- x
SABAH ERKEN KALKINCA MİDE BULANTISI-KUSMA-MİDE YANMASI
28 Cevap35751 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
23 Ekim 2009; 11:48:36 

Arkadaslar sabah kalkınca hiçbirşey yiyemiyorum zar zor 1 muz yiyorum saat 1 lere kadar başka bişey yiyemiyorum yemiyincede midem yanıyor derse veremiyorum kendimi gurluyor derste rezil oluyorum bazen yemeye çalısıyorum simitin yarısına geliyorum diğer yarısını yiyemicem diye kalkıyorum cafeden tam parayı ödicem koşa koşa tuvalete gidip kusuyorum veya çubuk kraker yiyorum zar zor onuda kusuyorum ancak kusunca çok rahatlıyorum yani mide de yanma vs. kalmıyor tabi gene bişey yiyemiyorum ancak mide de yanma olmuyor derste rahat oluyorum ama bu seferde tek sorun yemek yemediğim için karnımın gurlaması oluyor bugün doktora gitmeyi düşünüyorum sağlık ocağına vs. gitsem dandik bir ilaç verip gönderiyorlar hastaneye gitmeyi düşünüyorum sizce bunlar için hastaneye gidilir mi?Başka şikayeti olan arkadaslarda var böyle bende de 2 haftadır var daha önceleri yanma,mide bulantısı yoktu sadece aşırı yerşem kusma oluyordu şimdi hiçbirşey yiyemiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oranj -- 23 Ekim 2009; 11:50:39 >

3344 Mesaj
23 Ekim 2009; 13:43:13 

bende de sabaharı yanma oluyor iştahım kesiliyor , midede bi şey var kesin de doktora gitmiyorum işte mallık yapıyorum .

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

2 Mesaj
23 Ekim 2009; 19:02:43 

aynısı bende de var tamda senin anlattığın gibi..Mide fazla asit salgılıyor galiba..Çözüm bulursan banada mesaj at

768 Mesaj
23 Ekim 2009; 19:23:44 

Gidilir ciddi bir sorun.

Uzaklaştırılmış
24 Ekim 2009; 13:28:12 

quote:

Orijinalden alıntı: selkratl

aynısı bende de var tamda senin anlattığın gibi..Mide fazla asit salgılıyor galiba..Çözüm bulursan banada mesaj at

doktora gidicem bugün valla vakit yok doktora gitmeye sabah kalkıyorum mide bulantısı var neyse geçer diyorum banyo yapıyorum üstümü giyiniyorum ama birşey yemesem bile öğürüyorum sürekli bişey yiyincede direk çıkarıyorum ilaç vercek kesin size ne verdiğini söylerim

38 Mesaj
24 Ekim 2009; 23:45:28 

quote:

Orijinalden alıntı: oranj

doktora gidicem bugün valla vakit yok doktora gitmeye sabah kalkıyorum mide bulantısı var neyse geçer diyorum banyo yapıyorum üstümü giyiniyorum ama birşey yemesem bile öğürüyorum sürekli bişey yiyincede direk çıkarıyorum ilaç vercek kesin size ne verdiğini söylerim

Endoskopi yaptirmani tavisye ederim. Reflu hastalaligi ya da helikobakter piloriden kaynakli gastrit olabilir. gastrit ise ilacla tedavisi kolay. ancak reflunun ilac ile tedavisi mumkun degil. Bir reflu hastasi olarak soylecegim sey insani hayatindan bezdiren bir rahatsizlik. yalniz bende belirtileri kusmadan ziyade yanma olarak gosteriyor. hergun PPI ilac aliyorum. Baska bir arkadasta kusma etkisi yaratiyormus. umarim reflu degilsindir.

2989 Mesaj
24 Ekim 2009; 23:52:27 

Arkadaşlar ben bu mide yanması olayını 2-3 yıldır çekiyorum. Reflü hastalığı var bende. Doktoro gidin. Benim size önerim asitli içecekler ve hamurişlerinden uzak durun. Sağlıklı beslenmeye bakın. Gaviscon diye bir mide ilacı kullanıyorum düzenli olarak. Ama kesinlikle önce doktora gidin.

