KABLO MODEM+ROUTER=WIRELESS BAGLANTI
293 Cevap83038 Görüntüleme7 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<      [2] 4 5      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

3727 Mesaj
15 Kasım 2009; 4:37:52 

ben 2 senedir netmaster modem+usrobotics router ile kullanıyorum
hızda herhangi bir düşme yok fakat arada bir internet gidiyor, router'ın güç kablosunu çıkarıp tekrar taktığım zaman düzeliyor ve bu iş hep yasaklı sitelere girmek için dns yazdığım zaman oluyor

ASUS Maximus VI Extreme | ASUS GTX Titan GDDR5 | Intel i7 4770K | Corsair Vengeance Pro 16GB DDR3 | Corsair Obsidian 550D | Corsair Hydro H100i | ASUS 3D 27" VG278H

1439 Mesaj
15 Kasım 2009; 15:35:18 

bende de aralıklarla net gidiyor. kablo modemin net ısıgı var nette var ama sanırım router neti dagıtmıyor. fisi cekip taktıgımda duzeliyor...

nedeni ne bilen varmı acaba?

netmaster kablo modem ve netmaster wds 840 router ile kullanıyorum.

NE GERÇEK

556 Mesaj
16 Kasım 2009; 15:25:20 

Sayın atlasi,
15 TL ye switch aldım.İki cihazda kopmalar olmadan devam ediyorum.512 sınırsız kullanıyorum.Akşamları bazen yavaşlama oluyor.

49 Mesaj
17 Kasım 2009; 11:12:44 

bende cok eski bir askey modem ile (docsis 1.0) usr wireless router kullaniyorum son bir kac haftadir surekli kopma oluyor ve reset atinca iki makineyede cozuluyor ama bu son 2 3 gundur net inanilmaz yavasladi bazen bir siteye girmek 4 5 dk suruyor

1439 Mesaj
17 Kasım 2009; 22:49:15 

3 gundur oyle kopma vs olmadı.

512 sınırsız kullanıyorum download yaparken 60 bazende aralıklarla 70 e cıkıyor.

download sinyal kuvveti 7.5 ta. sanırım ondan dolayı download hızı cok iyi.

NE GERÇEK

1439 Mesaj
19 Kasım 2009; 18:25:39 

quote:

Orijinalden alıntı: gokhan3007

arkadaşlar torrent ile download yaparken hiç kopma olmuyor.Ama internette bir kaç sayfa açtığım zman sayfa hatası veriyor.ve internet kopuyor.Downlatımda kesiliyor.
Modem motorola+ router wrn 120 n linkssys .

Sorun için linksksys de , uydunetide defalarca aradım.Sucu birbirini üzerine atıyorlar.En iyisi her iksinde kulnmamak

hala linksys routerlarla baglantı sorunu olan arkadaslar varmıa????

NE GERÇEK

359 Mesaj
19 Kasım 2009; 19:22:46 

dikkat eden oldumu bilmiyorum ama modem açıkken ip değişiyor router yeni ıp alamıyor herhalde routera reset uğraş dur sonra bugün rahat 6-7 kere ip adressim değişti modemi hiç kapatmama rağmen

1459 Mesaj
19 Kasım 2009; 19:58:47 

Uydunet Genel konusuna attım birde buraya kopyalayayım mesajımı.

Lütfen şu aşağıdaki programı bilgisayarınıza kurup gün içerisinde kaç kere IP değiştirdiğinizi kayıt eder misiniz?

quote:

Orijinalden alıntı: SUAVI

Değerli Uydunet kullanıcıları.

Lütfen External IP Address programcığını indirip bilgisayarınıza kurabilir misiniz?
(Merak etmeyin açık kaynak kodlu sizin gerçek IP adresini gösteren ve bunları bilgisayarınıza loglayan minik bir yazılım. )

http://www.dailycupofte...-ip-address/1/#download

Daha sonra log dosyalarımızı bir karşılaştıralım ve gün içerisinde kaç kere IP adresimizin durduk yere değiştiğini görelim.
Özellikle de Ankara'da oturan arkadaşlarımızdan rica ediyorum.

Ben kayıt altına almaya başladım ve bu sefer telefonda görüştüğüm kişiye gün içerisinde kaç kere değiştiğini IP adreslerimi de söyleyerek kayıt altına aldıracağım. Nasıl bir hizmetmiş anlamadım. Router yakında perte çıkacak! Kendinden geçti bu son günlerde. Hatırlarsınız sizlere yine bu konuda gün içerisinde IP adreslerinin bir çok kereler değiştiğini iletmiştim.

Programı kurulumu gayet basit.
Program kurulduktan sonra bir süre bekleyin ve gerçek IP adresinizi bulmasını sağlayın.

0

Manage Application kısmından display log file'a tıkladığınızda bir text dosyası açılacak.
Orada hangi IP adreslerini aldığınızı görebilirsiniz.

Daha yeni loglamaya başladığım için bir adet IP adresi var.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

181 Mesaj
20 Kasım 2009; 11:40:51 

quote:

Orijinalden alıntı: atlasi

bende de aralıklarla net gidiyor. kablo modemin net ısıgı var nette var ama sanırım router neti dagıtmıyor. fisi cekip taktıgımda duzeliyor...

nedeni ne bilen varmı acaba?

netmaster kablo modem ve netmaster wds 840 router ile kullanıyorum.

MRB ATLASİ modemini değiştirip netmaster aldığını okudum. yine aynı sorun sürüyomu anlayamadım. bende linksy wrt110 alcaktım. yoksa netmaster 840 mı almalıyım? normalde modemdemden pcye usb bağlı. ethernettende ps3 ama bir iki gündür internette anlık kesilmeler oluyor ve düzeliyor. 126 yı aradığımda bu şekilde sorun olur. en fazla iki ip verebilir diyo modem. bende ee zaten iki alet bağlı dedim ama sorun olur router almanız lazım vs dedi. mecbur router almcam artık. linksys wrt110 almayı düşünüyodum.
http://www.vatanbilgisa...details.aspx?I_ID=37260
bunda sorun yaşarmıyım şimdi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasinemrah -- 20 Kasım 2009; 11:41:35 >

2*2gb Kingston DDR3 1333, Amd x3 720BE, Gigabyte 790XTA-UD4, Ati 3450, Cooler Master 460w, Sunbeam Core-Contac, 22" 2284f LG, RC-690 Nvidia, Logitech Drive Force GT, PS3 160gb fat, 40B652, Sharkoon X-Tatic Digital, Asus 1215N

1439 Mesaj
20 Kasım 2009; 13:28:50 

quote:

Orijinalden alıntı: yasinemrah

MRB ATLASİ modemini değiştirip netmaster aldığını okudum. yine aynı sorun sürüyomu anlayamadım. bende linksy wrt110 alcaktım. yoksa netmaster 840 mı almalıyım? normalde modemdemden pcye usb bağlı. ethernettende ps3 ama bir iki gündür internette anlık kesilmeler oluyor ve düzeliyor. 126 yı aradığımda bu şekilde sorun olur. en fazla iki ip verebilir diyo modem. bende ee zaten iki alet bağlı dedim ama sorun olur router almanız lazım vs dedi. mecbur router almcam artık. linksys wrt110 almayı düşünüyodum.
http://www.vatanbilgisa...details.aspx?I_ID=37260
bunda sorun yaşarmıyım şimdi?

bende router olarak linksyswrt54gc vardı. iki hafta sorunsuz kullandım ama sonra router uzerinden nete baglanamadım. sorun uydunetten kaynaklanıyordu. linksys routerlara modem ip atayamadıgından dolayı router neti paylaştıramıyordu. bir hafta sorunu duzeltsinler diye bekledim. yaklasık toplamda 100er dk uydu netle vede linksys teknik servisiyle konustum. ama herhangi bir cozum olmadı. enson yapacak birsey kalmayınca lanet olsun dedim uydu neti aradım. bana sorun cıkartmayacak bir router onerin dedim onlarda netmaster onerdiler. net masterda şu ana kadar ciddi bir sorun yasamadım. bazen bikacgunde bir router neti paylastırmıyor. kapatıp acında duzeliyor. yani netmasterla sorun cozuldu diyebilrim.

ama bence router olarak linksys router netmaster routerdan daha kullanışlı ve performanslı..

