Şimdi Ara

LG marka PS serisi tüm PLAZMAlarda problem var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
110
Cevap
0
Favori
9.507
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

yakın zamanda LG marka 50PS6000 plazma aldım. kurulum yapıldıktan sonra görüntüde şu hataları farkettim.

1) ekranda kutucuk şeklinde görüntü , logo ya da yazılar vs. çıktığında bu görüntünün yukarıdan aşağıya doğru olan kalınlığı kadar sağa ve sola doğru gölgesi devam etmektedir. bu gölgelemenin nasıl birşey olduğunu TVnin kendi menusu , uydudan kanal değiştirdiğinizde vs gelen bilgi ekranı , vodafone reklamları ekranda iken gözlediğinizde rahatlıkla anlayacaksınız. ancak ekrandaki görüntünün koyu ya da açık olmasına göre bu gölgeleme, tonlama farkı daha belirgin olmaktadır. hatta TV yi 4:3 formatına aldığınızda direk olarak sağ ve sol taraftaki açık renkli ekranda bunu farkedeceksiniz. bunu kablolu yayında , USB den oynatımda , uyduda , daha doğrusu her türlü görüntüde yapmaktadır.

buna ilişkin görüntüleri çekip yakın zamanda forumda yayınlayacağım.

2) ekrandaki siyah görüntülerde (özellikle alttan ve üstten kesilmiş (16:9) formatında görüntülerde altta ve üstte kalan siyah bölgelerde ve hatta zaman zaman siyah görüntülerin üzerinde binlerce yeşil noktacık uçuşmakta . hatta ekolayzır ışıkları olurdu eskiden. yukarıdan aşağı doğru yükselip alçalırlardı. aynen o şekilde bu problemi de görebilirsiniz.

sonraki gelişmelere gelelim.

1) servis geldi (YİĞİTLER ELEKTRONİK - ANKARA) durumu gördü ve ben ona bu serinin hepsinde bu sorunun olabileceğini ve araştırmalarını söyledim. 2-3 gün sonra bu problemin yeni kurdukları ve LG shoplarda inceledikleri ürünlerde de olduğunu söyledi. Ben de LG TURKIYE yi aradım. 0 212 314 52 52
    Servis müdürü Murat Tugasaygı ile görüştüm. bu konudan LG TÜRKİYE olarak haberdar olup olmadıklarını sordum. bana durumu inceleyip geri dönüş yapacaklarını söylediler. Her ne anlamışlar ise bana tekrar servisi yönlendirdiler. Servis geldi ve aynı şeyleri tekrar gözlemledi (farklı bir teknik servis elemanı) 2-3 gün sonra eşimi teknik servisin sekreteri aramış ve bunun tüm bu seri TV lerde olduğunu söylemiş. bunun hata olmadığını iletmiş.

Ben kimleri arayıp neler anlatıyorum (uygun üslup ve sabırla ) ( ayrıca Yük. Elektrik ve Elektronik Mühedisiyim. konuya fransız bir kişi değilim.)
    Bana yanıt veren kişi kim. ayrıca bana konuşma hakkı bile verilmiyor.

sonrasında Tekrar Murat Tugasaygı yı aradım. tekrar anlattım konuyu. olayı farklı anladığını ve yurtdışı ile görüşeceğini söyledi. ancak sonrasında defalarca aramama ve not bırakmama rağmen muhatap olup bana geri dönüş yapan bir kişi olmadı. yaklaşık 15-20 gündür bu durum bu şekilde devam ediyor.

bu konuyu bu nedenle foruma taşıdım. belgelerle ve resimlerle sizlere daha net bilgiler sunacağım.

LG tarafından Türkiye de satılan PS serisi tüm plazmalarında bu problem var.

paranızı boşa harcamayın. müşteri velinimettir olayı burada işlemiyor.

