- x
Zeytin çekirdeği yutmak
41 Cevap21869 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

453 Mesaj
21 Ekim 2009; 19:51:19 

faydalı olduğunu duydum.mide ve bağırsak hastalıklarına iyi geliyormuş.midede tamamen eriyormuş.bir bilgisi olan var mı?

453 Mesaj
21 Ekim 2009; 19:57:39 

hiç deneyen olmadı mı?midede eriyor mu yoksa erimiyor mu?

78 Mesaj
21 Ekim 2009; 19:58:39 

faydasıda var yararıda
mide ve bagırsak icin yararlı fakat apandistin patlaması icin en büyük nedenlerden biri

H a Y ı R S e V e R

Unutulmak istemiyorsan, ya okunacak şeyler yaz, ya da yazılmaya değer şeyler yap !!

453 Mesaj
21 Ekim 2009; 20:02:10 

quote:

Orijinalden alıntı: HaYıRSeVeR

faydasıda var yararıda
mide ve bagırsak icin yararlı fakat apandistin patlaması icin en büyük nedenlerden biri

eğerki midede tam olarak eriyorsa apandisiti patlatması imkansız.ama erimiyorsa gerçekten çok büyük tehlike.bu aralar stres yüzünden midem yanıyor.ilaç yerine alternatif yollar arıyorum.yoğurt falan iyi geliyor ama sadece bir süreliğine.ilaç falan istemiyorum.bir tane faydası varsa 1001 tane zararı oluyor.

42 Mesaj
21 Ekim 2009; 20:03:19 

Bie zeytin üreticisi olarak zeytin çekirdeği yutmak yararlı ama hergun yada gunde 3 tane değil ayda bir yada çok seyrek yutulmalı bu dediklerimde aldığım duyumlarla ilgili fakat zeytin yağı gercekten sındirime yararlı kendım de kullanıyorum faydası bol bir ürün

saygılar

5091 Mesaj
21 Ekim 2009; 20:04:21 

Apandiste felan zararlı değil. Annem hemşire. Ona sordum. Kiraz çekirdeği, zeytin çekirdeği vb. ürünler rahatlıkla yiyebilirsin apandiste hiçbirşey olmaz

İstanbul Üniversitesi
- Coğrafya -

230 Mesaj
21 Ekim 2009; 20:06:51 

onun birde çıkması var

"Bir katilin, bir hırsızın başbakan olduğu bir cumhuriyette, dürüst kişilerin yerinin ya mezar, ya cezaevi olduğunu anlayabilmek zor bir şey olmasa gerek." Fidel Castro

|garry's mod master|

1031 Mesaj
21 Ekim 2009; 20:13:50 

ben bir keresinde HCl nın içine (çok derişik değildi) zeytin çekirdeği atıp 2 gün beklemiştim ve erimedi.
Midede erirmi ondan şüpheliyim.

Tüm bitkiler gibi dışında selüloz varsa erimez, erimeyince de içindei yararlı maddeler ortaya çıkmaz.
Çıkmazsa da boşuna yutulmuş olur.

Peki yukarda yazdıklarım ve deney ne kadar doğru derseniz bilmiyorum.
Çünkü bugüne kadar yuttuğum bir çekirdeğin çıktığını görmedim geriye.
Eğer çıkmıyorsa eriyordur. Madem mide de eriyor neden HCl ye attım erimedi
Tabi bu da bir çelişki.

Elektrik akar...
Elektrik Konu Anlatımı (Lise seviyesinde)
Türev Problemleri ve Lagrange Fonksiyonu (Canı sıkılanlara)

669 Mesaj
21 Ekim 2009; 20:16:52 

quote:

Orijinalden alıntı: MeM-Tr

eğerki midede tam olarak eriyorsa apandisiti patlatması imkansız.ama erimiyorsa gerçekten çok büyük tehlike.bu aralar stres yüzünden midem yanıyor.ilaç yerine alternatif yollar arıyorum.yoğurt falan iyi geliyor ama sadece bir süreliğine.ilaç falan istemiyorum.bir tane faydası varsa 1001 tane zararı oluyor.

talcid kullan hiç bir zararı yok midesi delinenlere bile veriyor doktor

453 Mesaj
21 Ekim 2009; 20:22:47 

quote:

Orijinalden alıntı: Spyxxx
ben bir keresinde HCl nın içine (çok derişik değildi) zeytin çekirdeği atıp 2 gün beklemiştim ve erimedi.
Midede erirmi ondan şüpheliyim.

Tüm bitkiler gibi dışında selüloz varsa erimez, erimeyince de içindei yararlı maddeler ortaya çıkmaz.
Çıkmazsa da boşuna yutulmuş olur.

