Şimdi Ara

NOKIAN LASTİKLERİ ve LASTİK HAKKINDA GENEL BİLGİLER (112. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.044
Cevap
65
Favori
518.079
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: drakkar06

çok merak ettiğim ve almayı düşündüğüm bir lastik te:
    bridgestone lm80evo ile ilgili deneyimlerini anlatabilir misin? birde başka kış lastiği deneyimin olduysa kıyaslıyabilir misin?

Aracı aldığımda üzerinde daha 1 aylık bridgestone evo B330 vardı. Şimdi üretilmiyor diye biliyorum, yerine illaki başka bir isimle başka bir lastik çıkmıştır. Ben her konuda memnundum bridgestone dan. Ses, performans ve özellikle fren konusunda tavsiye ederim. Fakat şu anda aynı lastik piyasada yok. Aynı özelliklerdeki bridgestone modelleri de en düşük 200 TL'ye yakın fiyatlarla satılıyor.
  • Arkadaslar selamlar.Sahibi oldugum Renault scenic aracim icin 205-55-r17 olcusunde yazlik lastik alacagim.Birkac gun oncesine kadar hepinizin bildigi 2/3 bilindik marka arasinda secim yapmaya calisiyordum. Daha sonra arastirinca aracima uygun Nokian`in "line" isimli bir modeli oldugunu gordum. 2015 Yili testlerinde orta siralarda gozukuyor ama Avrupa`daki musteri memnuniyetinde de cok ust siralarda yer almis. Aranizda kullananlarin yorumlarini merak ettim. Kis icin ayri bir kislik lastik setim var. O yuzden yaz/ilkbahar donemlerini gozonune alin lutfen.Tesekkurler.
  • Sierre34 kullanıcısına yanıt
    Line modeli küçük ve orta sınıf araçlar için standart bir lastiktir.
    Yokohama advan, goodyear efficient performance , conti premiumContact5 , bridgestone turanza t001 gibi performanslı bir lastik için nokian zline tercih edilmeli ama bu ebat yok.
    http://www.lastiknokian.com/lastikdetay.aspx?URUNID=29

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • lordford50 kullanıcısına yanıt
    Cevap icin tesekkurler. Aracimin uzerinde fabrikasyon premium contact 5`ler vardi.Cok memnun kalarak kullandim.Dis derinligi olmasina ragmen kullanim yilini gozonune alarak degistirme arayisina girdim. Oyle hiz yapan sert kullanan bir mizacim yok.Benim icin onemli olan konfor ve guvenlik.Nokian`in line modeli bu ihtiyaclarimi karsilarmi acaba?Hicbir lastikte olmayan tekrar geri alma orani var.Bu benim aklimi celdi dogrusu. Bu lastik,Michelin primacy 3 veya Conti.prem.contact 5 arasinda secim yapacagim.Ne tavsiye edersiniz?
    Michelin ile conti arasında conti peremium5 derim.
    Ama Yokohama advan ve goodyear efficient performance yi neden yabana attınız. Uygun fiyata bulunursa bunlarda değerlendirilebilir bence.
    Nokian line bu sınıf bir lastik değil.
    .
    Fakat zaten kışlık lastikleriniz varmış, yazlık lastikleriniz de çok kaliteli ve dişliymiş. Bence 8-10 yıllık olmadıysa 1-2 yaz daha mevcut lastiklerinizi kullanın derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 1 Şubat 2016; 12:11:09 >
    Dostum ilgin icin tesekkurler. Conti'leri attim maalesef.Bu ilkbaharda 4 senesini dolduracakti ve tahminen 40 bin km yol yapmistik. Benim araba 2012 model cunku. Lastik guvenligine onem verdigimden tatsiz birseyler yasamadan yollarimizi ayirmak istedim.
    Yokohoma'yi bilmemde Goodyear ile ilgili forumlari okudum. Diger tum markalarin forumlarinda oldugu gibi biri iyi derken digeri basta iyi sonra vasat demis. Hem Michelin hem de Goodyear icin kafam karisik dogrusu. Conti'leri bildigimden en kotu onu alacagim ama hem bu forumda hem de yurtdisi karsilastirma sitelerinde Nokian icin cok iyi yorumlar gordugumden aklim yatti benim. Az once yakin bayiyi arayip fiyat ve stok durumuyla ilgili teyid de aldim. Siz hangi acidan uygun gormediniz acaba? Arabamdan anladiginiz gibi ailecek sakin kullanim tarzimiz var. Ne dersiniz?

