Şimdi Ara

Ev Tadilat Masrafları?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
242
Cevap
17
Favori
153.248
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Yeni ev aldım (ev yeni değil evi yeni aldım (: ), içerisinde yapılması gerekn tadilatlar var. Bu işi yapan veya yakınlarda yaptıran arkadaşlar cevap yazabilir mi?
    Yapılacak işlemler:
    1. Kapılar amerikan kapı ile değişecek.
    2. Duvarlar saten alçı çekilip saten boya ile boyanacak.
    3. Bir adet odaya pimapen takılacak. (Balkonlu oda)
    4. Laminat parke döşenecek.
    5. Mutfak, banyo, tuvalet fayansları değişecek. ( Fayans var ama kırılıp yeniden takılması gerekli)

Bilgisi olan arkadaşlar birim fiyat verebilir mi?

• Laminat parkenin m2 si 15-50 arası değişir daha pahalısıda vardır.
    Ortalama 20 tl den hesapla.
    Amerikan kapılarıda tanesi ortalama 250 den hesapla.
    Boya işi kaça anlaşırsan, saten alçı çekmek masraflı olur. Tutturabildiğine fiyat veriyorlar, iyi pazarlık yap.
    Fayans işi en masraflı olanıdır. Tahminim sadece ustaya 2-3 bin lira vermen gerekir. Alacağın fayans kalitesine göre m2 fiyatı değişir.
    Pimapen ise sadece penceremi yoksa balkonuda kapatacakmısın?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Roohans -- 22 Ekim 2009; 11:58:18 >
  • malzeme masraflarını bilmiyorum ama ustanın alacagı para önemli. örneğin ucuz olsun diye bir fayanscı cagırırsın adam bastan savma yapar güzel olmaz yamuk olur v.b onun için tanıdıklarından tavsiye al mümkünse daha önce yapmış oldugu fayanslarıda bir gör.
  • quote:

Orijinalden alıntı: twesty

Merhaba, Ankara'da şu an içi boş olan 100 m2 evimize anahtar teslim tadilat yapmak istiyoruz. Herşeyin ucuzuna kaçmadan bir seferinde hepsini yapalım tam olsun ama kandırılmayalım istiyoruz. Zaman olarak da gerekirse bir ay gibi bir zaman ayırdık hem kendimize hem de tadilatı yapacak kişiye, ama daha erken biterse de seviniriz.

Daire 5 katlı binanın 5. katında merkezi sistemle ısınıyor. Görüştüğümüz bir usta aşağıdaki fiyatları çıkardı bize. Eryaman civarında eryaman.biz sayfası üzerinden epey referans veren olmuş kendisine ama öyle kurumsal bi yer değil, yerel bir firma. Bazı fiyatlar normal gibi ama bazısı biraz pahalı geldi. Özellikle malzemelere montaj-işçilik gibi rakamlar ekleyince bazı rakamlar şişirilmiş gibi. Kendisi aslında boyacıymış. Kullandığı bazı malzemeleri gösterdi, mutfak dolapları, tezgah kaliteli görünüyor. Toplamda 30bin civarı tutuyor ama güvenip evi teslim edebileceğimizden emin değiliz.

Yapılması gereken işlerle ilgili gözümüzden kaçan ufak tefek eksikler veya evin içinde oturdukça ilave etmek isteyeceğimiz zorunlu şeyler daha olabilir.

Bir de elektrik tesisatı kalem kalem biraz pahalı geldi. Mutfak tesisatını da bunlardan ayırarak ayrıca fiyatlandırmış. Sizce aşağıda yazanlardan hangi kalemler pahalı, hangileri normal, olması gereken ortalama fiyatlar aşağıdaki işler için ne olmalıdır? Çoğu için metrekareleri ve ölçülerini hatta birim fiyatlarını da yazdım.

Yardımcı olursanız çok sevinirim. Ankara'da keşif için evi görmek isteyen olursa da bana ulaşabilirsiniz.

