- x
altus bulaşık makinası hakkında bilgi alabilirmiyim
31 Cevap16278 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

4756 Mesaj
25 Ekim 2009; 15:13:59 

arkadaşlar cebime göre bir makina arıyordum darty'de aeg vardı kargo+vade farkı dahil 750tl idi bu makinayı alacaktım sonra set üstü ocak midi fırın derken bütçeyi aşacağımı düşünüp vazgeçtim ariston ve ve vesteli direkt geçtim annemde siemens var 2 programlı güzel alet onu alayım dedim 600 tl'ye ama kısa yıkama yok diye vazgeçtim profilo düşündüm iyidir diye yine 700tl civarı olacağı için vazgeçtim gittim altus aldım 510tl'ye geldi gri rente 4 programlı makina alma sebebim bütçemden dolayı idi zorlamak istemedim birde yorumlara falan bakınca kötü birşey yoktu aldım bu alet ariston ve vestelden iyidir kanımca pek anlamam ama vestelden ufacık birşeyde bile çok uğraşınca böyle düşünüyor insan sizce nasıl alet fiyatına göre iyimi sizce sormak istediğim birşey daha var altus için arçeliğin eski modellerinin altus adı altında satılmasıdır diyorlar ne kadar doğrudur bilmiyorum servis olayıda önemli benim için o yüzdende aldım umarım iyi çıkar

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
25 Ekim 2009; 15:45:42 

alma

4756 Mesaj
25 Ekim 2009; 16:08:08 

aldım diyorum adam gülerek alma diyor bu arada konuyu yanlış yere açmışım silinebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sendomi -- 25 Ekim 2009; 16:11:29 >

16049 Mesaj
25 Ekim 2009; 16:12:42 

valla alınmış alınmıştır bu saatten sonra ne desek boş

ama teknik olarak arçelikten çok bi farkı olduğunu sanmıyorum

sadece malzemede vs bi eksiklik vardır o kadar

çükü bir keresinde beko ve altus makineleri yanyana görüp incelemiştim nerdeyse aynısıydı

2007 Hyundai Getz 1.4 DOHC 4AB AC ABS SR OTM.

GIGABYTE EP45-DS3L // INTEL E8500 // KINGSTON HYPERX 4*2GB 800Mhz DDR2 // HIS ICEQ4 HD4850
SANDISK EXTREEM SSD 120GB // WD 3.5" 2TB CAVIAR GREEN SATA 3.0 // CM RC690 600W // SAMSUNG SH-S223 SATA DVD-RW
HP 2207H LCD // SUPERONLINE 20MBIT FIBER INTERNET // POWERCOM 625AP UPS

12074 Mesaj
26 Ekim 2009; 2:36:05 

Bence 550 TL yi bile hak eden bir makine değil. Moralinizi bozmak istemem ama kötü bir tercih olmuş. Ürün sorun çıkarmasa bile teknik detayları kötü çözülmüş, genel kalite hissi düşük ve hantal bir makine kullanmak durumunda kalacaksınız. Teslim almadıysanız iade etmenizi öneririm.

4756 Mesaj
26 Ekim 2009; 8:29:05 

sağolun arkadaşlar bilgileriniz için candoğan kardeşim teslim almadım geri gönderebilirim ancak bu fiyatların üstüne çıkamam şu an için piyasada çok makina var ancak bütçe meselesi işte peki önerebileceğin varmı 600tl'ye kadar bu fiyatda tam sınır noktası biraz üstüne çıkınca fiyatın çeşitlilik artıyor aletin kalitesi bellidir tabiki ancak birşey sorayım çokmu sorunlu bir alet önemli olan bu ha bire sorun çıkardıktan sonra ne işime yarar zaten

3472 Mesaj
27 Ekim 2009; 10:28:01 

o fiyata 4 programlı daha iyisi olmadığına ve sizde daha fazla harcayamayacağınıza göre hiç takmayın kafaya güle güle kullanın o kadarda kötü değil aynı modeli kullanan bir tanıdığım var o memnun makineden sonuçta bütçe olayı gönül isterki en iyisi olsun ama maddi imkan bu kadarsa dediğim gibi hiç üzülmeyin güle güle kullanın