Servisi müdürünü aşıp kimseyi bir yere de şikayet eemiyorsunuz. sistemi de sağlam kurmuşlar.

ama bunun yurtdışısı da var.

karşılıklı konuşamadığımız bir ortamda ben de internet, şikayetvar.com + tüketici dernekleri vs yi devreye sokacağım.

herkese kolay gelsin

• Kardeş bu bahsettiğin efektler için bir resim gönderebilirmisin lütfen???

Ben şimdi kafadan LGE böyledir demek istemiyorum amaaslında çıplak gözle bunların oluşumunu merak ediyorum
    Panelin settings lerini sormuyorum,çünkü anlattığın farklı bir durum geldi bana!!

++

-Settings ile ilgili olarak Bluring/Trailing yaptığını anlıyorum,ama salt setting ilede olmayabilir!!
    -"Purple-snake" dediğimiz eskiden PDP lerde çıkan meşhur "mor-yılanlar" vardı(en çok Pany lerde çıkardı bu illet)
    ancak sendeki ise daha yeni nesil "green-flush" dediğimiz efekt!!(anladığım kadarıyla)

Not;paneli sakın 4;3 formatta kullanma!!! birde başına screen-retention derdi açılmasın!!

++
    Panel Ankara damı???

+
    Bana e.Mail den ulaş ltf+

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 22 Ekim 2009; 14:11:58 >

• merhaba

en kısa sürede resim ekleyeceğim.

selamlar
  • merhaba

panel ankara da .

herhangi bir LG shopda da deneyebilirsin.

resim çekip ekleyeceğim. ekleyemezsem link veririm oradan bakarsın.

bu direk soldan sağa ve sağdan sola izdüşüm misali görüntünün gölgesinin uzaması ( ton farkı olarak diğer görüntünün üzerine yansıması)

yeşillenmeleri nasıl çekerim bilmiyorum. deneyeceğim.

selamlar
  • bu durum full HD serisinde var. PS serisi Full HD.

60PS serisinde de aynı gölgelemeleri gördüm.var.

daha önce LG 50PQ6000 kullandım. bu problem yoktu.
  • merhaba

resimleri dün çektim.

http://rapidshare.com/files/296751465/lg.rar

linkinden indirebilirsiniz.

Albani hocam,

resimlerin bir kısmını foruma ekleyebilir misin ?

Vatan bilgisayarda dün görüdüğüm 50PG4000 di sanırım full HD modelinde de aynı sorun var.

herkese selamlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi talvegus -- 23 Ekim 2009; 11:58:22 >
  • **** olan yere r a p i d s h a r e yazın lütfen
  • Bende 50 ps 3000 var media marttan aldığım dediğiniz şeyleri kontrol ettim ne yeşiller var nede logolarda taşma , bendeki tek problem uzun süre aynı kanalda kalınca logo ekranda (özelikle kapatırken ve açarkenki siyah ekranda gözüküyor , normalde kanal değiştirince değil ) yer yapıyor , tekrar açıp kapatınca ilk siyah ekranda gözüküyor ama sonra oda gidiyor.
  • LGE lerin en büyük handikapı Burn-in/Screen-retention na çok yatkındırlar,halada bu sorunu çözemediler!!!

Samy oldukça iyi seviyeye geldi
    Pany dahada iyi bir seviyede
    Pio da ise hiç yok!(öyle sayabiliriz artık,zaten eskiden beri çok çok azdı ama G8/9 ile tamamen bu işi bitirdiler) ancak yinede zorlarsanız
    elbette olur ama zormala cidid olarak extrem olursa!!

LGE bunlar içinde PDP konusunda en alt seviyede olandır!
    Modül hatalarınde yine öyle ve özellikle çeşitli efektlerin oluşmasında yine öyle!

++

Resimleri indirip bir ara bakacağım bugün++

Ancak bahsettiğiniz oluşum zaten bir "hatadır"!!!
  • Resimleri biraz inceledim ama manzara apaçık ortada!!

1-Green-push/flush göremedim,sanırım bunu tesbit etmek oldukça zordur Camera ile,çünkü ilk onu görmek istiyordum!