194 Mesaj
24 Ekim 2009; 23:52:46 

aynı sorun bendede vardı hele o mide bulantısı yokmu yanmaya hadi bişekilde katlanıyosunda hele otobüste fln geliyodu bulantı kendimi otobüsten atıyodum resmen en iyisi doktora git ben gittim endoskopi istediler endoskopide ülser ve reflü çıkmıştı ilaç tedivisi ile geçti şimdi ülser çoğalırsa kötü olur ona göre önlemini al şimdi sana tavsiye fast food yiceklerden acılı ekişili şeylerden bide susamdan uzak dur susamda midweyi yorar çay içme dicem ama içmeden olmuyo açık iç ama kahve nescafeden de uzak dur sebze yemekleri ye akşamları süt iç ama az yinede dediğim gibi muhakkaka doktora git endoskopi ol ne olur ne olmaz

Uzaklaştırılmış
28 Ekim 2009; 13:27:57 

endoskopi oldum Allah bir daha yaptırmasın boğazım çok kötü oldu birde midem harekete geçti baya gaz çıkardım neyse şuanda 1-2 sat geçmesine rağmen karnım çok gurluyor cd de verdiler midemi izledim zaten endoskopi olurken monitör önünüzde oluyor o anda o görüntüleri görmek baya kötü hissediyor insan kendini kamera baya güzel makrosu vs. baya net gösteriyor işte iltihaplanma varmış galiba pililer demi bir yerde parça aldılar salı günü net cevap vericeklermiş ama 5 dk. dan fazla sürdü insan kötü oluyor hissediyorsunuz içinizde bişey dolastıgınızı mideye girmesiyle bende gazların çıkması bir oldu 10 sn filan ögürme gibi gaz çıktı 2 kere yalnız bir hastalık daha çıktı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oranj -- 5 Kasım 2009; 22:14:13 >

Uzaklaştırılmış
5 Kasım 2009; 22:14:45 

trio diye bir ilaç verdi doktor

562 Mesaj
5 Kasım 2009; 22:23:18 

quote:

Orijinalden alıntı: oranj

endoskopi oldum Allah bir daha yaptırmasın boğazım çok kötü oldu birde midem harekete geçti baya gaz çıkardım neyse şuanda 1-2 sat geçmesine rağmen karnım çok gurluyor cd de verdiler midemi izledim zaten endoskopi olurken monitör önünüzde oluyor o anda o görüntüleri görmek baya kötü hissediyor insan kendini kamera baya güzel makrosu vs. baya net gösteriyor işte iltihaplanma varmış galiba pililer demi bir yerde parça aldılar salı günü net cevap vericeklermiş ama 5 dk. dan fazla sürdü insan kötü oluyor hissediyorsunuz içinizde bişey dolastıgınızı mideye girmesiyle bende gazların çıkması bir oldu 10 sn filan ögürme gibi gaz çıktı 2 kere yalnız bir hastalık daha çıktı

endoskopiyi uyutmadan size göstererek mi yaptılar ? daha önce hiç böle bişey duymamıstım ilginc gercekten.....

325 Mesaj
6 Kasım 2009; 0:59:26 

quote:

Orijinalden alıntı: derhce

endoskopiyi uyutmadan size göstererek mi yaptılar ? daha önce hiç böle bişey duymamıstım ilginc gercekten.....

Hasta doktora uyum sağlayabiliyorsa gastroskopi sırasında,hastanın uyutulmasına gerek yok.

