Şimdi Ara

NOKIAN LASTİKLERİ ve LASTİK HAKKINDA GENEL BİLGİLER (55. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
3.043
Cevap
65
Favori
518.092
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

205/55/16 lastik ebatlarına sahip 2004 Honda Accord 2.4 aracına sahibim. (özellikle araç bilgisi verdim çünkü araç 1500 kg ın üstünde olup, ağırlık dengesi farklı olduğundan 4 mevsim lastikleriyle kış günlerinde kayak yapılıyo) Çok uzun araştırmalarım sonucunda Nokian markasının D3 modelini almaya karar verdim. Malumunuz İstanbula yağan karı televizyonlardan gördünüz. Karın başladığı ilk gün İstanbuldan Ağva ya gittim (dağ yollarından). Karla kaplı yollarda 60-80 km hızlarında beni hiç yanıltmayan, hiç utandırmayan bi lastik almış olduğumu anladım. Gerek fren mesafesi olsun, gerek virajlardaki yol tutuşu olsun, inanılmaz derecede tatmin edici. Ve karın ikinci günü -5 C hava sıcaklığında geri dönüş yaptım ( yollar komple kardı bu sefer). gözününz kapalı alın derim.

Bu arada ne nokianı tanırım ne kormetali. sadece internetten araştırdığım kadarıyla.

Hepinize iyi sürüşler diliyorum.

• Bende w+ siparişi verdim. inşallah pişman olmam.
  • normalde lastik aldığımız yerde lastik değişimi balans ayarı falan ücretsiz oluyor ben nokian lastiklerini internetten sipariş verdim bunların bi servisleri falan varmıdır ücretsiz işlem yaptırabileceimiz
  • quote:

Orijinalden alıntı: liviera

normalde lastik aldığımız yerde lastik değişimi balans ayarı falan ücretsiz oluyor ben nokian lastiklerini internetten sipariş verdim bunların bi servisleri falan varmıdır ücretsiz işlem yaptırabileceimiz

maalesef yok, ama bir cok yer 50 tl karsiliginda sokme takma ve balans islemini gerceklestiriyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Qedi

quote:

normalde lastik aldığımız yerde lastik değişimi balans ayarı falan ücretsiz oluyor ben nokian lastiklerini internetten sipariş verdim bunların bi servisleri falan varmıdır ücretsiz işlem yaptırabileceimiz

maalesef yok, ama bir cok yer 50 tl karsiliginda sokme takma ve balans islemini gerceklestiriyor

ankara da bayisine sordum 100 tl dedi yol üstü lastikçilerinin de yapacağı ayarlamalara pek güvenmiyorum açıkcası
  • Hepsiburada dan alınan lastikler hangi kargo ile geliyor? ups yazmışlar ama. takip no yok. Ben evde yokken gelirse ne olacak?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagrimir

Hepsiburada dan alınan lastikler hangi kargo ile geliyor? ups yazmışlar ama. takip no yok. Ben evde yokken gelirse ne olacak?

UPS ile geliyor ve evet maalesef takip numarası olmuyor. Siz UPS i arayıp kargoyu ne zaman teslim edeceği hakkında bilgi alabilrisiniz ama onlarda muhtemelen 9:00 - 18:00 arasında diyecektir :)
  • quote:

Hepsiburada dan alınan lastikler hangi kargo ile geliyor? ups yazmışlar ama. takip no yok. Ben evde yokken gelirse ne olacak?

aynı şey için hepsi buradaya mesaj attım ama cevap bile vermediler
    UPS kargo müşteri hizmetlerini arayınca takip noumarasını da nerede olduğunu da söylüyor.
    4440066
  • quote:

Orijinalden alıntı: SxXXxN

quote:

UPS ile geliyor ve evet maalesef takip numarası olmuyor. Siz UPS i arayıp kargoyu ne zaman teslim edeceği hakkında bilgi alabilrisiniz ama onlarda muhtemelen 9:00 - 18:00 arasında diyecektir :)

Aradım bana gelen kargo gözükmüyor diyor. Birde kargo görevlisi 4 lastik getirince küfür ediyor mu?
  • quote:

quote:

UPS kargo müşteri hizmetlerini arayınca takip noumarasını da nerede olduğunu da söylüyor.
    4440066

Hocam aradım fakat bana gelen kargo gözükmüyor dedi. telefondaki kişi.
  • Dostlar merhabalar, bende Nokian WR D3 siparişi verdim hala elime ulaşmadı sanırım Cumartesi ulaşacak bana...Kullanan varsa yorum alabilir miyim?

Bu lastikte benim ebatta ADAC test birincisi 2.1 puanla ki 1.0 en yüksek puan oluyor Continental ContiWinterContact TS850 olmuş..Bu lastiği Türkiyede Bulamadım Araştırmama rağmen..

