Şimdi Ara

Ev Tadilat Masrafları? (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
243
Cevap
17
Favori
153.244
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: eyoruk

İkea dan mutfak yaptıran ya da yaptırmış tanıdığı olan var mı acaba ? Koçtaş vb yerlerin olumlu olmuyor ama İkea nasıl acaba ? Sağlam mı uzun ömürlü mü ?

Seri üretimle üretilen ahşap malzemelerin kalitesi özel üretim gibi olması imkansızdır.Ama bu gibi zincir mağazalar ödeme kolaylığından dolayı size cazip gelebilir..Yani konfeksiyonla terziyi kıyaslamak gibi ..
    İyi günler dilerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _1301217_

quote:

Orijinalden alıntı: SANATKAR YAPI

quote:

Orijinalden alıntı: _1301217_

bu 10.000 TL ye takılan arkadaşlar muhtemelen 5. maddeyi tam okuyamamış
    Mutfak
    Banyo
    Tuvalet
    yani 3 yerden bahsediyoruz mutfakta dolap + tuvalette dolap + banyoda dolap
    mutfak + tuvalet + banyo fayans yıkma + kaldırma ( ki 50 çuvala yakın moloz cıktı )

e banyoda jakuzi, mutfaktaki diğer işler, tuvaletteki klozet vs çok pahalı olmayan ama çok ta ucuz olmayan ürünler seçildi
    ( mesela sadece mutfakta kullanılan ECA Armatürü için 450 TL ödendi, banyodaki jakuzi + duşakabin için 1000 TL ödendi, Tuvaletteki duşakabin için yine 450 lira
    ödendi , dolap içi bağlantı elemanları HAFELE den alındı ve hepsi sönümlendirmeli vs
    yada en basiti 2 klozet için kapak alsanız bile 150 lira tutuyor :)

velhasıl kelam merak etmeyin bizde bir işi yaptırmadan önce fiyat alıyoruz
    ve şimdi aynı işi 20.000 den aşağı yaptıramazsınız

acaba bu işler için sizler kaç tl fiyat verirdiniz onu da merak ediyorum ...

jakuzi vs gibi detaylardan haberimiz yoktu... bizim buralarda klozet kapağı için 150tl ödeyecek insan bulamayacağın için şaşkınlığımız gayet normal... yıkım döküm aklına ne gelirse bi banyo wc ve mutfak tadilatı, öldürsen 5500tl... ha onun üstüne jakuzi , eca ne yazarsan yaz, 10.000tl yi bulamadığımız için şaşırdık... oraya 10.000den önce başka detaylardan söz etseydin... aa olabilir der geçerdik... ama herşey dahil 6000tl yi geçemeyecek bi tadilata 10.000 dersen, elbette o tepkiyi veririz... ha sen süper lüx malzeme kullandım diyorsan, bizede elbette inanmak düşer... çünkü 2000tl lik bi jakuzi montajı yaptım dün... o tip harcamalarla senin dedğn rakamlara ulaşılır... yok bide bu işi 20.000tl ye yapan var diyorsan, ben o adamın satış pazarlama kabiliyeti önünde ancak eğilirim hacı... biz 5000tl yi geçen fiyatları,işin hakkı dahi olsak kekeleye keleye telafuz ediyoruz... demekki sizin müşteriler kaburüstünün de üstünde...

saygılar

ben de hizmet sektöründe çalışıyorum ben kullandığım malzeme için pazarlık ederim ama işçiliğim için asla pazarlık ettirmem
    benle çalışan ustanın da işçiliği için pazarlık etmem,
    ustadan tek istediğim benim anlattığımı anlayabilen ve yaptığı iş içine sinebilecek adam gibi adam olmasıdır.
    o yüzden fiyat yüksek gelmiş olabilir.
    bu işi daha fazla uzatmak niyetinde de değilim o yüzden ne diyelim
    bundan sonra inşallah yeni evler alırız yeni tadilatlar yaptırırız
    o zaman yaptıracağımız işler için sizden de fiyat alılırız.

niyetim sizi eleştirip zor drma düşürmek değildi... elbette bi rakam telafz ederken, krtarabileceğiniz fiyatı vereceksiziniz... biz eskişehirde 400-500 tl dediğimiz bir daire boyasın istanblda bazı stalar çok haklı nedenlerden dolayı 3000tl diyebiliyor.. beton altı rakamlar sabitken, fayans ve fayans üstü malzemelerin seçimi işin fiyatını 3e 5e katlayabiliyor... biz görmeden ne dersek diyelim, ezbere konuşmuş olruz... sana o işi yaptıran adam bu rakamı kabul etmişse, vardır bir mantığı... kusura bakma hemşerim

• quote:

Orijinalden alıntı: ertan gümüş

quote:

İkea dan mutfak yaptıran ya da yaptırmış tanıdığı olan var mı acaba ? Koçtaş vb yerlerin olumlu olmuyor ama İkea nasıl acaba ? Sağlam mı uzun ömürlü mü ?

