- x
Lustral Doz Aşımı
61 Cevap21953 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

540 Mesaj
22 Ekim 2009; 22:18:55 

arkadaşlar uzun süredir hayatim cok sallatinda 2 gündür olanlarda artik burama kadar geldi bende dayanamadim elimde olan lustrallerden 4 5 tanesini attim yuttum .dedim bir hikmet belki bir seyler yapar ancak hiç bir şey olmadi sadece midem bulaniyor o kadar ..

not: aksam 5 de içtim

Katılım zamanı: 7 Ocak 2006

3060 Mesaj
22 Ekim 2009; 22:28:44 

Bir şey olmaz. Hafiften bağırsakları bozar sadece.

Neden banlandım gibi soruları bana sormayın, biz sadece teknik işlere bakabiliyoruz :)

3245 Mesaj
22 Ekim 2009; 22:35:21 

quote:

Orijinalden alıntı: Citizen

Bir şey olmaz. Hafiften bağırsakları bozar sadece.

aa citizen

29 Mesaj
22 Ekim 2009; 22:37:52 

günlük limit 200mg yani 4 x 50mg lık haptır.

250mg ın da çok bişey yapacağını sanmıyorum, ancak tehlikeli bir hareket. tansiyonunu kontrol ettir, vurursa ilk vuracağı yer orası olur.

Ama şunu kesinlikle söyleyebilirim: 2 gün boyunca mal olacaksın. Evet o dalga geçtiğin mallardan. Kafan basmayacak hiçbişeye, uzun düşünmeler falan.

bana 3 hap fena çarpmıştı ordan biliyorum

edit: ayrıca ne umduğunu anlamadım, lustral adamı uyuşturmaz ki (bunun için farklı haplar var, lazım olursa pm atarsın ) (bu mesaj ciddiye alınmamalıdır )

edit2: gözünde şimşekler çakması, beyninde de şimşek çakar gibi garip anlık acı hisleri, dengesizlik, çenenin kilitlenir derecede uyuşması (ki şimdiden başlamıştır), mide bulantısı, erekte olmakta zorluk vs gibi yan etkileri olur, garip karşılama.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alpine -- 22 Ekim 2009; 22:44:15 >

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
22 Ekim 2009; 22:44:53 

Offf bana da antidepresan lazım bende hafif depresifim. Şimdi tabii ki psikoloğa görünmen gerekir diyeceksiniz am psikoloğa gidecek param yok. Hafif antidepresan ilaç istiyorum. Doğal antidepresanda olur, farketmez. Passiflora falan mı alsam diye düşündüm ama o da uyku falan getiriyormuş galiba -ki bende yaklaşık 9-9,5 saat uyuyan birisiyim- ne yapmam gerektiğini bilmiyorum.

29 Mesaj
22 Ekim 2009; 22:47:35 

quote:

Orijinalden alıntı: drax1389

Offf bana da antidepresan lazım bende hafif depresifim. Şimdi tabii ki psikoloğa görünmen gerekir diyeceksiniz am psikoloğa gidecek param yok. Hafif antidepresan ilaç istiyorum. Doğal antidepresanda olur, farketmez. Passiflora falan mı alsam diye düşündüm ama o da uyku falan getiriyormuş galiba -ki bende yaklaşık 9-9,5 saat uyuyan birisiyim- ne yapmam gerektiğini bilmiyorum.

passiflora ağır dur yavaş. bana şikayetlerini söyle önce ben sana bişeyler düşüneyim.

540 Mesaj
22 Ekim 2009; 22:50:43 

çenemde kitlenme gibi bir his bir de midem ağzımda sanki oyle bir halim var baska bir etkisi yok
daha etkili ilaçlar varsa önerilerinizi bekliyorum

822 Mesaj
22 Ekim 2009; 22:52:24 

lustrali devamli iciyorsan ve 4-5 tane ictiysen bisey hissetmessin. korkma bunyene falan zarari olmaz.

Geçmiş günü beyhude yere yad etme, Bir gelmemiş an için feryat etme, Geçmiş gelecek masal bunlar hep Eğlenmene bak ömrünü berbat etme. Niceleri geldi, neler istediler, Sonunda dünyayı bırakıp gittiler. Sen hiç gitmeyecek gibisin değil mi? O gidenler de hep senin gibiydiler. Dünyada ne var kendine dert eyleyecek, Bir gün gelecek ki can bedenden gidecek. Zümrüt çayır üstünde, sefa sür iki gün ... Zira seninde üstün de otlar bitecek ...

efexor xr - prozac - valdoxan - xanax - abilify - norodol

540 Mesaj
22 Ekim 2009; 22:53:49 

daha yeni baslamistim etkisi olacak ilaç ariyorum . duyurulur...

