Orijinalden alıntı: ŞEF34

Tebrikler emin bey !
Benden bir adım değil, 100 adım öndesiniz. Bende henüz icraat yok. Bu gidişle de biraz zor.

Sayin sef34!

Ovgunuze tesekkur ediyorum gercekten boyle bi ihtiyacim vardi bazi seyler yazarak yada anlatarak anlatilamiyor, onun icin bazi esaslari gostermek lazim, Allah razi olsun ulvi beyden ,benimle cok gece sabahliyor bu dersleri ondan ogreniyorum ,saolsun usanmadan anlatiyor, ama bende gercekten ogrenmek istiyorum, bizim gibi teknik adamlarin mutlaka kendine yetecek kadar photoshop bilmesi gerektigini anladim. bu arada onemli not: ( kimse duymasin, ulvi bey,ben iyice ogrenmeden ondan ders aldigimi kimseye soylemememi istedi, haberi olmasin)

451 Mesaj
16 Kasım 2009; 22:44:24 

emin bey , sizde ogrenme meraki oldugu icin cok kolay ogreniyorsunuz , yani 7 gun once basladik bugun bu calismayi gordum uykusuz kalmama degmis, soyleme dememin sebebini burada aciklayim bende ,yaptigin calismalar dogru duzgun olmazsa nasil bir ogreticiymis yorumlarina firsat vermemek icindi fakat 7 gunluk bir photoshocu icin buyuk bir basari, tebrikler..

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

80 Mesaj
20 Kasım 2009; 21:39:50 

Sn Ulvi bey!

oncelikle burada beni utandirmadiginiz icin tesekkur ederim, aslinda hizli ogrenen ben deyilim, bilakis sizin baskiniz ve ogretme azminiz olmasa... cok gece ben sizden utandigimdan oarada durup anlattillarinizi dinliyorum aslinda coktan vazgecmis oluyorum ama... ne yaparsin genede seni bi kac kez balkondan atlamaya tesebbus ettirecek kadar kalin kafali oldugumu soylemediginiz icin tesekkurler!

80 Mesaj
27 Kasım 2009; 12:58:20 

Arkadaslar bu makine referans oldu simdi tashkentte mercimek ayiklama makiknesi yapiyorum,gunde ortalama 20 ton kapasite ile calisacak bilgisi olan arkadaslar tas ayiklamada bana fikir verirse sevinirim

410 Mesaj
27 Kasım 2009; 19:52:18 

Sayın emin keles ustadım!
Hani derler ya " olsa dükkan senin "
Senin mekanik bilgilerin yanında bizimkiler leblebi çekirdek kalır. Genel mekanik olarak birşey diyemem ama elektrik ve otomatik kumanda ile ilgili yardımcı olmaya çalışırım.
İnanıyorum ki bunu da yüz akı ile başaracaksınız.
Kolay gelsin.

80 Mesaj
4 Aralık 2009; 21:11:18 

tesekkurler sn Sef ustam,

Bu arada yogunluktan burayada bakamadim makineyi asagi yukari bitirdim gibi yakinda burada resimlerini goreceksiniz ama herzamanki yaptigimi yaptim yani bilineni deyil yeni bi sistem denedim ve sanirim randuman verecek yarin oburgun belli olur herkes soruyor neden bilineni yapmadin diye ama bilinen zaten var insallah super bi alet olacak ve ben sizlerinde begeninize sunacagim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emin keles -- 4 Aralık 2009; 18:21:37 >

164 Mesaj
5 Aralık 2009; 10:52:37 

Emin Bey tebrik ederim gerçekten güzel bir çalışma olmuş. Umarım yeni başladığın makine de; kazasız belasız,tam randımanlı çalışır.Başarılarının devamını dilerim.Kolay gelsin.

4 Mesaj
9 Aralık 2009; 11:52:00 

Emin Üstad
Öncelikle azmin ve başarın için tebrik ederim. Kivi ile yaşadığın surun şuanda ben de yaşıyorum. Çözüm bulmak için kara kara düşünüyordum. Eğer yaşadığın yer yakınımızda ise ücret mukabilinde sondaj yapmanız mümkünmü? Giresun'un Espiye ilçesindeyim.

FURKAN

80 Mesaj
9 Aralık 2009; 19:49:00 

Mekemeloglu bey,
oncelikle ovgunuze tesekkurler,yasadigim yer size cok yakin Trabzon Arsin ancak su anda ozbekistanin baskenti tashkentteyim ve sanirim bir iki yil vatanima uzun vadeli donemeyecegim, ben b u aleti hayatimdaki tek bos bulundugum 2008 yilinda vatanda yasama sansi elde edince yaptim, cunku memlekette cenim cok sikildi, size yardim etmeyi gercekten cok isterim ancak sanirim bu mumkun deyil, genede uzaktan yardimci olabilecegim bi konu olursa elimden geleni yaparim, tesekkurler

2 Mesaj
9 Aralık 2009; 20:55:52 

güzel bir çalışma yapmıssın ellerine saglık :)

80 Mesaj
11 Aralık 2009; 21:18:03 

tesekkurler , yakinda yeni calismam burada olacak insallah

2 Mesaj
29 Mart 2010; 23:02:57 

merhaba sondaj makınesı yapımını bılen bırı ıle temasa gecmek ıtıyorum benımle temasa gecın

