- x
HYUNDAİ GETZ 1.5CRDİ kullanıcı yorumları
23 Cevap25560 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

10 Mesaj
26 Ekim 2009; 12:06:44 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

selam arkadaşlar .

hyundai getz 2010 model 1,5 crdi dizel araç almayı düşünüyorum . Start modeline tek aırbag , klimalı ön camlar otomatik , cdli 22400 tl anahtar teslim fiyat aldım. arac ne kadar yakıyor . yakıtı nasıl ? en çok merak ettiğim konu bu . kullanan arkadaşlardan getz hakkında kullanıcı yorumlarınızı bekliyorum . şimdiden teşekkürler

2611 Mesaj
26 Ekim 2009; 13:08:05 

hyundai bölümüne bak gerkirse orada konu aç daha fazla bilgi alırsın

jdm style

2403 Mesaj
26 Ekim 2009; 13:59:38 

Keşke sıfır donanımsız araç alacağınıza daha ucuza donanımlı bir model baksaydınız. Start donanımı oldukça boş.

Yinede hayırlısı olsun. Motorunuz gayet atak ve ekonomik. Rodaj kurallarına dikkat edin. Kazasız belasız sürüşler !

10 Mesaj
26 Ekim 2009; 14:16:19 

henüz almadım araştırıyorum ama almayı düşünüyoruz . o yüzdende araştırıyoruz . ikinci el araçlara baktığımızda özellikle dizeller km çok yüksek ve 2006 - 2007 getzlerede 1,5 dizel 16 - 17 bin istiyorlar . ikinci el 90,000 araçlara 16,000 vereceksem 22,000 liraya sıfır araç almak bana daha mantıklı geldi . kolay gelsin

8004 Mesaj
26 Ekim 2009; 14:21:01 

quote:

Orijinalden alıntı: gülşenürkmez

henüz almadım araştırıyorum ama almayı düşünüyoruz . o yüzdende araştırıyoruz . ikinci el araçlara baktığımızda özellikle dizeller km çok yüksek ve 2006 - 2007 getzlerede 1,5 dizel 16 - 17 bin istiyorlar . ikinci el 90,000 araçlara 16,000 vereceksem 22,000 liraya sıfır araç almak bana daha mantıklı geldi . kolay gelsin

kesinlikle haklısınız , dizel daha nazlı bir motordur ikinci el alırken daha bi dikkat gerektirir sıfır alın bakımlarına dikkat ederseniz sizi üzmez uzun yıllar kullanırsınız getz de şuan zaten sınıfında en çok satılan araç neredeyse benim yeğenim aldı (benzinli) kullanıyor çok memnun

birinci sayfa, ilk mesaj günceldir :)http://forum.donanimhaber.com/m_46528250/tm.htm email:ferhatde@hotmail.com

7460 Mesaj
26 Ekim 2009; 14:23:50 

getz start crdi bizde de var şehir içi 16 kuruş tüketimi var bu değer sınıfındaki diğer araçlara göre (fiesta,clio) yüksek biraz ama bunun nedenide performans olarak onlara göre daha iyi bir performansı olması

yüksek performansına göre yinede bu yakıt tüketimi iyi sayılır fiesta şehir içi 13 kuruş tüketir getz 16 kuruş

bana göre bu farka değer çünkü düşük performanslı bir araç bazen insanın canını sıkabilir

getzin start modeli baya boş bir donanımdır ama donanım önemli değil derseniz bu araç çok ideal bir araçtır

3260 Mesaj
26 Ekim 2009; 14:25:53 

quote:

bende arkadaş gibi düşünüyorum 0 km oldukça boş bir araba almaktansa daha az vererek donanımlı bir 2.el crdi getz veya o paraya accent erada alabilirsiniz dizel olanından.Örnek verecek olursak bu era baya dolu start getz'e göre.
http://www.sahibinden.c...11313WQQpXQQdisplayitem

2611 Mesaj
26 Ekim 2009; 14:29:04 

sıfırın tadıda başka 2.elde avantajlı seçim yapmak çok zor

jdm style

3260 Mesaj
26 Ekim 2009; 14:38:45 

quote:

Orijinalden alıntı: honda04

sıfırın tadıda başka 2.elde avantajlı seçim yapmak çok zor

Haklısın bence de 0 araç aldığında insanın içine daha bir rahatlık dolar ama start çok boş donanım o paraya yukarıda verdiğim ilandaki gibi dolu bir accent era 2.el alınabilir.

10 Mesaj
26 Ekim 2009; 14:49:15 

peki aracın artıları eksileri neler öğrenebilirmiyim ? start modeli sade ise başka hangi modeli düşünülebilir ? ABS olması şartmı ? neticede aldığımız zaman uzun yıllar bu araca bineceğiz . teşekkürler.

10 Mesaj
26 Ekim 2009; 14:54:01 

benim illada getz istememim sebebi şuan bende fiat brava 2001 model araç var . araç büyük bayan arabası değil . araç hemde yüksek . geri manevralarda hala sıkınttı yaşıyorum . accent erada bana göre büyük ve sedan bir araç ben daha çok hacback araç tarzını beğeniyorum . özelliklerinden ziyade öncellikle hacback araç olması önemli . teşekkürler ...