2621 Mesaj
22 Ekim 2009; 23:08:11 

Lustral hafif bir antidepresan etkisini düzenli kullanımda 1.5-2 ay arasında gösterir.Tabiki ben ilaç kullanıyorumda istediğimi yapsamda sağlığıma kavuşurum gibi düşünmemeli her türlü zorluğa olumlu şekilde atlatmaya çalışılmalı ancak lustral ozaman fayda eder.Bu dediklerim sadece lustral için değil tüm antidepresanlar için geçerlidir siz stresten uzak durmalısınız.Ancak rahatlamak istiyorsan Atarax 50 veya 100 mg kullanabilirsin oda sadece uyutur

325 Mesaj
22 Ekim 2009; 23:13:28 

quote:

İlaç sınıfına bile koymam ben onu,reçetesiz bile satılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cardiacus -- 22 Ekim 2009; 23:14:58 >

29 Mesaj
22 Ekim 2009; 23:18:47 

quote:

Orijinalden alıntı: cardiacus

İlaç sınıfına bile koymam ben onu,reçetesiz bile satılıyor.

lustral, paxil, xanax gibi ilaçları da reçetesiz alabilirsin, ancak passifloranın sinir sistemine direk etkisi vardır, antidepresanlara benzemez. ilaçla ilgili bir konuda yanlış yönlendirme yapmayalım.

29 Mesaj
22 Ekim 2009; 23:21:06 

quote:

Orijinalden alıntı: Lythari

daha yeni baslamistim etkisi olacak ilaç ariyorum . duyurulur...

yeni başladığında etkisi olacak hiç bi ilaç yoktur kuzum. 1-2 ay kullanmadan fayda etmez hiçbir antidepresan. yan etkilerden başka etki de göremezsin

2887 Mesaj
22 Ekim 2009; 23:25:25 

quote:

Orijinalden alıntı: Alpine

lustral, paxil, xanax gibi ilaçları da reçetesiz alabilirsin, ancak passifloranın sinir sistemine direk etkisi vardır, antidepresanlara benzemez. ilaçla ilgili bir konuda yanlış yönlendirme yapmayalım.

Reçetesiz xanax ? Benim bildigim xanax'ı normal reçeteyle bile vermiyorlar ...

Erciyes Üniversitesi Gazetecilik

29 Mesaj
22 Ekim 2009; 23:26:31 

quote:

Orijinalden alıntı: tatbkath

Reçetesiz xanax ? Benim bildigim xanax'ı normal reçeteyle bile vermiyorlar ...

lustrali ve paxili alan gördüm reçetesiz. ama xanax ın adı çıkmış 9a inmez 8e tabi, onu vermeyebilirler haklısın.

1653 Mesaj
22 Ekim 2009; 23:27:34 

dostum bugün sende öle bi kafa olucak ki o kadar söyliyeyim ben sana,keşke haydari ile birlikte ataydın hapları

29 Mesaj
22 Ekim 2009; 23:33:41 

quote:

Orijinalden alıntı: mrhusnu

dostum bugün sende öle bi kafa olucak ki o kadar söyliyeyim ben sana,keşke haydari ile birlikte ataydın hapları

benim gibi tecrübeli bi arkadaş, hocam sen kaç atmıştın ben 3 de gittim

yalnız bilmeyenler için tekrar uyarıyorum, sanıldığı gibi uyuşturucu ya da kafa yapıcı bir etkisi yoktur, tamamen sizi mal yapar, bildiğin mal olursunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alpine -- 22 Ekim 2009; 23:35:15 >

325 Mesaj
22 Ekim 2009; 23:37:29 

quote:

Passiflorayı biliyorum,yan etkisi yok,bağımlılık yapmıyor,bana göre ciddi bir ilaç değil,tabi her şeyde olduğu gibi bunun da fazlası zarar.Bana biraz passifloranın farmakolojik özelliklerinden,etki mekanizmasından bahseder misin?Bilgilenmek isteriz doğru yönlenmek adına.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cardiacus -- 23 Ekim 2009; 0:28:46 >

29 Mesaj
22 Ekim 2009; 23:39:46 

quote:

Orijinalden alıntı: cardiacus

Passiflorayı biliyorum,yan etkisi yok,bağımlılık yapmıyor,bana göre ciddi bir ilaç değil,tabi her şeyde olduğu gibi bunun da fazlası zarar.Bana biraz passifloranın farmakolojik özelliklerinden,etki mekanizmasından bahseder misin?Bilgilenmek isteriz doğru yönlenmek adına.

