Şimdi Ara

ben bu aracı satamıyorum lütfen yardım!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
0
Favori
4.530
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2001 model skoda felicia aracım var çok temiz. satayımda model yükselteyim diyorum güncel araba değil diye kimse almak istemiyor. ne yapacam elimde patladı heralde bu araba. arabanın özelliklerine bir bakar mısınız lütfen?!!

-51 bin km (orjinal)
    -hiç boya ve kaza yok
    -1.6 75 hp polo motor (0-100 km hızlanma 12 sn)
    -landirenzo sıralı LPG (km ye şehiriçi 16 kr)
    -ve klimalı
    -5 tl bile masraf yok arabada

6 ay önce 11500 e aldım yine aynı fiyat istiyorum, adamlar 9-9.5 teklif ediyorlar? bu araç satılmaz mı yaaaaa? söyleyin lütfen. gidip aynı yaştaki 150 bini devirmiş, lpg siz, kazalı, boyalı clio lara, palio lara 12 veriyorlar benim aracıma 9-9.5 varmı böyle birşey arkadaşlar? üstelik VW yapımı ve sağlamlık açısından bu markaları ezer geçer.

• Felicia'ların piyasaları bu durumda. Söylediğiniz kadar temiz ise 10-11 civarına satabilirsiniz. 11.500'den bu piyasada biraz zor zaten ÖTV indirimi sonrası durgunluğu da var. Bende yarın arabamı almak için noterliğe gidicem işte uyku tutmadı yani 2-3 aydır otomobil arıyorum ve 2. el sitelerinde hiç Felicia'lara bakasım gelmedi pek tutan bir model olmadı. Kalitesiz veya kötü demiyorum kaliteli bir araç olabilir doğrudur ama bu işler böyle... 94 95 iyi bakılmış Corolla'lar bile 12bin ediyor hatta 14'ten satan bile var, mantıksız ama buna bir çözüm yok malesef...
  • hayırlı olsun ne aldınız kaça aldınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: sironbullx

hayırlı olsun ne aldınız kaça aldınız

98 Mazda Lantis 1.8 (sıralı LPG) aldım 120bin'de 9000 TL şansa kısmete düştü bakalım yarın satışınıda alıp evin önüne koyacam kısmetse Sahibi klima gazını ve LPG işlemini bitiricek yarına öyle anlaştık sonrasında alıyorum. Bugün klima işi bitti sanırım LPG kaldı yarın halledilince alıcam. İnşallah gönlünüzdeki fiyata satar istediğiniz tarzda bi otomobil alırsınız
  • quote:

2001 model skoda felicia aracım var çok temiz. satayımda model yükselteyim diyorum güncel araba değil diye kimse almak istemiyor. ne yapacam elimde patladı heralde bu araba. arabanın özelliklerine bir bakar mısınız lütfen?!!

-51 bin km (orjinal)
    -hiç boya ve kaza yok
    -1.6 75 hp polo motor (0-100 km hızlanma 12 sn)
    -landirenzo sıralı LPG (km ye şehiriçi 16 kr)
    -ve klimalı
    -5 tl bile masraf yok arabada

6 ay önce 11500 e aldım yine aynı fiyat istiyorum, adamlar 9-9.5 teklif ediyorlar? bu araç satılmaz mı yaaaaa? söyleyin lütfen. gidip aynı yaştaki 150 bini devirmiş, lpg siz, kazalı, boyalı clio lara, palio lara 12 veriyorlar benim aracıma 9-9.5 varmı böyle birşey arkadaşlar? üstelik VW yapımı ve sağlamlık açısından bu markaları ezer geçer.

Kendin diyorsun zaten,9-9.5 veriyorlar diye.İllaki hemen satmak istiyorsan demekki 9.5 a satabiliyorsun.9.5 veren belki biraz zorlar 10 verir,illa 11.5 diye bence diretmemek lazım.
    Şunu da anlamadım.8-9 yaşında ikinci el araba alıyorsun,sonra 6 ay geçiyor model yükselteyim diyorsun.Bence araba alırken çok iyi karar vermek lazım,baştan tercihi doğru yapmak lazım

• quote:

Orijinalden alıntı: L.J

quote:

98 Mazda Lantis 1.8 (sıralı LPG) aldım 120bin'de 9000 TL şansa kısmete düştü bakalım yarın satışınıda alıp evin önüne koyacam kısmetse Sahibi klima gazını ve LPG işlemini bitiricek yarına öyle anlaştık sonrasında alıyorum. Bugün klima işi bitti sanırım LPG kaldı yarın halledilince alıcam. İnşallah gönlünüzdeki fiyata satar istediğiniz tarzda bi otomobil alırsınız

Çok tatlı bir araba Lantis 1.8 ve LPG olması da çok güzel güçlü motor düşük yakıt.hayırlısı olsun kazasız belasız.

• quote:

quote:

Hocam dikkat et. Ben de bir ara lantis arıyordum. motoru bitikti baktırdıklarımın. Aracın yağ yakıp yakmadığını mutlaka kontrol ettir.

