Şimdi Ara

Araba kullanmaktan zevk aldığınız yollar...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
207
Cevap
2
Favori
13.195
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Araba kullanmak kimisine göre bir zorunluluk kimisine göre de bir zevk çoğumuz günlük hayatta bu iki durumla da karşılaşıyoruz.Kimi zaman zevk almak için trafik'e çıkıyoruz,çoğu zamanda mecbur kalıyoruz.(En azından bugüne kadar akşam trafiğinde araba kullanmaktan mutluluk duyan birisine rastlamadım.)Ama bir de araç kullanmaktan zevk almamızı sağlayan yollar vardır.Benim en sevdiğim yollar yazın köye giderken kullandığımız Osmaniye-Hasanbeyli yolundan Kaypak'a saptığımzı kısım (çok zevkli bir yol çok güzel manzarası ve havası var birbirinden güzel virajlar ve kuş sesleri eşliğinde insan araba sürmekten ayrı bir zevk alıyor).Bir de Mersinden Mut'a giderken kullandığımız yol (hem asfalt kalitesi iyi hemde manzarası şahane göksu ırmağıda yola ayrı bir güzellik katıyor).Eminim sizlerinde böyle araba kullanmaktan zevk almanızı sağlayan yollar vardır.En sevdiğimiz yolları yazalım.

• Muğla'dan Marmaris istikametine gidenler iyi bilirler. Kıvrımlı bir yoldan Gökovaya doğru inersiniz. Buradaki yol manzarası dünyanin en güzel manzaralarindan biridir bence. Sonrasinda Gökova - Köyceğiz - Marmaris ayrımına geldiginiz noktadan Marmaris yönüne doğru düz bir şekilde uzayan bir yol vardır. Bu yolun hemen solundaki okaliptüs ağaçlarının arasından eski bir yol gecer. Su anda kullanilmiyor fakat her ne kadar bozuk ve kullanilmiyor olsa da 15 yildir tek favorim burası
  • quote:

Orijinalden alıntı: kudretturk

Muğla'dan Marmaris istikametine gidenler iyi bilirler. Kıvrımlı bir yoldan Gökovaya doğru inersiniz. Buradaki yol manzarası dünyanin en güzel manzaralarindan biridir bence. Sonrasinda Gökova - Köyceğiz - Marmaris ayrımına geldiginiz noktadan Marmaris yönüne doğru düz bir şekilde uzayan bir yol vardır. Bu yolun hemen solundaki okaliptüs ağaçlarının arasından eski bir yol gecer. Su anda kullanilmiyor fakat her ne kadar bozuk ve kullanilmiyor olsa da 15 yildir tek favorim burası
    marmarise inen o yol benimde hoşuma gidiyordu. fakat 3 şeritli yolu duble yola çeviriyorlardı bu yaz. ondan eski albenisi kalmamış. ağaçların yola uzandığı gölgeler azalmış.

balıkesir istanbul arasının en hoşuma giden yerleri bursadan gemliğe inen kısım ve orhangazli ile yalova arasındaki yavaş gidin denilen virajları 90'la geçmem. bide istanbula giderken eskihisar feribotundan çıktıktan sonra e5 te en sol şeritte uzun süre 140 üstü hızlarda gitmek hoşuma gidiyor (genelde geceleri varmış oluyordum)

• Arkadaşlar.

Size şaka gibi gelebilir ama otobanları hiç sevmem. Dağlık, bir gidişli, bir gelişli yolları severim. Uzun yolda konvoy halinde gitmeyi çok severim. Kendi arabamla Konya'ya giderken her zaman Adapazarı gişelerinden çıkarım. Bilecik-Bozüyük-Kütahya-Afyon_Akşehir üzerinden Konya'ya giderim. Ben bu yolun hastasıyım. Fanatiğiyim.

Aşağıdaki linkteki video yu da ben çektim. Kontur otobüsünden. Kütahya-Afyon arasında bir yer.

http://video.google.com/videoplay?docid=8632105032594555131&ei=tEImS9C3K4en-AariKHeAw&q=k%C3%BCtahya-afyon&view=3#

Ayrıca Kirazlıbahçe tesislerinden Konya-Afyon karayolu.

http://video.google.com/videoplay?docid=-379093572203320808&ei=IUMmS7vdE5PQ-AaO55yJBA&q=kirazl%C4%B1bah%C3%A7e&view=3#docid=-8292411716614019533

İşte bu yolları seviyorum ben. Özellikle bir gidişli bir lelişli olursa süper olur benim için.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.