Şimdi Ara

NOKIAN LASTİKLERİ ve LASTİK HAKKINDA GENEL BİLGİLER (70. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.044
Cevap
65
Favori
518.075
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://www.hepsiburada.com/liste/nokian-205-55-r16-91v-nokian-line-lastik-uretim-yili2014/productDetails.aspx?productId=otkmt428317&categoryId=259720&SKU=OTKMT428317

205 55 r16 modeli 180 TL.
    25 avea çok ve Visa kargo bedava ile uygun fiyata alınabilir. Ihtiyacı olan değerlendirebilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4 adet H almıştım 15000 km kullandım rotasyon yaptırdım araç sağa çekmeye başladı , lastiklerin yerleri değişti, bu sefer de araç sola çekti . yetkili bayii lastiklerden birinde sorun olduğunu söyledi ve garantili olduğu için bir çift lastiği garantiye yolladı . 2 ay oldu halen bir sonuç yok fabrikadan cevap bekliyoruz deniyor ve bu yüzden tatile, kabak balans tutmayan çıkma lastiklerle gitmek zorundayım .

Kullanım olarak kötü lastik olmasalar da bu yaşananlardan dolayı nokian markasından soğudum ve beni mağdur bırakarak aldığıma çok pişman ettiler .

Almayı düşünen arkadaşların bilgisine ..
  • http://www.hepsiburada.com/liste/kumho-205-55-r16-91v-ku31-ecsta-spt-lastik/productDetails.aspx?productId=otlt1657&categoryId=259720#Yorumlar

Kumhonun bu yaz lastiğini almak istiyorum.Biraz araştırma yaptım fiyat olarakta en uygun bu geldi.Açıkcası tanesine 200 tl vermek istemiyorum.
    Bu lastiği kullanan yada bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?
  • saab 9-3 viggen almak istiyorum lastikleri de nokian almak gibi bir düşüncem var genelde goodyear eagle f1 tavsiye ediyorlar ama sizlerin önerisi nedir? araç 2.3 turbo 230 bg 260 km hız yapıyor.öneriniz nedir.araç lastik ölçüleri 215-45 r17
  • freecellop kullanıcısına yanıt
    merhaba,
    1 sene önce lastik almak için 2 ay araştırma yapmıştım, araba alırken bile bu kadar düşünmemiştim sanırım.
    Nokian lastikleri aslında birçok lastikten iyi olmasına rağmen, o kadar da bilinir bir marka değil.
    Sonunda bütün lastikleri denemiş ve kıyaslama yapabilen aklıselim birisinin yardımlarıyla Nokian kış lastikleri almaya karar vermiştim.
    Anlamayan bir çok insanın yaptığı yanıltıcı yorumlara kulak tıkayarak aldığım lastiklerde ne kadar doğru seçimi yaptığımı 4 çeker arabaları rahatlıkla geçerken anladım.
    2 sene önceki kışta araba oraya buraya kayıp arabalara çarparak dururken, tramer kaydını hasarla kabartırken, bu lastiklerle kuru asfaltta gidiyor gibi hissetmiştim.
    Alet işler el övünürmüş, oraya buraya çarptım hikayeleriyle şebeklik yapma mertebesinden, usta sürücü mertebesine terfi ediyor insan.

hangi lastik sorusuna gelecek olursak eğerhttp://www.lastiknokian.com/lastikdetay.aspx?urunId=12
    215/45 R17 91V XL V
    T441955 yaz lastiği cuk diye oturacak diye düşünüyorum.

Michlen falan hikaye bence, aynı reklamı bu firma yapsa piyasadakiler silinir gider.

• Arkadaşlar merhaba,

Golf7 1.4tsi 122hp Comfort. aracım için kışlık lastik arayışı içerisine girdim ve okuduğum yorumlar neticesinde nokian da karar kıldım.

Aracın orjinal lastik ebatları 205x55x16, ben kışlık lastik için jant ebatlarını da 195x65x15 olarak değiştireyim diyorum? Jant değiştirdiğin zaman bunun bi hesabı var bilmiyorum ama oranı tutarmı bilemedim?

Ayrıca model olarak da WRD3 düşündüm, Ankara'da yaşıyorum.

Bu konularda yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler.
  • Gecen sene WR D3 Nokian kış lastiği almış ve Ankara'da kullanmıştım.Gayet tatminkar olmuştu, ama geçen sene agır bir kış geçtiğini söyleyemem Ankara için.Bu sene ikamet değişikliği nedeniyle ankara'dan ayrılmam gerekti.İkamet Adana oldu ve kış lastiğine ihtiyacım kalmadı lastik ölçülerim 215/55/16.Kış lastiği noktasında 4 lastik olarak ihtiyacı olanlara da duyurmuş olayım.
    Sizin ebat düşürmeniz de ise durum %4,24 gibi olmakta.%3'lük dilim içinde değişim oranı kabul görünmekte iken ben orjinal ebat noktasında yaklaşmaktayım.

NOKIAN LASTİKLERİ ve LASTİK HAKKINDA GENEL BİLGİLER

• Muş şartları malum ağır.Kar ve buzlu gün sayısı oldukça fazla.Hangi kış lastiğini önerirsiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: soskay

Gecen sene WR D3 Nokian kış lastiği almış ve Ankara'da kullanmıştım.Gayet tatminkar olmuştu, ama geçen sene agır bir kış geçtiğini söyleyemem Ankara için.Bu sene ikamet değişikliği nedeniyle ankara'dan ayrılmam gerekti.İkamet Adana oldu ve kış lastiğine ihtiyacım kalmadı lastik ölçülerim 215/55/16.Kış lastiği noktasında 4 lastik olarak ihtiyacı olanlara da duyurmuş olayım.
    Sizin ebat düşürmeniz de ise durum %4,24 gibi olmakta.%3'lük dilim içinde değişim oranı kabul görünmekte iken ben orjinal ebat noktasında yaklaşmaktayım.