3260 Mesaj
26 Ekim 2009; 14:58:14 

quote:

peki aracın artıları eksileri neler öğrenebilirmiyim ? start modeli sade ise başka hangi modeli düşünülebilir ? ABS olması şartmı ? neticede aldığımız zaman uzun yıllar bu araca bineceğiz . teşekkürler.

Bence bu devirde ABS şart!Kesinlikle abs olan bir donanım bakın.

7460 Mesaj
26 Ekim 2009; 15:24:29 

getz bayan kullanımına uygun bir araç ama direksiyonu çok sert biraz o sıkıntı yaratıyor

direksiyonu biraz insanı yoruyor test edip öyle karar vermenizi tavsiye ederim dizel getzlerdeki direksiyon iyi değil

abs şart değil ama olması daha iyi olur tabikide insana daha çok güven veriyor

donanımlı almak tabikide daha iyi olur ama bütçe eğer buna uygun değilse hiç zorlamaya gerek yok

2462 Mesaj
26 Ekim 2009; 15:40:53 

Bir bayan için dizel motorlu aracı pek uygun görmüyorum.Bence siz 1.4 benzinli düşük kmli bir getz alın ve ona gaz taktırın.

3260 Mesaj
26 Ekim 2009; 15:46:35 

quote:

Orijinalden alıntı: ototube

Bir bayan için dizel motorlu aracı pek uygun görmüyorum.Bence siz 1.4 benzinli düşük kmli bir getz alın ve ona gaz taktırın.

yanlış anlamassanız nedenini sorabilir miyim?Neden dizel motorlu bir araç bayan için uygun değil?

6316 Mesaj
26 Ekim 2009; 18:22:40 

50 diesel yakıtla 300-350 km arası yol yapmak mümkün.

virajlara hızlı girerseniz biraz savurur,alırsanız deri direksiyon almanızı tavsiye ederim,birde 4 cam otomatik alın derim

Otopark.com - Haber Editörü
2013 VW Golf 7 1.2 TSI Comfortline // Mazota tepki olarak devam ediyor!
MacBook Pro 13" Retina
Canon EOS 7D + Canon 16-35mm f2.8 L II USM + Canon 24-105 mm f/4 L IS USM + Sigma 50mm 1.4 EX DG HSM

2462 Mesaj
26 Ekim 2009; 18:48:57 

quote:

Orijinalden alıntı: laprace

yanlış anlamassanız nedenini sorabilir miyim?Neden dizel motorlu bir araç bayan için uygun değil?

Bayanların büyük çoğunluğu araç kullanımında refleks olrak yavaş olmaları ve araçları düşük visteste yüksek devirli kullanmaları sebebiyle ayrıca dizel araçların da düşük devirde yüksek torka sahip olmaları bayanların sürüş stretejisine uygun olmadığını düşünüyorum.Güvenlik açısından.

73 Mesaj
6 Kasım 2009; 10:04:36 

Kavrama konusunda (kalkışlarda) dizel daha rahattır ama... Bir bayan için bu da düşünülmesi gereken bir durum.

Bir de merak ettiğim bir durum var, getz eski kasa da standart olarak sunduğu donanımları yeni kasa da opsiyon olarak sunmaya başlamış ( otom. arka cam v.b..) Mesela 2007 getz crdi abs, esp, klima, hava yastığı mevcut ama bir uzaktan kumandalı merkezi kilit yok ! Bu konuda bilgisi olan var mı, hyundaı çizgisini mi değiştirdi ?

Eğitim birliğim: DAĞ, KOMD.OKL. VE EĞİTİM MERKEZ K.LIĞI / ISPARTA EĞİRDİR / ISPARTA

Usta birliğim: DAĞ, KOMD.OKL. VE EĞT.MRK. LOJ.DES.K.LIĞI EMN. VE MHF.BL. / ISPARTA EĞİRDİR / ISPARTA

9641 Mesaj
7 Kasım 2009; 12:58:26 

quote:

selam arkadaşlar .

hyundai getz 2010 model 1,5 crdi dizel araç almayı düşünüyorum . Start modeline tek aırbag , klimalı ön camlar otomatik , cdli 22400 tl anahtar teslim fiyat aldım. arac ne kadar yakıyor . yakıtı nasıl ? en çok merak ettiğim konu bu . kullanan arkadaşlardan getz hakkında kullanıcı yorumlarınızı bekliyorum . şimdiden teşekkürler

guzel ve ekonomik bir seçim yapmışsınız
getz dizeller cok az yakıt harcar.yeğenimin aracından biliyorum.yeğenim bayan ve aracından cok memnun.o da sizin gibi getz in dizel start modelini aldı.siyah renk.aracı 2-3defa kullandım.
bu arada direksiyonu okadar da sert değil..
bence yüksek donanımlı 2.el alacagınıza
sıfır araba alın.kafanız rahat etsin..
ikinci ellerle uğraşmayın.ikinci el herzaman risktir..
getz dizel start...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 7 Kasım 2009; 13:00:02 >

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI (ÜST KONU)
TASARRUFLU ISINMANIN ANA KURALI

5534 Mesaj
7 Kasım 2009; 14:15:11 

Kupasıda sağlam olsa güzel araç aslında..

