Şimdi Ara

MARANTZ Ev Sinema Sistemleri (Genel Konu) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.249
Cevap
42
Favori
128.368
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: the_cantan

@väliaikaista,
    fince mi hal çözmeye uğraşırım da -elfce mi?-

Google'da çeviri olarak manası "geçici" imiş,o halde artık kalıcı isim bekliyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: altanpsx

Herşey çok yakışıklı duruyor Allah sağlıkla, huzurla dinlemek nasip etsin, ama başına iş aldın, PL300 dinlemek istediğim hoparlörlerden, ne zaman sana geliyoruz sen ondan haber ver

Ne zaman isterseniz buyrun :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: bayucuz

Gule gule kullanın,hersey yerlı yerınde guzel bır sıstem toplamıssınızSıstem kurarken ses kadar gorsellıge de onem vermemız gerekır dıye dusunuyorum.Ozellıkle de evlı kullanıcılar ıcın

Teşekkür ederim, zaman içinde yavaş yavaş sistem bu hale geldi.
    Ama artık yasaklıyım :).
  • quote:

Orijinalden alıntı: Asefik

quote:

Orijinalden alıntı: the_cantan

@väliaikaista,
    fince mi hal çözmeye uğraşırım da -elfce mi?-

Google'da çeviri olarak manası "geçici" imiş,o halde artık kalıcı isim bekliyoruz

Hepimiz väliaikaista değil miyiz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: väliaikaista

quote:

Gule gule kullanın,hersey yerlı yerınde guzel bır sıstem toplamıssınızSıstem kurarken ses kadar gorsellıge de onem vermemız gerekır dıye dusunuyorum.Ozellıkle de evlı kullanıcılar ıcın

Sistemin fotolarını daha önce açtığınız çift sobwoofer konusunda görmüştüm,o zamanda güzeldi ama MA PL300 den sonra kesinlikle başka bir boyuta geçti sistem...güle güle kullanın çok şık olmuş herşey

yasaklı kelimesini çok kullanıyorsunuz bizden medet ummayın bizde aynı durumdayız

Gönderdiğiniz Yamaha içinde üzülmeyin,yamahanın ses karekteristiğini beğenmeyince hemen elden çıkardım...

• quote:

Orijinalden alıntı: Asefik

quote:

quote:

Sistemin fotolarını daha önce açtığınız çift sobwoofer konusunda görmüştüm,o zamanda güzeldi ama MA PL300 den sonra kesinlikle başka bir boyuta geçti sistem...güle güle kullanın çok şık olmuş herşey

yasaklı kelimesini çok kullanıyorsunuz bizden medet ummayın bizde aynı durumdayız

Gönderdiğiniz Yamaha içinde üzülmeyin,yamahanın ses karekteristiğini beğenmeyince hemen elden çıkardım...

Teşekkür ederim, daha iyisi sizlere.
    Yasaklama konusunda hiç bu kadar karamsar olmamıştım. Ama fazlasıyla hakettim. (ama yasaklandığıma da değdi, güzel bir jübile oldu.)
    Şimdi eşimin hifiye merak salmasına dua ediyorum, o zaman o alacak ben karşı çıkacağım :)
    Yamaha 659 önceki avr, onunla marantz arasına 861 girdi. Şimdi iki yamaha yı da çıkardım. Salonda marantz, oturma odasında 940 qs.
    Sağlıcakla kalın.

• benden de gule gule kullanin temennisi

bence stereo amfiyi hic dinlemeyin, basiniza masraf cikartisiniz

quote:

Ancak hiç stereo anfi dinlemediğim için kıyaslama yapamıyorum.
  • quote:

Yamaha 659 önceki avr, onunla marantz arasına 861 girdi. Şimdi iki yamaha yı da çıkardım. Salonda marantz, oturma odasında 940 qs.
    Sağlıcakla kalın.

Ses karekteristiği olarak 861 ile 659 aynı demiştiniz, 861 kaçırdığıma üzülmeme sebep bir şey yok yani.