NE GERÇEK

509 Mesaj
20 Kasım 2009; 16:04:51 

Arkadaşlar routerda inatla ip yenileme problemi yaşıyorsanız. Uydunet'ten statik ip başvurusu yapın.Ben Linksys kullanıyorum, Status kısmından gerekli bilgileri toplayıp Setup kısmanda Statik Ip'i seçip oraya girdim ve tüm bağlantı problemlerim çözüldü. Tabi statik ip'nin aylık 1.54 civarı ek ücret getirdiğinide söyleyeyim.

1459 Mesaj
20 Kasım 2009; 16:40:33 

quote:

Orijinalden alıntı: _brky_

Arkadaşlar routerda inatla ip yenileme problemi yaşıyorsanız. Uydunet'ten statik ip başvurusu yapın.Ben Linksys kullanıyorum, Status kısmından gerekli bilgileri toplayıp Setup kısmanda Statik Ip'i seçip oraya girdim ve tüm bağlantı problemlerim çözüldü. Tabi statik ip'nin aylık 1.54 civarı ek ücret getirdiğinide söyleyeyim.

Hani meblağ ufak ama neden böyle bir şey isteyelim ki?
Daha doğrus istemez zorunda bırakılalım ki?

Uydunet problemi çözmek zorunda.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

100 Mesaj
20 Kasım 2009; 17:48:54 

yaklaşık 2 aydır uydunet abonesiyim , forumu okumadan verdikleri scientific atlanta adlı kablolu modemle kablosuz olarak yayın yapabilmek için , llinksyswrt54gc router aldım ve bilgisayara bağladım. 2 Aylık süre içerisinde evdeki 2 adet laptop , bir tane iphone ve masaüstü bilgisayarım sorunsuz olarak internete bağlanıyor.Hiç bir problem yaşamıyorum.Sadece eğer wireless hiç bir istemci tarafından kullanılmıyorsa arada sırada kendi kendine deaktif oluyor, routeri kapatıp acınca yada bilgisayardan ayarını yapınca saniyeler içinde düzeliyor,internete baglıyken kopma olmuyor.. İzmir - Bornova da oturuyorum belkide oturdugunuz yerlerdeki hizmetle alakalıdır diye düşünüp bunları paylasmak istedim.

221 Mesaj
20 Kasım 2009; 19:08:12 

Istanbul-Kadiköy'de aşağı yukarı 5 aydır uydunet kullanıyorum. Son 1 aydırda routerla(sanrırım airties) ile kablosuz bağlanıyorum. Hiçbir sıkıntı yok kablolu bağlanır gibi hızlı ve sorunsuz.

HAYATINIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken hayat kurallarını okumak icin tıklayınız.

1439 Mesaj
23 Kasım 2009; 9:06:35 

router sorunu bazı bolgelerde var bazı bolgelerde yok. sanırım bolgesel olarak sorunlar oluyor routerlarla ilgili.

NE GERÇEK

1540 Mesaj
23 Kasım 2009; 17:45:39 

Ben linksys wrt54gc router aldim c.tesi aksami. Eve geldigimde yaklasik 5dk surmedi kurmam cok basit bi kurulumu var. Kurdugumdan beri sorunsuz bir sekilde kullaniyorum 4 5 pc ile baglandigim bile oldu hic sorun yasamadim

Bu arada Balgat/Ankara'da kullaniyorum

1439 Mesaj
24 Kasım 2009; 0:05:49 

quote:

Orijinalden alıntı: salim89

Ben linksys wrt54gc router aldim c.tesi aksami. Eve geldigimde yaklasik 5dk surmedi kurmam cok basit bi kurulumu var. Kurdugumdan beri sorunsuz bir sekilde kullaniyorum 4 5 pc ile baglandigim bile oldu hic sorun yasamadim

Bu arada Balgat/Ankara'da kullaniyorum

hayırlı olsun kardes.
bende kullandım o routerı ve memnunda kaldım. şuan net master router kullanıyorum (uydunetin cozemedigi sorunlardan dolayı :D) emin ol linksyswrt54gc router netmaster wds840 dan daha iyi.

NE GERÇEK

1439 Mesaj
2 Aralık 2009; 2:41:55 

arkadaslar

masa ustu pc den diz ustu pc ye bir dosya attıgımda normalden fazla suruyor (yada bana oyle geliyor)

mesela 700 mb bir filmi masa ustunden dizustu bilgisayara netmaster wds840 kablosuz router uzerinden kopyalamam 8 dakika suruyor.

1,36 gb bir dosya ise 18 dakika suruyor...

bu dogalmı?????

elinde benim routerdan olan arkadas varsa acaba benim yaptıgım gibi bir degerlendirme yapıp burda paylasabilirmi?

NE GERÇEK

187 Mesaj
27 Aralık 2009; 18:07:29 

merhaba arkadaşlar,

Uydunet bağlantısı için uygun ve kaliteli bir modem arıyorsanız.

MOTOROLA SB5101 KABLOLU KABLO MODEM:(70TL)
1. http://www.hepsiburada....d=45&productid=bd999656

modemi wireless olarak kullanmak için bir router aldım ve çok memnum kaldım evin heryerinde kablosuz girebiliyorum.(WEP-WPA-WPA2 kablosuz güvenlik işlemlerini kolay yapabiliyorsunuz)
2. LINKSYS WRT54GH 125MBPS KOMPAKT KABLOSUZ ROUTER(60TL)
http://www.vatanbilgisa...details.aspx?I_ID=41506

450 Mesaj
27 Aralık 2009; 22:20:13 

quote:

bugun kablosuz routerı aldım arkadaslar
LINKSYS WRT54GC KABLOSUZ ROUTER 68 liraya

2 dk kurdum ve evin her kosesinden nete rahatlıkla baglandım
rahatlıkla pcler birbirini gorduler...

simdilik gayet iyi

quote:

arkadaslar linksys wrt54 kablosuz router var bildiginiz gibi .

2 haftaya kadar rahatca 3 pc aynı anda nete baglanıyordum. ama son 2 gundur baglanamıyorum. tek pc baglıyken net iyi ama ikinci bir pc aynı anda baglanınca net gidiyor. linksys ve uydunetin teknik servislerini bikac kere aradım cozemediler. sonunda routerın kablo modemden ip alamadıgını bulduk.

bunun nedeni ne olabilir acaba?????

sanırım router bozuldu

artık routerı teknik servise goturmeyi dusunuyorum.

bende router olarak linksyswrt54gc vardı. iki hafta sorunsuz kullandım ama sonra router uzerinden nete baglanamadım. sorun uydunetten kaynaklanıyordu. linksys routerlara modem ip atayamadıgından dolayı router neti paylaştıramıyordu. bir hafta sorunu duzeltsinler diye bekledim. yaklasık toplamda 100er dk uydu netle vede linksys teknik servisiyle konustum. ama herhangi bir cozum olmadı. enson yapacak birsey kalmayınca lanet olsun dedim uydu neti aradım. bana sorun cıkartmayacak bir router onerin dedim onlarda netmaster onerdiler. net masterda şu ana kadar ciddi bir sorun yasamadım. bazen bikacgunde bir router neti paylastırmıyor. kapatıp acında duzeliyor. yani netmasterla sorun cozuldu diyebilrim.

ama bence router olarak linksys router netmaster routerdan daha kullanışlı ve performanslı..

