Şimdi Ara

Niye kasıyor bu Pc Kafayı yicem.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
26.203
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Sorunum; Pc çok kasıyor .
    Video izlerken ara ara donuyor(İnternetten kaynaklanmıyor donmalar)
    Ram %55'den aşşağı yemiyor bunun sorunu ney.
    Ne yapmam gerekiyor

• 1))Sistem Özellikleri Nedir?
    2)) Sistemde Virüs Mevcut Olabilir
    3)) Sürücüler Güncelleme İsteyebilir
    4)) Bunun Gibi Onca Sorunlar Olabilir..
  • İzlediğin film ( hd rip 720 veya 1080p ) muhtemelen ?

Sistemin temizmi ? ( herhangi bir virüs,trojan malware , spy.. vs. ) olmadığından eminmisin.

160 GB SATA diskini kaça böldün C: de yoğun yer varmı ?

Disk birleştirme gibi güzel şeyler yapıyormusun arada bir ?

çok soru sordun diyeceksin ama bunlara göre cevap verme oranı dahada düzgün olacak

Film izlerken takılıyorsa kmplayer tavsiye ederim 3 senedir hd -rip arşivi yaptığımdan ve bu sitelerde takıldığımdan donanımhaber dahil herkes kmplayer tavsiye etmektedir.

NOT : kmplayer' in kasacağını hiç ama hiç sanmıyorum ayrıca o kassa bile kmplayer in kurulumsuz sürümüyle izlemeni ve olayı gözlemlemeni tavsiye ederim.

* Normal pc kullanımında bilgisayar nasıl kasıyor ? Bir veriye ulaşırken mi ? veri transferi yaparken mi ? yoksa durup dururkenmi ? Ayrıca kaspersky - gibi programlar arkaplanda tarama yapıyorlar...

Görev yöneticisinden bu kadar ramin nereye gittiğine baksaydın keşke..

NOT : Hazır rame bakmışken cpuyada bakmanı tavsiye ederim.

İstersen şimdi kmplayeri yükle ve mozilla explorer opera hangisini kullanıyorsan artık bunlardan 5-6 sekme aç - winamp vs. gibi 1-2 küçük pro aç görev yöneticisinden ramle cpu ya bak buraya koyda bir görelim neler olup bitiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aylavyu1903 -- 26 Ekim 2009; 16:50:25 >

• Spybot search destory

http://www.inndir.com/program.php?id=15474

a -squared Free

http://www.inndir.com/a-squared_Free-25324p.html

a -squared Free tavsiye ediyorum muhakkak yani 100%99 eminim sağlam şeyler bulacaktır =) ( derin tarama )

Güncellemeyi yapın ücretsiz ve ayarlarından türkçe yapabilirsiniz.. Mozilla'da youtube gibi yerleri gezerken aşağıda utorrent dikkatimi çekti ratio kazanmak için upload sırasında ve yarım kalan torrenti tamamlamak için % lik ortalanıyor işleminde ( torrent kullandığınız için biliyorsunuzdur sanırım ) kasma yapabilir.

DNS açıp denermisiniz lütfen dns nin torrentlere bir etkisi yok zaten merak etmeyin.

Soın olarak söylemeyi unuttum :

Zamunda üyeliğiniz var ise zamunda'da ; malwarebytes var bunu indiirp güncellemesini yaptıktan sonra tarama yaptırın oldukça memmun kalacaksınız.

Tarama bittikten sonra ;

http://www.zen22142.zen.co.uk/Media/malwarebytes.gif

remove selected ( seçilenleri kaldır ) bunu tıklayacaksınız bazı nesneleri silemez ise yeniden başlatmanızı isteyecek evet deyin.

ÖNEMLİ : önce malwarebytes deneyin çünkü a qsuared uzun sürüyor. malwarebytes güncellemesini kesinlikle yapın.

Sistemin hepsini nasıl tararım demişsiniz...

Ben şimdi antivirüs tavsiye etmeye kalksam herkesin tercihi farklı ... herkes farklı şekilde taramanızı ister...

- güvenli modda kaspersky ayarları high olacak
    - güvenli modda antivir premium ayarları high olacak
    - a-squared & spybot search destory güvenli modda açılacak ağ bağlantısı kesilecek sistem geri yükleme tüm bu taramalardan önce devre dışı bırakılacak vs. vs. vs.

siz önce bir dediğimi yapın isterseniz illaki bir zararlı bulacaktır orda avasta pek güvenmiyorum ben kaspersky ve antivirin a sqaretin bulamadığını malwarebytes bulur o yüzden size ;

a sqared ve malwarebytesi önerdim .. zamunda konusunda bir problem olursa pm atınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aylavyu1903 -- 26 Ekim 2009; 17:22:43 >

• Teşekkürler.
    Hepsini denicem şimdi.
  • Rica ederim.

Bir daha donma ile karşılaşırsanız o anda görev yöneticisine bakma şansınız var ise firefox.exe nin ne kadar ram yediğine bakarmısınız.
  • şuanda a-squared'den tarıyorum.
    orta risk ve düşük risk olmak üzere 37 tane nesne buldu. Taramaya devam ediyor.
    VErdiğim resimde 540 ramden yiyordu sanırım.
    En yükseği mozilla alıyor.