Cam balkon (6 m2) 150x6 = 900
    Salondan balkona açılan PVC Pimapen Kapı = 900
    Kornişler (22m) 5x22 =110
    PVC doğrama ile mutfak balkonu kapama = 1550
    Banyo Klozet Takımı (askılı) = 420
    Banyo Hilton Dolap (85 cm) = 920
    Bataryalar (mutfak, banyo(2), tuvalet) 90x4 = 360
    Duş kabini (yerden) = 500
    Krom süzgeç (65 cm) = 200
    Banyo fayansların sökülüp atılması = 700
    Banyoya Kalebodur (6 m2), Fayans (25 m2) 48x31 = 1488
    Elektrik tesisatı: Sigorta kutusu, kaçak akım, sigortalar = 400
    Elektrik tesisatı: Prizler ve anahtarlar = 620
    Elektrik tesisatı: Priz ve Tv Hat Çekilmesi = 550
    Mevcut kapıların sökülmesi = 250
    Amerikan panel kapı (7 adet) 350x7 = 2450
    Kapı yerine kemer yapılması = 200
    Hermetik şofben = 750
    Mutfak doğalgaz tesisatı = 350
    Mutfak proje+montaj+elektrik+sıcaksoğuksu = 200+200+50+350 = 800
    Mutfak dolapları (9 m2) = 350x9 = 3150
    Mermerit tezgah (3,7 m2) = 160x3,7 = 592
    Petek yer değişimi = 100
    Balkon duvarlarının yıkılması = 500
    Aspiratör = 120
    Su tesisatı = (Pis su, temiz su, montaj) = 1700
    Duvar kağıtlarının sökülmesi = 500
    Tavan ve duvarlara, balkon duvarlarına alçı çekilmesi+boya = 3700
    Kartonpiyer (165 m) = 5 x 165 = 825
    Kalebodur (2 m2), Fayans (16 m2) = 48x18 = 864
    Alaturka tuvalet taşı = 60
    Tuvalet Hilton Dolap (55 cm) = 650x1 = 650
    Tuvalet Gömme rezervuar = 250
    Laminant parke döşenmesi (96m2) = 23x96 = 2208
    Arka Balkon Kalebodur (4 m2) = 48x4 = 192

biz eskişehir firmasıyız... geçenlerde ankaradaydım... ankara piyasasının biraz buradan pahalı olduğunu gördüm... ancak sizin verdiğiniz listede öyle çok aman aman bi şişirme fark edemedim... yıkım-söküm-montaj kalemlerini biraz abartmış sadece ama şu detayı hatırlatayım.. anahtar teslim iş yapanlar ya malzeme satan ama usta çalıştıran firmalardır, yada iişi kendi yapan ama malzemeyi tedarik eden firmadır... işi kendi yapanlar, fiyatı makul tutmak için kendi emeği olan işlerde ucuz yazar ama işi başkasına yaptıracağı işlerde risk almamak için kendini kurtaracak rakamları yazar... adamın fiyatlarında bi tek su tesisatı fiyatı gözüme battı.. o rakam sırf işçilikse pahalı ama malzeme dahil rakamsa GAYET normal.. sz o ustanın sizin işinizde bizzat çalışıp çalışmayacağına bakın... işin başından sonuna kadar çalışacaksa, ona güvenebilirsiniz. parayı ise parça parça verin.. işi göre göre...
    malzeme parasını zaten peşin vermek durumundasınız ama kalan kısmını 3 e bölün. mesela yıkım-hammaliyeler-su tesisatı- banyo sıvanması- ve alçı sıvanın 1.katı bitince ilk prça parayı verin. fayanslar döşensin, alçının son katı vurulsun yani işin %80e yakını bitsin 2. ödemeyi yapın. kalan tüm işler temizlenip bitince de son parçayı ödeyin. bu yolla ne usta mağdur kalır ne de siz paranızı kaptırma endişesi yaşarsınız... biz burada bize peşin para vermeye kalkan müşterimizle bile bu şekilde çalışıyoruz... onlar memnun biz memnun..

adamın fiyatları normal... bana pahalı gelmedi.. zaten bırakın 3-5lira başka işlerden kazansın ki işinizi takip etsin.. 3ü 5i ararsanız işi kendine angarya olarak görür... yine adam şeffafmış ki kalem kalem yazmış.. bu onun dürüst olduğunu gösterir bence... yinede adamdan aldığınız elektriğe göre hareket edin...

• Honour81 H kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar herkese selamlar.İzmir narlıdere de içi tamamen boş 130 m2 bir daire aldım ve içini baştan kendim yapıyorum.Herkese fikir versin diye burdan fiyatları yazıyorum kolaylıklar dilerim.

Fayans:Yaklaşık 115 m2 fayans çıktı.Balkonlar,2 banyo ve duvarları,mutfak,hol.Herkes ustanın çok önemli olduğunu söyledi.İyi bir usta buldum 2000 tl peşin aldı.Fayanslar seramiksan dan iyi kalite 2500 tl 9 taksit aldım.

Mutfak dolapları:herşeyiyle 5500 tl tuttu.2000 tl peşin gerisi ayda 500.

2 banyoya lavabolar ve dolapları:1500 tl 500 taksitle.

Kapılar:tanesi 330 tl 7 tane 2300.500 taksit.Sakın koçtaş vs yerlerden ucuz almayın 2 seneye tekrar değiştirirsiniz.

