Şimdi Ara

Kavga edemiyorum (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
171
Cevap
4
Favori
84.535
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ama ne yapaıcamki. adamlar dövebilim o güç var.
    MyAngeL˝,

ne yapmayı düşünüyosun ciddi cddi soruyorum.
  • Görüşelim diycektim ama önce tanışmak lazım onun için istedim sorun varsa verme sen bilirsin söyledim sadece
  • Yok utandığımdan yanlış anlama . Hele böyle anattaıktan sonra.
  • Utanılıcak bişi yok ki senin yararına olur istersen hemen bi e-mail al onla konuşalım gerçek kimliğini göstermek zorunda değilsin konuştuktan sonra ister görüşürüz ister görüşmeyiz o senin kararın
  • MyAngeL˝ bu arkadaşın dediği gibi bana pm atabilirsin konuşabiliriz.

Herşey ilk vuruşla başlayacaktır. ( Bu arada kavga ile ilgili tecrübeliyimdir biri bana sataştığı zaman içinde hep korku vardır bu havayı yaratmazsan gerisi boş )
  • bunu sorun olarak görmene pek gerek yok bence. en etkili çözümü dayak yemektir bunun ayrıca. garip gelebilir ama bilimsel bişey bu. 1 2 ciddi kavgaya karışıp darbeler aldıktan sonra bu korkun ortadan kalkar hormonların etkisi ile. ha düzgün dövüşmek ayrı bi konu tabi. yine bence gereksiz olduğunu belirterek şunları söyleyeyim yumruk atamamanın sebebi bilekten veya yandan savurmandır kız gibi vuruyorsun derler felan hatta ona. gücü omuz ve vucuddan almadıgından oluyor o. tekme de doğru duruş ve kas grubu seçimi ile alakalı. kendini ezdirmemek ile kavga etmek aynı şey değildir bunu da unutma.
  • Birisini çağrımasından korkum yok en fazla dayak yerimde aynen sol kolum kız gibi vuruyor sağ kolum yamultuyor tek kavgam yazdım oraya orda olduğu gibi :D.

nasıl halledebiliirm.
  • korkmakla alakalı değil yufka yüreklilikle alakalı
  • hani sen sniper olacaktın aslan?
  • git kickboksa yazıl sürekli yumruk tekme atacağın için el alışkanlığı olur herhangi bir durumda adam sana 1 tane vuranada kadar en kötü 4-5li komplike bir haraketi çok rahat yaparsın sürekli yumruk atacağın için kolların hem güçlenir vurma şiddetin artar

ben mesela 6sene civarında aralıklarla gittim kavga çok sinirli olsam bile etmiyorum ama karsıdakide belli seviyeyi aşarsa ki bu teamül seviyesi gerçekten çok üst bir seviye ağzından burnundan kan getiriyorum kickboksa 2kişi ile falan aynı anda çok rahat kavga edersin giden bilir sağlam yerlere sağlam vuruş yaptıgında öyle uğrasmanada gerek kalmaz 1-2tekme yumruğa kalır iş

vururkende karsındakinin sana acımadan vurdugunu düşün eğer kickboksa gidersen öğreneceğin gibi tam burnunun üstüme ilk önce sol sonra sağ düz yumruk ardından sol kroşe sağ kroşe atarsın eğer hala tatmin olmazsan 1-2tanede sağlı sollu sağlam tekme atarsın zaten daha hala yıkılmazsa etrafta buldugun odun demir yada başka sert bişeyle vur ne diyeyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buffon1987 -- 24 Ekim 2009; 1:47:19 >

• valla 3-4 tane yumruk çeşidi var, bunları bileceksin. Azıcık vücut yapacaksın, ister evde çalış, ister spor salonuna git. Bir de kondisyonun yerinde olacak.
  • montla s*ç
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nicotinell

valla 3-4 tane yumruk çeşidi var, bunları bileceksin. Azıcık vücut yapacaksın, ister evde çalış, ister spor salonuna git. Bir de kondisyonun yerinde olacak.

ya bu arkadaşa 5-6haraket ve vurmayı öğretsinler yeter ben kız meselesinden ve mahallede çok artist adam oldugu için başlamıstım sonra devam ettim aralıklarla okulda falan haraç kesmeye gelirlerdi valla hiç acımaz direk dalardım zaten kickboksa giden bilir eğer karsındaki hayvani bişey değilse yada o da senden daha iyi bilmiyorsa yüzde 90 döversin kick boksa sen mutlaka yazıl aynı anda 2-3kişiye dalarsın sana nereye nasıl vuracağını öğretirler çoğu zman öyle uzun uzun kavga etmene bile gerek kalmaz vurdunmu oturtursun vücut çalısmana eğer vücut yapın çok zayıf değilse gerek yok bence zaten her yumruk atışta bir öncekinden sert vurmaya başlıyorsun

• quote:

Orijinalden alıntı: yarkanavci

Ben tecrübelerime dayanarak söylüyorum aikido - taekwando falan hikaye bi çok savunma sporu seminerlerine gittim kurslarına gittim.Orada gösterilen hareketlerin hiçbirisini sokakta uygulayamazsın çünkü kurslarda saldıran elemanlarda yapılacak harekete göre saldırıyor sende hareketi ağır çekimde uyguluyorsun.Danışıklı dövüş oluyor.Ama sokak kavgaları öyle değil adamlar çullandımı ne aikido kalıyor nede taekwando en iyisi boks veya kickboks.Benim görüşümü destekleyen videoları youtubede görebilirsiniz.Sokak kavgaları diye aratırsanız karşınıza çıkar bi tane örnek link koyayım.İşte gerçek sokak kavgası ve savunma taktiği ne kol bükme var nede sırttan atma sadece yumruk zaten sokak kavgalarında da sadece yumruklar konuşur

http://www.youtube.com/watch?v=8MnAKZyU4XE&feature=related

Bu videouyu biliyorum..Sokak kavgalarında yumruk konuşur..Tekvando,wing-tsu(tam ismini hatırlamıyorum)vb. sporları yapanlar,kavga ederken karşı taraftan ciddi bir darbe aldıkları zaman hiçbi işe yaramaz..Mesela adam amatör boksördür ,kafana yumuruğu çaktığı gibi bi daha yerden kalkamazsın..
    Konuyu açan arkadaşa gelirsek;300 spartalı,adanalı,fight club gibi film ve dizileri izleyerek birazda olsa cesaret edinebilirsin..Ama bu dediklerimi dışarı çıkmadan önce 10 dakika izle..Sonra gözün kapalı dalarsın herkese..Ayrıca korkunun ecele faydası yoktur..Bunu bilerek hayatını yaşa tabi heryere bodoslama dalma..

• 1 aydır elim sakat ve bana dalaşan bi çoçuk vardı annem şu an hastaned yatıyor annem daha ne kadar hastanede çalışcak dedi o an nasıl gözüm döndü bilmiyorum çoçuğa öyle bir girdimki arkadaşlar ayırdı ne oldu bitti bilmiyorum elim büyük ihtimalde kırıldı doktora gitmedım ama şunu anladım Korkmıcaksın arkadaş
  • quote:

Orijinalden alıntı: (((TeAcHeR)))

bu adam gibi boksör ol.benim favorimdir kendisi

bu arada sen bana yardım aramaya değil konudışına içini dökmeye çalışıyormuşsun gibi geldi ama tavsiye istersen işte kapı gibi video

• Aynen hacı olay cesarette bitiyor öyle yada böyle en büyük ihtimalle dayak yersin... ama dayak atmayı başarabilirsen sana bir daha dalmaya korkar... Mesela ben lise 1 e geçtim okul başlayalı 1 ay oldu 2 yakın arkadaşım dayak yedi.gözü morardı geçti bile :D kimse bana dalmıyor etmiyor neden.. ? herkeze tavrım açık... Ben insanlara kıyamam ama bana kıyanada öyle kıyarımki En yakın arkadaşımın GÖzünü morarttığım olmuştur.. Okulun ortasında bana çelme takan artislik yapan 11.sınıf çocuğun burnunu kırdım 2.hafta.. Müdürün gözü önünde... Hiçbirşey de demeediler bi daha yapma bize söyle falan dediler.. Çocukda yallah hastaneye...Gereksiz yere kavga etmeyin ama gerekincede sonunu düşünmeyin...dalın :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cnr95 -- 24 Ekim 2009; 9:25:57 >
  • Entresan bir durum. Normalde bende kavgadan tırsan bir insanım. Ama bırak yumruk yemeyi falan Adam bir küfür etsin. İçimdeki parçalama iç güdüsü dışarı çıkıyor. Allah ne verdiyse dal. Allahtan bugüne kadar teke tek hiç dayak yemedim. Zaten mizacım gereği çoğu kişi benle kavgaya dahi giremez. Bunları 2-3 yıl öncesi için söylüyorum. Şuan akkıllı olan biri varsa zaten hiç girişmez böyle bir şeye

Cesaretli ol. Her insan bir yerde vahşidir içindeki vahşiliği kavga anında serbest bırak. Gidipte adamı öldürüp kalıcı sakatlık verme tabiki

• quote:

Orijinalden alıntı: Cnr95

Aynen hacı olay cesarette bitiyor öyle yada böyle en büyük ihtimalle dayak yersin... ama dayak atmayı başarabilirsen sana bir daha dalmaya korkar... Mesela ben lise 1 e geçtim okul başlayalı 1 ay oldu 2 yakın arkadaşım dayak yedi.gözü morardı geçti bile :D kimse bana dalmıyor etmiyor neden.. ? herkeze tavrım açık... Ben insanlara kıyamam ama bana kıyanada öyle kıyarımki En yakın arkadaşımın GÖzünü morarttığım olmuştur.. Okulun ortasında bana çelme takan artislik yapan 11.sınıf çocuğun burnunu kırdım 2.hafta.. Müdürün gözü önünde... Hiçbirşey de demeediler bi daha yapma bize söyle falan dediler.. Çocukda yallah hastaneye...Gereksiz yere kavga etmeyin ama gerekincede sonunu düşünmeyin...dalın :D

Vay vay ... Helal sana evlat. Aferin kaptın. Hadi iyisin yine..

• Saolun ama burda kick boks salonu yok olsada babam bana harçlık vermiyor(durumumuzkötü değil oraki pastaneyle felan anlşamış git doyana kadar ye diyor :D) o yüzden zaten gidememde cesaretim olsa bana ilk vurana bende vursam bitti.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.