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Merhaba arkadaşlar ben de uyduneti (10Mbit 5GB limitli 30TL) netmaster cxc-150 tek port kablo modem+linksysWRT54GS V3 ile 1 ay hiç sorunsuz ve gayet mutlu ve herkese tavsiye eder bir şekilde kullandım. Ancak cuma sabah hoşdere-y.ayrancı-çankaya-ankara bölgesinde arıza vardı yapılıyor dediler. arıza dün (ctesi) düzeldiğinde ben de atlasi arkadaşımla aynı sorundan muzdarip hale geldim. uydunetle 5-6 kere görüştüm hatta oradakilere çıkıştım. ip numaramı değiştirdiler. bizde sorun yok dediler nitekim netmester cxc-150 kablo modeme bilgisayarı direkt bağlayınca internete çıkabiliyordum. Ama linksys routeri devreye sokunca internete giremiyorum. linksys müşteri hizmetleri de haftasonu kapalıymış arayamadım. ama atlasinin anlattıklarını okuyunca ben de adamları aramayı düşünmüyorum. şu anda sadece masaüstü internete girebiliyor. linksys ile dağıtamıyorum. sabah başarılı oldum. cd den kurulum sırasında DSL seçtim oradan dynamic DHCP seçtim oldu ama akşam net tekrar gitti.

Anlayacağınız uyduneti linksysWRT54GS ile dağıtan arkadaşların başına her an atlasinin yazdığı sırayla bir iş gelebilir.
Bu arada çözümü bulan olursa hayır duamızı alır. Bizi yeni router masrafından kurtarır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qw12 -- 27 Aralık 2009; 22:22:17 >

Milletler önceki nesillerin omuzlarına basarak yükselir, gelecek nesillerin omuzlarına basarak değil.

14 Mesaj
28 Aralık 2009; 12:35:55 

Merhaba,
Bir yıldır Linksys WRT54GC v3 + Netmaster CXC-150 kullanıyorum, ve son aylarda bu ilmekte bahsedilen sorunu yaşamaya başladım. Konuyla ilgili Google aramalarımda en çok burası çıkıyor, ve ben de katılıp bilgi ve görüşlerimi paylaşmak istedim, tekrar herkese merhaba!

Bahsedilen sorunu en belirgin biçimde 2 defa ve haftasonları yaşadım (ikincisi bu haftasonu oldu). Olay gerçekleştiği zaman Linksys router hiçbir şekilde IP adres alamıyor, fakat PC'yi direkt Netmaster'a bağlarsanız sorunsuz şekilde PC adres alıyor.

Görebildiğim kadarıyla bu sorun, bölgenizde kablonet kullanımı çok yoğun olduğu saatlerde(günlerde) oluyor. Uydunet'in DHCP server bilgisayarından cevabın gelmesi belli bir süreyi aşarsa Linksys router "IP adres alamadım" deyip hata veriyor.
PC'yi direkt bağladığımızda sorunu yaşamıyor olmamız, PC'deki DHCP istemcisinin daha toleranslı olup uzun süre beklemesi olabilir (tahmin sadece). Ya Uydunet doğru dürüst kapasite planlaması yapacak, ya da Linksys bu cihazında küçük bir süre toleransı ayarı yapacak. İkincisi bana daha olabilir görünüyor. Bu nedenle Linksys forumunda bir ilmek açtım (ingilizce).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cankoy -- 28 Aralık 2009; 12:40:48 >

10 Mesaj
28 Aralık 2009; 23:54:29 

Wireless ADSL modeminiz varsa routera boşuna para vermeyin.
NetmasterCXC150 + Airties RT205 ADSL modemle 2 bilgisayar nete giriyoruz.

51 Mesaj
29 Aralık 2009; 0:26:36 

quote:

Orijinalden alıntı: alimurat07

Wireless ADSL modeminiz varsa routera boşuna para vermeyin.
NetmasterCXC150 + Airties RT205 ADSL modemle 2 bilgisayar nete giriyoruz.

bende scientific atlanta epc2206 ve usrobotics usr9114 router özellikli kablosuz modem var.
ancak bir türlü birden fazla bilgisayarı bağlayamadım. tek bilgisayarda sorunsuz bağlanıyorum wireless olarak.
nerde hata yapıyorum acaba fikriniz varmı?
teşekkürler...

51 Mesaj
29 Aralık 2009; 0:33:19 

quote:

arkadaslar basit bir şekilde kablo modem ile routersı birlikte kullanarak neti nasıl dagıtıldıgını anlatan resimi ekledim....

oncelikle modemden cıkan mavi kabloyu routersa baglıyoruz. eger masa ustu var ise onuda kablo ile nete baglamak istiyorsak yine lan kablosuyla onuda routersa baglıyoruz....

bu arada arkadaslar asagıda size yardımcı olacagını dusundugum alıntı bir bilgilendirme yazısı var:

Yani böyle de kullanabiliyorum ama bir sorun var, işte olayın koptuğu an burası bana göre.
Kablosuz ağımdan girdiğim netbookla MSN açılıyor, onunla msne giriş yapabiliyorum. Fakaat; ethernetimle access pointe bağladığım masaüstü bilgisayarımla msn'e giremiyorum.

*Fakat ilk bağlantımda, yani bilgisayarım direk modeme bağlıyken msn çatır çatır açılıyor.
*Masaüstü pc modeme bağlıyken netbookla paylaşım ağı kurmak mümkün olmuyor, bunun DHCP ile ilgisi olduğunu düşünüyorum, o yüzden Access point içindeki DHCP konfigürasyonunda olması gerekir iki bilgisayarın paylaşım olması için. (yanlışım varsa bilen biri düzeltsin birisi lütfen)

Umarım anlaşılmıştır sorunumun nereden kaynaklandığı, bu aldığım access point içinde ethernet portlarımdan biri mi kitlendi msnle ilgili? Bunun için çözüm öneriniz var mı? Yani ethernet portlarından herhangi birine bağlıyorum pc'yi msn açılmıyor, netbookla açabiliyorum.

Kısaca öyle bir sistem olsun ki, sürekli bir kabloyu ondan alıp ona takmıyım, dosya ve printer paylaşımını her an yapabilmeliyim herhangi kabloyu sökmeden, eminim ki bunun çözümü var. Yoksa çok abuk bir şey olur.

Modemde ve bu Acess Point'te DHCP'yi aktif yaptım. Her yeni bağlanan cihaz için ikisinde de yeni Ip ataması yapabilir böylelikle diye düşündüm.

Modem'e 192.168.1.1 ile giriyorum; Access PoinT'e 192.168.11.12 ile giriyorum(bunu bu forum içerisinde birisinin tavsiyesi üzerine yapmıştım IP çakışması olmasın diye.)

Access point IP'yi modemden alsın interneti masaüstü bilgisayarıma kabloyla netbookuma kablosuz olarak taşısın istiyorum, yazıcı ve printer paylaşımım aktif olsun.