Doğalgaz:8 m petek,bosh en iyi seri yoğuşmalı kombi,toplam 5500 tl 9 taksit.

Parke:50 m2 civarı 2000 tl tanıdıktan taksitli.

Elektrik:Ben dışarda kablo kalmasın istedim baya bi tadilat gerekti 1500 tl peşin.

Tesisat:çok iş yok bitek kombi için balkona tesisat çekilecek.Ve armatürler takılacak.600 tl peşin.

Geri kalan armatürler klozetler v.s. 2000 tl tutar.

Toplam 22 000 tl civarı gidecek 7000 tl gibi peşin gerisi taksitle.

Hepsini birden yaptıralım dedik 30000 istediler böyle hem en kaliteli malzemeler oldu hem daha ucuza geldi.Herhalde 1 aya biter usta maceralarını burdan paylaşırım :) @Honour81 .İyi günler.

• Arkadaşlar tadilat bitti.Pazartesi taşındık.Dediğim rakamın baya üzerine çıktım ıvır zıvır lara çok para gitti yok duşa kabini yok dolap kulpları falan filan 30 000 tl gitti fakat baya güzel oldu.Taşınırken bi aksilik oldu taşıma asansörü yan yattı baya bi eşya zarar gördü.Sakın şenkaya taşımcılığı kullanmayın nerdeyse bide dayak yicektik hem suçlu hem güçlüler.Onun dışında herşey yolunda gitti 20 günde tüm evi hallettik sizede kolaylıklar diliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sethplate166116

Arkadaşlar tadilat bitti.Pazartesi taşındık.Dediğim rakamın baya üzerine çıktım ıvır zıvır lara çok para gitti yok duşa kabini yok dolap kulpları falan filan 30 000 tl gitti fakat baya güzel oldu.Taşınırken bi aksilik oldu taşıma asansörü yan yattı baya bi eşya zarar gördü.Sakın şenkaya taşımcılığı kullanmayın nerdeyse bide dayak yicektik hem suçlu hem güçlüler.Onun dışında herşey yolunda gitti 20 günde tüm evi hallettik sizede kolaylıklar diliyorum.

Hayırlı olsun. Güle güle oturun..
  • savatager S kullanıcısına yanıt
    teşekkürler

Geçmiş olsun
  • bende yeni ev aldım ama benimkisi hem yeni hemde ben yeni ev aldım hayırlı olsun öncelikle... yeni ev aldığım için doğalgazıydı kombisiydi su saatiydi fln fln bana 17 bin e mal oldu sanırım sizinde en az 3 bin i kafadan çıkarmanız lzm
  • 1. kaç kapı var?
    2. duvarlar yaklaşık ne kadar büyüklükte(yada kaç oda yapılacak)?
    3. pencerenin büyüklüğü ne?
    4. parke yaklaşık kaç m2 döşenecek?
    5. mutfak-banyo-tuvalet fayans alanı kaç m2?

kabaca 4,5-5 gider. tabi yukarıdaki bilgilere göre ve kullanıcağınız malzemeye göre fiyat değişir. hayırlı olsun.

quote:

Orijinalden alıntı: |cash|

Merhaba arkadaşlar. Yeni ev aldım (ev yeni değil evi yeni aldım (: ), içerisinde yapılması gerekn tadilatlar var. Bu işi yapan veya yakınlarda yaptıran arkadaşlar cevap yazabilir mi?
    Yapılacak işlemler:
    5. Mutfak, banyo, tuvalet fayansları değişecek. ( Fayans var ama kırılıp yeniden takılması gerekli)

• quote:

Merhaba arkadaşlar. Yeni ev aldım (ev yeni değil evi yeni aldım (: ), içerisinde yapılması gerekn tadilatlar var. Bu işi yapan veya yakınlarda yaptıran arkadaşlar cevap yazabilir mi?
    Yapılacak işlemler:

2 yıl önce evimi tadilattan geçirdim gerçi malzeme kalitesi fiyatta fark yaratır ama ortalama

1 = kapı x 400 ortalama : 3000 lira
    2 = Saten Alcı + Boya : 1500 lira İşçilik : 1000 lira = 2500 lira
    3 = ortalama 500 lira
    4 = m2 si 18 liradan ortalama = 2000 lira
    5 = işçilik + fayans + yıktırma + taşıma + dolap + su ve elektrik işçiliği tahmini : 10.000 lira

total : 3000 + 2500 + 500 + 2000 + 10.000 = 18.000 lira +- 3000 lira

fiyat aralığı 15.000 ile 21.000 arası çıkarsınız bu işlerden...

