Şimdi Ara

NOKIAN LASTİKLERİ ve LASTİK HAKKINDA GENEL BİLGİLER (82. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.044
Cevap
65
Favori
518.031
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kartalado

nokian w kış lastiği aldım 2014 tarihli. Yağmurda kayıyor.Ve kış şartlarında da pek beğenmedim.Lastikçi bu sene türkiye ye gelen nokianların gelişmemiş ülkelere sattıklarından imiş.nokian yanlış tercih oldu.

Merhaba,

Size özel mesajla da bildirimde bulunmuştuk. Ama burada yazılan Türkiyeye gelen Nokian ların farklı olduğu algısını diğer takipçilerimizin okuması durumuna karşılık tekrar yanıtlamak istedik.

Nokian Lastiklerinde kalite farkı yoktur. Sizin aracınıza ne takılıyorsa Dünyanın herhangi bir noktasında ki araca da aynısı takılıyor.

Nokian;Finlandiya, İsveç, Norveç, Estonya, Letonya ve Rusya gibi 20 ülkede 770 satış noktası ile Vianor lastik zincirine sahiptir.
    Nokian, Finlandiya markası olup; İskandinav ülkelerinin en büyük lastik üreticisi olarak, yeni ürün ve çözüm patentleri ile lastik teknolojisini en üst noktalara taşımış, yaz - kış lastikleri ile ülkemizdeki kullanıcılar tarafından da tam not almış, Dünya genelinde sektörün en kazançlı firmalarından biridir.
    Binek otomobil, 4x4 ve SUV araçlar, kamyonet, kamyon-otobüs ve iş makineleri için farklı desen ve ebatlarda yaz ve kış lastikleri üretmektedir. Aynı zamanda kuzey ülkeleri arasında en büyük kaplama malzemeleri üreticisi olup kaplama alanında da en büyük firmadır. Nokian, ürün geliştirme, yönetim ve pazarlama faaliyetlerini Nokia, Finlandiya’da bulunan tesislerinde yapmaktadır.

Temelleri 1846 yılında atılan, 1988 yılından beri Nokıan Tyres Plc olarak lastik sektörüne sayısız yenilik katıp, 170 yıldır kendini yenilemeyi devam ettiren, 1934 yılında ilk kış lastiğini icat eden Nokian'ın böyle asılsız yorumlardan etkilenmeyeceğini düşünmekteyiz.

Bizi bu konuda bilgilendirdiğiniz ve yanlış bir söylemi düzeltme şansı verdiğiniz için teşekkürler.

Güvenli sürüşler diliyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nokian Tyres Türkiye

quote:

Orijinalden alıntı: gurkan_serez

İyi Geceler arkadaşlar!!! Kışlık lastikleri nokian almak istemiştim ama bir türlü bulamadım ve continental aldım. Lastiklerden çok memnunum. Yazlık olarak da nokian almayı planlıyorum. Lastik ebatları 185 60 15. Yazlık olarak bu lastiği önerir misiniz? eğer önerirseniz fiyatları hakkında bilgi verebilir misiniz?

Merhaba,

Size Nokian eLine önerebiliriz. Ayrıntılı bilgilerine linkten ulaşabilirsiniz.
    http://www.lastiknokian.com/lastikdetay.aspx?urunId=31

Ekli resimde de etiket değerleri yer alıyor.

En iyi yakıt verimliliği ve ıslak kavrama.
    AB lastik etiketindeki A sınıfı sıralaması; bu eşsiz yaz lastiğinin yakıt verimliliği ve ıslak kavrama bakımından sınıfının en iyisi olduğunu göstermektedir.
    Teknolojisindeki bir çok yenilik Nokian eLine'ı normal yaz lastiklerinden ayırmaktadır.
    Nokian Eline'nın kavisli sırt deseni ve sağlam kayış yapısı istikrarlı bir sürüş hissi yaratmak için birlikte çalışır. Temas noktasında ivme kazanan lastiklerin neden olduğu hızlanma ve kayma minimize edildiğinde, ıslak kavrama güçlendirilebilir ve ıslak, kaygan yollarda fren mesafesi daha kısa yapılabilir.
    Nokian eLine'da, dış omuzlardaki geleneksel olukların yerini yivler almıştır. Sırt bloklarının şekli normalden farklıdır. Sırt bloğu,boyuna daha kısa yapılırken enine genişletilmiştir. Bu da nokian eLine'nın yükünü daha geniş bir alana yayması,ve sürüş esnasında yuvarlanma direncini minimize ederek, yıpranmayı en düşük seviyeye çekmesi anlamına gelmektedir. Aynı zamanda bu eninde kesit,yuvarlanma direncini arttıran geleneksel lastik modellerinden daha güçlüdür.