Access point arayüz ayarlarında destination Ip subnet mask gibi terimler görünce anlamadığım için bir şey yapamıyorum nereye neler gireceğim konusunda fikrim yok, ama mutlaka bilgisi olan birileri vardır bu konuda. Access Point arızalı mıdır yoksa? Sanmıyorum böyle bir şeyin olabileceğini gerçi ama, hatta DHCP'yi kapattım access pointte, bağlantı kitlendi 2 kez hatta fabrika ayarı yaptım bunun yüzünden.

Gateway veya Router seçenekleri vardı bu cihaz içerisinde, dynamic routing statik routing gibi ayarlar var, bundan mı kaynaklı anlamadım bir türlü. Çok da kafa karıştırmasam daha iyi sanırım, Msn haricinde hiçbir sorunum yok bu arada bunu da belirteyim.
İkinci resimdeki düzende olduğu gibi sorunsuz ve paylaşımlı bağlantı için yardımcı olursanız çok sevinirim, tüm gece sabahladım bu sorun yüzünden uğraşmakla.

SORUNUN COZUMU ASAGIDA

Modemime girdim; hani kullanıcıadınız@ttnet veya kullanıcıadınız@biri.com.tr veya kullanıcıadınız@smile şeklinde girdiğiniz alan olur ya, onu girmedim modeme. Sadece ADSL sinyalini alsın, AP'ye aktarsın. Yani bu durumda AP'den ziyade bir router görevi üstlensin dedim.

Modemlerde standart kurallar vardır çoğunuzun bildiği gibi;

Kullanıcı ADI girilir
Şifre girilir
PPPPoE
Encapsulation LLC seçilir
MTU 1492dir

bu standart değerler modemin belleğinde tutulur artık hepimizin bildiği gibi.
PPPoe'yi AP'de seçtim ve bu standart değerleri AP'ye girdim sadece. Modemi fabrika ayarlarına döndürdüm, ve aşağıdaki gibi ayarladım.

İkinci olan seçenek, PPPoE seçilseydi bu sefer adsl kullanıcı adım ve şifremi encapsulation değerlerini orada girmem gerekirdi ama sadece Bridging (Köprüleme) seçeneğini seçtim ve next tuşuna basar basmaz ayarlarım tamamlandı modemimde.

Sadece Local IP adresi girmemi istedi, o da otomatik 192.168.1.1 olarak önceden yazılıydı, kaydettim ve çıktım oradan.

Sonra da AP arayüzüne giriş yaptım ve Basic Setup kısmına girişi yaptım.

Basic Setup kısmında ayarlar daha evvel böyleydi. Yani Automatic DHCP olarak seçiliydi. Ama PPPoE değerlerini mutlaka bir yere girmem gerekirdi, modeme girmediğime göre bunu Access Pointe girmeliydim ve öyle yaptım bu şekilde. Yani o kısıma girdiğim zaman Basic Setup'ta Internet Connection Type yazan kısımda PPPoe'yi seçtim ve gereken değerleri girdim böylelikle. AP'de DHCP açık kalıcaktı tabiki, Ip dağıtmak için gerekliydi.

Böylelikle şu an masaüstü bilgisayarımda MSN açık, bununla yetinmeyip imageshack adresine güzelce resimleri yükleyip size sundum ve birazdan da bu mesajımı sonlandırmak üzere "Hızlı Cevap Gönder" yazan butonuna basabilecek olmamın keyifyle artık güzel güzel ev içinde kablosuz dosya ve yazıcı paylaşımım aktif şekilde tamamen istediğim şekilde rahat rahat evde internetin keyfini şimdiden çıkarmaya başlayacağım

Önder Bey'e çok teşekkür ediyorum, sabaha kadar msnden yardımcı olmaya çalıştı, yetmedi ertesi günü telefonla arayıp sabırla yardımcı olmaya çalıştı, o gün yapamadıysak da; o kadar uğraşmasak bugün beceremezdim diye düşünüyorum çünkü DHCP'yi AP'de kapatıp sadece IP'yi alsın fikri aklıma geldi, biraz düşündüm iyice, modemden sadece sinyal alsın dedim Ap'de nasılolsa ayarlanıyo diye bir düşünceden yola AP'ye kaydettim Modemdeki bilgieri silip.

Kısaca eğer kablolu modem kullanıyorsanız ve benim gibi AP alıp da kurtulurum diyecekseniz biraz uğraşmanız gerekecektir ama işin mantığını anladım en azından size de aktarayım:

Benim gibi birden fazla bilgisayarla çalışacaksanız ve bunları ortak paylaşımlı ağa sokacaksanız aynı switch'e bağlı olmalı, yani ya aynı modem ya da aynı AP'ye takılı olmalı. Çünkü Modemin ve AP'nin IPleri farklı olduğundan DHCPleri de farklı yönde IP dağıtımı yapabilecektir.

Örnek:
cihaz1'in IPsi 192.168.1.1 diyelim; DHCP aktif olursa 192.168.1.2'den başlayıp 192.168.1.254'e kadar sıralar her yeni takılı olan PC'ye Local IP numarasını.

Cihaz2'nin IPsi mecbur farklı olacak, 192.168.32.56 da diyebilirsiniz, ya da Zoom markalardaki biri 10.0.0.1 bile diyebilirsiniz, bu sefer de

192.168.32.57'den veya 10.0.0.2'den başlar, sonları 254'e kadar sürer.

Yani son hanesine kadar olan kısımdaki numaralar aynı olmalı, kısaca DHCP aktif olmalı. DHCP aslında aynı ağa bağlı aynı DHCP sıralamasına girmiş tüm cihazları tek tek konfigüre etmek yerine tek bir merkezden ayarlamaya yarar.

ARKADASLAR KAYNAK LİNKİNİ UYARI ALMAMAK İCİN YADA KONUNUN KİLİTLENMEMESİ İCİN VEREMİYORUM.

KAYNAK LİNKE ULASMAK İSTEYEN ARKADASLAR OLURSA BANA PM DEN ULAŞABİLİRLER.

0

merhaba,
sizin konfigürasyonu anlayamadım. yani bir kablomodem bir wireless adsl modem birde acsess point'mi kullanıyorsunuz?
bende router özellikli usrobotics usr9114 wireless adsl modem var. ama sadece tek bilgisayarı bağlayabildim. eve genel olarak bir wireless yayın yapamıyorum. bunun için bir tanede ap'mi almam gerekiyor?
teşekkürler...

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

1439 Mesaj
29 Aralık 2009; 2:05:42 

quote:

Orijinalden alıntı: mcyigit

0

merhaba,
sizin konfigürasyonu anlayamadım. yani bir kablomodem bir wireless adsl modem birde acsess point'mi kullanıyorsunuz?
bende router özellikli usrobotics usr9114 wireless adsl modem var. ama sadece tek bilgisayarı bağlayabildim. eve genel olarak bir wireless yayın yapamıyorum. bunun için bir tanede ap'mi almam gerekiyor?
teşekkürler...

konfigurasyon son derece basit kardes. net saglayıcınızdaki gelen kabloyu (adsl icin telefon kablosu kablo net icin canak antenlerin kullanıdıgna benzer bir kablo) modeme takıyorsun. daha sonra modemden cıkıp pcye giden kabloyu routera baglıyorsun ve router uzerinden masa ustu ne kabloyu cekiyrsun. kablosuz kullanacaksan zaten routerın ayarlamalarını yapıp nete kolaylıkla baglanıyorsun...