Seri üretimle üretilen ahşap malzemelerin kalitesi özel üretim gibi olması imkansızdır.Ama bu gibi zincir mağazalar ödeme kolaylığından dolayı size cazip gelebilir..Yani konfeksiyonla terziyi kıyaslamak gibi ..
    İyi günler dilerim.

teşekkür ederim..
    malzeme kalitesi olarak özellikle yapı marketlerden alınması tavsiye edilmiyor çoğu kişi tarafından.Ama ben yine de İkea dan alma tarafındayım şu an.

• Arkadaslar ankarada oturdugum evin banyo dizaynini degistirtecegim.. ucretsiz kesif ile gelecek bana tavsiyerlerde bulunacak guzel bir yasam alani olusturacak ayrica anlasirsak fiyatta uygun birseyler soyleyecek neresi onerirsiniz.. benim aklimdaki islemler klozet yeri degisecek banyo dolabi degisecek banyoya camasir mak yeri yapilacak..

elimde fotograf video var.. adres verilirse gonderisini yaparim.. yardimlarinixi bekliyorum..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: makovad

Arkadaslar ankarada oturdugum evin banyo dizaynini degistirtecegim.. ucretsiz kesif ile gelecek bana tavsiyerlerde bulunacak guzel bir yasam alani olusturacak ayrica anlasirsak fiyatta uygun birseyler soyleyecek neresi onerirsiniz.. benim aklimdaki islemler klozet yeri degisecek banyo dolabi degisecek banyoya camasir mak yeri yapilacak..

elimde fotograf video var.. adres verilirse gonderisini yaparim.. yardimlarinixi bekliyorum..

eskişehir fiyatlarından, en azından fikir olsun diye yardımcı olayım.. bir banyonun:
    *duvar fayansşarından arındırılması
    *tüm sıhhi tesisat aksamlarının malzeme dahil yenilenmesi ve istenilen şekilde dizaynı
    *duvarların fayans döşenebilmesi için tekrar sıvanması-malzeme dahil-
    *fayansın döşenmesi-fayans yapıştırma mazlemeleri dahil-
    *banyonun montajı
    *çıkan molozun şehir çöplüğüne tahliyesi dahil anahtar teslim 2850tl dir. naklyesi hammaliyesi dahil...

yaptıracağınız işte, fiyatı etkileyecek olan, fayanslar,dekorlar ve montaj malzemeleridir... 30metrekare bir banyonun fayansı minimum 500tl... dekorlar adet bazında olduğu için sayısını bilmeden konuşamam... bir banyonun montaj malzemeleri minimum 1500tl.. daha aşşağı da çekmek mümkün ama ortalama bu rakamdır..

totalde 4850tl gibi bi rakam çıkar... bunu maximium 350 tl daha ucuza mal edebilirsin... onun aşşağısı bi rakama ucube bi iş çıkar... ankara piyasası nedir bilmem ama senin tadilat ortalama bu rakamdır...

hayırlı olsun..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SANATKAR YAPI -- 11 Ağustos 2013; 10:15:04 >

• Merhabalar,
    Marmaris de tadilat isteyen bahçeli bir ev buldum ve almak istiyorum, tadilat masrafları konusunda yardım ederseniz sevinirim.