2007 S Max 2.0 TDCİ Titanium
2004 Yaris 1.0 Terra MMT

20449 Mesaj
27 Ekim 2009; 10:49:54 

quote:

Orijinalden alıntı: kir-pi

o fiyata 4 programlı daha iyisi olmadığına ve sizde daha fazla harcayamayacağınıza göre hiç takmayın kafaya güle güle kullanın o kadarda kötü değil aynı modeli kullanan bir tanıdığım var o memnun makineden sonuçta bütçe olayı gönül isterki en iyisi olsun ama maddi imkan bu kadarsa dediğim gibi hiç üzülmeyin güle güle kullanın

Sana göre en iyisi hangisi?
Mümkünse linkiyle beraber önerir misin...

Bazıları hayatı dolu dolu yaşar. Bazıları ise yavaşça akıp geçmesini bekler. Ama hayatı biryerde yakaladın mı, işte O zaman muhteşem birşey olur...

4756 Mesaj
27 Ekim 2009; 15:08:43 

herkesin iyisi farklıdır benim için en iyisi fiyatına göre en fazla faydalandığım marjinal faydası en fazla olan makinadır,arkadaşa göre bir başkasıdır tartışma ortamı çıkacak yazdığın mesajdan ben sadce bilenlerin cevaplamasını istedğim bir mesaj yazdım herkes iyi kötü yazsın diye ama alakasız mesaj yazmanın anlamı yok

12 Mesaj
2 Aralık 2010; 12:30:52 

Hocam selamlar. Persormansı nasıl bulaşık makinenin? ALTUS AL434. Dün ben de aldım c.tesi teslim edilecek. bir problem yaşadın mı?

1 Mesaj
5 Ocak 2011; 11:47:29 

quote:

Orijinalden alıntı: mogura

Hocam selamlar. Persormansı nasıl bulaşık makinenin? ALTUS AL434. Dün ben de aldım c.tesi teslim edilecek. bir problem yaşadın mı?

slm makineniz geldimi? bende AL 434 S almayı düşünüyorum
http://bimeks.com.tr/ur...s-bulasik-makinesi.aspx
toplam maliyeti 556 tl olacak şu an alınabilecek en düşük fiyatlı makina gibi görünüyor eğer kullanmaya başladıysanız yorumlarınızı paylaşırmısınız...şimdiden teşekkürler

12 Mesaj
29 Nisan 2011; 11:19:13 

quote:

Orijinalden alıntı: cofille

slm makineniz geldimi? bende AL 434 S almayı düşünüyorum
http://bimeks.com.tr/ur...s-bulasik-makinesi.aspx
toplam maliyeti 556 tl olacak şu an alınabilecek en düşük fiyatlı makina gibi görünüyor eğer kullanmaya başladıysanız yorumlarınızı paylaşırmısınız...şimdiden teşekkürler

Hocam kusura bakma geç gördüm mesajını. Kullanmaya başladık. Çok şükür şu ana kadar hiç bir problem yaşamadık. Gayet güzel yıkıyor. aynı sayıda programı olan ürünlere göre çok daha ucuz ve aynı işi görüyor.Kesinlikle tavsiye ederim. Boş yere para basmayın pahalı makinelere.