ÖNEMLİ: arkadaslar uydu net ile linksys router kullanan arkadaslar sorun genel bir sorun degil. bolgesel bir sorun. bende ilk linksys router aldıgımda 2 hafta sorunsuz baglanmıstım aynı anda 3 laptop ve bir psp ile nete girebiliyordum. ne olduysa uydu netin bolgesel bir calısması sonucu oldu ve bir turlu cozemediler. router ayarları uzerinde denemedigim yol kalmadı. ama bir turlu duzelmedi. en sonunda sorunun routerla alakasının olmadıgını ögrendim. bende linksys routerı netmaster model bir routerla degistirdim ve ondan beri gayet rahat kullanıyorum.

sizede boyle bir sorun yasıyorsanız ve duzelmiyorsa routerınızı degistirmenizi oneririm.

sorun bolgesel ondan dolayı ne linksys nede uydu net yetkilileri olaya gereken onemi vermiyorlar. olan sizin sinirlerinize oluyor. bide telefon paranıza(sorun sırasında teknik servislerle baya bir konustum ve sonucunda kabarık bir tel faturası geldi. gelen tel faturasıyla yeni bir kablosuz router alabilirdim ).

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

NE GERÇEK

10 Mesaj
29 Aralık 2009; 2:09:37 

quote:

bende scientific atlanta epc2206 ve usrobotics usr9114 router özellikli kablosuz modem var.
ancak bir türlü birden fazla bilgisayarı bağlayamadım. tek bilgisayarda sorunsuz bağlanıyorum wireless olarak.
nerde hata yapıyorum acaba fikriniz varmı?
teşekkürler...

bende de aynı problem vardı ama uğraşarak çözmüştüm hatırladığım kadarıyla yazayım

her iki modemin adaptörlerini prizden çıkart
kablo modem ve adsl modemin birbirine olan bağlantı kablosunu çıkart
modemlerin ikisini de fişe tak
iki bilgisayarda wireless adsl modeme bağlansın
adsl modemin ayarlarını yap,kaydet
çalışır durumdaki modemlerin birbirine olan bağlantı kablosunu tak
her iki bilgisayarda nete girmezse sadece kablo modemi prizden çıkar ve tak
yine de girmezse 0212 4440126 uydunet arıza bildirimi ara IP den de kaynaklanıyor olabilir

kolay gelsin...

12832 Mesaj
29 Aralık 2009; 2:14:33 

@atlasi

Konudaki ilk mesajınıza 5. linkide ekledim (RT-205 modem ile kablosuz hale getirmek için görsel anlatım mevcut )

Arkadaşlar sizlerden ricam. Mesajlarınızda eklemiş olduğunuz büyük boyutlu resimleri simage kodu içine almanız.

Teşekkürler.

"İnsanın değerini varlığı değil yokluğu gösterir. Ki, yokluğu birşey değiştirmeyenin, varlığı gereksizdir."
Dostoyevski

1439 Mesaj
29 Aralık 2009; 2:19:23 

sorun tamamiyle cozulmuyor arkadaslar. benim baglantıda da anlık iyileşmeler olmustu. hatta burdaki msjlarımdan birisinde sorun duzeldi diye yazmıstım. ama ertesi gun aynı sorun yine olmustu. kablo modemin routerın kablolorını kac kere cekip taktım. hatta telde linksys ve uydunetin teknik servisleriyle konusurken onların yonlendirmeleri dogrultusunda degisik konfigurasyonlarla (once modemin sonra routerın, once routerın sonra modemin, modem online olana kadar routerı takmayıp moden online olunca roturı takmak vs....) denedik ama olmadı.

yani size tavsiyem duzeltirim diye routerın ayarlarıyla oynamayın. sonra tamamen arap sacı oluyor.

NE GERÇEK

1439 Mesaj
29 Aralık 2009; 2:22:28 

quote:

Orijinalden alıntı: krm-iks

@atlasi

Konudaki ilk mesajınıza 5. linkide ekledim (RT-205 modem ile kablosuz hale getirmek için görsel anlatım mevcut )

eline saglık

NE GERÇEK

450 Mesaj
29 Aralık 2009; 17:06:00 

quote:

sizede boyle bir sorun yasıyorsanız ve duzelmiyorsa routerınızı degistirmenizi oneririm.

sorun bolgesel ondan dolayı ne linksys nede uydu net yetkilileri olaya gereken onemi vermiyorlar. olan sizin sinirlerinize oluyor. bide telefon paranıza(sorun sırasında teknik servislerle baya bir konustum ve sonucunda kabarık bir tel faturası geldi. gelen tel faturasıyla yeni bir kablosuz router alabilirdim ).

atlasi hocam sen yeni routeri nereden kaç aldın? bir de hangi il ve bölgedesin? ben de alsam mı diye düşünüyorum ciddi ciddi.

Milletler önceki nesillerin omuzlarına basarak yükselir, gelecek nesillerin omuzlarına basarak değil.

51 Mesaj
29 Aralık 2009; 23:36:56 

selamlar,

scientific atlanta epc2206 ve adsl modem+router usr9114'ü bağlarken öncelikle adsl modemde dhcp kapalı yaptım ve adresini 192.168.100.10 olarak değiştirdim.

Gözlemlerim şunlardır:

1. Birden fazla bilgisayarı bağlıyamıyorum. sadece ilk bağlanan bilgisayar internete giriyor, diğerleri wireless ağı görüyor fakat ağ adresi alamıyor. bunu dhcp açıkkende yapıyor hatta modemin adresini değiştirmesemde yapıyor. sonuç olarak içteki ayarlarda ne yaptıysam sadece ilk bilgisayar bağlandı.
Soru: DHCP ayarının bir fonksiyonu yok yani açıkta olsa kapalıda olsada diğer bilgisayarlardan bağlanamıyorum, hata nerde?

2. sadece bir kere 2 laptopu bağladım o da şu şekilde oldu: önce bilgisayarları wireless ağa bağladım. sonra kablo modemin kablosunu taktım. kablo modem adres alınca her ikiside bağlanmış oldu internete, hemde sorunsuz. fakat bu seferde bunlar internete bağlıyken 3. bilgisayarı bağlayamaz oldum.
Soru: Diyelimki eve bi misafirim geldi ve laptopunu kullanmak istedi. böyle her seferinde kablo modemin bağlantısını kes, sonra wireless ağa tanıt sonra tekrar kablo modemi tak vs vs... prosedürümü takip edilmek zorunda? ağı gören herkes neden hemen bağlanamıyor (adsl gibi) ????

tüm bunların daha kolay bir yolu yokmu???

belki bir çok kez anlatıldı bunlar ama maalesef herkes kendi probleminden yola çıkarak bi çözüm sunmuş. o yüzden doğrudan sorularıma verdiğiniz cevaplarınız beni daha çok memnun eder. dediğim gibi bir çok şekilde daha önceden anlatılan tüm kombinasyonları denedim ama sonuç yok.

şimdiden teşekkürler...

1439 Mesaj
30 Aralık 2009; 1:48:53 

quote:

selamlar,

scientific atlanta epc2206 ve adsl modem+router usr9114'ü bağlarken öncelikle adsl modemde dhcp kapalı yaptım ve adresini 192.168.100.10 olarak değiştirdim.

Gözlemlerim şunlardır:

1. Birden fazla bilgisayarı bağlıyamıyorum. sadece ilk bağlanan bilgisayar internete giriyor, diğerleri wireless ağı görüyor fakat ağ adresi alamıyor. bunu dhcp açıkkende yapıyor hatta modemin adresini değiştirmesemde yapıyor. sonuç olarak içteki ayarlarda ne yaptıysam sadece ilk bilgisayar bağlandı.
Soru: DHCP ayarının bir fonksiyonu yok yani açıkta olsa kapalıda olsada diğer bilgisayarlardan bağlanamıyorum, hata nerde?

