- x
Araba kullanmaktan zevk aldığınız yollar...
205 Cevap10799 Görüntüleme3 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3 4      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
22 Ekim 2009; 22:20:40 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Araba kullanmak kimisine göre bir zorunluluk kimisine göre de bir zevk çoğumuz günlük hayatta bu iki durumla da karşılaşıyoruz.Kimi zaman zevk almak için trafik'e çıkıyoruz,çoğu zamanda mecbur kalıyoruz.(En azından bugüne kadar akşam trafiğinde araba kullanmaktan mutluluk duyan birisine rastlamadım. )Ama bir de araç kullanmaktan zevk almamızı sağlayan yollar vardır.Benim en sevdiğim yollar yazın köye giderken kullandığımız Osmaniye-Hasanbeyli yolundan Kaypak'a saptığımzı kısım (çok zevkli bir yol çok güzel manzarası ve havası var birbirinden güzel virajlar ve kuş sesleri eşliğinde insan araba sürmekten ayrı bir zevk alıyor).Bir de Mersinden Mut'a giderken kullandığımız yol (hem asfalt kalitesi iyi hemde manzarası şahane göksu ırmağıda yola ayrı bir güzellik katıyor).Eminim sizlerinde böyle araba kullanmaktan zevk almanızı sağlayan yollar vardır.En sevdiğimiz yolları yazalım.
En Çok Beğenilenler
Yoruma Git Hızımı 90 a sabıtleyıp dur kalk yapmadıgım her yol makbuldur RONNIE - 22 Ekim 2009; 22:22:18 +7

2283 Mesaj
22 Ekim 2009; 22:22:18 

Hızımı 90 a sabıtleyıp dur kalk yapmadıgım her yol makbuldur

2006 Renault Scenic 1.6 Dynamique BVA

1573 Mesaj
22 Ekim 2009; 22:26:16 

istanbuldan adanaya giderken adana otobanına girince acayip keyif alıyorum.

2011 Bmw 116i
2014 Jetta 1.2 tsi

2953 Mesaj
22 Ekim 2009; 22:38:42 

izmir-aydın otobanınıda beğenirim

M. KEMAL
ATATÜRK
8 saniye içinde yönlendirileceksiniz.
Reklam yeni sayfada açılır, gezintinizi etkilemez.
hade len...

3981 Mesaj
22 Ekim 2009; 22:40:33 

Kemaliye- İliç ama Kemaliyeliler Taşyolundan, Pülümür-Tunceli Yolu oldukça zevkli yusuf yusuf ederek gitmek hele ayrı bir zevk veriyor Gerçi bu aralar açılım var yusuf yusuf kısmı eksik ama olsun gene de

Tüm yolların ayrı bir özelliği var. Fakat hafif spor bir araçla İskenderun-Belen-Kırıkhan arası o iniş-çıkışlı yol tam bir zevk haline geliyor.

2611 Mesaj
22 Ekim 2009; 22:40:44 

trafik olmayan otobanlar

jdm style

640 Mesaj
22 Ekim 2009; 22:41:34 

Balıkesir-Bursa-İstanbul yolunda zevk alarak araç kullanıyorum .
Balıkesir-İzmir yolunu hiç sevmiyorum.
İzmir -Edremit yolundan nefret ediyorum .
Muğla-Marmaris yolunu çok seviyorum .

aklıma gelen 1-2 yol..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KemalKSK -- 22 Ekim 2009; 22:50:08 >

BeşiktAŞK - Balıkesirspor - Vw Passat Club

3106 Mesaj
22 Ekim 2009; 22:43:28 

Arabasini taniyan, heyecan seven arkadaslar icin Izmir - Manisa yolu makbuldur.

Sakinler icin Soke - Bodrum yolu tavsiye edilebilir.

J.F.I.P. (37°23'44.58"N - 27°12'49.71"E)

3346 Mesaj
22 Ekim 2009; 22:50:16 

İstanbul İkitelli gişelerden,Selimpaşaya kadar biraz zevksiz geçiyor(Memlekete giderken)
Ancak Selimpaşa çıkışından Kırklareli merkeze kadar bir o akdarda keyifli.