2250 Mesaj
11 Eylül 2011; 1:38:29 

benim merak ettiğim birşey var.bende b.makinası almayı düşünüyorumda bütçede çok yok.bu makina fiyat olarak uygun geldi forumda pek kimsenin beğenmemesine rağmen hb hızlı al gibi sitelerde,özellikle hb de yüzlerce çok iyi,güzel yıkıyo,sorunsuz gibi yorumlar yazıyor.şimdi 2 arada kaldım böyle olunca.şuan hb de 10-13 eylül arasıda kampanya var 100 tl hediye çeki veriyor 500 tl üstüne bu makinada 539 tl

fiat palio 1.3multijet-LG-G2

741 Mesaj
13 Eylül 2011; 14:21:38 

ben kullanıyorum çok memnun değilim açıkcası. 50-100 lira fazla ver daha iyi birşey al. ben pişman oldum. özellikle bardaklarda sürekli por kalıyor.kurutma performansı çok iyi değil. belki benim yanlış yaptığım birşey vardır bilmiyorum. bir kaç deterjan ve parlatıcı denedim hatta en son parlartıcı yerine sirke koyuyorum yine de istediğim gibi olmuyor. annemlerde profilo var 2 program o daha iyi performans veriyor bundan

http://www.flickr.com/photos/solucan/
canon eos 5D markII ,eos40d ,eos 550d , canon ef 1740L ,canon ef-s 15-85 , ef 50 mm 1,8 ,tamron 17-50
canon A520
kia rio 2012 :)

3127 Mesaj
13 Eylül 2011; 15:29:14 

quote:

Orijinalden alıntı: cgty89

benim merak ettiğim birşey var.bende b.makinası almayı düşünüyorumda bütçede çok yok.bu makina fiyat olarak uygun geldi forumda pek kimsenin beğenmemesine rağmen hb hızlı al gibi sitelerde,özellikle hb de yüzlerce çok iyi,güzel yıkıyo,sorunsuz gibi yorumlar yazıyor.şimdi 2 arada kaldım böyle olunca.şuan hb de 10-13 eylül arasıda kampanya var 100 tl hediye çeki veriyor 500 tl üstüne bu makinada 539 tl

Oralarda genellikle aldıktan birkaç gün sonrasının yorumları oluyor,o nedenle bu tarz ürünlerde o yorumlara göre davranmamak lazım.

Milli his ile dil arasındaki bağ çok kuvvetlidir. Dilin milli ve zengin olması, milli hissin gelişmesinde başlıca etkendir. Türk dili, dillerin en zenginlerindendir. Yeter ki, bu dil şuurla işlensin. Ülkesini, yüksek bağımsızlığını korumasını bilen Türk milleti, dilini de yabancı diller boyunduruğundan kurtarmalıdır....M.K.Atatürk

2250 Mesaj
13 Eylül 2011; 17:14:54 

quote:

Orijinalden alıntı: bobita

Oralarda genellikle aldıktan birkaç gün sonrasının yorumları oluyor,o nedenle bu tarz ürünlerde o yorumlara göre davranmamak lazım.

3-4 aydan 6aya kadar hatta 1 yıla kadar kullananlar var.bende altusu tercih etmem ama niyese alanlar memnun.kısa vadede güzel ama uzun vadedemi işe yaramaz diyorsunuz?

3127 Mesaj
14 Eylül 2011; 8:50:31 

quote:

3-4 aydan 6aya kadar hatta 1 yıla kadar kullananlar var.bende altusu tercih etmem ama niyese alanlar memnun.kısa vadede güzel ama uzun vadedemi işe yaramaz diyorsunuz?

Şans arkadaşım,kimi zaman en iyisini alıyorsun ama bütün sorunlar seni buluyor,bazen de uyduruk ürün sorunsuz çıkabiliyor.Ama yıllar boyu kullanamayacağın kesin,garanti süresince işini görür.

Milli his ile dil arasındaki bağ çok kuvvetlidir. Dilin milli ve zengin olması, milli hissin gelişmesinde başlıca etkendir. Türk dili, dillerin en zenginlerindendir. Yeter ki, bu dil şuurla işlensin. Ülkesini, yüksek bağımsızlığını korumasını bilen Türk milleti, dilini de yabancı diller boyunduruğundan kurtarmalıdır....M.K.Atatürk

2250 Mesaj
14 Eylül 2011; 15:58:12 

quote:

Orijinalden alıntı: bobita

Şans arkadaşım,kimi zaman en iyisini alıyorsun ama bütün sorunlar seni buluyor,bazen de uyduruk ürün sorunsuz çıkabiliyor.Ama yıllar boyu kullanamayacağın kesin,garanti süresince işini görür.

profiloları araştırdım onların içindeki alt taban farklı bi maddeden yapılmış.daha iyi diyolar.bunun gerçeklik payı varmı peki bilginiz varmı?