Uzaklaştırılmış
6 Kasım 2009; 11:14:43 

quote:

Orijinalden alıntı: derhce

Valla hrkes öyle diyor ancak bir boğazıma sprey sıktılar o kadar 5 dk. için nasıl uyutuyorlar ben onu anlamadım narkozla vs. ilemi uyutuyorlar 5 dk. nasıl ayarlıyorlar

37 Mesaj
6 Kasım 2009; 15:29:56 

Sigara kullanıyormusun öncelikle onu bir soralım.Aynı sorun bende de vardı.Sabahları kahvaltı alışkanlığı yoktu.Öğlen yerdim ve sabah saatlarinde mide de feci yanmalar olurdu.Doktoro gittim.Mide asitinin fazla salgılandığını söyledi.Ayrıca Lansor adında bir ilaç verdi.Sabahları kahvaltı sorununu ise karışım yaparak giderdim.Bebe bisküvileri-Kakao-Süt bunları mutfak robotunda karıştırarak içtim.Sonraları iştah açıldı ve kahvaltı yapmaya da başladım.Ayrıca sabah kalktığında hareket et.Küçük tempolu koşu ya da şınav gibi.Gece yatmadan öncede yağlı ve ağır şeyler yeme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tir@n -- 6 Kasım 2009; 15:30:30 >

0 Mesaj
3 Mayıs 2010; 1:16:38 

arkadaşlar aynı belirtiler bendede war sabahları işim oldğu zaman korku sarıyo beni ya gittiğim yerde midem bulanırsa napcam diye bazı günler okula bile gitmiyorum bu yüzden herkes sabahın öründe bişiler yiyip içerken ben onlara baktıkça içim kalkıyo doktora gittim psikolojk unut düşünme dedi ama unutulcak bişi deilki bulanıyo midem napıyım doktor ewden çıkmadan bişiler ye dio ama ben hçbişi yemeden bile midem bulanıyo bide ysem kaldırmıo zaten midem yardımcı olblcek olan lütfenn !!!

Uzaklaştırılmış
24 Kasım 2010; 0:10:40 

Mide problemlerinin çoğu Stresle alakalı. Bana yaklaşık 3 sene önce vurdu bu illet. Önceleri şöyleydi. Kafama bir şey taktığım zamanlar iştahım kesiliyordu, doymadan sofradan kalkıyordum. Sonraları ise sabahları da vurmaya başladı. Sabah kalktığımda midemde yanma oluyordu ve hiç bir şey yemesem bile istemsiz olarak kusuyordum. Öğle ve akşamları pek bi sorun olmuyordu yanma geçiyordu ama bu sefer de yediğimden zevk alamıyordum. İştahım sıfırlanıyordu. Bu dediklerim ara sıra oluyordu yani 1 ayda belki bir kaç gün...

2 sene önce amerikaya gittim staja 2 aylığına. Her şey mükemmeldi. Stres yoktu, kafam rahat, gündüz çalışıyor akşam spor yapıp yatıyordum. En önemlisi de sabah 8 de mükemmel bir kahvaltı, 12 de öğle yemeği ve saat 5 te de akşam yemeği yiyip sonra atıştırmakla geçiodu. Hayatımda yemediğim kadar ağır yemekler yedim amerikada. Ne bulantı ne mide yanması, gram bir şey yoktu.

Türkiyeye döndüm ve 6 ay sonra tekrar nüksetti. Sabahları aşırı bulantı ve gün boyu yanma. Bu aralar yine sıklaştı gibi...

Stres kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Başedemessem doktora gideceğim çünkü hayat kalitemi inanılmaz etkiliyor. İnsan yediğinden zevk alamz hale gelir mi?

Uzaklaştırılmış
24 Kasım 2010; 0:54:46 

quote:

Orijinalden alıntı: Eneswego

Mide problemlerinin çoğu Stresle alakalı. Bana yaklaşık 3 sene önce vurdu bu illet. Önceleri şöyleydi. Kafama bir şey taktığım zamanlar iştahım kesiliyordu, doymadan sofradan kalkıyordum. Sonraları ise sabahları da vurmaya başladı. Sabah kalktığımda midemde yanma oluyordu ve hiç bir şey yemesem bile istemsiz olarak kusuyordum. Öğle ve akşamları pek bi sorun olmuyordu yanma geçiyordu ama bu sefer de yediğimden zevk alamıyordum. İştahım sıfırlanıyordu. Bu dediklerim ara sıra oluyordu yani 1 ayda belki bir kaç gün...