Peki yukarda yazdıklarım ve deney ne kadar doğru derseniz bilmiyorum.
Çünkü bugüne kadar yuttuğum bir çekirdeğin çıktığını görmedim geriye.
Eğer çıkmıyorsa eriyordur. Madem mide de eriyor neden HCl ye attım erimedi
Tabi bu da bir çelişki.

HCl bildigim kadarıyla sadece pepsini aktifleştirmek için görev alıyor.yani sindirimde doğrudan bir etkisi yok diye biliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1031 Mesaj
21 Ekim 2009; 21:00:53 

quote:

HCl bildigim kadarıyla sadece pepsini aktifleştirmek için görev alıyor.yani sindirimde doğrudan bir etkisi yok diye biliyorum.

evet de asit yine eritirse o eritir.
ayrıca pepsini değil pepsinojeni aktifleştirir pepsin aktif halidir :)

pepsin ise proteinin parçalanmasını sağlayan enzim yani protein var mı diye düşünüyorum çekirdekte
yok gibi geliyor bana. Selüloz ise zaten posa olarak dışarı atılır ama çıkmıyor dışarı
bu yüzden kararsızım

Elektrik akar...
Elektrik Konu Anlatımı (Lise seviyesinde)
Türev Problemleri ve Lagrange Fonksiyonu (Canı sıkılanlara)

713 Mesaj
21 Ekim 2009; 22:12:35 

İp gibi mi dışklama yapıyorsunuz da çıktığını görmediğinizi söylüyorsunuz? Yiyeceksiniz madem kırıp da yiyin. Bu arada her çekirdek midede erimez bunu da unutmayın, özellikle de limon çekirdeğini bütün halde kesinlikle yutmayın

BÖLÜK ÇÖMEL !

520 Mesaj
21 Ekim 2009; 22:27:09 

abi niye böyle kesin yutmayınflana diye korkuyuyosunzu milleti.

bebeler bile bozuk para yuttuğunda takılı kalmadan mideye inmişse doktor telaşa gerek yok doğal yollardan atılır diyor.

ne yutartsan yut sıçar atarsın hoca milleti gazlamayın aman ha diye.

I am young, I am handsome, I am fast, I am pretty and can’t possibly be beat either.
The rest is up to you…

Muhammed Ali

http://eu.battle.net/d3/en/profile/SonGoku-2126/hero/14376188

126 Mesaj
21 Ekim 2009; 22:49:48 

iki gün denedik eşimle açılmadan iade midede taş varmış gibi oluyor uzun süre

şahsi kanaatim : tavsiye etmiyorum

!!sosyal mesaj yok!!

713 Mesaj
21 Ekim 2009; 22:52:16 

quote:

Orijinalden alıntı: AthabaskA

abi niye böyle kesin yutmayınflana diye korkuyuyosunzu milleti.

bebeler bile bozuk para yuttuğunda takılı kalmadan mideye inmişse doktor telaşa gerek yok doğal yollardan atılır diyor.

ne yutartsan yut sıçar atarsın hoca milleti gazlamayın aman ha diye.

Bunu diyen bir doktor mu? Madeni parayı hangi metalden yapıyorlar acaba? Midede erimeyen bir şey olmalı ki, yutulması tehlikeli değil denilebilinsin. Çünkü direk zehirlenmeye sebeb olur

BÖLÜK ÇÖMEL !

693 Mesaj
21 Ekim 2009; 23:00:43 

23 yaşındayım 11 yaşından beri zeytinleleri çekirdeği ile beraber yiyorum.12yıl boyunca erimemiş olsaydı midemde en az 5 kilo zeytin çekirdeği olması lazım çünkü bunlar birtarafımdan çıkmadı

5 Mesaj
31 Ağustos 2010; 17:30:49 

Zeytun faydalıdır eyidir bir yirden girerse bir yirden elbet çıkar. milleti teleşa düşürmeyin. hani yiyin dediysek kiloylan değil Tanaylan yani 3 tane yiyin 2 hafta yimeyin midede sorun varsa yiyin.