1- Elektrik ve Su tesisatı yenilenecek.
    2- Mutfak: dolabı 5 metre (bulaşık makinası ve buzdolabı boşlığu var), ankastre set, bordür ve yerler kalebodur olacak
    3- 60 m2 Laminant parke ( malzeme ve işçilik dahil ) ( marka ve kalınlık tavsiyeniz olursa sevnirim )
    4- 6 adet iç kapı
    5- Yatak odası Gardrop 3 metre, Vestiyer 2 metre
    6- Banyo 5 m2, yerler duvarlar seramik olacak, Hilton Lavabo, Klozet, Duşakabin.. Merdiven altı Wc seramikleri, küçük lavabo ve Klozet olacak, wc küçük.
    7- 30 adet merdiven basamağı ( merdivene uygulanması fiyat olarak uygun ve güzel dayanıklı bir tavsiyeniz olursa sevinirim)
    8- Saten alçı 40 m2 lik bir alana uygulanacak, toplamda 70m2 lik bir alan boya yapılacak
    9- Binaya dış boya yapılacak, 3 cephe, 45m2 lik bir ala oturtulan dubleks bir bina

En kısa zamanda fırsat bulur cevap verirseniz sevinirim, marka ve malzeme tavsiyelenizde benim için önemli.
    Çok teşekkürler

• Oturduğum evi baştan aşağı yaptırdım geçen sene;

Bütün ıslak zemin granit ile kaplandı, 7 adet 1.sınıf maun ağacından yapılma kapı takıldı. Mutfak ve banyo baştan yenilendi, bütün su armatürleri ARTEMA ile değiştirildi. Ev 6 odalı ve yerlerin hepsi 1.sınıf Swiss laminant parke ile kaplandı. Diğer odalar için mobilyalar vs. alındı, su ve elektrik yeninden döşendi toplam maliyeti 60.000 civarı oldu. Mutfak genişletme, balkon kapatma da yapıldı. Bütün hepsi iç mimar tarafından tasarlandı.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ertan gümüş

quote:

İyi günler dilerim.

teşekkür ederim..
    malzeme kalitesi olarak özellikle yapı marketlerden alınması tavsiye edilmiyor çoğu kişi tarafından.Ama ben yine de İkea dan alma tarafındayım şu an.

araştırdım , koçtaş vb yerlerden alınan hazır mutfak ve vitrifiye modelleri ileride mutlaka sorun yaratıyormuş.Ayrıca hazırları uygun oluyor ama montajları pahalı oluyormuş.İkea için ise şehir dişina sipariş çok sıkıntılı olduğundan başka yerlere yöneldim.

Mesela vitrifiye / lavabo takımları için kale ya da ege vitrifiye showroom 'ları tercihim olacak gibi.Koçtaş gibi yerlerden almaktansa daha mantıklı geliyor bana.

• Arkadaşlar Heryere Baktım Ama Güncel Bir Konu bulamadım..
    Bu işten Anlayanlar DH da kesın vardır
    kıracı olarak evı bosalttım ve boyalı teslım etmek zorundayım

70mt2 dır tahmınen ev hadı 75 olsun Boyacıya sordum 45mt2sı boyanır tavan ıcınde byaz kırec kullanılır dedı
    fıstık yesılı duvarlar komple(usta baktı plastık boya dedı)

hıc anlamam bu işlerden ama bır ustanın gunlugu ne kadarıdr Tahmınen 150 Tl cıvarı

Ustaya sordum 2 gunde ancak bıter 2 kat vurulcak sıyahlıklar kapanmaz 2 kova boya gıder dedı
    Boyacı ıse 1.5 cıvarında gıder artanı kullanırsınız fln dedı .en ucuz boya 45-50 lıra arasında
    Tahmınen 80-100 tlye yakın boya kırec fırca vs gıdecek

bır gunde bır ev nasıl boyanmaz ustune boya cekılecek dıye bılıyordum ben ama kazıyanlarda varmıs

USTA TANIDIK OLDUGU ICIN NORMALDE 1000 Lıraya yapıyorum sıze 500 olsun dedı pazarlıkla 400 e tamam dedi..Ben vazgectım . Hani Bı laf vardır ya adam gıbı calıssa dıye ınanıyorum adam gıbı calıssa ıkı kat boyayı 1 gunde ceker ıscılıgıde 250 lıra olsn

COk ıyı ıscılık beklemıyorum sonucta ben alırkende cok ıyı ıscılık yoktu

Nedır Ustadlar bu işin durumu oluru emegı .. Bılmeden Konusmamak için sizlere soruyorum?