NOKIAN LASTİKLERİ ve LASTİK HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Nokian WR D3 225/50/17 ürün satın aldım fakat WR A3 ile arasında çok gidip geldim. Ayrıca Continental TS850 testlerde daha başarılı idi ürününüze göre fakat bahsettiğim ebatta ürünüyle karşılaşmadım...

WR D3 veya WR A3 arasında hangisi buz üzerinde daha iyi yol tutan ürün hangisidir. ? A3 yüksek daha yüksek hızlar için tasarlanmış bunu farkettim ama bana buz ve kar üstündeki yol tutuşu daha iyi olan hangisi o lazım. Ayrıca testlerde WR A3 e rastlanmıyor . Hep D3 var kıyaslamalarda. Burdan A3 ün kış şartlarında D3 kadar iyi yol tutmadığı sonucunu mu çıkarmalıyız

• quote:

Orijinalden alıntı: vtakmaz

quote:

quote:

İyi Geceler arkadaşlar!!! Kışlık lastikleri nokian almak istemiştim ama bir türlü bulamadım ve continental aldım. Lastiklerden çok memnunum. Yazlık olarak da nokian almayı planlıyorum. Lastik ebatları 185 60 15. Yazlık olarak bu lastiği önerir misiniz? eğer önerirseniz fiyatları hakkında bilgi verebilir misiniz?

Merhaba,

AB lastik etiketindeki A sınıfı sıralaması; bu eşsiz yaz lastiğinin yakıt verimliliği ve ıslak kavrama bakımından sınıfının en iyisi olduğunu göstermektedir.
    Teknolojisindeki bir çok yenilik Nokian eLine'ı normal yaz lastiklerinden ayırmaktadır.
    Nokian Eline'nın kavisli sırt deseni ve sağlam kayış yapısı istikrarlı bir sürüş hissi yaratmak için birlikte çalışır. Temas noktasında ivme kazanan lastiklerin neden olduğu hızlanma ve kayma minimize edildiğinde, ıslak kavrama güçlendirilebilir ve ıslak, kaygan yollarda fren mesafesi daha kısa yapılabilir.
    Nokian eLine'da, dış omuzlardaki geleneksel olukların yerini yivler almıştır. Sırt bloklarının şekli normalden farklıdır. Sırt bloğu,boyuna daha kısa yapılırken enine genişletilmiştir. Bu da nokian eLine'nın yükünü daha geniş bir alana yayması,ve sürüş esnasında yuvarlanma direncini minimize ederek, yıpranmayı en düşük seviyeye çekmesi anlamına gelmektedir. Aynı zamanda bu eninde kesit,yuvarlanma direncini arttıran geleneksel lastik modellerinden daha güçlüdür.

Nokian WR D3 225/50/17 ürün satın aldım fakat WR A3 ile arasında çok gidip geldim. Ayrıca Continental TS850 testlerde daha başarılı idi ürününüze göre fakat bahsettiğim ebatta ürünüyle karşılaşmadım...

WR D3 veya WR A3 arasında hangisi buz üzerinde daha iyi yol tutan ürün hangisidir. ? A3 yüksek daha yüksek hızlar için tasarlanmış bunu farkettim ama bana buz ve kar üstündeki yol tutuşu daha iyi olan hangisi o lazım. Ayrıca testlerde WR A3 e rastlanmıyor . Hep D3 var kıyaslamalarda. Burdan A3 ün kış şartlarında D3 kadar iyi yol tutmadığı sonucunu mu çıkarmalıyız

Merhaba,
    Bir kullanıcımızın sorusu üzerine bilgilerini aktardığımız Nokian eLine, yaz lastiğimizdir.

Nokian WR A3 te D3 te son derece başarılı Kış ve Kar lastiğidir.
    Almadan önce de özelliklerini incelemiş olmalısınız.