Test ikincisi 2.1 puanla Michelin Alpin A4 olmuş.

Test üçüncüsü Dunlop SP Winter Sport 4D 2.3 puanla aynı puanla dördüncüde Goodyear Ultra Grip 8 olmuş

Goodyearla Nokian arasında gittim geldim ki Goodyear lastik başına 16 TL daha ucuzdu ama test beşincisi olan Nokian'ı almayı daha uygun buldum sırf iskandinav kış şartlarından dolayı..Umarım utandırmaz..

linki şu testin...http://www.reifentrends.de/adac-winterreifentest-2012-2013.html
  • quote:

quote:

quote:

4440066

O zaman daha bugün kargoya vereceklerdir. Bizim başımızada aynısı geldi, hepsiburadadan kargo bilgisi geldi fakat firma diğer gün kargoya verdi. Lastikler muhtemelen yarın gelir size.

• quote:

sizi sevkiyat için aradılarmı hocam. beni aradılar 2 saat sonra kargolandığına dair bilgi geldi

youtube da bir sürü videosu var oradan izle kar performansını ben bide subaruya takıcam bunları o zaman utandırmaz herhalde ayrıca bu lastikler en iyi yakıt tasarrufu sağlayan lastikler baya bi araştırdım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rog maximus -- 10 Ocak 2013; 18:22:55 >
  • quote:

quote:

sizi sevkiyat için aradılarmı hocam. beni aradılar 2 saat sonra kargolandığına dair bilgi geldi

youtube da bir sürü videosu var oradan izle kar performansını ben bide subaruya takıcam bunları o zaman utandırmaz herhalde ayrıca bu lastikler en iyi yakıt tasarrufu sağlayan lastikler baya bi araştırdım

Bu lastiği dediğim gibi sırf İskandinav ülkesi kış şartlarını göz önünde bulundurarak tercih ettim...Micgelin Alpin A4 test 2.si olmuş yazlık lastiklerde Michelin ok.Kullanıyorumda REnergy saver,konforda üstüne tanımam sessizlikte aynı şekilde....Ama kış lastiğinde güvenemedim ve dediğim gibi test 5. olmasına rağmen Nokian siparişi verdim.

• quote:

Orijinalden alıntı: KMLSNY

Dostlar merhabalar, bende Nokian WR D3 siparişi verdim hala elime ulaşmadı sanırım Cumartesi ulaşacak bana...Kullanan varsa yorum alabilir miyim?

Bu lastikte benim ebatta ADAC test birincisi 2.1 puanla ki 1.0 en yüksek puan oluyor Continental ContiWinterContact TS850 olmuş..Bu lastiği Türkiyede Bulamadım Araştırmama rağmen..

Test ikincisi 2.1 puanla Michelin Alpin A4 olmuş.

Test üçüncüsü Dunlop SP Winter Sport 4D 2.3 puanla aynı puanla dördüncüde Goodyear Ultra Grip 8 olmuş

Goodyearla Nokian arasında gittim geldim ki Goodyear lastik başına 16 TL daha ucuzdu ama test beşincisi olan Nokian'ı almayı daha uygun buldum sırf iskandinav kış şartlarından dolayı..Umarım utandırmaz..

linki şu testin...http://www.reifentrends.de/adac-winterreifentest-2012-2013.html

yük endeksinide yazsalarmış keşke lastiklerin ağırlık önemli bir etken çünkü

• Orijinalden alıntı: liviera

[

yük endeksinide yazsalarmış keşke lastiklerin ağırlık önemli bir etken çünkü

Bu ebattaki205/55/16.. lastik kullanan otomobillerin ağırlıkları 1.500 kg vardır öylede düşünmek lazım..
  • evet lastiklerim gelmiş akşama kavuşuyorum yarında taktırır deneme yaparız bakalım
  • quote:

evet lastiklerim gelmiş akşama kavuşuyorum yarında taktırır deneme yaparız bakalım

Hayırlı olsun,kazasız belasız kullanın ve Değerlendirme bekliyoruz artık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KMLSNY -- 10 Ocak 2013; 17:09:39 >
  • Ben w+ aldım. Lastik hala gelmedi. Sabah 6:30 da çıkacağım. yavaş yavaş gitmek lazım. gece acayip ayaza çekiyor. Allaha emanet gideceğiz artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cagrimir -- 10 Ocak 2013; 18:18:53 >
  • arkadaşlar Hyundai Accent Era aracıma bende bugün hepsiburada'dan 4 adet Nokian 185 65 R 14 86 T Nokian W+ siparişi verdim. tam iş çıkışı nokian distribütör'den aradılar yarın kargoya vereceklerini ilettiler bakalım . hayırlısı artık ins. memnun kalırız
  • 
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.