Genelde bizim milletimiz ilk yıl lastikler yeni ve dişli diye kış lastiği kullanmaz, +8 derecenin çok altında bir kış kullandıktan sonra en iyi yaz lastiği bile pert olur 2. ve 3.yaz.
    Bu şekildeki yorumcuların yorumlarına itibar etmemek lazım.
    yorum yapanlardan; yaz lastiğini sadece yazın kullananlara itibar edin.
    .
    Bahsettiğiniz şekilde standart bir kullanıcı iseniz standart lastik de alınabilir.
    Nokian line nin continental de ki emsali conti ecoContact serisidir.
    Uygun olarak falken 914 felan da bakılabilir.
    .
    3 tip yaz lastiği var.
    Standart lastikler: ContiEcoContact gibi
    Performans lastikleri: ContipremiumContact gibi.
    Sport lastikler: ContiSportContact gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 1 Şubat 2016; 22:11:15 >
    Hocam bilgilendirme icin tesekkur ederim. O zaman Nokian'i simdilik radarimdan cikartayim. Bu gidisle memnun kaldigim Conti'leri tercih edecegim galiba. Ama Goodyear'i da tekrar bir inceleyecegim. Tekrar tesekkurler. Selametler.

BENİ anladınız değil mi?
    contiecocontact gibi standart lastiklerle kıyaslasaydınız tabiki nokian line lastik de alınabilir.
    ama contiPremium5 gibi performans lastikleriyle kıyasladığınız için ;
    nokian line ve contiEco ve pirelli P1 ve Michelin Energy Saver ve Goodyear Efficientgrip Compact ... tarzı standart lastikler gözümüzden düşüyor.
    SİZİN İSTEDİĞİNİZ LASTİKLER:
    ContiPremiumContact 5
    Yokohama ADVAN v105
    Goodyear Efficientgrip Performance
    MICHELIN Primacy 3
    Nokian zline
    Pirelli P7
    Bridgestone Turanza T001

GİBİ...
    .
    Sportif ultra yüksek performans lastikleri ise sizin kullanımınıza pek uygun değil gibi:
    Goodyear Eagle F1 Asymmetric
    MICHELIN Pilot Sport 4
    Pirelli pzero
    Bridgestone Potenza
    Cok iyi anladim hocam.Tesekkurler.Ben sizin yukarida siraladiginiz performans lastikleriyla ayni sinif zannetmistim.Artik onlardan birine karar verecegim.Tesekkurler.
    Dostum,bugun efficient grip performance satin aldim.2015 Ekim uretimi.Mart ayinda takdiracagim insallah.Ilgin icin tekrar tesekkurler.
    HAYIRLI OLSUN.
    GOODYEAR IN GELMİŞ GEÇMİŞ EN İYİ LASTİĞİ BENCE.
    BİZ DE 2014 DE COROLLA İÇİN ALMIŞTIK,
    ÇOK MEMNUN KALIRSINIZ İNŞALLAH.
    FİYAT NEDİR?
    http://forum.donanimhaber.com/m_73371426/tm.htm
  • Backstreet kullanıcısına yanıt
    Yoğun yağmurda. Ezilmiş veya ezilmemiş karde performansı çok iyi w4 ün.. Ki 3 senedir nokianın kışlıklarını kllanıyorum. Yumuşak olması,yazlık lastik kadar sessiz olması gerçekten muthiş. gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Safak Akpınar

Yoğun yağmurda. Ezilmiş veya ezilmemiş karde performansı çok iyi w4 ün.. Ki 3 senedir nokianın kışlıklarını kllanıyorum. Yumuşak olması,yazlık lastik kadar sessiz olması gerçekten muthiş. gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Aldım Hocam çok teşekkürler kullanıyorum şu an ve çok memnunum...Kazasız belasız Sürüşler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sierre34

Dostum,bugun efficient grip performance satin aldim.2015 Ekim uretimi.Mart ayinda takdiracagim insallah.Ilgin icin tekrar tesekkurler.