Yolculuğa orta şeritten başlayıp,gaz pedalına biraz daha asılıp,sol şerite geçtikten sonra,hızımı 140 km/h a sabitleyip Kırklareline kadar hiç frene dokunmadan gidebiliyorum.(İstisnalar olabiliyor)
Bu yolu yaklaşık 1:45 dk kadar izliyorum ve memleketime varıyorum.Kötü yollara girdiğimiz içina racımı çardağın altına çekip,motosikletimizi garajdan çıkartıyor ve yaz tatilini motosikletin üzerinde geçiyoruz.

Madem konu yol keyfi,o zaman herkese motosikletin tavsiye ederim.
Gittikçe gidesiniz geliyor

7006 Mesaj
22 Ekim 2009; 22:50:23 

araca zarar vermeyen her yolu severim.

acelem olmayacak tabi

190 Mesaj
22 Ekim 2009; 22:56:18 

Kdz.Ereğli - Akçokaca yolu.

bu heyecana yürek dayanmaz.

Tek gidiş tek geliş. Daracık yollar , keskin virajlar.

Tırların ve kamyonların rüzgarlarını, iliklerinize kadar hissediceksiniz.

|| Karadeniz Ereğlili ||

6678 Mesaj
22 Ekim 2009; 22:57:48 

Karadeniz Sahil Yolu

İzmit - Adapazarı otobanıda fena değil

12234 Mesaj
22 Ekim 2009; 22:57:58 

Dudaktan kalbe giden bir yol varsa, orda da yanlarız.

"Bize her yer Nişantaşı!"

370 Mesaj
22 Ekim 2009; 22:59:01 

quote:

Orijinalden alıntı: bulker

Arabasini taniyan, heyecan seven arkadaslar icin Izmir - Manisa yolu makbuldur.

kesnlikle katlıyorum başlarda cok zevkli geliyordu ancak o yolu hergün gidip gelmeye başlayınca yorucu olluyor .ozellikle gece yol fazla karanlık

|FordFocusTDCI+SP|

3106 Mesaj
22 Ekim 2009; 23:00:24 

quote:

Orijinalden alıntı: Transporter67

Bununla beraber resmi tatillerde ve yazin haftasonlari Sile - Agva yolu da kesinlikle tavsiye edilebilir

J.F.I.P. (37°23'44.58"N - 27°12'49.71"E)

4635 Mesaj
22 Ekim 2009; 23:02:16 

İki türlü yolu severim:

1- Orman veya herhangi bir yeşillik içinde, 55-60km/h ile yanımda arkadaşlarım varken yapılan yol. Ayvalık-Balıkesir tarafında ve Kastamonu-Sinop arasındaki yol gibi.

2- Virajlı ve az trafikli, çok şeritli yollarda biraz agresif sürüşle virajlara sert girlen yol. Bursa taraflarında var bolca.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaya5789 -- 22 Ekim 2009; 23:03:10 >

2577 Mesaj
22 Ekim 2009; 23:06:15 

kirklareli-igneada arasi.. bol virajli ve oyle yollari sevenler icin cokcok guzel bir yol.. lastikleri ciyaklattigimi biliyorum bombos virajlarda..

Ford Focus HB TDCi Collection 2011

5615 Mesaj
22 Ekim 2009; 23:09:19 

Aksaray'ı Pozantı'ya bağlayan yeni yapılan otoban.Süt dök yala

3699 Mesaj
22 Ekim 2009; 23:11:07 

karadeniz sahil yolundan nefret ederim..şerih ihlalinin bini bi para..

gerede-edirne otobanini gerededen girdikten sonra yaklaşık 150 km boyunca severim..sonra onunda b.ku çıkıyo

Demokratçılık boruculuk değildir...Demokratçılıkta herkes nerde, sen orda...Muhalif olmak, münafık olmak yok, yasak bunlar..

3346 Mesaj
22 Ekim 2009; 23:17:50 

quote:

Orijinalden alıntı: tuuberk

kirklareli-igneada arasi.. bol virajli ve oyle yollari sevenler icin cokcok guzel bir yol.. lastikleri ciyaklattigimi biliyorum bombos virajlarda..

Bravo hocam,aynı şeyleri düşünüyoruz.
Kırklareli merkezden tam 100 km uzaklıkta ve yaklaşık 60 km si tamamen virajlı yol.
O orman yollarında,bol oksijenn arasında,bol virajlı yollarda yolculuk yapmak gbisi yok.
Camlar yarıya kadar inik,müzik hafif açık,kuş cıvıltılarıyla sabaha kadar gidebileceğim bir yol.
Aynı yolu motosikletlede gittim ve arabadan biraz daha zevkli ama çok tehlikeli.

