Şimdi Ara

BMW 520, 1000 km de yag bitti

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.918
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ben isvecte yasiyorum. Bu ayin 16sinda BMW 520 aldim benzinli,manual vites. yani 1 hafta falan oldu. Arabayi aldigim gun servisi yapilmis olarak aldim.Son servisinde sadece yaginin degistigini yaziodu. We burda bu islerin kontrolunu devlet yaptigi icin baya da guvenli oluo.

Ancak arabayi aldigim gun daha surmeden idrivedan yagini kontrol ettim 2500km yazioyudu. Simdi bugun de arabayi calistirirken 900 km ayaziyodu ve sari uyari isigi yaniyodu.

Bu bmw 520i lerin yagi kac km de bi degismesi gerekio? cunku arabayi aldikdan daha 1000 km felan sonra boyle sari uyari isigi yanarsa ben bu araba yag icio derim.

Arabayi aldigim sirketlede bugun konustum. onlarda tarihini kontrol et dediler cunku arabada yag war dediler biz eminiz dediler. ben yagi kontrol edemedm yarin onu da edicem ama tarihi kontrol ettim onda bi sorun yoq.

Sizce bu durum normalmi? degilse sorun ne olabilir?

Simdiden yardimlariniz icin tesekkurler

• HA bu arada yazmayi unutmusum aldigimda 74.000 kmdeydi. 2005 model bide
  • aracın altı biryere çarpmadıysa yağ müşürünü kontrol ettirin,müşürü kontrol ettirmeden yağ koymayın fazla yağ pompaya zarar verebilir ve egzozdan bulut gibi duman çıkar,saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi legendmarea -- 24 Ekim 2009; 0:29:32 >
  • SImdi yagini da kontrol ettim
    yag cubugu max 1,5 l yazan yerin ortasinda ve sarimtrak. sanirim yaginda sorun yok. ve yag yeni.
    ancak sorun suki ekranda niye hala yagi 900km sonra degistir dio.
    saten ilk aldigimdada 2500 km diodu.

Belki de servisteki elemanlar bu screeni ayarlamayi unuttu ? boyle bisi olabilirmi?
    yani yagini degistrdik ten sonra ben mi arabanin icindeki idrive a yagini degistirdigmi ayarliyorum. anlamadim?
  • büyük ihtimalle dediğinizgibi ayarlanmamış olabilir,servise götürmenizde yarar var,bazen motor üzerinde bir soket çıkıyor araba hata veriyor bu gibi durumlar serviste hemen anlaşılıyor,sıkıntı çıkaracak bir durum olduğunu sanmıyorum,
  • sagolasin :)

peki ben bunu kendim yapabilirmiyim bu screen dan yoqsa sadeece servis mi yapabilir?
    yani yagi ne zaman degistirdigimzi ben soyleyebilirmyim arabaya?
    yoqsa Sadece servisteki bilgisayarlar felan mi bunu degistirebilr?
  • bence servise götürün,serviste daha garanti olur,bu arada bmw kullanmak bir ayrıcalıktır,konuya adapte olduğum için aklıma gelmedi,aracınız hayırlı uğurlu olsun,allah kaza bela vermesin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi legendmarea -- 25 Ekim 2009; 3:18:51 >
  • .............

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Whisper911 -- 29 Ekim 2009; 1:46:15 >
  • videosunu buldum çok kolaymış kendiniz yapabiliyorsunuz içerden bazı düğmelere basarak
  • sagolasin walla hallettim cok sagolasinz :D

simdi 25000 gosterio hic bi sorunsz :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: yuxelfindik

sagolasin walla hallettim cok sagolasinz :D

simdi 25000 gosterio hic bi sorunsz :D

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.