D3 ok şeklinde tasarlanmış desen şekli ile orta sınıf otomobiller, aile otomobilleri ve güvenliğe önem veren sürücülere ekonomik sürüş özellikleri sunması için tasarlanmıştır.
    Su ve çamur kızaklamasına karşı dayanıklılığı iz blokları sayesinde arttırılmış ve Slush Blower (sulu çamur püskürtücü) teknolojisi geliştirilmiştir.
    Bloğun yatık, çapraz ön kenarı ıslak zemini ve buzu kavramayı arttırır.
    Sulu kar iticisi suyu ve sulu karı lastik çukurlarından uzaklaştırır.
    Lastiğin uygun dokunmatik sipingi, gereksiz sip hareketi nedeniyle meydana gelen sürtünmeyi ve ısı emisyonunu minimum düzeye indirir.
    Daha hafif yuvarlanan bir lastik, daha az yakıt tüketimi ve daha düşük karbondioksit emisyonu anlamına gelmektedir.

WR A3, WR D3'e kıyasla daha sportif performans özelliklerine sahip. Bu lastik güçlü ve hızlı performans otomobilleri için öneriliyor.

Sizinde bildiğiniz gibi ADAC testlerini ölçü ve desene göre gerçekleştiriyorlar. Bu nedenle kategorilere bağlı olarak lastik isimleri değişebiliyor.
    A3 te D3 kadar başarılıdır. Van ve Ağrı gibi kışın sert geçtiği illerde de Nokian A3 lastikleri kullanıp, olumlu beğenilerini aktaran kullanıcılarımız var. Nokian'ın yıl içerisinde yaptığı binlerce açık alan ve laboratuar test uygulamasına ve ADAC testi sonuçlarına rağmen, kullanıcılarımızdan gelen 1 tane yorum bile bizler için çok değerli.

İlginiz için teşekkür ediyor ve güvenli sürüşler diliyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nokian Tyres Türkiye -- 15 Ocak 2015; 14:44:55 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba,

Merhaba,
    Bir kullanıcımızın sorusu üzerine bilgilerini aktardığımız Nokian eLine, yaz lastiğimizdir.

D3 ok şeklinde tasarlanmış desen şekli ile orta sınıf otomobiller, aile otomobilleri ve güvenliğe önem veren sürücülere ekonomik sürüş özellikleri sunması için tasarlanmıştır.
    Su ve çamur kızaklamasına karşı dayanıklılığı iz blokları sayesinde arttırılmış ve Slush Blower (sulu çamur püskürtücü) teknolojisi geliştirilmiştir.
    Lastiğin uygun dokunmatik sipingi, gereksiz sip hareketi nedeniyle meydana gelen sürtünmeyi ve ısı emisyonunu minimum düzeye indirir.
    Daha hafif yuvarlanan bir lastik, daha az yakıt tüketimi ve daha düşük karbondioksit emisyonu anlamına gelmektedir.

WR A3, WR D3'e kıyasla daha sportif performans özelliklerine sahip. Bu lastik güçlü ve hızlı performans otomobilleri için öneriliyor.

Sizinde bildiğiniz gibi ADAC testlerini ölçü ve desene göre gerçekleştiriyorlar. Bu nedenle kategorilere bağlı olarak lastik isimleri değişebiliyor.
    A3 te D3 kadar başarılıdır. Van ve Ağrı gibi kışın sert geçtiği illerde de Nokian A3 lastikleri kullanıp, olumlu beğenilerini aktaran kullanıcılarımız var. Nokian'ın yıl içerisinde yaptığı binlerce açık alan ve laboratuar test uygulamasına ve ADAC testi sonuçlarına rağmen, kullanıcılarımızdan gelen 1 tane yorum bile bizler için çok değerli.

Kusra bakmayın ama sitedeki bilgileri buraya yapıştırmadanız daha iyi..Bir kısmı tamamen ordan alıntı..

Sorum açıktı aslında..Buz performans karşılastırması olarak sayısal bir veri varmı elimizde..Buz üzerinde her iki lastik içinde davranış biçimi...Nokian heralde labaratuvar testlerinde bakmıştır kayma eğilim oranlarına .. Hangi lastik buz üzerinde daha etkili sorum bu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba,

Merhaba,

Ayrıca Normand 5 olması lazım..Çivili lastik.