Bu arada nerelisiniz?
Hemşehriyiz sanırım

14147 Mesaj
22 Ekim 2009; 23:19:38 

istanbul bursa arası gemlik-orhangazi tarafları ....
istanbul izmir arası izmirin girişi.... (girişi derken uzun yol olarak dağlar fln var en son orası)

İstanbul ankara otobanı bolu dağı... eskiden kalabalık oluyordu kamyonlar sollamaya çıkıyordu hafifte bulut çöküyordu bitiyorum o yola....
geçen sefer sırf bolu dağını görücem diye tünele girmedim o kadar seviyorum... ve oda beni mahçup etmedi bulut çökmüştü üstüne sisleri yaktım indim çıktım yok böle bir zevk ....

inegöl bursa arası ....

var böyle birkaç yer daha ...
ben bomboş otobanda dümdüz gitmeyi sevmiyorum çok sıkıcı geliyor.. evet güvenli rahat falanda zevksiz...
bol bol viraj olucak, özellikle dağ olucak kamyonlar birbirini sollıcak arkadan korna çalıcan selektör yapıcan hafif sis gibi olucak hava...en güzeli öyle

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

3593 Mesaj
22 Ekim 2009; 23:28:22 

quote:

Orijinalden alıntı: tenekekutu

Kemaliye- İliç ama Kemaliyeliler Taşyolundan, Pülümür-Tunceli Yolu oldukça zevkli yusuf yusuf ederek gitmek hele ayrı bir zevk veriyor Gerçi bu aralar açılım var yusuf yusuf kısmı eksik ama olsun gene de

Tüm yolların ayrı bir özelliği var. Fakat hafif spor bir araçla İskenderun-Belen-Kırıkhan arası o iniş-çıkışlı yol tam bir zevk haline geliyor.

hemseri miyiz yoksa, 3 sene boyunca her gun iskenderun kirikhan yaptim, hem de kurtlu soguksu kullanarak :)

kisin pek zevkli olmasa da aktif bir surus olabilir

933 Mesaj
22 Ekim 2009; 23:28:41 

bizim köyün stabilize bi yolu var. Dar virajlı ve sürekli yokuş. alt taraf uçurum 22 km lik bi yol. bir viraj içinde aniden bi traktör veya kamyon çıkabilir. çok milimetrik geçişler yaptık hemde hareket halindeyken. alıştık artık ama yabancılar çok korkuyo gelen misafir arkadaşların bazıları geri dönmeye korkuyoda belli bi yere kadar biz götürüyoruz (Ordu-Yağmurtepe köyü)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oneyli -- 22 Ekim 2009; 23:29:26 >

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

14147 Mesaj
22 Ekim 2009; 23:29:45 

Budur efendim
0

0

3567 Mesaj
22 Ekim 2009; 23:30:15 

Bol ve keskin virajlı, dar, yer yer tırmanma, yer yer inişli, yer yer deniz, yer yer orman manzaralı, hafif sisli, düzgün eğimlendirilmiş, tenha karadeniz dağ yolları...

11676 Mesaj
22 Ekim 2009; 23:32:38 

en az yaktığım yolu severim:)

Daihatsu Sirion 1.0 12v 69 hp+lpg tasarrufta son nokta...

2577 Mesaj
22 Ekim 2009; 23:33:57 

quote:

Orijinalden alıntı: OverDrıve

Bravo hocam,aynı şeyleri düşünüyoruz.
Kırklareli merkezden tam 100 km uzaklıkta ve yaklaşık 60 km si tamamen virajlı yol.
O orman yollarında,bol oksijenn arasında,bol virajlı yollarda yolculuk yapmak gbisi yok.
Camlar yarıya kadar inik,müzik hafif açık,kuş cıvıltılarıyla sabaha kadar gidebileceğim bir yol.
Aynı yolu motosikletlede gittim ve arabadan biraz daha zevkli ama çok tehlikeli.