Nokia Lumia 925 --- Canon 650D --- Gigabyte P35K Gaming Notebook

4046 Mesaj
7 Kasım 2009; 14:33:04 

getz ozellıkle ıstanbul yollarında cukurdur falan fılan cok rahat kullanırsınız alacagınız aracın bırebır aynısı 2009 modelı bızde var....

yakıt tuketımı dıger dızellere gore ozellıkle sınıfına gore daha yuksek dıgerlerı 6 ltre tukettıgı yerde 7 ltre tuketır getz ornegın....kullanımla alakalı demeyın bır ay eskı kasa fıesta dızel kullandım 4-5 aydırda getz kullandım ayrıca bu sırada meganedır falan fılan dızel baya arac kullandım uzun surelı en cok yakan getz ıclerınde ama ben cok memnunum cunku arac ha bıre su oldu bu oldu sorun cıkartmıyo motoru dıger dızellere gore cok daha serı ama guvensız oldugu gercek bı arac bı kere abs olmaması kazaya davet cıkartıyo adeta bunuda belırtıyım yani ozellıkle ıslak zemınde cok kalıtelı ıslak zemın lastık onerırım ustundekı lastıkler ve abs olmaması kızaklamayı ınanılmaz arttırıyo...

120-130 km ustunden ıtıbaren belırgın bı guven sorunu yaratıyor arac ama sehırıcınde oldukca ıyı ozellıkle acelenız varsa cok ıyı gıdıyo...:D:D

ama bu aracla sehırdısı bı ezıyet olabılır sehırıcındede aynı farkı yok dıreksıyon cıdden agır kı ben su an dıger aracım fıestayla karsılastıramıyorum bıle ınanılmaz yorucu bu konuda......
bıde manevra ınanılmaz dusuk dıreksıyonda tepkıler oldukca gec bu yuzden abs mutlaka olmalı derım......

ama kullanması keyıflı ve en onemlı ozellıgı ıse her yere hakımsınız cunku gorus alanı cok iyi bu aracın bunun dısında dedıgım gıbı kafanız rahat kullanırsınız ama abs lı modelı onerırım 1.5 bın tl fazla verın bı ust donanımı alın bız pısman olduk acıkcası onun dısında gayet memnunuz en guzelı orasına burasına bısey oldu derdı yok bastınmıda gıdıyo.....

mesela dacia sanderoda onerebılırım asagı yukarı aynı fıyattalar....
ama bu fıyata ve dızel olarak sorunsuz kullanabılecegınız bı otomobıl sımdıye kadar aldıgımız hyundaılerın fıatların hıc bırı sorun cıkarmadı ne geldıyse opel ford vw lerden geldı basımıza bızdemı sorun var acaba.......

1198 Mesaj
7 Kasım 2009; 15:05:34 

İkinci el dizel risktir sıfır alamaya çalışmanız mantıklı. Getz bir kaç küçük sorun dışında bence çok iyi bir araç. Babam da 2005 modeli var çok sorunsuz ve kullanışlı. Tek kronik sorunu direkisyon kutusu bozuk yollarda kolay ases yapıyor onuda garantiden zaten hallediyorlar. Direksiyon biraz ağır ve hassas değil. İç mekan çok kullanışlı. Alabilirseniz ABS li alın çünkü bu hayati bir donanım. Motora zaten çok iyi bunu söylemeye bile gerek yok. Şehir dışı yavaş giderseniz 4 litre/ 100 km e kadar tüketim düşer. Start modeli en alt model ABS li versiyon da donanımlar daha da fazla.

787 Mesaj
7 Kasım 2009; 19:53:42 

İki hafta kullanmıştım ve genel olarak araçtan sehir içinde çok memnun kalmıştım ama şehir dışında 100'ün üzerine çıkınca güvensizlik oldu diyebilirim.

584 Mesaj
11 Kasım 2009; 10:30:21 

Ustadim Getz kucuk gibi gorunmesine ragmen agirligi 1 tondan fazla guzel ve seri bir arac. Zaten dizelini tercih ettiginiz icin cok memnun kalacaksiniz. Inanilmaz oranda seri ve atak bir araba. Eger bu sekilde kucuk bir arac dusunuyorsaniz kesinlikle tercih edilmesi gereken bir arabadir. Aracin kalkisi ve seriligine hayran kalmistim. Yakitta da sizi zaten uzmez. 45 lt bir depoyla normal surus kosullarinda sehir ici ilk etapta 650-700 km ye kadar cikabilirsiniz.

quote:

selam arkadaşlar .

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Otomobil Genel » Markalar ve Modelleri » HYUNDAİ GETZ 1.5CRDİ kullanıcı yorumları
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.246