Bulunduğum şehirde kar çok uzun sure yerde kalmasa da şehirler arası geçitler kışın hep kapalı...bu durumda çivili lastik alsaydım..kuru asfalt üzerinde ses dışında deformasyonu nasıl olurdu..

Ömrü çok kısalır mı? Uzun yolu çok yapıyorum.Buzdan çekiniyorum..Ve çivili lastikleriniz bu konuda liderler . Ama dediğim gibi kuru asfaltta da kullanmak gerekirse ?

• Buzda giden kar lastiği varmı ?Benim bildiğim sadece çivili lastik buzda gidebilir ,diğerlerin hepside buzda kayabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pikalos

Buzda giden kar lastiği varmı ?Benim bildiğim sadece çivili lastik buzda gidebilir ,diğerlerin hepside buzda kayabilir.

Evet illaki kayacaktır...Ama kayma dereceleri farklıdır..Kayma dirençleri farklıdır...

Zaten çivili lastikleri ile ilgili de soru sordum...Kuru asfaltta kullanmak ses dışında sorun olurmu dıye ..Lastiğe zarar veririm diye..(ki çivili bile kayıyor buzda ama dediğim gibi seviyeleri farklı)

• Arkadaşlar,

2004 model fiesta aracım var ve üzerinde 175/65 14R lastiğim var.İlk kez kış lastiği alıcam bana nokian veya continental almam söylendi. Sizin önerebileceğiniz marka model var mıdır ? vede yine 175/65 14R mi olucak alacağım lastik ?

şimdiden teşekkürler
  • Bursada yasiyorum ve yillardir kis lastigi kullaniyorum
    2012 de sirf nokianlarin FOS bi lastik oldugunu kendimde deneyerek gormek icin israf olacagini bilerek gittim wrg2 aldim
    Oncesinde goodyear ug7 vardi aracimda eskimislerdi onlari yenilerken aldim nokiani

Birak karli yolu islak yolda bile berbat cikti tamda tahmin ettigim gibi
    Uludaga gitmedim bile sadece 2 kere islak karda denedim daga cikarken defalarca araba savruldu kaydi

Aldigim adama gittim geri vermek istedim 5 bin km bile yapmadigim lastikleri 3 te biri fiyatina geri verdim

Gittim petlas w651 aldim nokiana 5 basar

Suan yine goodyear kullaniyorum ug8+
    Ha nokianmi? Ucretsiz versenizde takmam arabama kalitesi belli cunku

Hem zaten bu kadar iyi olsaydi forumlarda kendini anlatmak zorunda kalmazsiniz
    Milleti kandirmayin artik kumho ve petlas bile daha iyi
    İnsanlari salak yerine koymayin kullandik lastiginizi...

• Del Boske D kullanıcısına yanıt
    7 senelik w modelinde bile çok ekstrem durumlar dışında sorun yaşamamışken siz wrg2 yi nasıl beğenemediniz anlamadım. bir yerde bi hata var ama nerede acaba...

bunlarda adac testleri;
    ug8 2.3 almışhttp://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/winterreifen/2012_205_55_R16_details.aspx?testId=125&recordId=2712
    wr d3 2.5 almışhttp://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/winterreifen/2012_205_55_R16_details.aspx?testId=125&recordId=2713

• quote:

Orijinalden alıntı: Sadece Sürücü

quote:

Orijinalden alıntı: Del Boske

Bursada yasiyorum ve yillardir kis lastigi kullaniyorum
    2012 de sirf nokianlarin FOS bi lastik oldugunu kendimde deneyerek gormek icin israf olacagini bilerek gittim wrg2 aldim
    Oncesinde goodyear ug7 vardi aracimda eskimislerdi onlari yenilerken aldim nokiani

Birak karli yolu islak yolda bile berbat cikti tamda tahmin ettigim gibi
    Uludaga gitmedim bile sadece 2 kere islak karda denedim daga cikarken defalarca araba savruldu kaydi

Aldigim adama gittim geri vermek istedim 5 bin km bile yapmadigim lastikleri 3 te biri fiyatina geri verdim