Bu arada nerelisiniz?
Hemşehriyiz sanırım

Keske orali olsaydim.. Istanbul'luyum.. Insanindan dogasina kadar her seyini seviyorum trakyanin

Gecen sene gezi amacli gelmistim Istanbul'dan.. Kirklareli'nde kalmistim. Sabah erkenden kalkip Dupnisa magarasina ugrayip Igneada'ya kadar gitmistik.. Cok severim oralari.. Bu kis tekrar gelmek istiyorum ama bu sefer hedef Edirne

Ford Focus HB TDCi Collection 2011

5794 Mesaj
22 Ekim 2009; 23:35:51 

istanbul ankara otobanındaki izmitteki tünellerden dip gaz yapıp gece virajlara girmekten acayip zevk alıyorum

Heidelberg, Manroland, PolarMohr

3269 Mesaj
22 Ekim 2009; 23:40:16 

quote:

Evet kullanmak zevklidir ama çok kaza oluyor o yolda.Hatta kaza yapanlardan biride benim.Ereğli girişindeki tersanenin sahasına uçtum Allah büyük kurtulduk.Tersaneler olmasa denizdeydim daha önceki halini biliyorsunuzdur.

3981 Mesaj
22 Ekim 2009; 23:42:50 

quote:

Orijinalden alıntı: emtue

hemseri miyiz yoksa, 3 sene boyunca her gun iskenderun kirikhan yaptim, hem de kurtlu soguksu kullanarak :)

kisin pek zevkli olmasa da aktif bir surus olabilir

Yok oralı değilim. Ama gitmişliğim görmüşlüğüm 2-3 kez vardır.Yakıtı İskenderun, mideyi Belen de Tava yiyerek doldur.Ondan sonra ver elini nereye gidiyorsan işte

3981 Mesaj
22 Ekim 2009; 23:46:37 

quote:

Canım çekti şimdi Aynı eski günlerdeki Sakarya-Bozüyük Yolu gibi

3593 Mesaj
22 Ekim 2009; 23:47:26 

quote:

Yok oralı değilim. Ama gitmişliğim görmüşlüğüm 2-3 kez vardır.Yakıtı İskenderun, mideyi Belen de Tava yiyerek doldur.Ondan sonra ver elini nereye gidiyorsan işte

masallah damak tadinizda yerinde

1045 Mesaj
22 Ekim 2009; 23:49:47 

çanakkaleden altınoluk'a giderkenki kaz dağları trafik yoksa güzel virajları var.

izmir aydın otobanı sadece sürat açısından güzel, bir yerden sonra bayıyor insanı ama aracı limitlerinde kullanmakta büyük keyif.

karadeniz sahil yolu samsundan sonra güzel ama arada bir servis yoluna vermeseler, birde şehir merkezlerinden geçmese çok daha güzel olur. ama bir yanda mavi bir yanda yeşil gerçekten büyük keyif.

adana otobanıda güzel ancak ilk seferimde dümdüz gitmeye alışınca adanaya girişteki virajı kaçırmıştım, Allahtan hızımı azaltmak için yeterli mesafeyi bırakmışlardı.

en nefret ettiğim yolsa kesinlikle artvin yoludur. dağa çık dağdan in hele artvinden ispire doğru giderken o virajlar yokmu, çoruh nehrinin tüm kıvrımlarını takip ediyorsunuz. yol görünüşte tek gidiş geliş ancak çoğu yerde karşıdan araç gelince siz durup sağa yanaşıyorsunuz karşınızdaki araç geçiyor.

WarmongeR

6500 Mesaj
22 Ekim 2009; 23:53:08 

quote:

Orijinalden alıntı: O.B.K

Bol ve keskin virajlı, dar, yer yer tırmanma, yer yer inişli, yer yer deniz, yer yer orman manzaralı, hafif sisli, düzgün eğimlendirilmiş, tenha karadeniz dağ yolları...

aynen hocam.

Efendiler, sırası gelmişken, aziz milletime şunu tavsiye ederim ki, bağrında yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki öz cevheri çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an geri kalmasın!
Mustafa Kemal ATATÜRK

Bu memleket tarihte Türk'tü, o halde Türk'tür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır.

3981 Mesaj
22 Ekim 2009; 23:57:17 

quote:

Orijinalden alıntı: W_R_11

en nefret ettiğim yolsa kesinlikle artvin yoludur. dağa çık dağdan in hele artvinden ispire doğru giderken o virajlar yokmu, çoruh nehrinin tüm kıvrımlarını takip ediyorsunuz. yol görünüşte tek gidiş geliş ancak çoğu yerde karşıdan araç gelince siz durup sağa yanaşıyorsunuz karşınızdaki araç geçiyor.