2. sadece bir kere 2 laptopu bağladım o da şu şekilde oldu: önce bilgisayarları wireless ağa bağladım. sonra kablo modemin kablosunu taktım. kablo modem adres alınca her ikiside bağlanmış oldu internete, hemde sorunsuz. fakat bu seferde bunlar internete bağlıyken 3. bilgisayarı bağlayamaz oldum.
Soru: Diyelimki eve bi misafirim geldi ve laptopunu kullanmak istedi. böyle her seferinde kablo modemin bağlantısını kes, sonra wireless ağa tanıt sonra tekrar kablo modemi tak vs vs... prosedürümü takip edilmek zorunda? ağı gören herkes neden hemen bağlanamıyor (adsl gibi) ????

tüm bunların daha kolay bir yolu yokmu???

belki bir çok kez anlatıldı bunlar ama maalesef herkes kendi probleminden yola çıkarak bi çözüm sunmuş. o yüzden doğrudan sorularıma verdiğiniz cevaplarınız beni daha çok memnun eder. dediğim gibi bir çok şekilde daha önceden anlatılan tüm kombinasyonları denedim ama sonuç yok.

şimdiden teşekkürler...

bu anlattıkların klasik uydunet baglantısında kablo modem (daha dogrusu uydunet) ile kablosuz router ın uyumsuzlugundan kaynaklanıyor. bende bazen wireless baglandım kablolu baglanamadım. bazen kablolu kablosuz her bilgisayarlar aynı anda duzgun baglandım. bazende kablo ile masa ustu baglıyken laptop ile wireless baglanmaya kalktıgımda net gitti. butun bunlar uyumsuzluktan kaynaklanıyor. dhcp ayarlarıyla oynadım bircok sey denedim ama kesin cozum hic olmadı.

quote:

Orijinalden alıntı: qw12

atlasi hocam sen yeni routeri nereden kaç aldın? bir de hangi il ve bölgedesin? ben de alsam mı diye düşünüyorum ciddi ciddi.

ben yeni router olarak netmaster wds 840 aldım 60 kusur liraya taksitle bana yakın oldugu icin ist. bahcelievler gold bilgisayarda almıstım. vatan bilgisayardada aynı urun 5 lira asagısana vardı istanbul cevizlibagda ama bana uzak oldugu icin ora gitmeye erinmistim.

NE GERÇEK

51 Mesaj
30 Aralık 2009; 11:43:20 

@ atlasi:

ee o zaman ver 200 kağıt al uydunet wireless modemmi diyosun yani?
ne anladık bu işten o zaman, burda herkes ballandıra ballandıra anlatıyo yok şööle bağlanıyorum yok böyle diye.

En temizi öyle olacak anlaşılan...

bir de bir sorum daha var. 126'yı aradığımızda onlar bu konuda yardımcı oluyolarmı? yani şu kabloyu al buraya tak şu şu şu ayarları değiştir gibi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcyigit -- 30 Aralık 2009; 12:33:56 >

450 Mesaj
30 Aralık 2009; 13:31:06 

quote:

@ atlasi:

ee o zaman ver 200 kağıt al uydunet wireless modemmi diyosun yani?
ne anladık bu işten o zaman, burda herkes ballandıra ballandıra anlatıyo yok şööle bağlanıyorum yok böyle diye.

En temizi öyle olacak anlaşılan...

bir de bir sorum daha var. 126'yı aradığımızda onlar bu konuda yardımcı oluyolarmı? yani şu kabloyu al buraya tak şu şu şu ayarları değiştir gibi?

Kesinlikle paraya kıyıp kablosuz almak lazım yoksa bizim durumumuza düşmek var işin sonunda

126 eskiden çok kötüydü de şimdi iyi. ellerinden geldiğince bilgileri kadar yardımcı oluyorlar.

Bir de araştıran arkadaşlar varsa fiyat/performans oranı iyi bir uydunet kablosuz modem önerebilir mi?

1439 Mesaj
30 Aralık 2009; 22:00:41 

200 lira para verip uydunet uyumlu wireless modem almayım kardesler. paranıza yazık..

ben size netmaster wds840 kablosuz router aldım diyorum toplamda 60tlye taksitle.

NE GERÇEK

51 Mesaj
31 Aralık 2009; 15:22:22 

quote:

200 lira para verip uydunet uyumlu wireless modem almayım kardesler. paranıza yazık..

ben size netmaster wds840 kablosuz router aldım diyorum toplamda 60tlye taksitle.

dostum güzel diyosunda, şimdi 60 lira ona vericez yine olmayacak. bu sefer verdiğimiz 60 lirada elimizde patlayacak. madem masraf yapıcaz bi kere yapalım.
dikkat edersek forumda scientific atlanta ile uyumlu kimse bir konfigürasyon sunmuyor, yani netmasterla uyumlumu değilmi onuda bilmiyoruz.
ayrıca rputer özellikli modemim var ne diye tekrar router alıyorum, buda ayrı bir konu.
dolayısıyla, 200 verip kurtulalım diyoum ben yine en temizi.

1439 Mesaj
31 Aralık 2009; 22:34:00 

uyumsuz olan modelleri bilmiyorum kardes.

bana linksys wrt540 modem denk geldi. netmaster routerı ise uydunetin teknik servisine telefon actım. baya laf soyledim beceriksizler vs diye. enson bıktım artık sizin bu sorundan dedim bana sorun cıkartmayacak bir router onerin dedim tabi bunları ofkeyle soyluyorum ki yılmısım artık uydunetten ve linksys router ile olan uyumsuzlugundan.

adam biraz beklettikten sonra netmaster kesinlikle sorun cıkartmaz dedi oylede oldu. herhangi bir sorun olmadan aylardır kullanıyorum.

atlanta ile hangi router sorunsuz vs bilmiyorum ama butun bu sorunların kaynagı uydu net. bunu duzeltmesi gerekende uydunet beceriksizleridir.

tabiki size ikinci bir routera para verin demiyorum. ayrı bir wireless modem alında demiyorum. hangisi kesenize durumunuza uygunsa zaten yeterli sayıda alternatifiniz var.

bende netmaster cxc150 kablo modem vardı. onun yanına bir router almak en mantıklısıydı oyle yaptım. senin şartlarına gorede sen en uygununu sec. yada uydunetin bu sorunu cozecegi ana kadar bekle (ben 2 hafta katlanabildim beklemeye sonra yeni bir router aldım.)