Gittim petlas w651 aldim nokiana 5 basar

Suan yine goodyear kullaniyorum ug8+
    Ha nokianmi? Ucretsiz versenizde takmam arabama kalitesi belli cunku

Hem zaten bu kadar iyi olsaydi forumlarda kendini anlatmak zorunda kalmazsiniz
    Milleti kandirmayin artik kumho ve petlas bile daha iyi
    İnsanlari salak yerine koymayin kullandik lastiginizi...

hayatımda gördüğüm en komik mesaj

Ben yazlık lastik kullanıyorum, sırf ucuz olduğu için aldım ama beklediğimden iyi çıktı. oldukça memnunum. şu kış aylarında ıslakta hiç üzmediler. gayet stabil ve abs bile doğru dürüst devreye girmiyor.
    Madem lastikleri değiştirecek kadar mantıklı birisiniz, gidip 3te1 fiyatı yerine sahibinden veya dh'den daha güzel fiyata satsaydınız

Seneye petlaslara küfredeceğiniz mesajlarınızı bekliyorum. sonraki yıllarında ilk aldığı ile alakası olmayan lastikler

bizim milletin enteresan bir huyu var. kendimizi savunurken karşıdakine çamur atıyoruz.

öncelikle konuya açıklama getirelim.

nokian temsilcisi etik dışı bir davranışla petlas konusu altına nokianın reklam mesajlarını yazmış. kendisine de sorduk bu konuda ne işiniz var diye ama cevap vermeye tenezzül etmedi. sonra da Del Boske arkadaş buna tepki olarak nokian başlığına mesaj yazmış.

nokian'ı etrafında kullanan kişiler var şikayet ettiklerini görmedim. hatta ben de yazlık lastik baktığım için line serisini de seçeneklerimden biri olarak araştırıyorum.

ancak petlas konusundaki yorumunuza da itirazım var. hiç kullandınız mı bilmiyorum ama w651 modelini kullanıyorum 3. kışım şimdiye kadar karda ve yağmurda hiç sorun yaşamadım. ertesi sene performansı çok düşüyor yorumuna katılmam mümkün değil.

• noktanınsâbiti kullanıcısına yanıt
    mevzuyu bilmiyorum ama keşke biraz ufak atsaymış arkadaş wrg2 gibi bir modelle giriş yapmak çok saçma olmuş...
    petlas mevzusuna gelirsek nokianı %35 ucuza bulmamış olsam muhtemelen alacağım lastikti, sizin haklı olmanızı çok isterim sonuçta yerli bir marka.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sadece Sürücü

quote:

Orijinalden alıntı: noktanınsâbiti

bizim milletin enteresan bir huyu var. kendimizi savunurken karşıdakine çamur atıyoruz.

öncelikle konuya açıklama getirelim.

nokian temsilcisi etik dışı bir davranışla petlas konusu altına nokianın reklam mesajlarını yazmış. kendisine de sorduk bu konuda ne işiniz var diye ama cevap vermeye tenezzül etmedi. sonra da Del Boske arkadaş buna tepki olarak nokian başlığına mesaj yazmış.

nokian'ı etrafında kullanan kişiler var şikayet ettiklerini görmedim. hatta ben de yazlık lastik baktığım için line serisini de seçeneklerimden biri olarak araştırıyorum.

ancak petlas konusundaki yorumunuza da itirazım var. hiç kullandınız mı bilmiyorum ama w651 modelini kullanıyorum 3. kışım şimdiye kadar karda ve yağmurda hiç sorun yaşamadım. ertesi sene performansı çok düşüyor yorumuna katılmam mümkün değil.

Petlas konusunda özellikle forumdaki yorumlardan ötürü öyle söyledim. Kullanmışlığım yok.
    Line lastiği alacaksanız öneririm. Ben n11den sırf ucuz ve ab etiketleri iyi diye aldım.

Bana tanesi 140a gelmişti. ücretsiz kargo. arabama alacağım her lastik 150tl den pahalı idi. üstüne kargosu filan oluyordu.

195 55r15 toyo proxes t1r v desen performans lastiklerim sertleştiği ve yolu tutmadığı için nokian line'a geçtim.
    Ben çalışan filan değilim, uygun fiyattan malzeme alma peşindeyim. n11'de şu anda mobil uygulamadan alınca 25tl indirim oluyor şimdiden çok güzel bir fiyata alıp yazın taktırabilirsiniz.

