Şimdi Ara

Çift grafik işlemcili ATi Radeon HD 5950 ve 5970 Kasım ayında geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
0
Favori
5.920
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çift GPU'lu Hemlock (HD 5870 X2 veya 5970) ile HD 5870 birlikte.

ATi Radeon HD 5800 serisi ile endüstride ilk defa DirectX 11 destekli ekran kartlarını pazara sunan ve en hızlı tek GPU unvanına geri alan AMD, hemen ardından Radeon HD 5700 serisi ile DirectX 11 desteğini 110$'dan başlayan fiyatlarla kullanıcıların beğenisine sunarak rekabette önem bir avantaj yakalamıştı. Cypress ve Juniper kod adını taşıyan ve her ikisi de 40nm üretim teknolojisiyle hazırlanan yeni GPU tasarımlarını ve bu GPU'ları temel alan dört yeni modelini kısa aralıklarla kullanıma sunan AMD, yüksek performans segmenti için hazırladığı çift grafik işlemcili yeni modellerini de yıl sona ermeden duyurmayı planlıyor.

AMD'nin son yayımladığı OpenCL sürücüsüne göre bir süre öncesine kadar R800 kod adıyla anılan ancak AMD'nin resmi dökümanlarında Hemlock olarak yer alan çift grafik işlemcili Radeon HD 5850 X2 ve Radeon HD 5870 X2 modelleri Radeon HD 5950 ve Radeon HD 5970 olarak pazara giriş yapacak gibi görünüyor. Her ne kadar firma şimdiye kadar resmi herhangi bir açıklamada bulunmuş olmasa da çift grafik işlemcili yeni ekran kartları için fiziksel tasarım çalışmalarının bittiği ve AMD'nin sürücü geliştirme çalışmalarına ağırlık verdiği de firmaya yakın endüstri kaynakları tarafından dile getirilmekte.

Önümüzdeki ayın sonuna doğru lanse edilmesi beklenen ATi Radeon HD 5970 modelinde, RV870 kod adlı Cypress GPU'sunun çiftine yer verilmesi bekleniyor. Toplamda 3200x paralel işlem birimine ve 5 TeraFLOP'un üzerinde işlem kapasitesine sahip olacak yeni modelin GeForce GTX 295'in önünde yer alacağı ve performans liderliğini yeniden AMD'ye getireceği söyleniyor. Şimdiye kadar hazırlanan en hızlı grafik çözümü olarak lanse edilmesi beklenen ATi Radeon HD 5970'in 12-12.1-inç boyutunda baskılı devre kullanması ve genel olarak HD 5800 serisiyle başlayan "Batmobile" tasarımını sürdürmesi bekleniyor.

• AFR olduktan sonra isterse 5870'in 2 diil 3 katı performans versin

yine olmayacaaaaaaaaaaak
    yine olmayacaaaaaaaaaaak
  • ATI lider maşallah...
  • kartın boyuda maşallah, bi fanda öbür ucuna koysalardı bari..
  • 4870x2 ile 4850x2 nin tipini, özelliklerini değiştirip aynı boyutlarda sunacaklar
  • Teknik olarak değilde estetik olarak ati yeni seride gözümde koca bir 0
  • quote:

Orijinalden alıntı: protective.6

Teknik olarak değilde estetik olarak ati yeni seride gözümde koca bir 0

Oyun kartın tipine bakmıyor, performansına bakıyor boş boş işlerle uğraşmayın...
  • gelsin bakalım...
  • fanatikler ati olsunda odundan olsun farketmez mantığındalar
    aslında kasanın içinde durduktan sonra benimde önemsemediğim bir olay fan sessiz olsun yeter.
  • benim msjı silmişler sert geldi heralde
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hobar

benim msjı silmişler sert geldi heralde

Sana verilen cevabı okusaydın yumuşardın birden, jöle kıvamına gelirdin.
  • bir tane almak lazım :P
  • quote:

Orijinalden alıntı: aykutx

quote:

Orijinalden alıntı: Hobar

benim msjı silmişler sert geldi heralde

Sana verilen cevabı okusaydın yumuşardın birden, jöle kıvamına gelirdin.

biz de boş duracak değiliz. neyse polemiğe gerek yok. sadece bazı taraflı ve fanatikçe yorumlar sinirimi zıplatıyor.
  • Fermi'den önce çıkarsa şaşmam. Fermi yılan hikayesine döndü resmen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mert AYAN

quote:

Orijinalden alıntı: protective.6

Teknik olarak değilde estetik olarak ati yeni seride gözümde koca bir 0

Oyun kartın tipine bakmıyor, performansına bakıyor boş boş işlerle uğraşmayın...

Boş boş işler??
    Ben değil, boş işlerle uğraşan biri varsa o da sizsiniz.. Tekrar ve dikkatli okuyun yazdığımı. Teknik olarak bir lafım yok ati firmasına. Performans olarakta. Estetik olarak beğenmiyorum sadece.
  • su soğutma çözümü hazırlanmış bile :

Danger Den preps Radeon HD 5870 X2/5970 waterblock
    http://www.tcmagazine.com/comments.php?shownews=30428&catid=2

amd nin kartı çıktıktan birkaç hafta sonra çıkması beklenen bu bakır soğutma çözümü voltaj regülatörlerini ve video bellekleride soğutacakmış.
  • benim msj nerede ya.. kötü bisey yazmadım ki
  • ati nvdiayı tokat manyağı yapacak :D :D ortaya fitne attım herkes birbirini yesin :D bu kart gerçekten şahane ötesi,bunu zorlayacak oyun zor çıkar gibi...

atinin yeni nesil ekran kartlarındaki yenilikleri merak ediyorum,bu sene gercekten ekran kartlarında iyi rekabet oldu.

işlemci piyasasında da böyle başa baş rekabet olsa çok iyi olur :(
  • Upuzun olacak sanırım kartlar...

"Büyüklük değil, işlevsellik önemli" demeden de geçemeyeceğim :))).
  • "Peki Crysis de çözülecek mi?"

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.