2-öncelikle şunu sormak istiyorum>>>Panele görüntü hangi kaynak/kaynaklardan geliyor??
    --Uydu RECEIVER ise>>görüntü bir kere "oturmuyor" belliki kablo/receiver/rec.ayarı bozuk/iyi değil
    veya Uydu sistemden kaynaklanan sinyal zayıflaması ve benzeri bir durum var,çünkü bu gölgeler netlik
    iyi olmadığı içindir!!!

Öncelikle mevcut yayın sinyaline,farklı bir Receiver+kalitekli bir kablo bağlantısı yapıp incelemek gerekiyor hatta bir kaç farklı
    Receiver da olabilir,öncelikle yayının netliği Receiver danmı/gelen sinyaldenmi v.s v.s bunları öğrenmek gerekiyor
    kısaca bu gölgelenme iyi ayar edilmemiş ve panel dışı tüm faktörler ile ilgilidir!!

3-Şimdi yukarıda anlattığım "genel" bir durumdur,çünkü sizdeki durumda ayrıca USB ve diğer kaynaklardan da böyle oluyor dediğiniz
    için,sorunun panelden kaynaklandığı aşikar!!

4-Double-image/blur var+clear-image belliki çok geç oluyor!

5-Sonuç olarak Servisin......abi bunlarda böyle oluyor/olur.... demeside "sallama" bir kere böyle "izli" görüntü olmaz!!

--S/W olabilirmi??? bunu onlar deneyecektir
    --Dahili görüntü işleme katında sorun olabilirmi???olabilir
    --Modül hatası dahi olabilir(pixellerin çalışması+DDriver sorunu gibi>>örneğin paneşin refresh yapamaması gibi!!!)

Kısaca bu görüntülerde ciddi sıkıntı olduğunu görüyorum ve mutlaka bu panelin alınıp Serviste incelenmesi gerekiyor,
    buna normal deyipte "sallama" olmaz!!!

Selamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 23 Ekim 2009; 14:56:20 >

• merhaba

ben 4:3 formatını bilerek yaptım. bu şekilde ne demek istediğim daha iyi anlaşılsın diye.

bir görüntünün hem yanındaki taşan gölgelemesi olayına gelince menuye basıldıgında bu yok. yani benim uydu receiver dan kaynaklı sanırım. onu dert etmiyorum.

yeşil noktacıklar dersen bunun fotograf makınası ile yakalanması zor.

şu sesimizi duyursak da bir yanıt alsak bu konuda.

istemeye istemeye de olsa LG Türkiye yi bir daha arayıp ne oldu 20 gündür ne yaptınız demek istiyorum.

kolay gelsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: modakartalı

Bende 50 ps 3000 var media marttan aldığım dediğiniz şeyleri kontrol ettim ne yeşiller var nede logolarda taşma , bendeki tek problem uzun süre aynı kanalda kalınca logo ekranda (özelikle kapatırken ve açarkenki siyah ekranda gözüküyor , normalde kanal değiştirince değil ) yer yapıyor , tekrar açıp kapatınca ilk siyah ekranda gözüküyor ama sonra oda gidiyor.

4:3 formatına alıp Menu tuşuna basınca sağda ve soldaki alanlarda bunu görüyor musun ?

4:3 formatına alınca solda ve sağda bizde açık renk bir fon var? sen de koyu fon varsa görmemiş olabilirsin?

rica etsem bunlara cevap verebilir misin?

bende ISM diye bir secenek var. orada kalan normal / orbiter /color wash / white wash gibi seçenekler var. kalan izleri temizliyor. biraz işe yarıyor.

orada orbiter i seçip OK yapın . orbiter de kalsın .

• quote:

Orijinalden alıntı: albani

Resimleri biraz inceledim ama manzara apaçık ortada!!

1-Green-push/flush göremedim,sanırım bunu tesbit etmek oldukça zordur Camera ile,çünkü ilk onu görmek istiyordum!