Bende sonye döndüm zaten sony avryi sattığım kişiden geri aldım sonyi yamahayı ona verdim

Seçenek olarak geri onkyo ile marantz kaldı tabi sonyi seçenek olarak saymazsak...
  • quote:

Orijinalden alıntı: archer75

benden de gule gule kullanin temennisi

bence stereo amfiyi hic dinlemeyin, basiniza masraf cikartisiniz

quote:

Ancak hiç stereo anfi dinlemediğim için kıyaslama yapamıyorum.

Teşekkür ederim, korkum o :).
  • @väliaikaista

Resimler için teşekkürler. Ön Izgaraları çıkarsanız daha şahane görünecekler. Bu Hoparlörler şöyle. 50 metrekarelik bir yere daha çok yakışır herhalde. Eğer Müziğe meraklı iseniz kesinlikle bir stereo amfi ile deneyin derim. Yalnız PL-300ler minimum 100 wattlık bir amfi istiyorki bu güç seviyesine göre stereo amfi Marantzdan gidersek Premium seride seçenekler var , bir 5000 Euro çalışır.

quency Response: 28 Hz - 100 KHz
    Sensitivity (1W@1M): 90 dB
    Nominal Impedance:
    4 Ohms
    Maximum S.P.L
    (Per pair in room): 118.6 dBA
    Power Handling (RMS): 300 W
    Recommended Amplifier Requirements (RMS): 100 - 300 W
    Bass Alignment: Twin Ported HiVe II Technology
    Sealed Mid-range TLE
    Mid / H.F Crossover Frequency: 4000 Hz
    Bass Low Pass Crossover Frequency: 550 Hz
    Driver Unit Complement: 2 x 8" long throw RDT bass drivers
    1 x 4" RDT mid-range driver
    1 x C-CAM high frequency ribbon transducer
    External Dimensions -
    Including Fixed Plinth & Feet
    (H x W x D): 1113 x 410 x 470 mm
    (43 13/16 x 16 1/8 x 18 1/2)
    Weight (each) including Plinth:

43.8Kg (96.4lbs)

@archi67 dinleme alanı yeni açılacak bir yer olacakmış. Bakalım :-)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bwhiteshark -- 18 Aralık 2009; 22:25:30 >

• sevgili väliaikaista,
    kulağının istediğine erişmenin keyfini yaşamanızı, hedefine ulaşmış biri olmanızı kutluyorum, güle güle kullanın, darısı başımıza... naçizane önerim stereo sistem ile mutlaka karşılaştırın, bize de söyleyin farkları olmadığını... Üstüne bir de Stereo almaya değecek fark varsa hazır olsun hedefimiz: piyangodan para çıkarsa yada eşiniz dünyanın fani olduğu fikrine kapılır da yasakları kaldırırsa, ne yaparsınız bir anda hazırlıksız yakalanınca:-))
    Her zaman için cepte alamayacağım bir alacak listesi hazır dolaşırım, sık sık güncelleyerek... ne olur ne olmaz... Bakarsın kayın peder sorar evlilik yıl dönümü hediyesi bir şey lazım mı diye...
    (Uzun yıllar iş-güç, gezmek-tozmak, ayak bağı olmasın düşünceleri ile çocuk yapmayı erteledik. 15 yıl sonra yapmaya karar verince ilk torun hevesi ile iki dede adayı da sormuştu ne istersiniz diye birer ev satmayı göze alarak, kekeleyip durmuştum böyle bir şeyi beklemediğimden, bir daha olursa fırsatı kaçırmayacağım, liste hazır)...

Yanlış hatırlamıyorsam Stereo Mecmuası yada audiophilemania forum'da yada başka yerde
    Atina hi-fi kulübünün bir toplantısının filmini izlemiştim evlerindeki sistemleri anlatıyorlar, gösteriyorlar, sonunda fiyatları soruluyor;
    telaffuz edilen rakamları duyunca eşlerinin ve hele bir tanesinin de çocuğunun yüzünü görmeniz lazım...

• sevgili bwhiteshark,
    bir kaç konser kaydı dışında içeriğin kısıtlı olması konusu içimi daraltıyor doğrusu, ama BD'lerin ve uygun içeriğin hızla yaygınlaşmasını umuyor ve diliyorum.