tıp okumuyorum matematik mühendisiyim, antidepresanlarla uzun bir geçmişim var, sadece sinir sistemine direk etkisi olduğunu biliyorum başka bilgim yok hocam.

bak şimdi aklıma geldi, normal antidepresanlara nazaran tansiyonu yükseltmez düşürür. alkolle falan da yasak diyolar ama bişey olanı görmedim.

psikologlara sorduğumda gereksiz ve sinir sistemine direk etki ettiğinden bahsediyolar, yani biliyorum bunu su gibi içen de var, ama tehlikeli. ilerde bi gün parkinson falan olursun belli mi olur Allah korusun..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alpine -- 22 Ekim 2009; 23:45:15 >

3293 Mesaj
22 Ekim 2009; 23:40:05 

Satt 5 de içtiysen bi 7 saatin daha var iyi değerlendir

Slaven Bilić

325 Mesaj
23 Ekim 2009; 0:29:26 

quote:

tıp okumuyorum matematik mühendisiyim, antidepresanlarla uzun bir geçmişim var, sadece sinir sistemine direk etkisi olduğunu biliyorum başka bilgim yok hocam.

bak şimdi aklıma geldi, normal antidepresanlara nazaran tansiyonu yükseltmez düşürür. alkolle falan da yasak diyolar ama bişey olanı görmedim.

psikologlara sorduğumda gereksiz ve sinir sistemine direk etki ettiğinden bahsediyolar, yani biliyorum bunu su gibi içen de var, ama tehlikeli. ilerde bi gün parkinson falan olursun belli mi olur Allah korusun..

İyi ya,ben tıp okuyorum işte,bazı şeyleri yorumlayacak kadar bilgim var,yazdıklarımın arkasındayım.Bu demek değil ki sınırsızca içilebilir.Ayrıca ben kullanmıyorum

5639 Mesaj
23 Ekim 2009; 0:33:11 

3-5 tane bi şey etmez babayiğit niyetin ciddiysen yut 35-40 tane ondan sonra görürüm ben seni,

Dünya üzerindeki canlıların, DNA zincirinde sadece dört Nükleotit bulunur. Her canlı varlık, bu dört temel yapı taşlarının değişik kombinasyonlarıyla yaratılmıştır. Bizim gen zincirimizde ise; Boşluklar vardır. Bunlar beşinci ve altıncı DNA Nükleotidir. Şu an gen aktarımını tamamladık, yeni bir tür yaratmayı başardık, Bu tür insan ile uzaylı melezidir,

3314 Mesaj
23 Ekim 2009; 0:37:15 

günde 8 adet kullanıyordum lustralden hem de yüksek dozda olanını. yaptığı sadece güzel bir kafa ve mide bulantısı. mide kasların devamlı kasılmaya başlar yemek yiyemezsin. ama en güzel tarafı ise yüksek dozda alınca evde deprem olsa umursamaz oluyorsun.
hani antidepresanlar işe yaramaz diyorlar ya. halt etmişler. bende çok işe yaradı. yoksa şimdi burada olamazdım.

Jesus

3074 Mesaj
23 Ekim 2009; 0:51:20 

Hiçbirşey olmaz..

Ben 9 aydır kullanıyorum.Zaman zaman ben de doz aşımı yaptım , aşırı uyku dışında bir yan etkisi olmadı.

ŞAMPİYONLUK ŞARKISI BÖYLE YARIM KALMAYACAK,O KUPA BİR GÜN ELLERİNİZ DE KALKACAK!

3074 Mesaj
23 Ekim 2009; 0:55:22 

@Robinson_Crusoe
Adam intihara yeltenmemiş ki niye öyle söylüyorsun ? Belli ki ihtiyaç duymuş kullanmış...

Böyle bir toplumda,böyle bir ortamda yaşayıp da psikolojik sorunu olmayan insan olduğuna inanmıyorum şahsen...
İhtiyaç duyulduğu taktirde bu tür ilaçları kullanmakta fayda var.
Bir günde 4 tane 500 mg lık Xanax aldığımı hatırlıyorum...

ŞAMPİYONLUK ŞARKISI BÖYLE YARIM KALMAYACAK,O KUPA BİR GÜN ELLERİNİZ DE KALKACAK!