Tanesi 140a aldığım lastikle yağmurda istediğim hareketi yapabiliyorum. Islak zeminde bir kere el freni ile kaydırayım dedim kaymadı. tarrrr diye lastikler titreşim yaptı, çok zor kaydı. Islak zeminde özellikle yağmur yeni başladığında sert manevrayı sert frenle yaptım, abs sadece çok ufak noktada devreye girdi. Kuru ıslak yol tutuşu ve freni gayet güzel. yakıtı da pek ölçemedim ama iyi gibi. Tek sevmediğim yanı benim aldığım lastik XL olduğu için birazcık sert, konforu beklediğimin bir tık altında kaldı. 185 60r15 lastik için 88 yük endeksi var. normalde 84 filan olur. çok az bir şey güçlendirilmiş yanak benim için gereksiz. konforu kötü değil, aracım toyolardan sonra bir dinginlik, bir tokluk geldi araca. Konforu birazcık daha iyi olsa 10 numara lastik. bana göre 9/10 luk bir lastik...

Bu fiyata alabileceğim ve ıslakta daha iyi olabilecek lastik zor. Bulunduğum şehre kar yılda 1kere yağar o zaman çıkmam, onun dışında kışlık lastik gerektirecek bir hava ve soğuluk olmuyor. o yüzden yılın yarısında yani yağışlı havalarda güven vermesi açısından bu lastikleri aldım.

goodyear efficient grip performance ile bunun arasında kalmıştım ama arkadaşım gy ef. grip lastiklerinin yanaklarının incecik olduğunu görünce iyiki almamışım dedim. çünkü balon yapmaya çok müsait lastikler. nokianlarla problemim olmaz.

siz şanslıymışsınız çünkü sizin ebatlardaki nokianlar ucuzmuş. benim ebat 215/55R16 olduğu için nokianların bile tanesi 300 liraya geliyor. o nedenle biraz tereddütteyim açıkçası. (fiyattan dolayı) ama tyrereviewsdeki yorumlarına bakıldığında iyi bir lastik gibi duruyor.

petlas konusuna gelince. sadece kullandığım w651 modeli için konuşuyorum, 3 yıldır kullanıyorum. hiç sorun yaşamadım. hem karda, hem yağmurda hem de sulu karda. sadece nemli asfaltta kaydırıyor, onu benim pirelliler de kaydırıyor.

@suicide
    wr g2 aslında yoğun kar yağışı için tasarlanmış bir lastik değil. wr d3 ve wr a3'e nazaran kar ve sulu karda daha zayıf. o nedenle biraz abartmış olsa da del boske nin yorumunda haklılık payı var. zira petlasta w651'in üretim amacı wr g2'den ziyade wr d3 ve a3 ile eşdeğer.

petlastan 30-40 lira daha pahalıya bile wr d3 bulsaydım onu alırdım. ama benim ebatta fiyat farkı muazzam.

• quote:

Orijinalden alıntı: noktanınsâbiti
    petlastan 30-40 lira daha pahalıya bile wr d3 bulsaydım onu alırdım. ama benim ebatta fiyat farkı muazzam.

w651 de 185-65-14 yok sanırım, 60-14 olanı da 114Tl civarı, wr d3ü 102Tl ye denk getirince dediğiniz gibi hiç petlasa bakma fırsatım olmadı
  • Cevabınız için teşekkürler. Nokian e line önermişsiniz. İnternet üzerinden alabileceğim yerler var mı? Yoksa denizli veya afyondan önerebileceğiniz bayileriniz var mı?
  • Simdi cevaplara baktimda seviye yerlerde

Salaga bak gitmis 3te biri fiyatina satmis ahahhahah falanda yazsaydiniz bari

Digeride demiski wrg2 ile girmis iddiali girmis falan

Vay efendim kimse sikayetci degilmis falanmis filanmis

Ben bir tane reklami sponsorlugu uluslararasi basarisi vs goremedigim kendimce balon olan bu markanin hele hele michelin gy pirelli gibi dunya devleriyle ayni gorulmesini vey daha ust gorulmesini kabul etmiyordum
    Velevki dedim belki yaniliyorumdur aldim denedim yanilmadigimi anladim