HD-DVD şimdiden ölmüş, BD'ler de doğmadan ölmezse ve yeni kayıtlar çoğalacağı gibi eski kayıtların da CD'lerin kapasitesi yetmediğinden downsample edilerek piyasaya sunulmak zorunda kalan çöpler yerine yüksek çözünürlüklü stüdyo kayıtları piyasada yaygınlaşınca hiç kimsenin plak ve pikap almayacağını (almak zorunda kalmayacağını) hissediyorum. Bir nesil sonra mı olur, 3-5 nesil sonra mı olur bilmem.
    Sahi şu an bizden en fazla kaç nesil öncesine kadar yapılmış kayıtları dinliyoruz?

Dün gibi hatırlarım, orta okul yaşlarımda iken Bilim ve Teknik dergisinde Philips'in lazer ile küçük girintiler oluşturulup yine lazer ile okunan küçük boyda plaklar üzerinde çalıştığını ve plak gibi temas eden bir iğne olmadığından daha iyi ses üreteceğini ve bir gün plakların yerini alacağını okuduğumda ağlamaklı olmuştum, çünkü müzik dinlerken en sevdiğim şeylerden birisi plak çıtırtısı idi, belki de o zamanlar plağı karşılaştırabileceğim tek şey yeni teknoloji (!) compact cassette idi. Odamda elimde tornavida ile her kaset için kafa ayarı yapmaktan telef oluyordum, ama nafile. Lazerden korkuma kafa ayarı nasıl yapacağımı hayal edemiyordum. Kasetler ve normal CD'ler hatta normal DVD'ler plağı ortadan kaldıramadılar; umudum Blu Ray...

• Sevgili archer75,
    teşekkürler... hızla özellikleri tararken "USB port for i-pod" yazısını görünce bu işe yarayacağını düşünmemiştim.
    Kullanma kılavuzunu inceledim, aşağıdaki uyarılar var:
    Doğrudan bilgisayara bağlamayın;
    USB kart okuyucuya takılmış kartları okumayabilir;
    kartın okunması çok uzun sürebilir;
    bazı kartlarla çalışmayabilir;
    mp3, wma, wav ve m4a uzantılı AAC dosyalarını çalabiliyormuş.
    Merakla incemeye devam ederken flac çalamaması beni hayal kırıklığına uğrattı.
    Diğer taraftan henüz dinlemedim ama göreceli olarak stereo ses kalitesi açısından (ön yargılı bir şekilde) 6004'e olumsuz hislerim var. AVR'ler stereo amplilerin yerini tutamaz sözleri 6004 ve gerisi için kullanılıyor sanıyorum (değilse bile öyle olmasını çok istiyorum, 8002 alıp mutlu olurum)...

Bluetooth için ise M-X Porttan kullanılacağı yazıyor.

M-X port bağlantısı, internet radyoyu, 320kb/sn mp3'leri yada daha iyi flac'ları nereye kadar iyileştirebiliyor? Mesela Master studio kayıtları satın almaya gerek bırakmayabilir mi?

sevgili bwhiteshark,
    bir kaç konser kaydı dışında kısıtlı olduğu konusu içimi sıkıyor doğrusu, ama BD'lerin ve uygun içeriğin hızla yaygınlaşmasını umuyor ve diliyorum.

HD-DVD şimdiden ölmüş, BD'ler de doğmadan ölmezse ve yeni kayıtlar çoğalacağı gibi eski kayıtların da CD'lerin kapasitesi yetmediğinden downsample edilerek piyasaya sunulmak zorunda kalan çöpler yerine yüksek çözünürlüklü stüdyo kayıtları piyasada yaygınlaşınca hiç kimsenin plak ve pikap almayacağını (almak zorunda kalmayacağını) hissediyorum. Bir nesil sonra mı olur, 3-5 nesil sonra mı olur bilmem. Sahi şu an bizden en fazla kaç nesil öncesine kadar yapılmış kayıtları dinliyoruz?