Uzaklaştırılmış
23 Ekim 2009; 0:56:49 

Ne bileyim asosyal bir insanım. Mesela üni. 1. sınıfım fakat insanlarla konuşurken çekiniyorum, konuşamıyorum yada konuşacak birşey bulamıyorum. Dolayısıyla üni.de kimseyle arkadaş değilim bile. Kim benimle ne konuşsun ki falan diye geçiyor içimden. Böyle olunca da mutsuz oluyorum. Yalnız bir insanım fakat yalnız kalmaktan hiç hoşlanmıyorum bununla birlikte evde yada birşeyler satın aldığım zamanlar dışında insanlarla konuşmuyorum/konuşamıyorum. Evde lustral var bu arada. İlaç benim değil ama kullanan yok uzun süre çekmecede duruyor nasıl olsa. Kullansam mı acaba

822 Mesaj
23 Ekim 2009; 1:28:28 

bende bu asagidakileri kullaniyorum . bipolar bozukluk var beyinde

0

Geçmiş günü beyhude yere yad etme, Bir gelmemiş an için feryat etme, Geçmiş gelecek masal bunlar hep Eğlenmene bak ömrünü berbat etme. Niceleri geldi, neler istediler, Sonunda dünyayı bırakıp gittiler. Sen hiç gitmeyecek gibisin değil mi? O gidenler de hep senin gibiydiler. Dünyada ne var kendine dert eyleyecek, Bir gün gelecek ki can bedenden gidecek. Zümrüt çayır üstünde, sefa sür iki gün ... Zira seninde üstün de otlar bitecek ...

1538 Mesaj
23 Ekim 2009; 1:44:24 

quote:

yeni başladığında etkisi olacak hiç bi ilaç yoktur kuzum. 1-2 ay kullanmadan fayda etmez hiçbir antidepresan. yan etkilerden başka etki de göremezsin

kuzun yesin seni

1653 Mesaj
23 Ekim 2009; 1:59:50 

quote:

Orijinalden alıntı: Tai-chi

0

dostum senin kayış kopmuş...

Uzaklaştırılmış
11 gün cezanın,
5 gün 13 sa. 16 dk. kadarı kaldı.
23 Ekim 2009; 2:03:01 

quote:

aynı durumdayız sanırım
hafif bunalımdayım

içiyorum her gece her gece başka bi eğlence moduna girdim iyi oluyor

2160 Mesaj
23 Ekim 2009; 2:06:15 

quote:

0

ohara efexor dan memnun kaldın mı ? panik atağım için kullanıyorum hala ben.

1210 Mesaj
23 Ekim 2009; 2:22:47 

şuraya bakın içler acısındayız (kendimide kastediyorum) bende vakti evvelinde lustral zanax eslorex prozac stilizan anarfanil falan kullanmışdım bir gün dedim kendime kullanmıyacam artık o günden sonra kullanmıyorum sebebi ise çok uyku getirmeleri ve dikkat eksikliği ayrıca bazı ilaçlarda (anarfanil stilizan paxsil vb ) bünyem kaldırmadı baş dönmesi mide bulantısı ateş basması felan dayanamadım şu anda sadece bir ilaç kullanıyom gerçi o hepsinden zararlı ama kullanmasam mallaşıyom pısırıklaşıyom beyni olduğundan bile şüphelendiğim insanların yanında utanıyom heycanlanıyomfalan kısaca panik atak için kullanıyom adıda rivotril 2 günde bir çeyrek alıyom bana yetiyo .tabi doktorlara yazdırmak için anam ağlıyo o başka mesele

Arsız, Densiz, İlkesiz, Haddini Bilmez, Bayağı isen, Yanımıza Uğrama!
Küstah, Mürai, Tufeyli, Zevzek, Müptezel, Basmakalıp isen, Kapımızı Çalma!
Palavracı, Korkak, Kalleş, Ahlâksız isen, Eşiğimizi Geçme!
İçtenliksiz, Sevgisiz, Pespaye, Paçoz isen, Evimize Gelme!
Çilehanedir Burası, Hoşgörü Dergâhı Değil!
Ahde Vefa Bilmez, Tövbe Tutmaz isen, Sakın Gelme!
Alev Alatlı Beyaz türkler küstüler

822 Mesaj
23 Ekim 2009; 2:32:08 

quote:

Orijinalden alıntı: Wrathchild

ohara efexor dan memnun kaldın mı ? panik atağım için kullanıyorum hala ben.

efexordan once 10 taneye yakin tum ssri antidepresanlari denedik hicbiri fayda etmemisti. efexorden cok memnunum. bu ilaci bulana 40000 kere dua ettim. beni hayata dondurdu....

panik ataga da cok iyi gelir bu.

822 Mesaj
23 Ekim 2009; 2:34:35 

quote:

Orijinalden alıntı: mrhusnu

dostum senin kayış kopmuş...

dostum,,, kayis kopmadi kopan kayisi yerine koyduk. asil bu ilaclari almassam kayis kopuyor bende.