2 sene önce amerikaya gittim staja 2 aylığına. Her şey mükemmeldi. Stres yoktu, kafam rahat, gündüz çalışıyor akşam spor yapıp yatıyordum. En önemlisi de sabah 8 de mükemmel bir kahvaltı, 12 de öğle yemeği ve saat 5 te de akşam yemeği yiyip sonra atıştırmakla geçiodu. Hayatımda yemediğim kadar ağır yemekler yedim amerikada. Ne bulantı ne mide yanması, gram bir şey yoktu.

Türkiyeye döndüm ve 6 ay sonra tekrar nüksetti. Sabahları aşırı bulantı ve gün boyu yanma. Bu aralar yine sıklaştı gibi...

Stres kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Başedemessem doktora gideceğim çünkü hayat kalitemi inanılmaz etkiliyor. İnsan yediğinden zevk alamz hale gelir mi?

Ben hallettim gibi bir ilaç var reçetesiz sabah aç karnına alıyorsunu mide asitini düzenliyormuş.Şuan sabahın köründe kalksam bile herşeyi yiyorum eskiden midem yanar,çok fene gurlardı şimdi yemek yemesem bile yanma ve gurlama yok normal oldu.Tavsiye ederim ilacı yarın bakar adını koyarım

Uzaklaştırılmış
24 Kasım 2010; 8:45:45 

Olur çok sağol. Ama ben yine de bi doktora görüneceğim

399 Mesaj
24 Kasım 2010; 11:09:28 

...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi salashtt -- 25 Kasım 2010; 10:25:03 >

PSN: Salashtt
PS4

Uzaklaştırılmış
26 Kasım 2010; 0:12:38 

Lansor kullanıyorum valla çok güzel bir ilaç sabah kahvaltıda döner çekiyor canım olsa yiyecem.Eskiden kuru ekmeği görünce midem bulanırdı

http://www.eksisozluk.com/show.asp?t=lansor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oranj001 -- 26 Kasım 2010; 0:13:51 >

171 Mesaj
28 Ocak 2011; 16:39:47 

arkadaşlar yazdıklarınızı okudum bende de sabah mide bulantısı oluyor 1-2 ay öncesine kadar da miğdem ağrıyıp iştahım yoktu ama internetten okuduğuma göre "1 ay boyunca düzenli olarak bal kullanan ülser hastalarında ülser in kesin temizlendiğini" okudum ve bende bal yedim tabi balın kaliteli olması gerçek ve saf olması önemli, ben bilmiyorum tabi bizim aldığımız bal yüz de yüz gerçek mi geil mi ama "sıvı olmayan peket bal" aldık ve bunu 1 ay boyunca sabah aç karna akşam yemekten önce ve gece yatarken 1 tatlı kaşığı yedim şuan Allah'a Şükür ağrım yok iştahım yerinde, sabah bulantım var ama yemek yedirtmicek şekilde değil yedikçe açılıyor insan ama şunu söyliyimki hala da devam ediyorum bal'a şimdi ise sabah aç karna ve gece yatmadan 1 tatlı kaşığı yiyorum sizede tavsiye ederim bakalım ilerde de İnşaAllah hiç eser kalmaz benim bu bulantılarımdan.Darısı sizin başınız İnşaAllah ;)

https://www.facebook.com/ozkanakyurekgrafik

Compositing, Motion Graphics, Editing, 3D Modeling

171 Mesaj
28 Ocak 2011; 16:43:07 

hee bu arada sporunuzu ve dengeli beslenmeyi unutmayın bunlarda vücudu düzene sokar sindirimi kolaylaştırır..