(Dün gibi hatırlarım, orta okul yaşlarımda iken Bilim ve Teknik dergisinde Philips'in lazer ile küçük girintiler oluşturulup yine lazer ile okunan küçük boyda plaklar üzerinde çalıştığını ve plak gibi temas eden bir iğne olmadığından daha iyi ses üreteceğini ve bir gün plakların yerini alacağını okuduğumda ağlamaklı olmuştum, çünkü müzik dinlerken en sevdiğim şeylerden birisi plak çıtırtısı idi, belki de o zamanlar plağı karşılaştırabileceğim tek şey yeni teknoloji (!) compact cassette idi. Odamda elimde tornavida ile her kaset için kafa ayarı yapmaktan telef oluyordum, ama nafile. Lazerden korkuma kafa ayarı nasıl yapacağımı hayal edemiyordum. Kasetler ve normal CD'ler hatta normal DVD'ler plağı ortadan kaldıramadılar; umudum Blu Ray...

• THX Timbre Matching diye adlandırılan bir özellik varmış.

Kulak kepçesi sesin geliş yönüne göre duyulan frekansları etkiliyormuş, bu da önde ve yanda birbiri ile çakışan iki ayrı ses düzeyi oluşturuyormuş. (Belki de AVR'lerin stereo yerini tutmamasının nedenlerinden biri olabilir mi?)

THX Timbre Matching teknolojisi elektronik bir kulak kepçesi gibi işlev görerek "sound field" problemini çözüyormuş. Temel olarak yaptığı, ön ve yan hoparlörlerin algılanan frekanslarını eşleştirerek bütünleşmiş bir ses duyulmasını sağlıyormuş. Bunun sonunda daha yumuşak, daha doygun bir sahne algılaması ile dinleyenleri orkestranın ortasına oturtuyormuş.

Duyan gören var mı? Marantz'ların bir sürü THX özelliklerinden biri midir bu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bwhiteshark

@väliaikaista

Resimler için teşekkürler. Ön Izgaraları çıkarsanız daha şahane görünecekler. Bu Hoparlörler şöyle. 50 metrekarelik bir yere daha çok yakışır herhalde. Eğer Müziğe meraklı iseniz kesinlikle bir stereo amfi ile deneyin derim. Yalnız PL-300ler minimum 100 wattlık bir amfi istiyorki bu güç seviyesine göre stereo amfi Marantzdan gidersek Premium seride seçenekler var , bir 5000 Euro çalışır.

quency Response: 28 Hz - 100 KHz
    Sensitivity (1W@1M): 90 dB
    Nominal Impedance:
    4 Ohms
    Maximum S.P.L
    (Per pair in room): 118.6 dBA
    Power Handling (RMS): 300 W
    Recommended Amplifier Requirements (RMS): 100 - 300 W
    Bass Alignment: Twin Ported HiVe II Technology
    Sealed Mid-range TLE
    Mid / H.F Crossover Frequency: 4000 Hz
    Bass Low Pass Crossover Frequency: 550 Hz
    Driver Unit Complement: 2 x 8" long throw RDT bass drivers
    1 x 4" RDT mid-range driver
    1 x C-CAM high frequency ribbon transducer
    External Dimensions -
    Including Fixed Plinth & Feet
    (H x W x D): 1113 x 410 x 470 mm
    (43 13/16 x 16 1/8 x 18 1/2)
    Weight (each) including Plinth:

43.8Kg (96.4lbs)

@archi67 dinleme alanı yeni açılacak bir yer olacakmış. Bakalım :-)

Teşekkür ederim.
    PL300 ün izgaraları gördüğüm en şık ve kullanışlı ızgaralar, hem görüntüyü çok engellemiyorlar hem de metal olmaları nedeniyle ciddi koruma özellikleri var.
    Ben salonda kullanıyorum yaklaşık 35 m2.
    Sağlıcakla kalın.