Hocam %4,24 sayısına nereden ulaştınız? İnternetteki hesaplama sayfalarından baktığımda %0.4097 gibi bir rakam çıkıyor ve "%3 den daha büyük veya daha küçük ebatlardaki ölçüleri Yakıt tüketimi, Yol tutuş ve Fren güvenliği açısından tavsiye etmiyoruz." ibaresi var. Bu nedemek anlayamadım :) illa %3 mü olması lazım yani?? Bilenler yardım ederse sevinirim.
    Teşekkürler.

• quote:

Gecen sene WR D3 Nokian kış lastiği almış ve Ankara'da kullanmıştım.Gayet tatminkar olmuştu, ama geçen sene agır bir kış geçtiğini söyleyemem Ankara için.Bu sene ikamet değişikliği nedeniyle ankara'dan ayrılmam gerekti.İkamet Adana oldu ve kış lastiğine ihtiyacım kalmadı lastik ölçülerim 215/55/16.Kış lastiği noktasında 4 lastik olarak ihtiyacı olanlara da duyurmuş olayım.

Şimdi fark ettim 195x65x16 olarak girmişsiniz hesaplama kutusuna, halbuki benim değiştirmek istediğim 195x65x15 olacak. Ve hesap resimdeki gibi çıkıyor;

Yardım lütfen, teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TOOLPUSHER -- 10 Eylül 2014; 19:06:42 >

• Klavye sehveni olmuş kusura bakma.Belirtilen %3 oranı maximum değişme dilimi olarak kabul ediliyor.Sizin değişim 0.4 olması %3 değişim diliminin altında olması nedeniyle kabul görülmekte.
  • hoksi kullanıcısına yanıt
    Nokian konu başlığı altında iken nokian şeklinde geri dönüş yapayım. Agır kış şartları için Nokian Hakkapeliitta serisine bakabilirsiniz.
  • quote:

Klavye sehveni olmuş kusura bakma.Belirtilen %3 oranı maximum değişme dilimi olarak kabul ediliyor.Sizin değişim 0.4 olması %3 değişim diliminin altında olması nedeniyle kabul görülmekte.

Cevap için teşekkürler.

Peki yeni jant takımı alıp her değiştirmede sadece havalıyla 5dk da lastikleri değiştirip balans ayarı, lastik sök tak yapmadan jantı kısmen koruyarak vs.. kullanmakmı yoksa jantı hiç değiştirmeden sadece lastik alıp bu şekildemi kullanmak daha mantıklı cevabını bulamadım?

Fiyat olarak jant değiştirirsem ortalama 250-300tl arası fark ediyor. Bilemedim?
  • Pratiklik adına artısı buyuk daha fazla bir yarar getireceğini düşünmüyorum.
  • Yuksrıda yorum yapan arkadaşın aksine ben farklı düşünüyorum;

1- Her defasında lastik sök tak yapmayacağınız içşn jantlarınız deforme olmayacak. Özellikle ülkemin lastikçilerini düşününürseniz.

2- Her değişim esnasında balans yaptırmaktan kurtulacaksınız. Bu en önemli madde bana göre ki çoğu lastikçilerde balans makineleri ciddi derecede ayarsız. Bunun aracınızın rot ayarı ve ön takımlarına vereceği zararı ufak bir araştırma ile görebilirsiniz.

3- Depolama esnasında lastik jantlı ve hava basılı olduğu için çok daha düzgün bir şekilde depolama yapabileceksiniz. Bu da lastiklerinizde oluşabilecek deformasyonları en aza indirmiş olacaksınız.

4- Sök tak ve balans ücretinden kurtulacaksınız.

Pratiklik bir yana bu saydıklarımdan ötürü bile ayrı 2 takım kullanmak bence yapılması gereken bir olay.

Ama tabi son karar sizin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• graphys G kullanıcısına yanıt
    merhaba 1 hafta önce2009 citroen berlingo 1.6hd aldım aracın lastıklerı hafif kabak gıbı 15/20 gun ıdare edıp kıs lastıgı almak istiyorum havalar az da olsa serınleyınce çok kışı beklemeden lastıklerı kışlıkla degıstırsem olurmu olursa hangısını tavsıye edersınız
  • Aracım 2014 Yeni Ford Fiesta Titanium Aracıma Kış lastiği için hangi marka ve hangi ebatlarda lastik önerebilirsiniz yardımcı olabilirseniz sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cagatay..

Aracım 2014 Yeni Ford Fiesta Titanium Aracıma Kış lastiği için hangi marka ve hangi ebatlarda lastik önerebilirsiniz yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Forumumuza hoş geldiniz, sefalar getirdiniz
  • 205 55 16 için nokian w+ kışlık iyi midir?ankarada kullanılacak.Fiyatı hızlıalda 190 lira maxipuanı düşünce yaklaşık 173 liraya gelecek bu fiyata iyi midir?Nokianın ismi pek bilinmiyor.Diğer kış lastikleri kadar kaliteli midir?Teşekkürler.
  • Fluence im için 205 60 16 yazlik line serisi aldim. En uygun kliksadan buldum. 2014 üretimi lastikler. Bridgestonedan sonra kustuyu geldi valla. Buradaki arkafaslarin tavsiyeleri etkili oldu. İnşallah pişman olmam. Herkese saygılar, iyi bayramlar...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.