Artvin-Yusufeli güzel diyebilirim.Yusufeli-İspir Arası kötü sadece, onda da sadece belirli bir aralıkta karşıdakine yol veriyorsunuz ki zaten yol in cin top oynuyor . İspir e varıncaya kadar ki diğer kısımları zaten baraj inşaatı var diye kimse sallamıyor, aşırı derece de çukur var.Fakat ÇORUH MANZARASINA değer.Çünkü yakınca Çoruh akmayacak, duracak her yer baraj oluyor

4404 Mesaj
23 Ekim 2009; 0:02:12 

Acıpayam-çameli - fethiye yolu favorimdir.

11676 Mesaj
23 Ekim 2009; 0:03:34 

pozantı-adana-mersin otoyolu kuş bakışı görünümü

0

pozantı-adana-mersin eski yol yazın

0

pozantı-adana-mersin eski yol kışın

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dkerem2 -- 23 Ekim 2009; 0:05:12 >

Daihatsu Sirion 1.0 12v 69 hp+lpg tasarrufta son nokta...

3346 Mesaj
23 Ekim 2009; 0:03:52 

quote:

Orijinalden alıntı: tuuberk

Keske orali olsaydim.. Istanbul'luyum.. Insanindan dogasina kadar her seyini seviyorum trakyanin

Gecen sene gezi amacli gelmistim Istanbul'dan.. Kirklareli'nde kalmistim. Sabah erkenden kalkip Dupnisa magarasina ugrayip Igneada'ya kadar gitmistik.. Cok severim oralari.. Bu kis tekrar gelmek istiyorum ama bu sefer hedef Edirne

Çok şükür doğası mükemmel bir memleketin insanıyım.
Edirnede güzeldir ama tam şehirleştiğinden artk pek tadı yok.
O yüzden Kırklareli bir başka..
Dupnisa mağarasına ilk girdiğimde bende çok beğenmiştim,ortalıkta yarasalar dolaşıyordu.
kışın gidilmesi gerek bir yer demişti dolaştıran adam.Kışın fırsatım olursa gitmeyi düşünüyorum

792 Mesaj
23 Ekim 2009; 0:07:00 

Trakya hariç Türkiye'nin heryerine gittim ve en çok Posof (Ardahan) ile Artvin arası yoldan zevk aldım. Doğa inanılmaz güzel, yollar inanılmaz virajlı, virajlar çok tehlikeli fakat hepsi birleştiğinde resmen büyüleyici bir yolculuk. Tabii virajlı ve tehlikeli yollardan hoşlanmayanlar için uygun değil. Ancak 2000 küsür rakımdan deniz seviyesine inerken geçilen o yollar gerçekten müthiş.

Bu ülkede yaşayan halkın çoğunun, toplumsal yaşam umurunda değil, analitik düşünme, olayları idrak etme yetenekleri zayıf. Birçoğu mikrodünyalarını kurmuş ve çevresinde gördüğü büyük rantların, birgün kendisi için de gerçekleşebileceğini düşünüp bozuk düzenin gönüllü bir üyesi oluyor.

Halbuki sürekli kaybettiğinin, hayat kalitesinin giderek düştüğünün farkında değil!!!

4470 Mesaj
23 Ekim 2009; 0:27:16 

Bolu Yedigoller yolu. Tum yol boyunca baska araba gormedim sadece kus sesleri duyuluyor. Sonbahari tavsiye ederim ama yol bozuk biraz SUV lazim.

Kisin Uludag yolu trafik yoksa mukemmel oluyor bembeyaz agaclarin arasindan hele bir yeri varki yolun ustu bile agaclarla kapli aralarindan az bisi gunes isigi suzuluyor.

Son olarak da Bodrumda, Turgutreis- Akyarlar arasindaki yol. oradan gecemeden tatile geldigimi hissetmiyorum. Bir anda keyfim yerine geliyor o kisimda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berk984 -- 23 Ekim 2009; 0:30:53 >

2014 Jeep Grand Cherokee
2013 Bmw 328i Modern line

2177 Mesaj
23 Ekim 2009; 0:28:27 

quote:

Orijinalden alıntı: Whisper911

Budur efendim
http://i440.photobucket.com/albums/qq129/mrtkas/100B3600.jpg
http://i440.photobucket.com/albums/qq129/mrtkas/100B3590.jpg

buda benim zevkle gidip geldiim yol ciddiyim....