• quote:

Orijinalden alıntı: ak14

Arkadaşlar Heryere Baktım Ama Güncel Bir Konu bulamadım..
    Bu işten Anlayanlar DH da kesın vardır
    kıracı olarak evı bosalttım ve boyalı teslım etmek zorundayım

70mt2 dır tahmınen ev hadı 75 olsun Boyacıya sordum 45mt2sı boyanır tavan ıcınde byaz kırec kullanılır dedı
    fıstık yesılı duvarlar komple(usta baktı plastık boya dedı)

hıc anlamam bu işlerden ama bır ustanın gunlugu ne kadarıdr Tahmınen 150 Tl cıvarı

Ustaya sordum 2 gunde ancak bıter 2 kat vurulcak sıyahlıklar kapanmaz 2 kova boya gıder dedı
    Boyacı ıse 1.5 cıvarında gıder artanı kullanırsınız fln dedı .en ucuz boya 45-50 lıra arasında
    Tahmınen 80-100 tlye yakın boya kırec fırca vs gıdecek

bır gunde bır ev nasıl boyanmaz ustune boya cekılecek dıye bılıyordum ben ama kazıyanlarda varmıs

USTA TANIDIK OLDUGU ICIN NORMALDE 1000 Lıraya yapıyorum sıze 500 olsun dedı pazarlıkla 400 e tamam dedi..Ben vazgectım . Hani Bı laf vardır ya adam gıbı calıssa dıye ınanıyorum adam gıbı calıssa ıkı kat boyayı 1 gunde ceker ıscılıgıde 250 lıra olsn

COk ıyı ıscılık beklemıyorum sonucta ben alırkende cok ıyı ıscılık yoktu

Nedır Ustadlar bu işin durumu oluru emegı .. Bılmeden Konusmamak için sizlere soruyorum?

valla, bu derece matemeatik yapmaktansa, kendin boyasaymışsın daha iyimiş. inşaat sektöründe ustalar yevmiye çalışmaya kalkarsa acından ölür.. 400tl lik ustayı geri ara bence.. ucuz boya hiç kullanma... ucuz boya alırsan oraya boyacı değil, da vinciyi getir,içine eder evin...

• 350 ye herseyıyle tmmdır...

bırgunde boyandı bıttı
    Boyayan usta fıstık yesılı degıl duvardakı karısık boyalardan elde edılmıs dedı böyle ev sahıbıne ıyı bı boyayla teslım ettım neredeyse :)
  • Merhaba
    Öncelikle yıllardır dekorasyon işi yapmakta olan bir kişi olarak tadilatın başlangıç fiyatlarının belirlenebileceğini fakat bitiş fiyatlarının ucunun çok açık olduğunu belirtmek isterim. Sizlerin kendisine sorması gereken ilk soru şu şekilde olmalıdır ' bu evde ne olsa beni mutlu eder ' inanın zoraki yaptığınız ve param bu kadarına yetiyor dediğiniz hiç bir tadilat size keyf vermeyecektir.

İç mimar çizimi istiyormusunuz bu şekilde ev yerleştiğinde nasıl duracak bunu görebileceksiniz

Her insanın ayrı zevk ve kıstasları vardır bu unutulmamalıdır böyle olmasaydı hayat fazlası ile siyah beyaz olabilirdi

Bazı dostlarımız 20 kg lık plastik boyanın 40-50 lira olduğunu yazmışlar doğrudur bu fiyata boyalar bulunmakta ancak eli yüzü düzgün boya fiyatları bunun yaklaşık 3 katı civarındadır

Fayans yada seramik 6 tl den başlar 300 eurolara kadar gidebilir bazen 6 tl lik fayans size 300 euroluk fayanstan hoş gözükebilir

Banyo kısmı işin en dikkat edilmesi gereken kısmıdır lüksün sınırı olmayan küçücük mekanlardır banyolar şık ve gösterişli bir banyo için minimum 5000 tl yi gözden çıkarmanız gerekebilir

Eğerki evinizde galveniz yani demir bir su tesisatı var ise boya badana fayans mutfak bir kenara bırakın ve ilk olarak işe bu tesisatı yenileterek başlayın bu şekilde yapmaz iseniz çürüyen bir boru parçası tüm emek ve paranızı alıp götürebilir 3+1 bir daire için tesisatı yenileme maliyeti yaklaşık 1500-2000 tl aralığındadır

Bu işleri yaparken mutlaka ama mutlaka şuna dikkat edin siz 1 firma ile anlaşın ve o firma size işin her aşamasında bilgi sağlasın koordineli olamazsanız size kendi zevklerine göre bir iş sunarlarki bu sizin istediğiniz bir şey olmayabilir