NE GERÇEK

103 Mesaj
1 Ocak 2010; 10:58:28 

bendede com 21 var linksys wrt 110 aldım daha önce wrt54gc vardı sırf cihaz problemli diye iade ettim wrt 110 aldım. sorun çözüldü sanmıştım ama hala gidip geliyor net. com21 fişini çıkarıp takınca düzeliyor. bu sorunun başka çözümü varmı arkadaşlar açıp bi temiz uydunete kaynıyım mı

12832 Mesaj
1 Ocak 2010; 11:45:11 

quote:

Orijinalden alıntı: syhsiyah

bendede com 21 var linksys wrt 110 aldım daha önce wrt54gc vardı sırf cihaz problemli diye iade ettim wrt 110 aldım. sorun çözüldü sanmıştım ama hala gidip geliyor net. com21 fişini çıkarıp takınca düzeliyor. bu sorunun başka çözümü varmı arkadaşlar açıp bi temiz uydunete kaynıyım mı

Ip problemi gibi. Modeminizin Ip adresini bir kenara not alın. Net gidip gelince tekrar bakın. Eğer ıp değişiyorsa, statik ıp aboneliği yaparsanız. Sorun çözülecektir

"İnsanın değerini varlığı değil yokluğu gösterir. Ki, yokluğu birşey değiştirmeyenin, varlığı gereksizdir."
Dostoyevski

450 Mesaj
2 Ocak 2010; 11:25:37 

Aynı olay http://forum.donanimhaber.com/m_36686434/tm.htm adresindeki konuda da vardı.

quote:

Orijinalden alıntı: CILGIN_BUCALI

Arkadaşın sorun tekrar olursa yapman gereken sadece router ı pc ne bağla ve arayüzüne gir.(fabrika ayarında k.a boş- şifre "admin") Ardından Setup menüsü altında "Mac Adress Clone" sekmesini tıkla. Clone My Ps's MAC e bas ve aşağıdaki save settings le ayarları kaydet bekle. 2dk sonra router ın ve kablo modemin fişini çek. Gerekli bağlantıları yap (kablo modem router internet portuna, pc ler diğer portlara) Burası önemli İLK ÖNCE KABLO MODEMİN fişini takman gerek online ışığı yanınca router ın fişini tak. İşte bu kadar. Kolay gelsin

CILGIN_BUCALI arkadaş dediğin işlemleri harfiyen uyguladım oldu. Allah razı olsun. şu anda hiç sorunsuz LINKSYS WRT54GC routerle 1masaüstü 1laptop aynı anda bağlanabiliyorum.
senin işlemlerden tek farkı işlemlerden önce routeri alttaki reset yerinden kalemle resetledim. bunu yapan arkadaşlar bilir ama yine de söyleyeyim. wireless için şifre koymayı unutmayın amme hizmeti görmesin:)

konuyu açan ve cevap yazan arkadaşlara çok çok teşekkür ederim. Müşteri hizmetlerinin yapamadığını bilgi paylaşımıyla yaptık arkadaşlar.

Aynı mesajı http://forum.donanimhaber.com/m_36686434/tm.htm adresindeki aynı konuya da yazdım.
Bol ve hızlı internetli günler dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qw12 -- 3 Ocak 2010; 20:33:14 >

12832 Mesaj
2 Ocak 2010; 13:01:43 

Aynı mesajı farklı konulara yazarak forum kirliliğine neden oluyorsunuz. Lütfen bundan sonra daha duyarlı olunuz.

Dostoyevski

51 Mesaj
4 Ocak 2010; 11:18:04 

arkadaşlar,
tekrar sormak durumundayım.
daha önce evde kullanılmamış bir bilgisayar, laptop, ps3 vs vs, ilk defa ağa dahil olacaksa kolayca bağlanabiliyormu internete?

herkes 2 bilgisayarla evden bağlanabiliyorum diyor. bu iki bilgisayar bağlıyken hiç ağa tanıtılmamış bir üçüncüsünü (mesele eve sonradan gelen bir arkadaşınızınkini) açın bakalım ne oluyor?
evde wireless yayın yok gibi davranıyormu? ağ adresi almaya çalışıp sonrada bulamayıp hata mesajımı veriyor?

cevaplarınız çok önemlidir, zira bende bu saydıklarımın hepsi oluyor ve eğer böylede olacaksa ben şimdidin wireless uydunet modem tavsiyesi istiyorum.
teşekkürler...

1439 Mesaj
4 Ocak 2010; 21:36:21 

hic aga tanıtılmamıs ilk defa tanıtılacak disardan gelen bir laptop icin kablosuz agları goruntule dersin normalde o ortamdaki tum kablosuz baglantıları gorursun aksi halde bir sorun vardır.

sonra senin kablosuz agını secip baglanı tıklarsın. tıkladıgında eger kablosuz aga sifre koyduysan şifreyi onune gelen sayfaya girersin. sonra tamam ı tıkla. ve kablosuz baglantın hazır. normali boyledir.

NE GERÇEK

51 Mesaj
5 Ocak 2010; 14:58:23 

evet dostum bende onu diyorum işte.
normalde yani adsl'de iken bu böyledir. ama kablo neti router'la dağıttığımda sadece ilk bağlanan bilgisayar girebiliyor nete. dün tesadüfen 2. bilgisayırada ağdan bağladım.
ama diğer bilgisayarlar ağı görmesine rağmen, şifre adımınıda girip geçtikten sonra uzun bir süre ağ adresi alınıyor diyor ve sonrada sınırlı bağlantı vs vs vs.. şeklinde hata mesajı verip ağa giremiyor. mesele bu.
şu anda 2 bilgisayarımda bağlı evde ama kardeşimin laptopuyla giremiyoruz. daha sırada ps3'te var, onu hiç bağlayamadık zaten.

2'den fazla cihazı kablosuz olarak bağlayabilen varmı?? gerçekten örnek teşkil etmesi açısından anlatabilirmi formülünü?

1439 Mesaj
6 Ocak 2010; 3:29:35 

quote:

evet dostum bende onu diyorum işte.
normalde yani adsl'de iken bu böyledir. ama kablo neti router'la dağıttığımda sadece ilk bağlanan bilgisayar girebiliyor nete. dün tesadüfen 2. bilgisayırada ağdan bağladım.
ama diğer bilgisayarlar ağı görmesine rağmen, şifre adımınıda girip geçtikten sonra uzun bir süre ağ adresi alınıyor diyor ve sonrada sınırlı bağlantı vs vs vs.. şeklinde hata mesajı verip ağa giremiyor. mesele bu.
şu anda 2 bilgisayarımda bağlı evde ama kardeşimin laptopuyla giremiyoruz. daha sırada ps3'te var, onu hiç bağlayamadık zaten.

2'den fazla cihazı kablosuz olarak bağlayabilen varmı?? gerçekten örnek teşkil etmesi açısından anlatabilirmi formülünü?

modem ve router markaları neler belki uyuşmazlık vardır. ondan dolayı kablosuz olarak baglanamıyorsundur.

bende kablo modem ve router var ve onceden soyledigim gibi 3 laptopu aynı anda kablosuz aga bagladım, artı birde psp yi bagladım. nette istedigim gibi baglandım sorunsuz ve 3 laptobunda ag baglantılarımda sorunsuz gordum ve onlardan dosya transferini vs şeyleri sorunsuz yaptım.

bende de linksys router oldugu zamanlar ilk pc nete giriyordu ama ikinci bir pc yi kablosuz aga bagladıgımda net gidiyordu.

NE GERÇEK

51 Mesaj
6 Ocak 2010; 20:39:36 

dostum senin modem nedir?
linksys'i değiştirdikten sonra netmaster aldın galiba router'i değilmi?

14 Mesaj
7 Ocak 2010; 10:49:52 

Dün gece yarısı sorun tekrar oluştu. Sabah 8 civarı hala devam ediyordu.
Linksys forumuna yazdığım şikayete de "fişi çıkart-tak, firmware güncelle, DHCP ayarını seç" gibi baştan savma cevaplar geldi.

CXC-150 yanında sorunsuz çalışan bir kablosuz router var mıdır? Yoksa hem bu modemi, hem de Linksys'i atıp tek bir kablo modem+wireless router mu koymak lazım? Sorunun nerde olduğunu anlayabilsem...