2-öncelikle şunu sormak istiyorum>>>Panele görüntü hangi kaynak/kaynaklardan geliyor??
    --Uydu RECEIVER ise>>görüntü bir kere "oturmuyor" belliki kablo/receiver/rec.ayarı bozuk/iyi değil
    veya Uydu sistemden kaynaklanan sinyal zayıflaması ve benzeri bir durum var,çünkü bu gölgeler netlik
    iyi olmadığı içindir!!!

Öncelikle mevcut yayın sinyaline,farklı bir Receiver+kalitekli bir kablo bağlantısı yapıp incelemek gerekiyor hatta bir kaç farklı
    Receiver da olabilir,öncelikle yayının netliği Receiver danmı/gelen sinyaldenmi v.s v.s bunları öğrenmek gerekiyor
    kısaca bu gölgelenme iyi ayar edilmemiş ve panel dışı tüm faktörler ile ilgilidir!!

3-Şimdi yukarıda anlattığım "genel" bir durumdur,çünkü sizdeki durumda ayrıca USB ve diğer kaynaklardan da böyle oluyor dediğiniz
    için,sorunun panelden kaynaklandığı aşikar!!

4-Double-image/blur var+clear-image belliki çok geç oluyor!

5-Sonuç olarak Servisin......abi bunlarda böyle oluyor/olur.... demeside "sallama" bir kere böyle "izli" görüntü olmaz!!

--S/W olabilirmi??? bunu onlar deneyecektir
    --Dahili görüntü işleme katında sorun olabilirmi???olabilir
    --Modül hatası dahi olabilir(pixellerin çalışması+DDriver sorunu gibi>>örneğin paneşin refresh yapamaması gibi!!!)

Kısaca bu görüntülerde ciddi sıkıntı olduğunu görüyorum ve mutlaka bu panelin alınıp Serviste incelenmesi gerekiyor,
    buna normal deyipte "sallama" olmaz!!!

Selamlar

problem tüm televizyonlarda bana özgü değil yani. inşallah yazılımsaldır.

ama adamlar iplemiyor. böyle salak bir durum ve yaklaşım görmedim. yakında kore yi arayacağım. voip aboneliklerim var.

el mi yaman bey mi yaman göreceğiz.

• Bu arada Orhan ı aradınmı???

Ben icraat bekliyorum ondan!!
    ++
  • Talvegus öncelikle gecmis olsun, umarim ya TV degisir ya da parani iade ederler.

Ben yaklasik 1 yildir LG 50PG7000 (Full HD) kullaniyorum, hic öyle bir sorun ile karsilasmadim. Birkac kez bile bile yaklasik 10 dk PS3 oyununu pause ettim ve biraktim, gölge yapti, ancak en fazla 1 dk icinde kayboldu.
    TV menüsünde bunu önlemek äcän bir ayar var, gözün göremeyecegi sekilde pixelleri oynatiyor vs, bu tür gölgelemeleri engellemek icin. O mesela aktif durumda olmasi lazim. Ancak sanirim sizde durum farkli.

Bu arada PS serisindeki tüm Plazmalarin arizali/problemli oldugunu nasil tesbit ettiniz ? Bildigim kadariyla yüksek model PS serisi modelleri THX sertifikali. Öyle genel bir hata olmasina pek ihtimal veremedim.
    Belki aleti tasirken veya depolarken yan mi koydular ne yaptilar ??
  •  LG marka PS serisi tüm PLAZMAlarda problem var

resimleri koyuyorum sizde bakın kontrol edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi modakartalı -- 23 Ekim 2009; 22:23:17 >

son olarak 4:3 seyrettiğimde dikkati bakınca boşluklarda yeşil piksellerin yanıp söndüğünü gördüm (belkide gri net değilim ama zaten 4:3 seyretmediimden bu ne kadar rahatsız edici olabilir bilemem) ayrıca ayarlardan girip orbite yaptım ve renk ayarlarında bir çoğunu yükseğe getirdim şimdi renkler biraz daha keskin ama sonra düzelteceğim keskin renk istesem lcd alırdım , son larak sizde ekran lapanırken son görüntü tekrar açtığınızda siah ekrandayken hala görülebiliyormu?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.