Birde şöyle düşündüm pc ısındığındanda kasabilir dimi ?
  • Çok soru soruyorum kusuruma bakmayın.
    Birde bu a.sguared'de yüksek risk buldu.
    Onu kendi işaretlemiş.
    Düşük risk ve ortak riskleride kendim işaretleyip tarama bittikten sonra bunları silsem sorun olmaz dimi. Sistemde.
  • a.saygili

Soru sormakta beni geçemezsin ben çok meraklıyımdır harbiden sora sora herşeyi bilmek isterim =)

Öncelikle kusura bakma paydos ettim yeni geldim. Tabiki pc ısınırsa kasar-resart atar - mavi ekran verir- yanar vs.. soğutmanın amacı bu zaten

asquared kırmızı olan turuncu ve sarılar dahil herşeyi silin.

malwarebytes ile güncellemesini yapıp seçilenleri kaldırın cevap bekliyorum ayrıca mozilla firefoxu silip yeniden yükleyin 2 dakkalık iş.

Sonucu bekliyorum.

A squared yüksek riskte olanları otomatik işaretler güvenlik nedeniyle bakın sadece avasta güvenmiyorum derken bunu kastediyordum =)

* silme işleminde eğer herhangi bir oyunun creğini zararlı olarak görmüş ise siz o oyunun creğini yeniden bulacaksınız bunun dışında asquared kesinlikle sistem dosyalarını silmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aylavyu1903 -- 26 Ekim 2009; 19:58:31 >

• estağfurullah.

Sildim kendi silemediği birkaç proğram buldu onları karantinaya alamadı.
    Güçlü bir virüsü sistem dosyası diye karantinaya alıp silemedi.
    Birkaç parça Güncelleme yaptım. Birazdan bidaha taratacam.
    Virüs bulamıyıncaya kadar taratacam

Pc ısınıyor doğru. Bu mersin sıcağına insan dayanamıyor. Makinalar ne yapsın diye kahrediyorum bazen
    Şuana kadar hiç pc resetlemedi kendini mavi ekran ibi bir sorunda olmadı. Çalışmasını engellicek hiç bi durumla karşılaşmadım çok şükür. 1,5 yıldır.
    Ama ufak takılmalar oluyor oda yeni başladı diyebiliriz. 2,3 gün içinde youtube , facebook video izlerken takılıyor.

YArdımların için teşekkür ederim.
    Şimdi tekrar tarıyorum . tararken mozilla kaldırıp tekrar kuruyorum.
    Tarama bittikten sonra buraya ss koyarak bilgi geçerim.
    Tekrar teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: a.saygili

estağfurullah.

Sildim kendi silemediği birkaç proğram buldu onları karantinaya alamadı.
    Güçlü bir virüsü sistem dosyası diye karantinaya alıp silemedi.
    Birkaç parça Güncelleme yaptım. Birazdan bidaha taratacam.
    Virüs bulamıyıncaya kadar taratacam

Pc ısınıyor doğru. Bu mersin sıcağına insan dayanamıyor. Makinalar ne yapsın diye kahrediyorum bazen
    Şuana kadar hiç pc resetlemedi kendini mavi ekran ibi bir sorunda olmadı. Çalışmasını engellicek hiç bi durumla karşılaşmadım çok şükür. 1,5 yıldır.
    Ama ufak takılmalar oluyor oda yeni başladı diyebiliriz. 2,3 gün içinde youtube , facebook video izlerken takılıyor.

YArdımların için teşekkür ederim.
    Şimdi tekrar tarıyorum . tararken mozilla kaldırıp tekrar kuruyorum.
    Tarama bittikten sonra buraya ss koyarak bilgi geçerim.
    Tekrar teşekkürler.

Geçmiş olsun , eğer zamanın var ise avastı silip yerine KAV 2009 kurup güvenli kipte taratmanı öneririm.

Kaspersky TÜRKÇE

ftp://ftp.kaspersky.com/products/turkish/homeuser/kav2010/kav9.0.0.463tr.exe

Tarama kısmında ayarları yüksek seviyeye getirirsen daha iyi olur.

Ama önce mozillayı yeniden kurup donma olup olmadığına bakın.

• Dün gece mozillayı kaldırıp tekrar kurdum.
    Bu sabah bir iki tane çökme rapaoru verdi ama düzeldi sanırım.
    pc'yi yeni açtım herhangi bir kasılma sorunu olmadı.
    İlerleyen zamanlarda kasmaya devam ederse
    Kaspersky'i yi kurmayı denerim.

Teşekkürler.
  • a.saygili

Rica ederim firefox nadir verir çökme hatası güncelliyorlar düzeliyor. Bende kullanıyorum bendede nadiren rast geliyor oda değişik bir sayfa açtığın zaman..

Musait bir zamanınızda Kaspersky ile tarama yaptığınızda işinizi daha sağlama almış olursunuz.

* a squared ve malwarebytes ile boş zamanınızda tarama yapsanız bile temiz sisteme yeter, çünkü bu iki program oldukça sağlam ve pc de sağlam bir virüs olmadan bir pc bu kadar kasıp ısınamaz ( donanımsal sorun yoksa )

* Kaspersky'i sadece tarama için kullanın bence zaten normalde sistemi kasıyor

NOT : '' Spybot search destory '' Bunu unutmayın lütfen. Kolay gelsin... Bir problem olursa pm atın
  • Şimdi görev yöneticisine bakıyorumda düne nazaran ram daha az yiyor
    %45'lere düştü.

Yardımların ve bilgilerin için sağol.
  • @a.saygili

http://www.chip.com.tr/blog/selcuk/Vista-RAM-imin-hepsini-yiyor_235.html

Burayı bir okumanızı tavsiye ederim benim anlatıcağımdan daha sağlıklı bir yazı.

Vistanın neden bu kadar ram yediğini anlatıyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.