- x
Öğrenci kartı ne işe yarıyor?Gerekli midir?
6 Cevap2155 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

5079 Mesaj
22 Ekim 2009; 17:45:33 

Okulda isim yazdırıp para verince öğrenci kartı alabiliyoruz ismimi yazdırdım ama bu kart hakkında pek fazla bilgim yok.Nedir ne işe yarar?

717 Mesaj
22 Ekim 2009; 17:49:52 

Otobüslere binerken İzmir için konuşuyorum öğrenci basarsan 90 kuruş tam basarsan 1,5 tl basıyor..Bazı şöförler öğrenci basman için senden bu kartı istiyorlar yoksa tam bastırtıyorlar ancak şu an lise sondayım ve hiç öğrenci kartım olmadı buna rağmen en fazla 2 kere tam basmışımdır :D
Ama bu sene bende yazdırdım adımı şöförler istemeye başladı..

3696 Mesaj
22 Ekim 2009; 17:53:17 

Öğrenci kimlik kartımı okuldan verdikleri ? Lise , Üni ?

En basidinden toplu taşıma araçları kullanırken öğrenci dediğinde kimlik göreyim diyen şöförün gözüne sokarsın.

"Türkiye Cumhuriyetinin, özellikle bugünkü gençliğine ve yetişmekte olan çocuklarına hitap ediyorum: Batı senden, Türk'ten çok geriydi. Manada, fikirde, tarihte bu böyleydi. Eğer bugün batı teknikte bir üstünlük gösteriyorsa, ey Türk Çocuğu, o kabahat da senin değil, senden öncekilerin affedilmez ihmalinin bir sonucudur. Şunu da söyleyeyim ki, çok zekisin! .. Bu belli. Fakat zekânı unut! .. Daima çalışkan ol..."
Mustafa Kemal ATATÜRK

748 Mesaj
22 Ekim 2009; 17:55:34 

Okulun öğrencisi olduğunu belirten karttan bahsediyorsunuz değil mi? Paso falan değil yani.. Ben de almak istiyorum ama ne yapmak gerekiyor tam bilmiyorum. Müdür yardımcısına falan mı başvuracağız? Sinemada, otobüste falan çok iyi oluyor. Ayrıca haftaya da kitap fuarı var. Öğrenci kartı orda da lazım olur ama nasıl alınıyor??

488 Mesaj
22 Ekim 2009; 17:55:55 

Toplu taşımada daha ucuz oluyor.
Mesela ben okuluma otobüs ile gitmek zorundayım,öğreci kartı ile günlük 1,20 Tl daha ucuza geliyor.

5079 Mesaj
22 Ekim 2009; 17:57:16 

Kimlik değil okuldan verilen otobüs falan için.Ben lisebaşından beri otobüsle gidip geliyorum bir kere bile istenmedi benden :S Gerekli dediler o kadar ondan adımı yazdırdım para da verdim.

1072 Mesaj
22 Ekim 2009; 18:47:16 

Lise son a doğru istiyor bazı şöförler gıcık edıyor adamı bende dayanamadım cıkardım ykm üstünden çıkartılıyor bunun ıcın öğrenci belgesi alıcaksınız okuldan sonra bir adette resim istiyorlar ve 10tl para ile oraya başvurcaksınız.Orda size gün veriyorlar yarın gel yada öbür gün gel gibi v.s makbuz veriyorlar onla beraber gittiğinizde öğrencı kartınızı sahip oluyorsunuz.

(Bu söylediklarim izmir için geçerli)

Asus maximus vı extreme -- Intel i7 4770k @4.2 -- Gskill 32gb ram 2133mhz -- Asus GTX 780 -- Corsair h110 - Corsair 128gb force gt ssd - Corsair C70 - Seagate 2 tb 7200rpm Hdd
Pioneer bluray - Cooler Master Silent Pro Gold 1000W psu
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » Öğrenci kartı ne işe yarıyor?Gerekli midir?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.188