3127 Mesaj
14 Eylül 2011; 16:34:11 

quote:

profiloları araştırdım onların içindeki alt taban farklı bi maddeden yapılmış.daha iyi diyolar.bunun gerçeklik payı varmı peki bilginiz varmı?

O ayrıntıyı Candoğan bilir, beni aşar...

2250 Mesaj
14 Eylül 2011; 19:40:55 

candogan beyi bekleyecez o zaman

1 Mesaj
11 Mart 2012; 15:27:26 

Arkadaşlar bende altus bulaşık makinası almayı düşünüyorum ancak bir sorum olacak altus bulaşık makinasının en alt çekmecesinin arkasındaki dik olan teller yaatırılaibliyormu bilen arkadaşlar yardımcıdı olursalarsa çok sevinirim şimdiden çok teşekkür ederim.

1091 Mesaj
13 Ocak 2013; 22:14:48 

ben de şu an hb nin kampanyasıyla 400tl ye düşen (100tl hediye çeki ile) Altus AL-434 modeli almayı düşünüyorum.. iş görür mü makine?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

ΛVΛRΛDΛM

12 Mesaj
28 Ocak 2013; 15:38:19 

arkadaşlar gördüğüm kadarı ile hala soruşturan arkadaşlar var. 2 senedir kullanıyoruz. neredeyse elde bulaşık yıkanmıyor evimizde. kurutma konusunda mükemmel diyemem ama yıkama konusunda mükemmel. bulaşıklara da zarar vermiyor. ben 450 tl ye almıştım. iyi ki gidip 1000 - 1200 tl verip başka marka almamışım. alacak arkadaşların korkusu olmasın.ç gayet güvenilir bir ürün ve özelliklerine göre çok ucuz.

1091 Mesaj
28 Ocak 2013; 17:25:46 

aldım ben de 2 hafta oldu gayet memnunum, sadece sesi biraz fazla gibi ama o da sorun değil benim için çünkü gece yatarken çalıştırıyorum tasarruf için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BENL! -- 28 Ocak 2013; 17:29:25 >

ΛVΛRΛDΛM

2334 Mesaj
27 Haziran 2013; 16:35:31 

Forumlarda birşey dikkatimi çekti sadece bu ürüne özgü değil birçok marka ve üründe kullananların çoğunluğu memnuniyetini + ve - lerini belirtiyor.Bir kısım var ki alınmaz iyi değil vs.alınmaz da bu kadar insan neden memnun düşündünüz mü?Dünya globalleşiyor birçok marka işbirliği içinde birbirini satın alıyor veya üretimini yaptırıyor hepsinin nedeni rekabet ve daha uygun fiyata ürün satma bu nedenle altus dediğiniz markanın arçelik veya beko dan hiçbir farkı yok altusa marka parası ödememiş oluyorsunuz ayrı fabrikalarda mı üretiliyor sanıyorsunuz.Mesela vestel marka olarak en çok eleştiriyi alan markalardan biridir ama benim aldığım çamaşır makinası.,buzdolabı,tv 4 yıldır servisin kurduğu gibi çalışıyor kullanıcı olarak memnunum.Bir keresinde kendi hatamdan dolayı zorladığım ve kırılan çamaşır makinası kapağını servisi garanti kapsamında değiştirdi hiçbir şey söylemedim garantiden yapın vs.diye.Şikayetvarı inceledim üründen kaynaklı hataları bile kullanıcı hatası diye kullanıcıya yükleyen forumlarda tavsiye edilen yüksek fiyata sahip ünlü markaları görebilirsiniz.4 yıl önce Vestel A+ sınıfı 7 kg kapasiteli Çamaşır makinasını 550 TL ye almıştım o zamanın en uygun fiyatlı ürünlerinden biriydi.Kulaktan dolma sözleri iyi ki dinlememiş almışım param cebimde kaldı.