Testler testler testler
    Bakin bu markalar hep ilk 5 te olurlar

Vredestein
    Falken
    Fulda
    Hankook
    Cooper

Sonuc ne peki? Sonucu soyleyeyim
    2001 bmw var bende 224 bin kmde ilk sahibinden aldim
    Abimiz 2006 ya kadar aracla 160 bin km yapmis akabinde emekli olmus 2014 e kadar 60 bin km yapmis araca o yil goodyear nct5 almis lastik 2006 uretimi yapilan km 60 bin
    Lastik 9 yasinda dis derinligi 6 mm sessizlik hala var tutunma hala iyi ha gecen hafta degistirdim o ayri

Ben buna bakarim nokian gibi tirt marklarla isim olmaz o markalari goklere cikaranlarlada bu muhabbetlere girmem

Anlatilan hersey gercek ve bizatihi yasanmistir

testleri boşver kardeş; o marka ilk kış lastiğini üretip dünyaya kış lastiğini öğreten marka;

http://www.youtube.com/watch?v=ckdEzpK2gv8

sadece türkiyede bilinmiyor.

bakın bu da wrg2;

http://www.youtube.com/watch?v=Aw09ghuCGM8

http://www.youtube.com/watch?v=sJoIH5dtdjM

kar kürüme aracının önüne geçip ilerliyor.

ama siz petlas alın yine. yerli en azından.

• quote:

Orijinalden alıntı: sabansipsak

testleri boşver kardeş; o marka ilk kış lastiğini üretip dünyaya kış lastiğini öğreten marka;

http://www.youtube.com/watch?v=ckdEzpK2gv8

sadece türkiyede bilinmiyor.

bakın bu da wrg2;

http://www.youtube.com/watch?v=Aw09ghuCGM8

http://www.youtube.com/watch?v=sJoIH5dtdjM

kar kürüme aracının önüne geçip ilerliyor.

ama siz petlas alın yine. yerli en azından.

ingilizlerde futbolu icat ettiler ama şu an durumları ortada. bir şeyi icat etmek o üründe ilelebet en iyi olmayı gerektirmiyor.

nokian güzel lastik yine de. sadece iddianızı destekleme yönteminiz doğru değil.

petlas kış lastiği;

http://www.youtube.com/watch?v=JPnBv22H0Ck üstelik (bu video dışarıdan çekim.)
    http://www.youtube.com/watch?v=YLQp6Nsn8cc

daha önce de dediğim gibi.

petlas w651 kışlık lastiği salt kışlık lastiktir. dolayısıyla nokianda benzer karaktere sahip model wr d3'dür. wr g2 salt kar performanslı anlamında kullanıcıyı memnun etmeyebilir. zira üretim amacı bir wr d3 veya hakkapeliitta gibi kar odaklı değil 4 mevsim odaklı ancak karda da üzmeyecek bir üründür. del boske aşırı tepki vermiş. ancak wr g2'ye her eleştiri getirildiğinde de kişiselleştirip cevap vermeye gerek yok. zira wr g2 kar performansı olarak çok iyi olsaydı nokian daha hakkapeliitta ve d3 modellerini çıkarmazdı.

• Dogrunun incesi kalini serti yumusagi kibari nazigi kabasi tersi duzu olmaz. Dogru dogrudur ve egilip bukulemez

Nokian kar lastigini icat etmis olabilir lafimiz olmaz

İtiraz noktasi ozellikle alanlar tarafindan dunyanin en iyiaidir seklinde anlatilmasi
    Yahu dogru duzgun bayisi bile yok bu markanin
    Bir tAne reklami yok hicbisey yok
    Gercekten uyduruk bir marka ozellikle michelin ve goodyeardan bahsediliriken adini bile yazmak problem bence

Belliki bir isim yaratma pesinde ki sizler sayesinde onu da yapiyor
    SiZler sayesinde...

İyi forumlar

ben en iyisi demedim ama tirt diyebileceginiz bir lastikte degil, sizin kisiye aciniz var urune sariyorsunuz. madem bu kadar kotuydu neden o mesaj uzerine yazdiniz onceden yazaydiniz... sizin goodyear dediginiz lastigin puani ile nokian in puanini verdim adac testlerinde neden hic dikkate almadiniz acaba.

• 
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.