623 Mesaj
23 Ekim 2009; 3:20:39 

quote:

0

zanax,zyrpxea,meresafort bunları kullandıydım eskiden
zanax günlerce uyutuyodu yavf
okula gidemiyodum o salak ilaç yüzünden...
zyprxea da 100 milyon falandı galiba acayip pahalı

182 Mesaj
23 Ekim 2009; 12:58:09 

bende lustral kullandım daha 4 gun önce 5 tane birden attım 1 saat fln bı ufak etki yaptı kilitlenme gibi daha da birşey yapmadı.

TOSHIBA Satellite A300-20F C2D T6400 4GB 250GB VHP

---------------------------------------------------------------------

SonyEricsson K790i

3245 Mesaj
23 Ekim 2009; 18:25:55 

Reçetesiz ve doktor tavsiyesinde olmadan ilaç alımı sağlığa son derece zarar verebilir lütfen daha dikkatli olalım arkadaşlar.Ben de bir zxamanlar panik ataktım ama bunu 2 yıllık bir tedavi ile gayet başarılı bir şekilde yenebildim tek kullandığım ilaç da ilk zamanlarda passiflora ve her sabah 1 adet paxil oldu bol bol nefes egzersizi yaptım dar yerlere bile bile gittim hasta olduğumu anladığım zaman ve doktor dan da tastiklendiğim zaman ilk işim maça (kalabalığa gitmek ki panik atak hastası için son derece zordur ) gitmek oldu ardından da bol bol nefes egzersizi yapıyordum kısa bir uygulama yapalım ve nasıl rahatladığınızı anlayacaksınız haydi başlayalım:

dikkat çekecek ne varsa kapatalım sessiz bir ortam olsun uzanın yada koltuğunuza yaslanın.
gözlerinizi kapatın relax olun ne varsa unutun burnunuzdan derin ve yavaaaşça nefes alın 1-2 saniye tutun ve şimdi ağızınızdan nefesi yavaşça verin bunu 2-3 sefer yapuın sakin sakin ama hızlı hızlı değil şimdi nasıl rahatladınız mı ?

not: meditasyon da yapabilirsiniz

136 Mesaj
23 Ekim 2009; 23:22:03 

merhaba arkadasim
mesajin basinda doktor oldugumu belirtmek istedirim
oncelikle lustral doz araligi genis bir ilactir buyuk ihtimal hic birsey olmaz
onun disinda lustral ogle canin sikilinca 3 tane alip moralin duzelince 5 tane alip tedevi olacagin bir ilac degil
devamli kullanimda etki gosterir eger sikayetlerin duzelmiyorsa ve bunlar seni rahatsiz ediyorsa doktorunla iletisim kur cunku benzo gurubu bir ilac alman gerekibilir ek olarak xanax veya ativan isini gorur
yorumlarda bi arkadas recetesiz alabilirsin demis ama normal receteyle bile alamazsin yesil recete ile alman lazim sadece yesil recete ile alabilirsin bunuda psikiatris yazabilir
bu ilaclar bagimlilik potansiyeli olan ilaclar onun icin sakin doktor kontrolu disinda kullanma

1988 Mesaj
23 Ekim 2009; 23:25:14 

daha önce lustral kullanmıştım ama günde yarım alıyodum sen 4 taneyi birden yutmuşsun inş. bişi olmaz. ama ben lustral ı içmediğim zaman başım dönerdi. gerçi pek bi faydası da oldu diyemem.

Uzaklaştırılmış
2 Kasım 2009; 10:58:23 

..

Akşam bu konuya bir şeyler yazacağım..Arkadaşlar lütfen bilmediğiniz doktor tavsiyesi harici ilaçları kullanmayınız..Bir doktor abi,miz sırf bunu söylemek amaçlı foruma üye olmuş dikkatinizi çekerim..

3717 Mesaj
2 Kasım 2009; 11:02:58 

antidepresanlar bir kere 20 günden önce etki etmezler isterseniz, 10 kutu için, karaciğer yorar ve motoru bozar sadece. saçma sapan işler yapmayın

10 ay kullandım seroxat ve losiram başlaması dert bırakması dert, 20 günden önce etki etmedi, etki ettiği anda malladım direk, komple hiperaktivite şebeklik vs. bunaldım iyice bıraktım yavaş yavaş üstüne 1.5 ay sürekli baş dönmesi çektim. kafanız bozuksa yatın uyuyun, uyuyamıyosanız çeyrek s...uel (tam isim vermiyorum ona da sararsınız sonra) alın o bile zımbalar 15 saat mutlu mesut uyursunuz kafaya reset çekersiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ccaparli -- 2 Kasım 2009; 11:04:02 >

Mobil imza versek?

