Şimdi Ara

Celeron 356 ile en yüksek saat hızı rekoru kırıldı: 8182MHz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
4.580
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Intel'in Celeron markasından vazgeçmeyeceğini ve 32nm üretim teknolojisiyle hazırlanan yeni modellerini 2010 yılında pazara süreceğini daha önceki haberlerimizde sizlerle paylaşmıştık. Dört çekirdekli işlemciler için hız aşırtma ile ulaşılan en yüksek saat hızı yarışında AMD'nin (Phenom II X4 955BE ile 7GHz) gerisinde kalan Intel işlemciler en yüksek frekans konusunda rakip tanımıyor. Andre Young isimli profesyonel hız aşırtma, Sıvı Azot (LN2) altında gerçekleştirdiği yeni çalışmasında Celeron 356 işlemcisiyle dünya rekorunu kırarak şimdiye kadar ulaşılan en yüksek işlemci saat hızını elde etti.

Anakart olarak Asus'un X48 yonga setli P5E3 Premium/WiFi-AP modelinin kullanıldığı çalışmada 8182.7MHz gibi inanılması güç bir hıza çıkılarak yeni dünya rekoru elde edilmiş oldu. Pentium 4 631 işlemcisiyle elde edilen bir önceki rekorun (8179.89MHz) sadece 3MHz üzerinde olan yeni rekor, Netburst mimarisinin yüksek saat hızına olan yatkınlığını da bir kez daha gözler önüne seriyor.

• 65nm işlemci ile 8 GHZ bana baya fantastik geldi, ne diyim
  • valla celeron 356mhz zannetim , celeron 300'ü overclock ettiğim günler aklıma geldi.....
  • Voltaj değeri bir hayli yüksek. Lakin intel işlemci frekansı konusunda sınır tanımıyor.
  • bide sempron üzerinde denesinler bakalım ne sonuç verecek.
  • benimde bir tane celeron(336)um var..

acaba bi denesemmi kaça kadar çıkıcak..
  • Sıvı azot soğutma. Tebrikler ama o soğutmayı kullanarak o hıa normal kullanıcılar çıkamaz :D
  • helal olsun adamlara... tabi bunlar sadece o.c amaclı 1 ka.yıl sonra intelin normal saat hızları olur insallah :D:D
  • güzel ama tek çekirdek için övülcek b ir durum değil amd de 4 çekidek de 7 olunca bu bıraz yavan kalıyor
  • neredeyse üç katına kadar çıkmış diyebilizirz.
    peki bilgim olmadığı için soruyorum
    şimdi 3.33 den 8.8 e çıktı peki bir oyunda overlocksuz verdiği fps ne kadar artar?
  • boyle sıralamalarda bır turk gorsem nolur ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: derbeder.53

boyle sıralamalarda bır turk gorsem nolur ya

biz böğle basit işlerle uğraşırmıyızki
  • vayy pentium 4 631 ilede 8179 yapan varmı ya
  • sırf saat hızı rekorunu kırsın diye çıkarmışlar
    -aga intel bi işlemci çıkarmış saat hızı dünya rekoru kırmış
    -performansı olarak nasılmış peki ?

-8182.7MHz çıkarmışlar nasıl ama
  • quote:

Orijinalden alıntı: By MuRaT

vayy pentium 4 631 ilede 8179 yapan varmı ya

478 pin Pentium 4-E HT @3.06ghz işlemci ile 3.9ghz -hava soğutma ile- gördüm. LN2 ile denememiştim...
  • p4 631 in 7ghz üzerine çıkışına bizat şahit oldum hatta amelelelik babında yardımımda oldu (azot takviyesi yaparak )
  • hava soğutla ile bende celeron D 347 yi 4,3 ghz e çıkarttım stock fanıyla , daha ileri gider aslındada ramlere takılıyor
  • bende de bi' celeron var denesem mi acaba :D :D
  • benim presscot 3.0 stabil 4.0ghz de çalışıyordu üzerindeki stok fanı ile, ve sıcaklık 35-40dereceydi idle da...yani uçuk bir olay değil...
  • AMD Türkiye yurtdışına hayırlı haber götürmeyecek anlaşılan...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.