Şimdi Ara

DisplayPort'lu LED LCD Lenovo L2440x video inceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
17.451
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Daha çok dizüstü bilgisayarlarıyla tanıdığımız Lenovo, ThinkVision model ismini taşıyan LCD monitörler de üretiyor. Bu videomuzda incelediğimiz Lenovo ThinkVision L2440x, 24" ekranı, LED aydınlatması ve DisplayPort'a sahip olmasıyla göz dolduruyor.

• Gerçekten çok kaliteli görüntü veren bir monitör.Alacak olanlara şimdiden hayırlı olsun.
  • Türkiye' de satılıyor mu?
    Her türlü çıkış var ama neden HDMI yok?
  • Bu modelin henüz TR de satısı yok,yurtdısı fiyatıda 450$ civarında.
  • görüntü kalitesi iyi mat plastik güzel ama tipi çok sade olmuş, bankalarda kullanılan monitorlere benzemiş, bu kalitede bir monitorü daha estettik ve şık yapabilirlerdi.

ayrıca atinin 3 lü monitor teknolojiside beni mest etti gerçekden, bundan 3 tane alıp kuracaksın araba yarışları ve simülasyonları oynamaya doyum olmaz
  • mesut bey şimdi açık konuşun sade bir görüntü kulanılmış diyorsunuz siz buna sade diyorsanız (dış görünüme) berbat nasıl bir seviyedir onu merak ettim.Evet özelikler iyi müthş görüntü ama dış tasarım berbat inannın bu dış görünüme önem veren kaç insan var bıraz şeffaf olmak lazım hiç yoktan biraz kötü bir dış görünüşü var lafı bile bana daha gerçekçi gelir her ne kadar üstün teknolojik özellikleri led aydınlatmasıda olsa kötü tasarım ürünün satılmasını engeller
  • @Rockmania

Merhaba,

Görünüm hakkında yorum yaparken ister istemez kişisel zevklerim devreye giriyor ve yorumlarımı etkiliyor. Ben ofis masamda ve evde parlak gövdeli kolay çizilen monitör ve ürünlerden çok bu şekilde sade hatlara ve mat kasaya sahip ürünleri tercih ederim.

Video incelemelerde kasayı 1 e 1 olarak sizlere de gösterme fırsatı bulduğumuz için kendi zevklerinize uyup uymadığı konusunda daha rahat karar verebilirsiniz diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: joven

IBM kalitesini derinden hissetmek isterim

tabi umarım TN panel değildir

TN panel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yenerbalcı -- 25 Ekim 2009; 11:49:29 >
  • led ekran buyuk avantaj
  • bu i-finity olayı iimiş yaa
  • İnceleme için teşekkürler.. Benim anlamadığım monitorun arkasına hdmi girişi koysalar ne gibi bir maliyet çıkıyor. Anlayamıyorum.. Sanki hdmi olursa monitorun imalat maliyeti iki katına çıkacakmış gibi davranıyor üreticiler. Sanki hdmi günümüzün ses ve görüntü aktarması değilmiş bizim haberimiz yokmuş..
  • inceleme güzel olmuş gerçekten alınası bir monitör, arka kısmı çok kötü görünüyor ama ön taraf benimde tercihim olan türden mat şekilde. mesut bey nfs de biraz daha alıştırma yapmanız gerekiyor yazık oldu güzelim m3 e çarpa çarpa :D
  • Selam;lenova 'nın notebook'larıyla tanışmak nasip olmadı ama.Tvleri tek kelime il süperdi(yaklaşık 7-8 yıl önce bi showroom'da seyrettim,valla o zaman için görüntü açısından Sony ve Philips!ler den daha iyidi)
  • quote:

Orijinalden alıntı: yenerbalcı

quote:

TN panel

TN panel nedir? Dezavantajları nelerdir?
  • Bu led teknolojisi ile gözler tekrar tehlike altına girdi sanırım, lcd teknolojisinde yatay/dikey aydınlatma yapılırken bu teknoloji karşıdan direk gözlere gelecek şekilde ışık verdiği için. Yanlış biliyor olabilirim ama tahmin ettiğim kadarı ile böyle ?
  • mesut abi nfs shift öyle oynanmaz yaa
  • quote:

Orijinalden alıntı: ULYSES

quote:

quote:

TN panel

Twisted Nematic anlamına geliyor. Yatay ve dikey bakış açıları problemli.
    262bin renk gösterebiliyor. 18 bit çalıştırıyorsunuz fakat onuda dithering yöntemiyle yapıyor.
    Dithering ise tonlama demek, yani renk geçişlerinde farklı tonlarda renkleri koyup çok fazla renke sahipmiş gibi görüyoruz.
    Fakat bu taktik çok geliştiği için öyle dağlar kadar fark yok çünkü uzun süredir tn panel üretildiğinden son derece gelişti.
    Filmlerde koyu tonlarda problemli ayrıca.
    LCd panelinin tn olup olmadığını başka açılardan bakarak anlayabilirsin, çünkü farklı açılardan renkler değişecektir.

Profesyonel bir sebebiniz yoksa sadece teknoloji bağımlısı olup dıdısının dıdısını arıyorsanız dert edeceğiniz bir konu (alınmaca yok niyetim kötü değil )
    Tn paneller üretici için bir avantajıda daha ucuz olması sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: moffaka

quote:

Orijinalden alıntı: ULYSES

quote:

quote:

TN panel

Twisted Nematic anlamına geliyor. Yatay ve dikey bakış açıları problemli.
    262bin renk gösterebiliyor. 18 bit çalıştırıyorsunuz fakat onuda dithering yöntemiyle yapıyor.
    Dithering ise tonlama demek, yani renk geçişlerinde farklı tonlarda renkleri koyup çok fazla renke sahipmiş gibi görüyoruz.
    Fakat bu taktik çok geliştiği için öyle dağlar kadar fark yok çünkü uzun süredir tn panel üretildiğinden son derece gelişti.
    Filmlerde koyu tonlarda problemli ayrıca.
    LCd panelinin tn olup olmadığını başka açılardan bakarak anlayabilirsin, çünkü farklı açılardan renkler değişecektir.

Profesyonel bir sebebiniz yoksa sadece teknoloji bağımlısı olup dıdısının dıdısını arıyorsanız dert edeceğiniz bir konu (alınmaca yok niyetim kötü değil )
    Tn paneller üretici için bir avantajıda daha ucuz olması sanırım.

Anladım. Teşekkürler bilgi için. Bendeki laptopta dediğiniz problem yokken ve renkler çok sağlamken, ağabeyimdekinde bu problem var. Sanırım ondaki tn panel.

• Türkiye ye geleceğini sanmam acaba panel kimin test etmek gerekiyor.
  • yaramaz lenovo para verilirmi sony toshıba jvc asus alıcaksan bunları tercıh etcen en kotu samsung philips geris pes para etmez
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.