Şimdi Ara

MARANTZ Ev Sinema Sistemleri (Genel Konu) (49. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.248
Cevap
42
Favori
128.383
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

1604'e Network uzerinden Iphone programı ile ulaşmaya çalıştığımda karşıma ekteki gibi bir ekren geliyor.
    Cihazı ilk kurduğumda hersey normaldi ama sonrasında bu ekrani almaya başladım. Hiçbir islem yapılamıyor.

Böyle birşey basına gelen varmı? Neyden kaynaklanmış olabilir acaba?
    Zone ayarları uzerinden olacağını tahmin ediyorum ama bir türlü duzeltemedim.

İyi akşamlar,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alid67 -- 1 Ocak 2014; 21:00:56 >

• alid67 A kullanıcısına yanıt
    Amfiniz kapalı gözüküyor sağ üst köşedeki düğmeden açılmıyorsa ip değişikliği falan olduysa göremediğinden kapalı algılıyor olabilir.
    Normalde main zone olarak kullanıyorsanız problem yok gibi gözüküyor.
    Tekrar tanıtmakla çözülebilir belki daha önce başıma gelmedi.
  • Merhaba elinde ki marantz 1504 amfi ile boston acuostics xs mk 2 ses sistemini satıyorum cihazların garantisi herşeyi ile duruyor daha 5 ay bile olmadı
  • Merhaba elinde ki marantz 1504 amfi ile boston acuostics xs mk 2 ses sistemini satıyorum cihazların garantisi herşeyi ile duruyor daha 5 ay bile olmadı
  • Arkadaslar Merhaba,
    Acaba aranızda marantz amfi de Spotify kullanan var mı? Kullanan arkadaslar varsa performansı nasıl memnun musunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: onkal

Amfiniz kapalı gözüküyor sağ üst köşedeki düğmeden açılmıyorsa ip değişikliği falan olduysa göremediğinden kapalı algılıyor olabilir.
    Normalde main zone olarak kullanıyorsanız problem yok gibi gözüküyor.
    Tekrar tanıtmakla çözülebilir belki daha önce başıma gelmedi.

Selam.

Aslında olabilecek tüm aksiyonları yaptım. Cihazın yeni ıp almasını sağladım. Cihaz zaten açık durumda. İphone programını yeniden kurdum, hatta ipad'tede kurdum. Hepsinde sonuç aynı.
    1604'ü hard RESET atayım istedim ama nerden yapacağımı bulamadım. Belki bu şekilde çözülür.

İyi akşamlar,

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • alid67 A kullanıcısına yanıt
    D-smart cihazımı hdmi ile bağlı kullanırken bir gün işten geldiğimde hdmi üzerinden ses almadığını gördüm onun için bende hard reset atmak istedim ama bulamadım hiç bir yerde. Extreme yazdım yetkili servis olarak sağolsunlar cevap verme zahmetinde bulunmadılar, marantz us ile yazıştım onlar da Türkiye'de yetkili servisleri olduğu için orayla görüşün bizim cevap vermemiz doğru değil dediler.
    Bulursanız burada da paylaşırsanız çok makbule geçer. :)
  • onkal kullanıcısına yanıt
    Aynı sorun benim de başıma geldi. Reset atınca da problem hallolmadı. HDMI kart yanmış. Burada bir arkadaş bahsetmişti. Uydu alıcıların HDMI çıkışındaki elektirik zamanla amfinin HDMI kartına zarar veriyormuş ve sonunda benim başıma geldiği gibi kartı yakabiliyormuş.
  • math.man M kullanıcısına yanıt
    Kartın yandığını sanmıyorum çünkü başka kaynak bağladığımda aynı girişe görüntü ve ses alabiliyorum sadece uydu alıcısında sorun yaşıyorum.
  • D-Smart , Digiturk kutuları ziyan , voltaj sorunu yaratıyorlarmış, sadece Marantz da değil başka amfilerde de. Amfiyi satmaya çalışırken teknik bilgisi olan birisi yazmıştı

"aslında bu tür yapılarda arızalanma pek sık görülmüyor.
    kendini korumaya almış olabilir.
    SURROUND MODE ve CLEAR tuşlarına açma tuşuna basarak 3sn den uzun süre basarsanız.
    fabrika ayarlarına geri döner. bunu denediniz mi? (içindeki bütün bilgiler silinir)
    bu tür cihazlarda arıza sebebi çoğunlukla sıvı dökülmesi kolon çıkışlarında kısa devre veya düşük empedanslı kolon kullanılması olarak görülüyor.
    ayrıca aynı anda AUTO ,EXİT ,CLEAR tuşlarına 3 sn den uzun basarak ve cihazı açarak gelen menüdeki 2. satırdaki versiyon numaralarını yazabilir misiniz.
    ENTER tuşuna bastıkça bir sonraki versiyon numarası gelir. 9. kez enter tuşuna basınca menuden çıkılır. (arada servis testleri var).