2 Mesaj
29 Mart 2010; 23:08:52 

cok farklı bır sıstem uzerınde alısma yapıyorum bukonuda sondaj makınesı yapmayı bılen bırıne ıhtıyacım var.projenın tum masrafı bana aıt .bu ısten anlayan bırı benımle temasa gecsın cılgın para kazanabılırız ahmeterdilli@hotmail.com

80 Mesaj
5 Nisan 2010; 8:02:10 

Ahmet bey.
ben su anda yurt dısındayım sanırım uzun bı sure donemem ama msn nızı ekledım oradan bılgı alısverısınde bulunabılırız ben sondajcı deyılım ama mekanık konusunda uzmanım daha dogrusu bır okulunu okumadım ama mekanık konusunda asamıyacagım mesele oldugunu dudsunemıyorum ve otomasyon dahıl elımden geldıgınce sıze yardım etmeye calısacagım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emin keles -- 5 Nisan 2010; 5:04:31 >

80 Mesaj
25 Temmuz 2010; 10:59:23 

sayın ahmet bey!
bu ara msn mıde cok acamıyorum eger detaylı meıl atabılırsenız ıstedıgınız bılgılerı sıze yazabılırım bu konu cok ılgınc ve sonu yok ben su anda ozbekıstenın baskentı taskentteyım ve burada bu aletın aynısından yapıyorum zıra burada 30 metreye kadar zaten elle acabılıyorlar bundan dolayı bu makıne burada cok harıka ıs gorecek dıye dusunuyorum burada elle 2 haftada falan acıyorlar bız bu ısı sanırım 1 gune dusurebılırız.

154 Mesaj
26 Ekim 2010; 13:14:10 

elinize sağlık emin bey bizde kardeşlerimle beraber amatör bir sondaj işlemi yaptık resimleri koyunca bol bol gülersiniz tamamen fiyaskoyla sonuçlandı.6 metre boruyu 1 metre zor soktuk .çap durunca birde çıkarana kadar anamız ağladı.

1990 mitsubishi galant
2001 marea weekend elx.

154 Mesaj
26 Ekim 2010; 13:18:10 

öncelikle kullandığınız redüktörün devir oranını merak ettim. kaç beygirlik motorla tijleri çevirdiniz. birde araştırdım bulamadım .delgi matkap ucunu yaptırdınızmı hazırmı aldınız.yardımlarınız için teşekkür ederim.

1990 mitsubishi galant
2001 marea weekend elx.

80 Mesaj
26 Ekim 2010; 17:14:22 

redukter motor haric tum malzemeleri ben yaptim delgiucunuda cesitli uclar yaptim hazir kaya elmaslarini alip sonra kafama gore dizayn ettigim sekilde tornacida yaptirdim bende calisma prensiplerinde hic sorun cikmadi sadece sondaj meslegini bilmedigim icin bazi aksakliklar yasadim o kadar reduktor devri dakikada 120 veya 80 olabilecek sekilde ayarladim 1500 den 120 ye motor 3.kw diger ayrintilar zaten yukarida yazili

2 Mesaj
28 Nisan 2011; 11:57:56 

Emin bey tebrik ederim. Konu kapanmış gibi duruyor sanki. Devam ettirmeyi deneyeceğim.
Kullandığınız Tijler hakkında biraz bilgi verirmisiniz?
En uç kısmı iç dişli -normal demir boru mu kullandınız? Redüktörden çıkışta iç dişli kullandığınızı yazmışsınız. Tijle redüktör çıkışının arasına ayrıca bir parça mı gelecek? Sök tak sırasında işi kolaylaştırmak için.
Ayrıca dönüş sırasında, delme işlemi yapılırken dişlerin kırılma gibi bir riski var mıdır ? Zorlanma anında alttaki boruların kırılması ihtimali var mıdır ? Bu durumda ne gibi bir önlem almak lazım ?
Bir de delici uç yerine en alttaki parçanın uç kısmını dişli - (testere dişi gibi) yaparak direkt olarak sert bir boruyu matkap olarak kullansak ne olur ? Bu şekilde Delme işlemini yapamaz mıyız ? Ne dersiniz ?
Cevaplarsanız memnun olurum .

Uzaklaştırılmış
28 Nisan 2011; 14:51:22 

hELAL Adam KinK

2 Mesaj
18 Mayıs 2011; 10:38:46 

Emin bey son mesajından sonra foruma girmemiş. Kendisine nasıl ulaşabileceğimi yazan olursa memnun olurum.

30 Mesaj
18 Mayıs 2011; 12:15:35 

Emeğinize sağlık emin hocam.. Başarılı çalışma olmuş

hkşb

80 Mesaj
10 Aralık 2011; 11:11:49 

arkadaslar yogun is trafigimden 1 yil burayi ihmal ettim artik burada olacagim her turlu sorulariniza yardimci olmaya calisacagim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emin keles -- 11 Aralık 2011; 13:19:30 >

80 Mesaj
17 Aralık 2011; 6:13:29 

arkadaslar meile deyilde buraya yazarsaniz sevinirim

2 Mesaj
1 Şubat 2012; 13:16:02 

merhaba emın bey çok guzel bır çalısma yapmıssınız .tebrık ederım .
acaba sızınle nasıl ıletısıme gecebılırım .maıle mesaj attım .umarım cevap verırsınız.
iyi gunler