Ben anlamam deyipte her işi aman ustam sen bilirsin derseniz emin olun en kötü malzeme en kötü işçilik ve sinir bozucu bir süre içerisinde bulursunuz kendinizi

Biz izmirde yaptığımız içi dolu evlerde sözleşmedeki tadilat süresi boyunca müşterilerimize dayalı döşeli başka bir konut sağlıyoruz bu çok maliyetl bir şey olmuyor bunu anlaşma yaptığınız firmadan talep edebilirsiniz

şimdiden mutlu tadilatlar umarım yardımcı olabilmişimdir her konuda sorularınıza yardımcı olmaya çalışacağım sevgile

• center_mimarlik C kullanıcısına yanıt
    aaa.. çok ilginç bi fikir... tadilat süresince dayalı döşel ev kiralamak harika bir hizmet olabilir ama bunun maliyetini küçümsemek hiçtte gerçekçi bi tutum değil... bi tadilat 10-15 gün alsa, günlük kiralık daireler 80tl den başlıyo... aylık tutsan bile bu rakamı müşteriye yansıttığında hiçte cazip bi rakam olmaz.. hizmet verdiğin insanların parayla hiç sorunu olmayan insanlar olması lazım... bu tip adamlarında bizim kiralayacağımız daireye ihtiyacı olmaz... sizin sitemi bi anlatırsan çok sevinirim
  • Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. 2 adet dayalı döşeli dairemiz var bizim Başlangıçtaki amacımız gelen mimar yada kalfaları (ki bazı işlerde dışarıdan almak durumundayız ) konaklatmaktı. Otel bize pahalı geliyordu. İşin sürekliliği olduğunda boş kalmıyordu kalsada kendimizde kullanıyorduk. Bir müşteriniz tamam siz yapın tadilatı fakat 1 haftada bitirin işi biz daha uzun otellerde kalamayız demesiyle evi önerdim şıkta bir ev. Komple tadilatlarda zaten kar marjımız fena değildir. Size şunu söyleyim o müşteri bize iki iş daha yönlendirdi. Yani uzun lafın kısası müşteri için verdiğimiz hizmetteki maliyet daha fazla olarak bize geri dönmekte. Sevgiler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi center_mimarlik -- 9 Ekim 2013; 19:07:41 >
  • center_mimarlik C kullanıcısına yanıt
    HENÜZ MÜŞTERİLERİMİN HİZMETİNE SUNABİLECEĞİM KENDİME AİT BİR DAİREM YOK...İLERKİ ZAMANLARDA İNŞALLAH... AMA MUTLAKA YAPARDIM
  • Diğer bir uygulamamızda şu bunu siz dahil herkes yapabilir çok iyi tepkiler alıyoruz. İş ayırmadan büyük küçuk temizlikçi giriyor ve detaylı temizlik yapıp eve koku sıkıyorlar bitiminde. 100 yada 150 liraya mal oluyor ben yansıtmıyorum müşterilere hatta baştan bahsetmiyorum bile sonunda küçük süpriz oluyor. Bence deneyin farkınız olmalıki sokakta tadilat yapanlardan farkınız olsun. Birde evlere küçük bir hediye bırakmanızı öneriyorum vazo tablo vb.

• herkese iyi bayramlar arkadaşlar yaklaşık 4 metrekarelik duvarıma doğal taş yada patlama taş yaptırcam 2.5x5cm lik olanlardan tv ünitesi arkası olarak anlıycağınız sizce kaça patlar tanıdık olan bu konuda bana yardımcı olabilir mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: center_mimarlik

Diğer bir uygulamamızda şu bunu siz dahil herkes yapabilir çok iyi tepkiler alıyoruz. İş ayırmadan büyük küçuk temizlikçi giriyor ve detaylı temizlik yapıp eve koku sıkıyorlar bitiminde. 100 yada 150 liraya mal oluyor ben yansıtmıyorum müşterilere hatta baştan bahsetmiyorum bile sonunda küçük süpriz oluyor. Bence deneyin farkınız olmalıki sokakta tadilat yapanlardan farkınız olsun. Birde evlere küçük bir hediye bırakmanızı öneriyorum vazo tablo vb.

şahane ya:) denermişiz, sen ne ayaksın diye bide dayak yermişiz:DDD hahah olay olur valla:DD
  • Merhaba, Ankara'da şu an içi boş olan 100 m2 evimize anahtar teslim tadilat yapmak istiyoruz. Herşeyin ucuzuna kaçmadan bir seferinde hepsini yapalım tam olsun ama kandırılmayalım istiyoruz. Zaman olarak da gerekirse bir ay gibi bir zaman ayırdık hem kendimize hem de tadilatı yapacak kişiye, ama daha erken biterse de seviniriz.

