Şimdi Ara

Logitech 2010 mali yılı ikinci çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
2.626
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bilgisayar çevre birimleri ve oyuncu aksesuarları üretiminde sektörün önde gelen isimlerinden İsviçre merkezli Logitech, 2010 mali yılı ikinci çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı. 30 Eylül'de sona eren ikinci çeyrekte 498 milyon dolar gelir açıklayan firma, bir önceki dilime göre satışlarını bir miktar arttırmış olmasına karşın, geçtiğimiz yılın aynı dönemine (665 milyon dolar) göre %25 oranında düşüş yaşadı.

İkinci çeyrek net kârı 27 milyon dolar olarak açıklanan Logitech'in perakende satışlarının yıllık bazda %19 düştüğü belirtiliyor. Bölgesel değerlendirmeye göre Logitech'in satışları EMEA (Avrupa, Ortadoğu ve Afrika) bölgesinde %24, Asya'da %28 ve Amerika'da %5 oranında düşerken, OEM satışların ise yine bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla %54 oranında düştüğü açıklandı.

Yurt dışı için satış çılgınlığının yaşandığı tatil sezonunu da kapsayan bu çeyrekte Logitech 575-595 milyon dolar civarında gelir ve 45-50 milyon dolar civarında net kâr elde etmeyi umuyor.

• harbıden 10 numara bır marka
  • evet , marka olarak adını koruyor
  • gerçekten Sağlam bi marka
  • Logitech markasına güvenirim daima kaliteli ürünler üretir fiyatı fazla olsada , ama unutmayalımki ne kadar ekmek o kadar köfte
  • Loci yerine M5300 ses sistemi aldım diye üzülüyordum, taki X540'ı dinleyene kadar...

Logi'nin her ürününe karşılık çok daha iyisini aynı fiyata alabilecğeini ürünler var. Creative ve A4Tech sağolsunlar...

Isınamadım bu şirkete bir türlü.
  • kar marjını biraz daha düşük tutsa kullanıcıları kalitesine çekebilir ve daha yüksek karlar elde edebilir ama kalitenin yanında cepleri sömürmesi insanları biraz itiyor. herşeye rağmen oem de en iyi markalardan biri diyebilirim.
  • oldum olası sevmediğim bi marka fiyat performansını hiç haketmeyen bi firma Creative ve A4Tech e kıyaasla hemen hemen aynı ürünleri yapıp sanki içini dışını altın kaplama yapıp öle satıyomuş gibi pahalıya satan bi firma. Bu fiyat kafası ile gitmeye devam ederse zaten daha çok müşteri kaybeder sıf fiyat politikası yüzünden bana hep itici gelen bi marka olmuştur
  • logitech tartışmasız alanında 1 numara..
  • logitech in 2 ürününü kllanıyorum alanında tartışmasız lider.z5500 ve g25 hiçbir şikayetim yoktur.
  • Z5500,Z2300,Z4,mx3200,mx air,momo,rumblepad cordless,g15,x530,freedom..

bunları kullandım ve hepsindende memnun kaldım
  • Harici bileşende Logitech 1 numara.. paraya acımıyorum, güvenebiliyorum..
  • teknık servıs ve garantısı 10 tl lık bozulan parcası ıcın 500tl lık urunun sıfırını yollabılcek kadar kalıtel br fırma..arkadasım 2 yıllık garanısının bıtmesıne 1 gun kala urunu kır gonder hemen sorgusuz sualsız yenısını yoolar bu fırma...
  • Kar marjını yüksek tutabilir ama benim iki senelik G7'im yerine Mx Revo yolluyorsa ve benden hiç bir resim vs(fatura dışında) istemiyorsa, ben logitechi tercih ederim :)
  • 10 numara
  • Ben daha fazla bir düşüş bekliyordum. Ürünleri fikirde çok güzel olsalarda malzeme kaliteleri berbat. Verdiğin paraya değmiyor.
  • logitechın ses sıtemı klavye mouse ve gamepadın kullanmaktayım yıllardır hıcbır sıkıntı cıkarmadılar ve hep performanslı calısıyor bır kere alırsınız oz alırsınız arkadaslar
  • bence logitechin ürettiği ürünler alanlarında 1 numaradır.ses olarak bence creative ile karşılastırılamaz.(z5500 dinleyenler bilir).
  • quote:

Orijinalden alıntı: Duncan Idaho

Ben daha fazla bir düşüş bekliyordum. Ürünleri fikirde çok güzel olsalarda malzeme kaliteleri berbat. Verdiğin paraya değmiyor.

Yıllardır Logitech mouse, klavye, ses sistemi kullanırım, hiç üzmedi beni.
    En son dün M555 mouse aldım. Kutudan çıkarırken yaklaşık 1.5 metreden fayansa düştü. Çizik bile yok...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.