2014 FİAT DOBLO 1.3 MULTİJET URBAN

14 Mesaj
11 Ekim 2013; 19:46:08 

merhaba arkadaşım

altus bulaşık makinesi aldım yaklaşık 5 ay önce arçeliğin üretimi dediler servisine de arçelik bakıyor dediler hem hesaplı bi üründü bütçemize uygundu ben çok memnunum sana da tavsiye ederim

istersen bi buradan incele tavsiyemdir>>> http://www.altusyetkili...Bulasik-Makineleri.html

789 Mesaj
30 Kasım 2013; 18:54:49 

sikayetvarda 56 tane altus sikayeti var dısrıadan bakınca arcelikten cok farklı durmuyor. artık bunn malzemesindenmi eksiltiyorlar nedendir rekabet amaclı farklı adlarla piyasaya sunuyrlar. Bende düsünüyrum hediye olarak almayı ama emin degilim acıkcası. evimde 8 senedir bosch beyaz esya kullanıyorum sükür hicbir sıkınıt vermedi. ,Şanş işi midiri nedir bilmiyorum artık:D bu arada sikayetvarda bosch 491 tane sikayet var. hadi buradan yak. tabi su da var bosch kac tane satılmıs altus kactane satılmıs sikayetlerini oranlamak lazım ama iste eldeki verilere gore deglerndirmek bize kalıyor artık:DD:

pdr

8 Mesaj
30 Ocak 2014; 15:14:44 

güzel kardeşim inan bende aldım pişman oldum bimeksten aldım kargo bedava 3 programlı diye aldım 3 tane programı var ama en kısa programı 2 saat sürüyor 4-5 ay önce vestelin 3 programlısını aldım harika bir makina 600 tl ve 6 yıl garanti ücretsiz garanti kısa progrmı da var 58 dakika ben memnun kalmadım altustan neymiş arçelik beko bakıyor isterse koç kendisi baksın iyiolmadıktan sonra sırf ucuz diye altım 479 lira 10 taksit bu iyiydi gerçi idare eder diye düşünüyorum artık demesekte ne faydaki aldık 4 aydır kullanıyorum sorun yok ama bütçen imkan veriyorsa samsung siemens ten şaşma haylırlı olsun

8 Mesaj
10 Haziran 2014; 8:48:34 

bence ben aldım pişman oldum teneke desem yeridir yok arçelik fabrikalarında üretiliyor yok aynı kesinlikle yalnış hiçti benzemiyor vestelde aldım 3 programlı olanı harika bir şey 600 liraya kısa yıkamasıda var ama çok memnunum 6-7 aydır kullanıyorum altusu hiç bir şekilde tavsiye etmem almışsın artık bir kere bende aldım babamlara 4 nüfus artı 480 liraya aldım ucuz diye aldım pişmanım ama iş iştengeçti tavsiye etmiyorum.

8 Mesaj
10 Haziran 2014; 8:50:58 

malesef güzel kardeşim yatmıyor @goker52

Bu mesajda bahsedilenler: goker52

4756 Mesaj
10 Haziran 2014; 11:38:33 

Alali neredeyse 5 sene olmuş vay be dedim hala bozulmadı ya bu makinada tek dikkat edilecek şey çok fazla bulaşık yuklemeyeceksin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1059 Mesaj
31 Temmuz 2014; 10:39:30 

4 programlı olanı anneme hediye olarak almayı düşünüyorum.
hayır duası alırmıyız :) yoksa anne dırdırı yermiiz :D

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri] » Diğerleri » Diğer ev elektroniği » altus bulaşık makinası hakkında bilgi alabilirmiyim
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.530