1036 Mesaj
2 Kasım 2009; 11:04:19 

quote:

0

bunlar nedir böle

Uzaklaştırılmış
2 Kasım 2009; 13:29:39 

Lustral kullanıyorum 6-7 aydır reçetesiz alınan bir ilaç

Uzaklaştırılmış
2 Kasım 2009; 14:25:52 

Herkes de ahkam kesiyor, herkes doktor-eczacı olmuş.. Vay anasını be

544 Mesaj
2 Kasım 2009; 14:31:50 

http://www.ilacrehberi.com/cgi-bin/vademecum.asp?ilac=37178&Tview=7&keyword=

LUSTRAL®, sabah veya akşam günde tek bir doz halinde verilmelidir. LUSTRAL® tablet gıdalarla birlikte veya ayrı verilebilir. Tedavinin Başlangıcı Depresyon ve obsesif kompulsif bozukluk - LUSTRAL® tedavisi günde 50 mg dozda uygulanmalıdır. Panik Bozukluğu ve Travma Sonrası Stres Bozukluğu- Panik bozukluğu ve travma sonrası stres bozukluğu için tedaviye günde 25 mg ile başlanmalıdır. Bu amaçla 50 mg’lık tablet, ikiye bölünebilir çentikli tablet formunda sunulmuştur. Bir hafta sonra doz, günde tek doz 50 mg'a yükseltilmelidir. Bu doz ayarlaması, panik bozuklukta karakterize olan tedavinin erken dönemindeki beklenmedik yan etkilerin sıklığını azaltır. Doz Artışı Depresyon, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Panik Bozukluk ve Travma Sonrası Stres Bozukluğu- 50 mg doza yanıt vermeyen hastalar, dozun arttırılmasından fayda sağlayabilirler. Doz değişimlerinin arasında en az bir hafta olmalıdır. Doz en fazla günde 200 mg'a artırılabilir. Terapötik etkinin başlaması 7 gün içinde görülebilir. Ancak, özellikle obsesif kompulsif bozukluğunda, terapötik cevabın ortaya çıkması için genellikle daha uzun süreler gerekmektedir. İdame - Uzun süreli tedavi sırasında doz, en düşük etkin seviyesinde tutulmalı ve terapötik cevaba göre müteakip ayarlamalar yapılmalıdır. Çocuklarda kullanım - LUSTRAL®'in emniyet ve etkisi, 6 - 17 yaş arasındaki obsesif kompulsif bozukluğu olan pediyatrik hastalarda ortaya konmuştur. 13 - 17 yaş arasındaki obsesif kompulsif bozukluğu olan pediyatrik hastalarda LUSTRAL® uygulamasına 50 mg/gün dozunda başlanmalıdır. 6 - 12 yaş arasındaki obsesif kompulsif bozukluğu olan pediyatrik hastalarda LUSTRAL® uygulamasına 25 mg/gün dozu ile başlanmalıdır. Bu amaçla 50 mg’lık tablet, ikiye bölünebilir çentikli tablet formunda sunulmuştur. Bir hafta sonra 50 mg/gün dozuna yükseltilmelidir. Cevabın yetersiz olduğu durumlarda müteakip dozlar, ihtiyaca göre 50 mg/gün'lük artışlarla 200 mg/gün'e kadar yükseltilebilir. Klinik bir çalışmada, 6 - 17 yaş arasındaki depresyonlu veya obsesif kompulsif bozukluk hastalarında, LUSTRAL®'in farmakokinetiğinin, yetişkinlerdekine benzer olduğu ortaya konmuştur. Ancak, aşırı dozdan kaçınmak için doz 50 mg'ın üzerine çıkarılırken, çocukların yetişkinlere nazaran genellikle daha az vücut ağırlıkları olduğu düşünülmelidir. Çocuklarda ve büyüme çağındaki gençlerde doz artışı - LUSTRAL®'in eliminasyom yarı ömrü yaklaşık 1 gündür; doz değişiklikleri 1 haftadan kısa aralıklarla yapılmamalıdır. Yaşlılarda kullanım - Yaşlı hastalarda, daha genç hastalardaki doz aralığı kullanılabilir. Advers etkilerin oluşumu ve insidansı (görülme sıklığı) daha genç hastalardakine benzerdir. Karaciğer yetmezliğinde kullanım - Karaciğer bozukluğu olan hastalarda LUSTRAL®' kullanımı esnasında dikkatli olunmalıdır. Karaciğer bozukluğu olan hastalarda, daha düşük veya daha seyrek doz kullanılmalıdır. Böbrek yetmezliğinde kullanım - LUSTRAL®' büyük oranda metabolize olur. İdrarda değişmemiş ilacın atımı eliminasyonun minör bir yoludur. LUSTRAL®' düşük renal atılımından beklendiği gibi LUSTRAL®' dozu, böbrek yetmezliğinin derecesine bağlı olarak ayarlanmak zorunda değildir (Uyarılar / Önlemler bölümüne bakınız). Doz Aşımı Doz aşımı halinde sertralinin geniş bir emniyet sınırı vardır. Tek başına sertralinin 13,5 g'a kadar olan aşırı dozlarının kullanımı bildirilmiştir. Sertralinin aşırı dozlarının özellikle diğer ilaçlar ve/veya alkol ile birlikte kullanımı sırasında ölüm vakaları bildirilmiştir. Bu nedenle, her türlü doz aşımı yoğun bir şekilde tedavi edilmelidir. Doz aşımı semptomları, somnolans, gastrointestinal rahatsızlıklar (bulantı ve kusma gibi), taşikardi, tremor, ajitasyon ve baş dönmesi gibi serotonine bağlı yan etkileri içerir. Daha seyrek olarak koma rapor edilmiştir. Sertraline karşı spesifik bir antidot yoktur. Gerektiğinde havayolu açılır ve yeterli oksijenasyon ve ventilasyon sağlanır. Doz aşımı tedavisinde lavaj kadar veya daha etkili olması nedeniyle bir katartik ile birlikte kullanılabilen aktif kömür uygulaması düşünülmelidir. Kusturma tavsiye edilmez. Genel semptomatik ve destekleyici tedavi yanında kardiyak ve vital bulguların monitorize edilmesi önerilmektedir. Sertralinin büyük dağılım hacmi nedeni ile zorlu diürez, dializ, hemoperfüzyon ve değişim transfüzyonunun yararlı olması muhtemel değildir.