şaka bir yana doktorların vermiş olduğu talcid renny vb asit düşürücüler midedeki asit miktarını azaltıp midede rahatlama hissi veriyor ama kısa bir süre sonra bu sefer kabızlık, hazımsızlık gibi şikayetler başlıyor bunların yanında Allah bilir daha ne zararları var ben yaşadıklarımı bilir onları söylerim. birde o ilaçları kullandıktan sonra bırakırsanız bu sefer mideniz daha kötü yanar. onun yerine akşamları yarım çay bardağı soğuk süt için ama yarım bardağı geçmesin dikkat !. 15-20 gün öyle süt içerek geçirdim rahatladım biraz ilaç içmeyi kestim. çünkü allerji oluştu kollarımda ilaçlar yüzünden birde, yani bir rahatsızlığım varken birden 3 oldu. doktora gidiyorum onlar bişi yapmaz diyo e yaptı diyorum o zaman kes diyo ilacı :)) doktorlukta tamircilik gibi uymazsa parça değiştir :))) cidden ehil olmayan doktorlardan korkmak lazım acil müdahale dışında elimden geldiğince kaçıyorum doktorlardan :)))

432 Mesaj
9 Ekim 2010; 19:52:06 

Bir dr olarak deneyimimi anlatayım. Gerisini siz duşunun. Günde 7 tane zeytin çekirdeği yuttuğunu söyleyen bir hastaya çekilen tomografide çekirdeklerin hepsini kalın bağırsakta teker teker saydık. Midede erimesi soz konusu değil. Apandisit ve divertikulit riski de çok fazla. Ayrıca ülser varsa yırtılmalara bile sebep olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gradient -- 9 Ekim 2010; 19:52:49 >

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
9 Ekim 2010; 20:02:18 

ben yutuyorum

453 Mesaj
9 Ekim 2010; 20:03:49 

konum hortlamış.gururlandım.

432 Mesaj
10 Ekim 2010; 0:35:18 

quote:

konum hortlamış.gururlandım.

:)). :))

19 Mesaj
5 Ocak 2011; 15:24:24 

İnternet ortamında maillerle yayılan zeytin çekirdeğinin yutulması ve faydaları bilgisi çok tehlıkeli ve yanlıştır..

Zeytin çekirdiği mide asidiyle filan asla erimez arkadaşlar. Bunlar UNSULUABLE (cozulemeyen) fiberdir. vucuddan oldugu gibi atılırlar. zeytin cekirdegi, karpuz cekirdegi,kabak çekirdeği gibi odunsu fiber'ler ince barsak ve kalin barsakta öğütülme imkanı olmadigi için barsak sistemin yapisi dolayisiyla bazı kivrimlarda peristaltik hareketlerle ilerleyemez ya yuvalanip darlık yapar yada kuvvetli hareketlerle barsak zarrını çizerek ilerler.. Bağırsaklarınızın zarar görmesi halinde işlevini yitirmesi durumu sizin 1 numaralı ölüm sebebinizdir!

ALINTIDIR

DesTMen

1874 Mesaj
5 Ocak 2011; 15:25:24 

zeytin çekirdeği yutma , zeytinyağı iç.

723 Mesaj
24 Ocak 2011; 12:06:50 

ben yutuyordum bir daha kesinlikle yutmam aman allam ya

[15/08/2006] Nzxt Trinity Kasa, Dark Power Be-Quiet 530 W, Asus P5w Dh Deluxe, intel Core 2 6600, Seagate 320 Gb ( St3320620As)7200.10 Ncq Sata2 16mb, POV ATI HD4770, Team Xtream 2*1 Gb 800 Mhz ddr II , Nec Dvd-Rw 7170a , Samsung 226bw 22" WideScreen , Logitech X-230 Speaker , Super PI - 13" Canon Powershot a570 IS , Kia Rio 1.5 CRDi Advance H/B Buz Mavisi

1725 Mesaj

[16 Eylül 2014; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

27 Mayıs 2012; 1:32:17 

922 Mesaj
29 Ocak 2013; 10:40:55 

onu yutacağına taş yut daha iyi

305 Mesaj

[30 Eylül 2014; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

29 Ocak 2013; 12:05:22 

3 tane yutcakmışsın annem babam yutuyorda ben çekiniyorum "yenir mi o" diyorum

Vikings
Where are you God?

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
29 Ocak 2013; 12:07:13 

quote:

Orijinalden alıntı: Excision

onu yutacağına taş yut daha iyi

Hortlat hortlat

922 Mesaj
29 Ocak 2013; 12:09:20 

çaktırma

4038 Mesaj
29 Ocak 2013; 12:36:22 

vay anasını eski konuymuş hüzünlendim gereksizce

DH Adminlerini Sevmeyenler Kulübü

1036 Mesaj
29 Ocak 2013; 12:38:26 

:)

432 Mesaj
13 Şubat 2013; 12:00:33 

Amma da hortlamış konu ya

575 Mesaj
13 Şubat 2013; 12:03:11 

Yav he he. Allah Allah

Grand Theft Auto V

3919 Mesaj
13 Şubat 2013; 12:04:50 

birisi ağır sazan.avi yapmış zamanında

EU-WEST Jungler Carry

1238 Mesaj
19 Mart 2013; 16:44:48 

biraz evel mail geldi arastırırken burada buldum kendimi ilginç..