4658 Mesaj
23 Ekim 2009; 0:36:29 

sabahın erken saatleri, gün yeni aydınlanmış; camı açınca içeriye sabah serinliği dolacak. yolda hafif bir sis, yer yer yeşillik ve ağaçlar ... yol iki veya daha fazla şeritli ve süratli bol virajlı ...

saatler ilerledikçe düzgün asfaltlanmış, dar ve virajlı; ormanın derinliklerinde bir yolun da keyfi ayrı olur. orman havası eşliğinde hafif bir müzik ya da sohbet ...

Do you remember the time when the air was clean and the sex dirty ?

14844 Mesaj
23 Ekim 2009; 0:49:26 

Genel olarak virajlı yolları seviyorum. Esenköy-Armutlu arası bir yol var evlere şenlik. Yalova-Çınarcık-Esenköy güzergahını bilenler vardır belki. Tek gidiş tek geliştir fakat asfalt iğrençtir. Sanki İstanbula 1500km uzakta ve yılın 9 ayı kar yağan bir yermiş gibi bakımsız ve çukurlarla doludur. Arabam iyi yol tutan bir de orada gazlasın bakalım. :) Esenköy-Armutlu arası ise zaten 1.5 şeritti. Yolu genişletme çalışmaları yüzünden o yol patikaya dönünce ve sol tarafınız dağ sağ tarafınız uçurumun aşağısındaki deniz olunca Serdar Ortaç'tan Heyecan patlatıveriyorsunuz. Bu yaz o yolu gittim fakat dönüşte annem ve kardeşlerimin yoğun ısrarı nedeniyle Esenköye, Gemlik-Orhangazi-Yalova-Çınarcık yaparak dönmüştüm.

Bayramda İstanbul-Marmaris Bozburun yaptım. Körfezden dolaştım, Bursa, Balıkesir, Manisa, İzmir, Aydın, Muğla, Marmaris, Bozburun şeklindeydi güzergah. Nedense Balıkesir'e kadar kendimi şehirlerarası yolda hissetmiyorum. Susurluk'u geçince başlıyor herşey. İzmir'e inen yol güzeldi, keyifle dönmüştüm virajları. Fakat araç kalabalık ve bagajlarla yüklü olunca ben de yorulduğumdan ki araba kullanma konusunda hiç de üşengeç olmama rağmen bir daha git deseniz gitmem.

Muğla Marmaris arası da güzeldi fakat virajlardaki yanlış eğim adamı fıttırtacak cinsten. Bir tek Sakar Geçidi kısmı biraz düzgün. Onun dışında deliler gibi savuruyor yol. Marmaris Bozburun arası da 52 km fakat 3 km düzlük yok. Zaten Datça yolundan sapıyorsunuz. Bilen bilir virajları.

870 Mesaj
23 Ekim 2009; 0:50:27 

İşin içinde mecburiyet olmadıkça her yol keyifli gelebilir; mesela İzmir-Manisa yolu. O Sabuncubeli geçidi...Sizi sevdiklerinize kavuşturuyorsa ve düzenli aralıklarla sık sık geçmiyorsanız gayet keyif verici olabilir.

Ama bana en çok keyif veren yol Urla-İskele arasında ağaçlı yol denilen yoldur.
İzmirli'ler bilirler. Yolun kenarına dizilen çam ağaçlarının gölgesi neredeyse günün her saati yola vurur. Yolun sağlı sollu iki yanındaki bahçelerden henüz lüks müstakil villa dikilmemiş olanlarında zeytin, incir, narenciye ağaçlarıyla dolu bahçeler ve enginar tarlaları yer alır...Arabanın camını açtığınızda ara ara burnunuza tezek kokularıyla karışık çiçek kokuları gelir...

Bir de Çeşme-Karaburun yolu üzerinde de güzel deniz manzaralı geçişler vardır...

Ağaçlı yolun bulabildiğim bir fotoğrafı; bir kaç sene önce henüz asfaltlanmamış, eski hali. Şimdi yol yamasız, gayet güzel asfaltlı ve kenarlarda refüjler yerleştirilmiş şekilde...
0

Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir

14147 Mesaj
23 Ekim 2009; 0:51:19 

quote:

Orijinalden alıntı: Whoppix

buda benim zevkle gidip geldiim yol ciddiyim....

aynen hocam abartılı olmadığı sürece sis, kış şartlarını seviyorum uzun yolda...