----------------------------------------
http://www.karpuzsuyu.com/lustral-special/
Doz Aşımı Doz aşımı halinde sertralinin geniş bir emniyet sınırı vardır. Tek başına sertralinin 13,5 g’a kadar olan aşırı dozlarının kullanımı bildirilmiştir. Sertralinin aşırı dozlarının özellikle diğer ilaçlar ve/veya alkol ile birlikte kullanımı sırasında ölüm vakaları bildirilmiştir. Bu nedenle, her türlü doz aşımı yoğun bir şekilde tedavi edilmelidir. Doz aşımı semptomları, somnolans, gastrointestinal rahatsızlıklar (bulantı ve kusma gibi), taşikardi, tremor, ajitasyon ve baş dönmesi gibi serotonine bağlı yan etkileri içerir. Daha seyrek olarak koma rapor edilmiştir. Sertraline karşı spesifik bir antidot yoktur. Gerektiğinde havayolu açılır ve yeterli oksijenasyon ve ventilasyon sağlanır. Doz aşımı tedavisinde lavaj kadar veya daha etkili olması nedeniyle bir katartik ile birlikte kullanılabilen aktif kömür uygulaması düşünülmelidir. Kusturma tavsiye edilmez. Genel semptomatik ve destekleyici tedavi yanında kardiyak ve vital bulguların monitorize edilmesi önerilmektedir. Sertralinin büyük dağılım hacmi nedeni ile zorlu diürez, dializ, hemoperfüzyon ve değişim transfüzyonunun yararlı olması muhtemel değildir.

------------------------------------

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agili -- 2 Kasım 2009; 14:37:46 >

eskilerden=>nil_fb

544 Mesaj
2 Kasım 2009; 14:37:57 

quote:

Orijinalden alıntı: cadocx

bunlar nedir böle

çeşitli ANTİDEPRESANLAR

eskilerden=>nil_fb

3965 Mesaj
2 Kasım 2009; 14:45:13 

Millet uçmuş, bende kendi halime sövüyordum...

3293 Mesaj
2 Kasım 2009; 15:12:04 

Ömrümde küçükken atarax bide lisenin başında ritalin içtim o kadar(bi yararını görmemiştim bide kırmızı reçeteyle satılıyor)
quote:

http://resim.donanimhab...ID=35286911&toStyle=tm#

0

Hacı naptın sen ya

Slaven Bilić

0 Mesaj
24 Aralık 2009; 21:47:43 

Bende senn gibi bunaldım 8 tane attım ağzıma sabaha kdr gözümü kırpmadm uykusuzluk yaptı 5 saat sonra olanlar oluo ztn şiddetli baş dönmesi mide bulantısı kusma göz bebeklerin mercek büyüklüğüne ulaşıo bacakların ve ellerin titrio vede kafan hiç bişeye basmıo bildiğin mal oluosun en kötüsüde odak bozukluğu oluo.. doktor çok tehlikeli bi ilaç olduğunu söledi felçe kdr gidebiliomuş.. her doktordan fırça yemekte cabası

Gözlerimde bir filimsin, göz çukurlarımda uyuya kalmış bir bebeksin, bende ninninim, uyu...