432 Mesaj
20 Mart 2013; 20:36:09 

Hahahaha amma hortladı konu yaaa

179 Mesaj
20 Mart 2013; 20:39:30 

Fem dersanesindeki matematik hocan mı söyledi?

27 Mesaj
23 Mayıs 2013; 10:31:55 

hortlamışş yada hortlamamış. arkadaşlar kesinlikle faydalı denedim test ettim korkanlara duyurulur. bazı kendini bilmezler ve para kaygısı duyan dr. ve anestesi uzmanları kendilerince tıbbi açıklamalar yapmışlar ama palavra. denedim keşke daha evvel duyup başlasaydım diyorum. Kafasının içinde beyin taşıyan her kes denesin günlük 3-5 adet aksi bir durumla karşılaşırlarsa ben burada sözümün arkasında bekliyor olacağım :))

ceo

85 Mesaj
30 Haziran 2013; 23:40:04 

arkadaşlar kezzap içinde erimeyen çekirdeği mide asidi mi eritecek?
biraz iğrenç olacak ama susam, domates çekirdeklerini en az bir kere nasıl çıktığını görmüşsünüzdür :)

560 Mesaj
1 Temmuz 2013; 0:02:00 

http://www.gidacilar.ne...lere-kanmayin-1689.html

Zeytin, sağlık için son derece faydalı bir bitki. Peki çekirdeği? Son zamanlarda birçok kişi zeytin çekirdeğinin mide, bağırsak ve hemoroite iyi geldiğini düşünüyor. Bu kanaate internette dolaşan bir yazı sebep oldu. Kimliği belirsiz birinin 'zeytin çekirdeği yutuyorum, hemoroit ve mide sorunum kalmadı.

Siz de kahvaltıda çekirdekleri atmayın yutun' önerisi e-postalar arasında dolaşıyor. Hatta Kocaeli'nden bir tüccar zeytin çekirdeğini toz haline getirip aktarlarda satmaya başladı.

Herkesin dilinde olan bu mucizenin (!) gerçekten faydalı olup olmadığını uzmanlara sorduk. Tıbbi bitkiler uzmanı Prof. Dr. Kerim Alpınar da son günlerde konuyla ilgili onlarca soruya muhatap olmuş. Çok sayıda insanın zeytin çekirdeği yuttuğuna tanık olmuş. Alpınar, zeytin çekirdeği yutmanın hiçbir faydası olmadığını, bilakis zararlı olduğunu vurguluyor. e-postada yazdığı gibi çok sayıda zeytin çekirdeğinin yutulmasının bir felakete yol açabileceğini söyleyen Alpınar'a genel cerrah Cenap Şirin de hak veriyor. Bugüne kadar 14 bin hemoroit hastası tedavi eden Şirin bunu şöyle açıklıyor: "Zeytin çekirdeğinin iki ucu da sivridir ve çekirdeği mide öğütemez. Dolayısıyla zeytin çekirdeğinin sivri uçları bağırsaklarda tahrişe sebep olabilir. Yine hemoroitli hastaların yaralarını parçalayabilir." Şirin, hemoroit hastalarının doktora gitmekten utandıkları için duydukları her yöntemi denediklerini ve istismarların kurbanı olduklarını anlatıyor. Zaten bütün bu yöntemlere rağmen sonuç bulamadıkları için nihayetinde doktora gitmek zorunda kalıyorlar. İnsanlar sadece zeytin çekirdeği yutmak değil, nohut yutmak, kaplumbağa kanı içmek, ısırgan otu sürmek gibi farklı yöntemler de deniyorlarmış. Hastaların bu tür yöntemlerle sonuç alamadıklarını söyleyen Cenap Şirin'e göre, rahatsızlığı olan kişi mutlaka doktora tedavi olmalı.

GÜLİZAR BAKİ

Ne Mutlu Türküm Diyene !

Uzaklaştırılmış
7 gün cezanın,
1 gün 7 sa. 22 dk. kadarı kaldı.
1 Temmuz 2013; 0:02:16 

her mide eritemeyebilir bu da laktoz u sindirememek gibidir. ancak senelerdir ben de yutuyorum ve zeytin çekirdeğinden ölen birini de duymadım. hatta size birşey söyleyim zeytin çekirdeği insan sindirim sitemine o kadar uygundur ki sindirimi yemek borusuna girer girmez başlar. ayrıca dinimizce sünnettir peygamber a.s efendimiz de tavsiye etmiştir bu yönüyle kanseri önlediği de söylenir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

1528 Mesaj
1 Temmuz 2013; 0:03:58 

Kucukken burnuma sokmustum

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » Zeytin çekirdeği yutmak
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.531