Şimdi Ara

MARANTZ Ev Sinema Sistemleri (Genel Konu) (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.249
Cevap
42
Favori
128.380
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Salonda yerleşimin son durumu bu şekilde. Eşim surroundların bulunduğu kısımla frontların bulunduğu kısmı yer değiştirmeyi öneriyor.
    Sistemi şu an surroundların bulunduğu kısıma taşırsam artı ve eksisi ne olur?

MARANTZ Ev Sinema Sistemleri (Genel Konu)
  • Eğer çizdiğiniz gibi ise yandaki 1 metrelik mesafeyi hoparlörü öne doğru konulandırmanız ile aynı seviyeye getirmeniz mümkün .Birde L şekilden dolayı stereo etkisi sanki daha zayıf olacak gibime geliyor.
  • Seviye yakın olacak gibi, ama beni arkaya giden seslere girintinin etkisi düşündürüyor. Sesi daha dar alana hapsetmiş olacağız gibi geliyor.
  • Arkadaslar konuyu b&w topıgınede yazdım ancak olurda gormeyen olur, burayada kısaca yazmak istedim.

Front larin 804s oldugu bir sistem ıcın marantz veyahut rotel av receiver dusunuyorum.

Yeni marantz 6004 hosuma gitti. 8002 biraz sekıl olarak 6004 e gore kaba duruyor.

Marantz b&w uyumu nasıldır? test eden oldumu aranızda daha once? ve de 6004, 804s leri doyururmu acaba.
  • 803S sanıyordum??
    marantz uyar B&W ye.
    lakin rotel'den yanayım.
    6004 B&W 804S ri ucu ucuna besler.
    bende marantz SR8002 görünüşü severim. zevk işte.
  • quote:

Orijinalden alıntı: väliaikaista

Seviye yakın olacak gibi, ama beni arkaya giden seslere girintinin etkisi düşündürüyor. Sesi daha dar alana hapsetmiş olacağız gibi geliyor.

bence girintinin fazla bir etkisi olmaz.önemsiz derim. tersten düüşününce ses dağılacakmış hissi uyandıyor bende ama hop.de odaklamayı denerim.

birde çoğu mekanda yerleşim şu an sözkonusu olan yerleşim gibi oluyor sanıyorum.düşündümde dikkatimi çekti. PL300 monitor audio mu idi? Canton değil mi? yoksa 2. surround takım mı? pencere önünde ki pioneer plazmanın havalanmasını severdim.

edit:gibi eklendi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the_cantan -- 14 Ocak 2010; 15:24:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: the_cantan

803S sanıyordum??
    marantz uyar B&W ye.
    lakin rotel'den yanayım.

Görünüş olarak ben de 8002 yi tercih ederim ki
    sahip olduğum SR7002 görünüş olarak 8002 ile aynı...

Marantz / B&W sahibi olarak görüşlerimi B&W başlığında belirttim.
  • @väliaikaista

Yer değişikliğinin çok farkettireceğini düşünmüyorum ben de.
    Salon içindeki tefrişe göre karar verebilirsiniz.
    SR8500 de Audyssey var mıydı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: pistole

@väliaikaista

Yer değişikliğinin çok farkettireceğini düşünmüyorum ben de.
    Salon içindeki tefrişe göre karar verebilirsiniz.
    SR8500 de Audyssey var mıydı?

sr8500 de Audyssey yok bildiğim kadarıyla.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: väliaikaista

Seviye yakın olacak gibi, ama beni arkaya giden seslere girintinin etkisi düşündürüyor. Sesi daha dar alana hapsetmiş olacağız gibi geliyor.

bence girintinin fazla bir etkisi olmaz.önemsiz derim. tersten düüşününce ses dağılacakmış hissi uyandıyor bende ama hop.de odaklamayı denerim.

birde çoğu mekanda yerleşim şu an sözkonusu olan yerleşim gibi oluyor sanıyorum.düşündümde dikkatimi çekti. PL300 monitor audio mu idi? Canton değil mi? yoksa 2. surround takım mı? pencere önünde ki pioneer plazmanın havalanmasını severdim.

edit:gibi eklendi.

Canton as200sc subwoofer (çok severim kendilerini)
    PL300 ler ise monitor audio.
    wharfedale evo 40 ları surroundda kullanıyorum. 7+1 den 5+1 e döndüm.
    9.6, 8.4 leri elden çıkardım, ayrıca yamaha 861 ve 659 u da.
    Oturma odasında da sony str db 940 qs i frontlarda 4 tane tannoy mx1 ile kullanıyorum. Mx1 leri üst üste bağlayıp a ve b çıkışlarına ayrı ayrı bağladım.
    Şimdilik böyle .

• Arkadaslar hd radio olayi nedir? marantz 6004 de yok 8002 de var. Boyle yayın yapan radyo kanalı varmı Turkıye de? Yada su an ıcın gereksızmıdır bu ozellık?
  • http://forum.donanimhaber.com/m_5846960/tm.htm

HD radyo dinlemek icin gerekli tuner 8002 de mevcutmus ama TR de yayin varmi bende bilmiyorum
  • quote:

803S sanıyordum??
    marantz uyar B&W ye.
    lakin rotel'den yanayım.

Genelde uyumlu olduğu söylenen amfi ve hoparlörü aynı distribütörler getiriyor. Rotel ve B&W Akusta, Marantz ve Monitor Audio'yu Extreme Audio gibi.
  • Merhaba,
    Ben de Marantz 6004 aldım.Şu ana kadar memnunum,
    Yanlız; bluetooth ile müzik çaldırmak istediğimde kesintiler oluyor.Yakınında (2-3m.)wireless li bir cihaz yok.
    Bir de AVSforumda bu cihaz için arıza probleminden,cihazların bir süre sonra bozulduğundan,hatta 2-3 cihaz değiştirip arıza çıkmasından bahsediliyor.Hatta bunun için bir bölüm açmışlar.Bilginiz varmıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boylum -- 18 Ocak 2010; 16:46:29 >
  • Güle güle kullanın. Önceki yerleşime göre daha ferah ve güzel olmuş. PL300 ler de totem gibiler maşallah
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayhifi

Güle güle kullanın. Önceki yerleşime göre daha ferah ve güzel olmuş. PL300 ler de totem gibiler maşallah

Teşekkür ederim.
  • Güzel oldu.duvarlar da öyle.Allah nazardan saklasın.mutlulukla kullanın. ne zamandır aklımda idi değişim.gitti merak.
  • Güzel günler de kullanın.

Düşünüyorum da, Monitor Audio PL300'leri size iyi ki aldırmışım. Sadece onlar bile yetiyor ortamı güzelleştirmeye.

Perdelerinizi de güle güle eskitin.
  • front hoparlörleri biraz belirgin ceksek nasıl olur pek anlaşılmıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: teknika

Güzel günler de kullanın.

Düşünüyorum da, Monitor Audio PL300'leri size iyi ki aldırmışım. Sadece onlar bile yetiyor ortamı güzelleştirmeye.

Perdelerinizi de güle güle eskitin.

Teşekkür ederim sayenizde, bir konuya el atınca eksik bırakmıyorsunuz .
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.