Daire 5 katlı binanın 5. katında merkezi sistemle ısınıyor. Görüştüğümüz bir usta aşağıdaki fiyatları çıkardı bize. Eryaman civarında eryaman.biz sayfası üzerinden epey referans veren olmuş kendisine ama öyle kurumsal bi yer değil, yerel bir firma. Bazı fiyatlar normal gibi ama bazısı biraz pahalı geldi. Özellikle malzemelere montaj-işçilik gibi rakamlar ekleyince bazı rakamlar şişirilmiş gibi. Kendisi aslında boyacıymış. Kullandığı bazı malzemeleri gösterdi, mutfak dolapları, tezgah kaliteli görünüyor. Toplamda 30bin civarı tutuyor ama güvenip evi teslim edebileceğimizden emin değiliz.

Yapılması gereken işlerle ilgili gözümüzden kaçan ufak tefek eksikler veya evin içinde oturdukça ilave etmek isteyeceğimiz zorunlu şeyler daha olabilir.

Bir de elektrik tesisatı kalem kalem biraz pahalı geldi. Mutfak tesisatını da bunlardan ayırarak ayrıca fiyatlandırmış. Sizce aşağıda yazanlardan hangi kalemler pahalı, hangileri normal, olması gereken ortalama fiyatlar aşağıdaki işler için ne olmalıdır? Çoğu için metrekareleri ve ölçülerini hatta birim fiyatlarını da yazdım.

Yardımcı olursanız çok sevinirim. Ankara'da keşif için evi görmek isteyen olursa da bana ulaşabilirsiniz.

Cam balkon (6 m2) 150x6 = 900
    Salondan balkona açılan PVC Pimapen Kapı = 900
    Kornişler (22m) 5x22 =110
    PVC doğrama ile mutfak balkonu kapama = 1550
    Banyo Klozet Takımı (askılı) = 420
    Banyo Hilton Dolap (85 cm) = 920
    Bataryalar (mutfak, banyo(2), tuvalet) 90x4 = 360
    Duş kabini (yerden) = 500
    Krom süzgeç (65 cm) = 200
    Banyo fayansların sökülüp atılması = 700
    Banyoya Kalebodur (6 m2), Fayans (25 m2) 48x31 = 1488
    Elektrik tesisatı: Sigorta kutusu, kaçak akım, sigortalar = 400
    Elektrik tesisatı: Prizler ve anahtarlar = 620
    Elektrik tesisatı: Priz ve Tv Hat Çekilmesi = 550
    Mevcut kapıların sökülmesi = 250
    Amerikan panel kapı (7 adet) 350x7 = 2450
    Kapı yerine kemer yapılması = 200
    Hermetik şofben = 750
    Mutfak doğalgaz tesisatı = 350
    Mutfak proje+montaj+elektrik+sıcaksoğuksu = 200+200+50+350 = 800
    Mutfak dolapları (9 m2) = 350x9 = 3150
    Mermerit tezgah (3,7 m2) = 160x3,7 = 592
    Petek yer değişimi = 100
    Balkon duvarlarının yıkılması = 500
    Aspiratör = 120
    Su tesisatı = (Pis su, temiz su, montaj) = 1700
    Duvar kağıtlarının sökülmesi = 500
    Tavan ve duvarlara, balkon duvarlarına alçı çekilmesi+boya = 3700
    Kartonpiyer (165 m) = 5 x 165 = 825
    Kalebodur (2 m2), Fayans (16 m2) = 48x18 = 864
    Alaturka tuvalet taşı = 60
    Tuvalet Hilton Dolap (55 cm) = 650x1 = 650
    Tuvalet Gömme rezervuar = 250
    Laminant parke döşenmesi (96m2) = 23x96 = 2208
    Arka Balkon Kalebodur (4 m2) = 48x4 = 192

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi twesty -- 6 Kasım 2013; 21:00:07 >

• |cash| kullanıcısına yanıt
    Hocam istanbuldaysan eğer bizim evin mutfakları yeni yapıldı komple fayanslar kırıılıp yenileri döşendi ustanın işliği ve aldığı fiyat gerçekten çok iyi.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.