Hayırlı olsun, güle güle kullanın..

O lastiklerle bozuk satıhlı yollardan uzak durmakta yarar var...
    Tanesini 500TL`ye aldim maalesef.Nokian`larin 350TL oldugunu gozonune alirsaniz canim yandi biraz.Diger secenekler olan Michelin ve Continental`da 450TL civarindaydi.Neyse lastik benim icin en onemli otomobil parcasi.Boyle avutucam artik kendimi
  • gemsaz G kullanıcısına yanıt
    Tesekkur ederim.Elimden geleni yaparim.Selametler.
  • Arkadaslar Hayirli Haftalar..

Dün Aksam cok sert ve bicak gibi bir cukura girmem sonucu ön sol Lastik ( Dr4 ) yanaktan Yarildi..

70 Tl'ye cikma lastik aldim simdilik Arkaya taktirdim yazlik lastik...

Sehir disindaydim bu aksam Kendi lastikcime gidecegim Bakalim yama yapabilirsek dediler..

Yapamazlarsa bi lastik almam lazim Sava gibi 200 Tl'lik lastik olsam 3 tanesi de Dr4 lastik olsa bir sorun cikar mi arkadaslar?

Lastikler daha 1 aylik..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Backstreet -- 8 Şubat 2016; 14:18:00 >
  • Backstreet kullanıcısına yanıt
    GEÇMİŞ OLSUN.
    lastik boyutlarını paylaşmamışsınız.
    http://www.lastiknokian.com/bayiler.aspx
    nokian wr D4 olduğuna göre 2-3 aylık lastiktir.
    bazı firmalar ilk 6 ay veya 1 yıl felan garanti veriyor.
    bence firma ile bir görüşün.
    kışın her yerde çukur var,
    sınırlar dahilindedir diye düşünüyorum. çünkü çok büyük çukurları karayolları vakit geçmeden hallediyor.
    siz eğer aşırı hız felan yapmadıysanız, nokian servisi bi çözüm bulması lazım.
    enazından lastiği inceler,
    müşteri hatası derse o zaman dediklerinizi yaparsınız.
    .
    yama çok iyi işcilik ister.
    tel kırdıysa zaten yaptırmayın. çöpe atın.
    tel kırmadıysa yama yapılabilir ama arkada kullanın. önde sağlam lastikler olsun.
    .
    bir lastik çok külfetli olmasa gerek. bence yine nokian d4 alın.
    ama başka lastik alırsanızda önde nokianlar kalsın.
    yabancı lastiği arkada kullanın.
    aslında yaza kadar bu şekilde de devam edip seneye sonbaharda nokian alınabilir.

Hocam cevabınız için teşekkür ederim Lastikler 225-45-17

Girdiğim çukur İzmit Tarafların da 60 Km/s ile girdim yalnız Çukur çok kötüydü...Nasıl öyle bir çukur bırakmışlar Anlamış değilim...Bıçak gibi çukur resmen, SOL ÖN VE ARKA lastikler girdim çukura arka lastik de bir şey yok çok şükür, ön lastik hızımı azalttı sanırım...

Şimdi İstanbul'a döndüm ve Lastikçime gideceğim ( Michellin )

Yama yapabilirse yapacak yalnız İzmit'de lastikçi 70 Tl' ye çıkma lastik verdi yazlık tabi, Yama yapılmaz yaparım ama sakat dedi, Tabi 70 Tl' ye nasıl satacak bana? 1-2 CM enlemesine bir yarık ama paramparça bir yarık değil, Kesik gibi düşünün enlemesine..Diklemesine olsa bir şey olmazdı dedi lastikçi, gece 12 belki de uğraşmak istemedi kimbilir...
  • 
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.