1439 Mesaj
7 Ocak 2010; 14:51:40 

quote:

Orijinalden alıntı: cankoy

Dün gece yarısı sorun tekrar oluştu. Sabah 8 civarı hala devam ediyordu.
Linksys forumuna yazdığım şikayete de "fişi çıkart-tak, firmware güncelle, DHCP ayarını seç" gibi baştan savma cevaplar geldi.

CXC-150 yanında sorunsuz çalışan bir kablosuz router var mıdır? Yoksa hem bu modemi, hem de Linksys'i atıp tek bir kablo modem+wireless router mu koymak lazım? Sorunun nerde olduğunu anlayabilsem...

bende de netmaster cxc 150 kablo modemi var. daha önce linksys router ile kullanıyordum sorun cıkarttı. bende linksys routerı iade edip netmaster wds840 kablosuz router aldım. aldıgımdan beri bir sorun yaşamadım.

quote:

dostum senin modem nedir?
linksys'i değiştirdikten sonra netmaster aldın galiba router'i değilmi?

modem net master cxc150 rotur olarakta netmaster wds840 sorunsuz kullanıyorum.

NOT: arkadaslar linksys router olarak net master wds 840 dan daha hızlı dosya transferi yapıyordu. kapsama alanları olarakda ikiside hemen hemen aynı. ama uyuşmaslık sorunu olmasaydı kesinlikle linksys routerı degistirmezdim.

NE GERÇEK

5 Mesaj
10 Ocak 2010; 11:08:58 

ben adsl aboneliğimi iptal ettirip kablonete geçtim tek portlu atlanta marka bi modem verdiler acaba bu modemi dwl2100e bağlayıp kablosuz yapabilirmiyim evde masaüstü ve laptop var masaüstündede kablosuz adaptörüm var yapabilirsem nasıl yaparım
elimde birde 4 portlu router(kablolu) kaldı adsl bağlantımdan onuda kullanbilirmiyim
beim istediğim masaüstüm kablo ile bağlansın
dwlyi ap modda salonda çalıştırp kablosuz bi alan oluşturmak

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
10 Ocak 2010; 19:21:45 

Cxc 150 netmaster modem ile airtes 205 ttnet den kalma modemi bağlayıp kablosuz bağlanabileceğimi söylediler ama bir türlü beceremedim 2 pc aynı anda nete giremiyor

41 Mesaj
10 Ocak 2010; 19:39:25 

uydunetteki sorunlar bolgesel oluyor, turksatin bazi bolgeleri var, her bolgeyi farkli firmalara ihale etmis, izmir veya ankara da pek sorun yok iken, istanbul 1. bolge denen avcilar beylikduzu bolgesinde zaman zaman ip sorunlari gectigimiz aylarda olmus, ancak bu sorunlar bildigim kadari ile duzeliyor veya duzeldi.

bende uydunet e gectim, teorik olarak adsl den cok daha iyi olmasi gerekiyor, zira kullandigi televizyon kablosu, telefon kablosuna gore cok daha kuvvetli bir iletken, ancak servisten cok emin olamadigim ve uzun vadede pisman olabilecegimi dusunerek wag320n adsl modem + router aldim, bu router derken bildiginiz uydunet modemi cogaltan router olarak calisiyor, sabah kurdum, usenmedim asagidaki yorumlarimi yazdim,

herkesin butcesine hitap etmeyebilir, edene tavsiye ederim, etmeyenler icinde yinede faydali bir yazi oldugunu dusunuyorum....

http://forum.donanimhaber.com/m_36963121/tm.htm

126 bu arada gecmise gore daha iyi calisiyor, umarim iyide gider bende tekrar adsl dusunmek zorunda kalmam....

170 Mesaj
11 Ocak 2010; 16:48:58 

Benim motorola kablolu modemim var. Yalnızca internet erişimimi wireless'e dönüştürmek istiyorum. Yani wireless'e çevirip birden fazla bilgisayara paylaştırmak gibi bi amacım yok. Bağlantımı wireless'e çevirip tek bilgisayardan internete erişmek istiyorum. Bu durumda da tek seçenek router kullanmak mı? yoksa access point'le de başarabilir miyim bunu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jacq! -- 11 Ocak 2010; 16:51:26 >

12832 Mesaj
11 Ocak 2010; 17:14:04 

quote:

Orijinalden alıntı: jacq!

Benim motorola kablolu modemim var. Yalnızca internet erişimimi wireless'e dönüştürmek istiyorum. Yani wireless'e çevirip birden fazla bilgisayara paylaştırmak gibi bi amacım yok. Bağlantımı wireless'e çevirip tek bilgisayardan internete erişmek istiyorum. Bu durumda da tek seçenek router kullanmak mı? yoksa access point'le de başarabilir miyim bunu?

http://www.hepsiburada....=410&productId=bd700634

Linkdeki ürün bir veya birden fazla bilgisayarı kablosuz bağlamak için işinizi görücektir. Fiyatıda uygun

Dostoyevski

170 Mesaj
11 Ocak 2010; 17:37:29 

access point isteyebileceğim bi yer var. o yüzden access point de işe yarıyo mu emin olmak istedim. Konuyla ilgili farklı şeyler söylenmiş çok fazla

14 Mesaj
11 Ocak 2010; 23:48:48 

quote:

Orijinalden alıntı: jacq!

access point isteyebileceğim bi yer var. o yüzden access point de işe yarıyo mu emin olmak istedim. Konuyla ilgili farklı şeyler söylenmiş çok fazla

AP işe yarar, ama satın alacaksan router+NAT özellikli bir cihaza göre fiyatı pahalı kalıyor.

14 Mesaj
11 Ocak 2010; 23:58:53 

quote:

Orijinalden alıntı: starw1977

bende uydunet e gectim, teorik olarak adsl den cok daha iyi olmasi gerekiyor, zira kullandigi televizyon kablosu, telefon kablosuna gore cok daha kuvvetli bir iletken,

Uydunet'in ADSL'ye göre bir dezavantajı bina girişine koydukları kutunun 220V elektrikle çalışıyor olması. Yani elektrik kesilirse internet+kablotv de kesiliyor (bilgisayarınız KGK veya batarya ile çalışıyor olsa da).

128 Mesaj
12 Ocak 2010; 12:21:25 

quote:

Orijinalden alıntı: krm-iks

http://www.hepsiburada....=410&productId=bd700634

Linkdeki ürün bir veya birden fazla bilgisayarı kablosuz bağlamak için işinizi görücektir. Fiyatıda uygun

Evet ben de bu konuda acemiyim, router almam gerektiğini öğrendim :)
Hangi ürünü seçeceğim konusunda kararsız kaldım :(
Yukarıdaki ürüne ilave olarak aşağıdaki ürünlerle birlikte hangisini tavsiye edersiniz?
(scientific atlanta adlı kablolu modemle 2 laptop için kullanacağım)
Teşekkür ederim şimdiden

TP-LINK TL-WR642G 108MBPS 2.4GHZ KABLOSUZ ROUTER

http://www.hepsiburada....d=410&productid=bd97010

LINKSYS WRT54GC KABLOSUZ ROUTER

http://www.hepsiburada....d=410&productid=bd82039

LINKSYS WRT54GH KOMPAKT (125MBPS) WIRELESS ROUTER

http://www.hepsiburada....d=410&productid=bd97093

NETMASTER WDS-840 802.11G 54 MBPS WIRELESS ACCESS POINT+ROUTER

http://www.hepsiburada....d=410&productid=bd99016

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi epsilon7 -- 12 Ocak 2010; 12:24:09 >

170 Mesaj
13 Ocak 2010; 13:08:17