şehir şebekesindeki problemler düşük empedaslı kolon bağlanması ve yüksek ses buna sebep olmuş olabilir.
    Vo90817 1N Versiyon 2009-ağustos-17 1N (1. bölge)
    standartlara uygun bir kolon bağlamanız (sesi mutlaka düşük seviyede olmalı ve ses yükselticilerde dahili harici kısa devre yoksa) kapanmasına sebep olmaz "

• merhaba. elimde marantz pm6004 amfi var ve buna bağlı iki adet pasif hoparlör. amfiyi samsung 8 serisi led tv ye bağladığımda ses alamıyorum. bütün menüleri de kurcaladım ancak olmuyor. kulaklık çıkışına bağlamak dışında ne yapabilirim fikri olan var mı?
  • bwhiteshark kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim arkadaşın bahsettiği tuşlar bende yoktu bende değişik kombinasyonlar yaptım ve sonunda buldum. :)

Nr 1603 için hard reset; amfi kapalıyken açma/kapatma tuşu&M-dax tuşu&zone 2 source tuşlarına 10 saniye bastığınızda (ekran 1 sn'de 1 yanıp sönüyor oradan sayabilirsiniz) reset atıyor.

Buraya da yazdım ihtiyacı olan biri ulaşabilsin diye.

Problemimi çözmedi ama :(

İleride sıkıntı olmaması için akım uydu girişi olan korumalı prizlerden almak lazım o zaman onların faydası olur mu?
  • Bende var , voltaj dalgalanmalarının çok olduğu yerde işe yarayan şeyler . En iyisi bir APC Line-Interactive UPS almak . Yer,ısınma ve fan gürültü sorunu yaratacağı kesin. Dijiturk, d-smart ile amfinin birbirine bağlı olmasındandır. Optik bağlantı ile sesi aktarıp görüntüyü TV'ye bağlamayı deneyin bakalım çözecek mi? Aynı HDMI'a başka kaynaktan ses gidiyor mu? Gerçi bana TV'nin HDMI'ından Amfi HDMI 'ına kaçak olmuştur dediler.

Extreme Teknik Servisi , Maslak Showroom içinde, geçen sene göreve başlayan bir teknik sorumlu var. Servislerin geneli böyle , sorun çıkıp para sıkışana kadar tavsiye vermezler :) . Bendeki 5004'ün sorunu kronikmişde şansıma garantisinin bitmesini beklemiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onkal

Teşekkür ederim arkadaşın bahsettiği tuşlar bende yoktu bende değişik kombinasyonlar yaptım ve sonunda buldum. :)

Nr 1603 için hard reset; amfi kapalıyken açma/kapatma tuşu&M-dax tuşu&zone 2 source tuşlarına 10 saniye bastığınızda (ekran 1 sn'de 1 yanıp sönüyor oradan sayabilirsiniz) reset atıyor.

Buraya da yazdım ihtiyacı olan biri ulaşabilsin diye.

Problemimi çözmedi ama :(

İleride sıkıntı olmaması için akım uydu girişi olan korumalı prizlerden almak lazım o zaman onların faydası olur mu?

Ustat ben beceremedim, biraz daha ayrintili anlatabilir misin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• wNchstR W kullanıcısına yanıt
    @wNchstR Amfinin üzerinden ekranın altındaki tuşlardan olacak, kumandadan olmuyor herhalde denemedim açıkçası :)

@bwhiteshark Hocam aynı girişten bilgisayarı bağladığımda hem sesi hemde görüntüyü alabiliyorum sıkıntı yok. Dsmartı tv'ye bağladığımda yine hem görüntü hem sesi alabiliyorum. Dsmartım ile amfim küstüler onlar arasında bir problem var. :)
    Şu anda hdmi ile amfiye rca coax kablo ile yine amfiye bağlayarak sesi dijitalden alıyorum o şekilde kullanıyorum. Faydasını görmediniz o zaman o filtrelerin. Açıkçısı hem görüntü olarak hemde ses olarak ups hoş gözükmez bence :))
    Hafta sonu biraz yoğundu bekletmemek için hızlıca yazmıştım çok ayrıntılı yazamadım o yüzden kusura bakmayın. Eğer yardım isterseniz yine elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.
  • Tesekkur ederim, dun aksam yaptim yardiminizla.

Fakat hala Arc calismiyor. Hdmi uzerinden daha once yaptigim sekilde amfiyi kontrol edemiyorum. Tv ile birbirlerini gormez oldular

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Ezbere nokta atış yapamam ama menüden hdmi control altında açmanız gerekiyor. Formattan sonra sıfırlanmıştır ayarınız.
    Akşam eve gidince tam yolu yazarım.
  • Actim, yine de gormuyor. Zaten formati bu sebeple atmistim Daha once hic problem olmuyordu, modemi degistirdim birden gormez oldu. Saniyorum onunla alakali degildir. 1.4 kablo kullaniyorum, hicbir degisiklik yapmadim baglantilarda

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Oda ilginç olmuş :/
    Benim problem gibi sebepsiz alakasız bir şey olmuş...
  • 
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.