• quote:

Yapılacak işlemler:

Aynen bizim evi tarif etmişin. Odaların, duvarların boyutunun ne kadar olduğu önemli. Bana göre sen 13 bini gözden çıkarmalısın. Bende yılbaşından sonra tadilata girecceğim
  • quote:

Yapılacak işlemler:

tuvalet,banyo,mutfak,antreyi komple kırdırdım yaptırdım sadece malzemesi 2800 tl tuttu. yurtbay seramik ve vitra kullanılan malzemeler. 75metre laminat parke döşettim 1350 tl verdim. sana tavsiyem boya olarak filli boyanın aligatör olanını kullan piyasadaki en kaliteli boya. kaloriferler falan değiştirdim demirdöküm taktırdım boruları falan gömüldü ben çok geniş kapsamlı bir tadilat yaptırdım 18 günde bitti 19.000 lira para harcadım bütün herşey dahil ve birinci sınıf işçilik alanında uzman kişilerle çalıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kahtalı_mıçı -- 22 Ekim 2009; 14:53:32 >

• arkadaşım öncelikle bizde 2 ay önce eve tadilat yaptık tecrübelerimi anlatiğim sana

ilk önce amerikan kapıdan bence vazgeç biz ilk önce ondan aldık baktıkki resmen saman 30 40 ytl daha fazla vererek doğramacıya adam gibi kapı sipariş ettik tanesi 230 a geldi işde amerikan kapısıda 190 idi tabi pazarlık felan da yaptık.

laminant parke yanılmıyorsam modema markasını kullanmıştık kaliteli türk malıdır tavsiye ederim metresi 18 ytlden işçilikde içinde dikkat et bazı yerler 25 e kadar çıkabiliyo çok yere sor bence fiyat farkları nalburdan nalbura değişiyo

boya ve pimapene giremiyecem biz boyayı tanış birine yaptırmışdık fiyatlar hakkında hiç bir bilgim yok zaten boyada ben evde durmadım çok hassaım alerjim vardı

fayanslara gelince kalitelden kaliteye göre fark var ne çok kaliteli bişe al nede adi bişe al aslında fayansda önemli olan renkdir. kalitesizlerin renkleri solmaya yada matlaşmaya çok elverişlidir sağlamlık konusunda ucuz pahallı farketmiyo bide kalebodurları gelen fayansçı kırmamayı tercih edecektir eğer eşik felan oluşturuyosa kesinlikle kırın heryeri aynı seviyede yapmaya çalışın

tadilatta sana önemli tavsiyem öle 1.inci sınıf takıntılarına girmeyin orta halli kalitede mal alın boya olarak filli boya en kalitelisidir ama bana sorarsan iç cephe için gereksiz dyo yada marşalın filli boyadan bir eksiği yoktur

fiyat tavsiyelerindede bence bilmiyorum bu forum baya abartmış gibime geliyo belki ben yanılıyorumdur ama sen 10 milyarı kesinlikle gözden çıkar diyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: ErEtE

1. kaç kapı var?
    2. duvarlar yaklaşık ne kadar büyüklükte(yada kaç oda yapılacak)?
    3. pencerenin büyüklüğü ne?
    4. parke yaklaşık kaç m2 döşenecek?
    5. mutfak-banyo-tuvalet fayans alanı kaç m2?

kabaca 4,5-5 gider. tabi yukarıdaki bilgilere göre ve kullanıcağınız malzemeye göre fiyat değişir. hayırlı olsun.

quote:

Yapılacak işlemler:

Teşekür ederim.
    Tam adet,m2 çıkarmadım (aldığım kişi 1 ay içinde boşaltacak evi.) , birim fiyat bilginiz varsa söylerseniz sevinirim.

• Bizde yeni ev aldık 40milyar falan harcadık eve allah kolaylık versin çok masraflı bişi..

kaliteli bi amerikan kapı 250lira'ya bulursun(ahşap görünümlü 300lira).
    180m2 evi 2500liraya boyattık.
    Bir odanın pimapeni 900lira (balkon kapatıldı).
    bütün fayanslar değişti ama fiyatları bilmiyorum
  • Sen en iyisi Bahausa git. Tabi İstanbuldaysan. Orada az çok kafanda fiyat oluşur.
  • Beyler Bacalı Kombi Hermatik kombiye dönüştürülebilir mi?
  • Amerikan kapılar hakkın millet atmış tutmuş,bu işin içindeyiz istanbulda.Boyalı camsız kapı 120,camlı kapı 140(istanbulda tek üretilen paliüretan boyalı kapı(diğerleri selülozik boyalıdır)Tabi bu kapıda aksesuar ve montaj hariç.Onlarda yerine göre değişiyor.
  • Mutfak için ne kadar tahmini bi masraf tutar
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.