• quote:

Orijinalden alıntı: hamsikuşu

sevgili väliaikaista,
    kulağının istediğine erişmenin keyfini yaşamanızı, hedefine ulaşmış biri olmanızı kutluyorum, güle güle kullanın, darısı başımıza... naçizane önerim stereo sistem ile mutlaka karşılaştırın, bize de söyleyin farkları olmadığını... Üstüne bir de Stereo almaya değecek fark varsa hazır olsun hedefimiz: piyangodan para çıkarsa yada eşiniz dünyanın fani olduğu fikrine kapılır da yasakları kaldırırsa, ne yaparsınız bir anda hazırlıksız yakalanınca:-))
    Her zaman için cepte alamayacağım bir alacak listesi hazır dolaşırım, sık sık güncelleyerek... ne olur ne olmaz... Bakarsın kayın peder sorar evlilik yıl dönümü hediyesi bir şey lazım mı diye...
    (Uzun yıllar iş-güç, gezmek-tozmak, ayak bağı olmasın düşünceleri ile çocuk yapmayı erteledik. 15 yıl sonra yapmaya karar verince ilk torun hevesi ile iki dede adayı da sormuştu ne istersiniz diye birer ev satmayı göze alarak, kekeleyip durmuştum böyle bir şeyi beklemediğimden, bir daha olursa fırsatı kaçırmayacağım, liste hazır)...

Yanlış hatırlamıyorsam Stereo Mecmuası yada audiophilemania forum'da yada başka yerde
    Atina hi-fi kulübünün bir toplantısının filmini izlemiştim evlerindeki sistemleri anlatıyorlar, gösteriyorlar, sonunda fiyatları soruluyor;
    telaffuz edilen rakamları duyunca eşlerinin ve hele bir tanesinin de çocuğunun yüzünü görmeniz lazım...

Tam mahalle baskısı, çok yanlız kaldım çevremde bir iki tane meraklı arkadaş olsa bu durumda olmayacaktık :).

• quote:

Orijinalden alıntı: bwhiteshark

Archi 67 olmadı 5004 ile deneriz :-). RS6 - RX6 karşılaştırması biraz kafamı karıştırdı . RS6'nın siyah rengi kalmamış, RX6 alıp keşke vaktinde RS alsaydım daha başarılıydı demek istemiyorum. Keşke şu subwoofer ile dengeleme kısmı daha olası olsaydı.

Update : Süper bir site buldum. Forum dediğin böyle olur :-)

http://www.prisjakt.nu/produkt.php?g=32560

Çılgın bir siteymiş burası. Gözüm gönlüm açıldı. Teşekkürler.

• sevgili @hamsikusu,

M-X-PORT bluetooth icin baglanti girisi, soylemek istediginiz M-DAX (Marantz Dynamic Audio Expander) olmali. Bu ozellik sikistirma esnasinda ortaya cikan kayiplari telafi etmeye yariyor. Frekans araligini hesaplayarak bunu daha genis bir aralikta veriyormus.Master studio kayitlari satin almayi gerektirecek kadar bir iyilestirme yapabilecegini sanmiyorum. M-DAX iki farkli modda kullanilabiliyor - daha zayif veya daha guclu efekt seklind.

quote:

Orijinalden alıntı: hamsikuşu

Bluetooth için ise M-X Porttan kullanılacağı yazıyor.

M-X port bağlantısı, internet radyoyu, 320kb/sn mp3'leri yada daha iyi flac'ları nereye kadar iyileştirebiliyor? Mesela Master studio kayıtları satın almaya gerek bırakmayabilir mi?

• @Archi 67 Resimler için teşekkür ederim. Siyahta karar kıldım. Eksiğim daha çok bakalım. Kesinlikle şunu diyebilirim artık yüksek kalite mp3'ten aşağısı dinlenebilir değil. Hoparlörler ne varsa yüzüme vuruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bwhiteshark -- 20 Aralık 2009; 19:32:14 >
  • Hayırlı olsun bwhiteshark, güle güle kullanın. Devamını da yavaş yavaş tamamlarsınız.
    Dediğiniz gibi kaliteli birşeyler olmayınca sistemin tadı çıkmıyor. Netten pek birşey indirmediğim için flac vs den de anlamıyorum. Sistemi kurduğumdan beri bende yeni CD ler alıyorum.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.