3314 Mesaj
25 Aralık 2009; 12:46:38 

uzun senedir kullandım günde 8 adet. kullanım sırasında insanlıktan çıkıp ruh haline dönüyorsun. duygusuz oluyorsun. yanındaki insanlar birşeye gülse sana o olay anlamsız geliyor. tepkisiz oluyorsun. ama antidepresanlar zamanla vucutta etkisiz hale gelebiliyor. buyüzden doz aşımı hergün olmamak şartıyla yapılmalı bence ( sadece kendi fikrim). ben lustralı bıraktım. çünkü reflüyü ciddi ciddi tetikliyor.başka bir anti depresan kullanıyorum. yan etkisi var her ilaçta olduğu gibi ama fikrimce yararı daha fazla.

Jesus

6579 Mesaj
25 Aralık 2009; 13:20:55 

bu kadar rahat bu ilaçları nasıl kullanıyorsunuz anlamıyorum?

1519 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
_Shinku_
25 Temmuz 2013; 1:50:08 

quote:

Orijinalden alıntı: onboardx

bu kadar rahat bu ilaçları nasıl kullanıyorsunuz anlamıyorum?

4 yıldır bu günü bekliyordum ve cevap veriyorum mecburiyetten.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

4101 Mesaj
25 Temmuz 2013; 3:24:06 

Sertralin içeren 50 tane 50 mg içilse ne olurdu, öldürür mü?

Profilim gizli değil sadece arkadaşım olanlar görebiliyor.

Facebook'tan arkadaşlık isteği yollayan DH'li arkadaşlar, arkadaşlık isteğinizin sebebini belirtirseniz sevinirim.

1519 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
_Shinku_
25 Temmuz 2013; 3:28:53 

quote:

Orijinalden alıntı: fuckulteli

Sertralin içeren 50 tane 50 mg içilse ne olurdu, öldürür mü?

Şanslıysan öldürür. Diğer türlü öldürsün diye dua edersin.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

3115 Mesaj
25 Temmuz 2013; 3:30:37 

quote:

günlük limit 200mg yani 4 x 50mg lık haptır.

250mg ın da çok bişey yapacağını sanmıyorum, ancak tehlikeli bir hareket. tansiyonunu kontrol ettir, vurursa ilk vuracağı yer orası olur.

Ama şunu kesinlikle söyleyebilirim: 2 gün boyunca mal olacaksın. Evet o dalga geçtiğin mallardan. Kafan basmayacak hiçbişeye, uzun düşünmeler falan.

bana 3 hap fena çarpmıştı ordan biliyorum

edit: ayrıca ne umduğunu anlamadım, lustral adamı uyuşturmaz ki (bunun için farklı haplar var, lazım olursa pm atarsın ) (bu mesaj ciddiye alınmamalıdır )

edit2: gözünde şimşekler çakması, beyninde de şimşek çakar gibi garip anlık acı hisleri, dengesizlik, çenenin kilitlenir derecede uyuşması (ki şimdiden başlamıştır), mide bulantısı, erekte olmakta zorluk vs gibi yan etkileri olur, garip karşılama.

çenemi kitleniyo hayırdır

4101 Mesaj
25 Temmuz 2013; 3:33:04 

quote:

Orijinalden alıntı: 3D ne BANDIM

Şanslıysan öldürür. Diğer türlü öldürsün diye dua edersin.

Bunu da eledim o zaman.. Halbuki en temizi bu gibiydi.. Yatcaz kalkamıycaz..

Konuyu, Google'da ilaçların doz aşımı sonuçlarını ararken buldum, hayırdır sende mi o şekilde buldun ne yaptın.

Profilim gizli değil sadece arkadaşım olanlar görebiliyor.

Facebook'tan arkadaşlık isteği yollayan DH'li arkadaşlar, arkadaşlık isteğinizin sebebini belirtirseniz sevinirim.

1519 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
_Shinku_
25 Temmuz 2013; 3:35:16 

quote:

Orijinalden alıntı: fuckulteli

Bunu da eledim o zaman.. Halbuki en temizi bu gibiydi.. Yatcaz kalkamıycaz..

Konuyu, Google'da ilaçların doz aşımı sonuçlarını ararken buldum, hayırdır sende mi o şekilde buldun ne yaptın.

Lustral kullananlar diye aratıyordum öyle karşıma çıktı. Bir keresinde 100 mg fazladan aldıydım tansiyonum 18 den aşağı inmiyordu soluğu acilde aldıydım. -_-

4101 Mesaj