Şimdi Ara

Apple Airport Extreme ve Time Capsule'ü güncelledi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
3.062
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dün Mac'lerde revizyona giden ve dünyanın ilk çoklu dokunmatik destekli faresi Magic Mouse'u satışa sunan Apple, kablosuz çözümlerinden Airport Extreme ve Time Capsule'de de güncellemeye gitti. Apple tarafından yapılan açıklamaya göre her iki cihazında değiştirilen anten tasarımı sayesinde kapsama alanları %25 artarken, kablosuz ağ performanslarıda %50 artıyor. Ayrıca yeni Time Capsule Mac OS X Snow Leopard'daki Time Machine ile birlikte %60 daha hızlı geri yükleme yapabiliyor.

Apple kablosuz çözümlerindeki güncellemenin yanında yeni Apple Remote'da da değişikliğe gitti. Boyu eski kumandaya göre ordukça uzun olan yeni Apple Remote'ın gövdesinde alüminyum kullanılmış. Üzerinde navigasyon tekeri ile Menu ve Oynat/Duraklat tuşlarının konumlandırıldığı Apple Remote 2005 yılından sonra piyasaya çıkmış Apple ürünleri ile uyumlu. İPod ve iPhone kullanıcılarının iPod Universal Dock ile kullanabilecekleri yeni kumandanın satış fiyatı ise 19 dolar belirlenirken, satışına 2-4 hafta içersinde başlanacak.

• Bu TimeMeşin de ne masraflı cihazdır yahu ! Harici diskten tek artısı biraz daha karışık yazılımla yedekleme yapması.

Yoksa mis gibi senkronizasyon hızlı kopyalama programları var.
  • wireless olarak yedekleme yapıp access point özelliği olan başka disk varmı?
  • cevabi ben verebilirmiyim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: sertacaygun

Bu TimeMeşin de ne masraflı cihazdır yahu ! Harici diskten tek artısı biraz daha karışık yazılımla yedekleme yapması.

O kadar basit degil.
    Pahali olmasa kesinlikle alirdim bir tane.

- Kablolu modemi kablosuz yayin yapan wi-fi istasyonuna cevirebiliyor.
    - Otomatik yedekleme yapiyor.
    - Bu yedekleme isini bir agdaki tum bilgisayarlar icin yapabiliyor.

Hatta ben asil windiwsta boyle bir seyin olmamasina acayip sasiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeLyMaymun

quote:

Orijinalden alıntı: sertacaygun

Bu TimeMeşin de ne masraflı cihazdır yahu ! Harici diskten tek artısı biraz daha karışık yazılımla yedekleme yapması.

O kadar basit degil.
    Pahali olmasa kesinlikle alirdim bir tane.

- Kablolu modemi kablosuz yayin yapan wi-fi istasyonuna cevirebiliyor.
    - Otomatik yedekleme yapiyor.
    - Bu yedekleme isini bir agdaki tum bilgisayarlar icin yapabiliyor.

Hatta ben asil windiwsta boyle bir seyin olmamasina acayip sasiyorum.

asıl windowsta olsa sasardım herseyı calıntı olan bır yazılım vista ubuntudan ve mactan bıtek acık kodlamayı araklamamıs oda yenı yenı işletim sıstemın cıkardım dıye mılletı uyutup para kazanmak ne varsa lınux ve macta var allah herkesı bıllın elınden kurtarsın

• Yeni kumanda güzelmiş , alırdım ama universal docku aldıktan sonra kumandayı birkaç kere kullandığım düşünülürse yenisini de almama hiç gerek yok.

Bu time capsule iyice ilgimi çekmeye başladı , artık almayı ciddi ciddi düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: @dministrator

Yeni kumanda güzelmiş , alırdım ama universal docku aldıktan sonra kumandayı birkaç kere kullandığım düşünülürse yenisini de almama hiç gerek yok.

Bu time capsule iyice ilgimi çekmeye başladı , artık almayı ciddi ciddi düşünüyorum.

Ben bugun itibari ile aldim GG den.
  • ya kumanda bir yana ben bu yeni magic mouse hasta oldum, bilkom ne zaman tr ye getirecek biliyor musunuz?
  • Magic Mouse hoş güzel de, ben eskisinin expose tuşlarını seviyordum öyle bir şey koymamışlar ona bozuldum.
  • yeni remote:

valla kullandikca belli oluyor ki cok buyuk :D eskisi daha iyiydi, keske boyu koruyup inceltselerdi....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brave5213 -- 4 Kasım 2009; 2:39:21 >

• herhalde kimsede memnuniyet sorunu yok ben de gidip bir bakayım apple storea
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.