özellikle sis olduğunda (videodaki gibi olcak abartısı fazla) hiç bir cismin gölgesi olmuyor etrafınızda diğer araçlar, aracınızın içi, dışarısı , farlar stoplar mükemmel bir netlikte görülmeye başlıyor o an çok hoşuma gidiyor

14844 Mesaj
23 Ekim 2009; 0:52:46 

quote:

Orijinalden alıntı: feanorringeril

sabahın erken saatleri, gün yeni aydınlanmış; camı açınca içeriye sabah serinliği dolacak. yolda hafif bir sis, yer yer yeşillik ve ağaçlar ... yol iki veya daha fazla şeritli ve süratli bol virajlı ...

sonra şafak vaktinin verdiği rehavetle direksiyon başında tatlı bir uyku..

eğer yola yeni çıkmadıysanız en tehlikeli saat. 4. virajdan 6. viraja uçarsınız vallahi

303 Mesaj
23 Ekim 2009; 0:52:54 

Sabuncubeli (izmir-manisa yolu) yazın aksamüstü manisadan izmire dönüş altta kamyonet olcak ama olmazsa olmaz:D yavaş yavaş camlar açık çamların içinden gecerek bütüngün sıcaktan yanmışsın ama o serinlik huzur veriyo mükemmel ya

Her Zaman Vardık,Hep Yanındaydık
En Kötü Gününde,Sana İnandık
Bir Taş Olsaydı,Çatlardı İnan
Herşeye Rağmen,Büyüyor Sevdan...
...Bu Vatan Bölünmez Bu Böyle Biline,Bu Vatan Uğruna Hazırız Ölmeye...

2177 Mesaj
23 Ekim 2009; 0:55:22 

quote:

Orijinalden alıntı: Whisper911

aynen hocam abartılı olmadığı sürece sis, kış şartlarını seviyorum uzun yolda...

özellikle sis olduğunda (videodaki gibi olcak abartısı fazla) hiç bir cismin gölgesi olmuyor etrafınızda diğer araçlar, aracınızın içi, dışarısı , farlar stoplar mükemmel bir netlikte görülmeye başlıyor o an çok hoşuma gidiyor

bu videoyu çektim ama gerçek videodaki gibi değil kamera daha ileriyi gösteriyor. normalde bukadar ileriyi göremiyorsun daha sert bi sis oluyor.
senin kışın ankara/incek bulvarına bekliyorum ozaman

3981 Mesaj
23 Ekim 2009; 1:01:03 

Ne çok sis hastası varmış aramızda.Sizin gibi gençler Gerede-Bolu arasına kamp kursun her daim sis hemde en fantaziğinden,burnunun dibini görene çikilota veriyorlar

6500 Mesaj
23 Ekim 2009; 1:12:03 

quote:

Orijinalden alıntı: Whoppix

bu videoyu çektim ama gerçek videodaki gibi değil kamera daha ileriyi gösteriyor. normalde bukadar ileriyi göremiyorsun daha sert bi sis oluyor.
senin kışın ankara/incek bulvarına bekliyorum ozaman

bu sis için bu sürat fazla değil mi?
ayrıca bilirim incek tarafını, özellikle kepekliye gelince sapakta başlar iklim değişmeye.

Efendiler, sırası gelmişken, aziz milletime şunu tavsiye ederim ki, bağrında yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki öz cevheri çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an geri kalmasın!
Mustafa Kemal ATATÜRK

Bu memleket tarihte Türk'tü, o halde Türk'tür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır.

2177 Mesaj
23 Ekim 2009; 1:13:01 

quote:

Ne çok sis hastası varmış aramızda.Sizin gibi gençler Gerede-Bolu arasına kamp kursun her daim sis hemde en fantaziğinden,burnunun dibini görene çikilota veriyorlar

hocam ben ayrıca kar ve yağmur yağarken zevk alıyom araba kullanmakdan.
yollar buzluyken ve her yer bembeyaz kar ile örtülüyken tıngır mıngır gitmeyede bayılıyorum aracın kalerüferini açıcan camıda hafifden aralıyacan ohohohoohoh deymeyin keyfime

4036 Mesaj
23 Ekim 2009; 1:14:35 

Bu yaz annemin memleketi İliç'e ilk kez gittim ve yolları çok beğendim. Resmen kanyonların arasından müthiş manzaralar içinde yolculuk ediyorsunuz

quote:

2014 Renault Megane dci edc