116 Mesaj
30 Ocak 2011; 15:04:14 

ya bendede bu lanet şeyden 1-2 haftadır var. doktora gittim ilaç yazdı bulantı olmuo ama yemekte yiyemiyorum sabahları. hastalığın nedenide hergece muzu,balı,bebe bisküvisini sütün içine atıp içip yatıodum o yüzden oldu sanırım ne güzel 2 kilo almıştım

171 Mesaj
31 Ocak 2011; 20:56:31 

mide rahatsızlığı olanlar bilmeden süt,yoğurt,peynir fazla kaçırmasın onlarda miğde ağrısı yapıyo ben bu bal işini uygulamadan önce okulda midem ağrımasın diye bi su bardağı süt içiyodum acayip ağrıyodu okulda ama Allah'a Şükür bal işini uyguladıktan sonra ağrım yok Allah'a Şükür (süt içiyosanız tok karna ve çok abartmadan 3-4 yudum için hiç içmemekte olmaz tabi ;)) Allah şifa versin..

171 Mesaj
2 Şubat 2011; 11:15:45 

ayriyetten diş çürükleride, geniz akıntıları,vs...bunlarda miğde bulantısı yapar...

629 Mesaj
29 Mart 2012; 19:11:37 

quote:

Orijinalden alıntı: nareturkey

ayriyetten diş çürükleride, geniz akıntıları,vs...bunlarda miğde bulantısı yapar...

Benzer bir sorun var bende de 2 senedir. Sabah erken kalkarsam midem kendine gelmiyor bi türlü. Geçen sene çok fenaydı, endoskopi filan çektirdim bişey çıkmadı. Sonra, doktorun tavsiyesiyle akşamları kullandığım burun spreyini bıraktım. Genizden mideme gidip, bulantı yapıyormuş sanırım, rahatlattı biraz. Yine de, mide sorunlarında en önemli etken stres. Kafayı rahat tutmaya bakın.

3479 Mesaj
20 Aralık 2012; 17:04:24 

Bende 1 aydır mide sorunu çekiyorum.Endoskopide 1. seviye gastrit ve reflü çıktı ama halen iyileşemedi.Bugün bulantı yüzünden acillik oldum.15 saat oldu halen bulantı geçmedi serum vermelerine rağmen.Nexium ve metpamid kullanıyorum sanki bu ikisi iş görmüyor.Beni böyle felç eden bulantı görmedim.Valla çocuk gibi korkar oldum.Allah kimseye vermesin.Ne yapacağım şaşırdım.

Efsane Pentel Smash ve diğer kalemleri satın almak için buraya tıkla

1000 Mesaj
20 Aralık 2012; 18:04:34 

ben kola ve diğer gazlı içeceklerden içtiğim dönemlerde oluyordum........

15 yıl önce bıraktım ve kurtuldum........

* FARABİ (Türk Filozof, İslam Alimi, Tıpçı, Matematikçi, Astronom, Bestekar, Müzik Kuramcısı, Kadı, İlk Ansiklopedici...)
* ASYANIN KANDİLLERİ (Yesevi, Farabi, İbni Sina, Kaşgarlı, Harezmi, Biruni, Ali Kuşçu, Meragi, Fuzuli...)
* İSTİHBARAT YÖNTEMLERİ (Cin, Büyü, Zihin Kontrol, LSD, Telegram...)
* 28 ŞUBAT'IN BİLİNMEYENLERİ VE ERBAKAN (DH Belgesel Kuşağı)
* TÜRK MARŞLARI (Lully, Beethoven, Mozart, Sultan Abdülmecid)
* TSM LONGA MÜZİKLERİ (DH Türk Müziği Kuşağı)

49 Mesaj
2 Şubat 2014; 17:39:34 

Merhaba arkadaşlar benimde uyguladım bir yöntem var baya faydasını gördüm..Mide yanmasını önlemek için akşam yatmadan önce bir bardak süt içiyoruz sabahta uyanır uyanmaz bir bardak su içiyoruz.Bu yöntemi 10 gün boyunca uyguluyoruz.Hepsi bukadar sonra ne yanma kalıyor nede agrı..Şimdiden geçmiş olsun

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Sağlıklı Yaşam » SABAH ERKEN KALKINCA MİDE BULANTISI-KUSMA-MİDE YANMASI
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.469