• quote:

quote:

güle güle kullanın

• arkadaşım sende herkesin düştüğü hataya düşüyorsun.Aldığın fiyata satmak istersen tabi satamazsın.

ohh ne güzel alıcan gezicen, arabayı eskiticen sonra aynı fiyata satıcan

10 bin teklif edene ver gitsin çabuk satmak istiyorsan
  • Peki Skoda'nın piyasası genelde böylemidir ?
  • Arkadaşlar her malın bir alıcı vardır...Otomobil alırken en uyuz olduğum şey bu araç tutulmuyo zor satarsın denmesinir...Eğer araç tutlmuyorsa zaten ona göre alıyorsun 2. elini zaten etceği zararı düşünen adam zaten kolay kolay 2. el almaz aracını...

Örnek vermek gerekirse şuan piyasada nissan almera var hatırı sayılır kadar,Çok temiz 2006 2007 model 20*30 bin de adamlar 19 bin lira istiyor ortalama...Bence alet gayet iyi ama sırf tutulmuyor diye almak istemeyen çok insan var gidip 2000 model golf 20 binlira veriyolar ama

Bu tercih meselesidir...Ama ben alacağım aracın tutulmamasını daha çok isterim...
  • Evet her malın bir alıcısı vardır , sizinde aracınıza 10 vermişler , 10 milyarda paradır , ayrıca kar yaparak yada zarar etmeden (çok azda olsa) satış yapmak istiyorsanız bu araba sektöründe yok ( çok kelepir araç denk getirmemişseniz) , altın alacaksınız o zaman ,yada döviz, likiditesi yüksek olan varlıklar bunlardır.
  • "6 ay önce aklınız nerdeydi acaba?" diye sorarlar adama malesef...
  • maalesef pahalı almışşınız aracı.9500'e satana kadar kendiniz binin daha iyi
  • umarım istediğiniz fiyata satarsınız aracınızı!!!
  • arkadaşım mrhaba

bu aralar bende felicia arıyorum ama sizin fiyat maalesef yüksek

siz alırken pahalı almışsınız

bir alım satım işleminden kar etmenin tek yolu alırken ucuza almak tır. dünyanın neresine giderseniz gidin ne satarsanız satın bu kural ıspatlanmıştır.

2007 de 11500 e 2001 çift hava yastıklı klimalı clio aldık biz
    bakmayın siz net fiyatlarına falan satmak isteyn oo fiyata zaten satamaz yada keza birissi pahalıya alıverir
    97 model felicia ya 6200 dediler mesala geçenlerde elektirikli cam yok diye almadık temizdi araç

sizin arabnın da edeceği en fazla 9-9,5 dur zaten şahsen felicia arayan biri olarak max vereceğim oo olur
    neden derseniz ben zaten piyasası olmayan bir aracı ucuza alıp binip ucuza satarım diye yola çıkıyorum

e şimdi 11500 e felicia alacağıma aynı model bir clio yada accent alır bakımını masrafını ucuza yapar satmak istediğimdede elden çıkartmakta zorlanmam.
    felicia şimdi clio dan accent ten çok mu kaliteli bir araç aşağı yukarı aynı araçlar. skodanın bakım vb masrafları daha fazladır oo kesin.

arabanın ne kadar temizde olsa güzel de olsa piyasası yoksa yapacak bişeyyok mesala rover larda güzel araç ama piyasası yok vs vs

2002 model daewoo lanos u 8 verdiler almadık satamayız diye. ama emin olun araba gayet güzel di.

siz maalesef ki alırken biraz yüksek almışsınız. Sağlık olsun yapacak bişeyyok ya böyle kullanın yada sabırla satmayı bekleyin

ama bence kendinizi fazla kasmadan elden de çıkara bilirsiniz sahsen 9-9,5 arası aracınıza alcı olabilirim

şimdiden kolay gelsin. (behlul_buyuk@hotmail.com)

• Aldığınız fiyata aracınızı satma devri eskide kaldı diye düşünüyorum. Ya da alırken gerçekten çok uygun fiyata almanız lazım. Kaldı ki 2007'de 8,400'e aldığım tipomu bugün 8,350'ye sattım. Alırken çok iyi bir fiyata aldığım için böyle oldu. Bence siz de çok acil ihtiyacınız yok ise binin aracınıza, bir taraftan da nette satmaya çalışırsınız ancak illa 11,500 diye diretirseniz daha uzun yıllar o araca binersiniz...
  • ALTI AY ÖNCE NEDEN BU ARABAYI ALDIĞIMI SORAN VE BU KADAR KISA SÜREDE NEDEN SATMAK İSTEDİĞİMİ SORAN ARKADAŞLARA SÖYLÜYORUM. O ZAMAN SADECE BU TARZ BİR ARABAYA GÜCÜM YETİYORDU. YENİ DÜĞÜN YAPMIŞTIM ASTRAMI SATIP BUNU ALMIŞTIM MECBUREN. BAŞINIZA GELİRSE ANLARSINIZ. ŞU ANDADA ÇOK ŞÜKÜR ELİMDE BİRİKMİŞ 5-6 LİRAM VAR BÜYÜTMEK İSTİYORUM SUÇ MU? YANİ Bİ KERE ALDIM DİYE 10 YIL BİNMEK ZORUNDA MIYIM?
    BEN SİZE 150 BİN İ DEVİRMİŞ KAZALI, LPG SİZ, HAYATIN SİLLESİNİ YEMİŞ CLİOLARA, PALİOLARA BU PARAYI VERİYORLAR DİYORUM SİZ BU ARABA ETMEZ DİYORSUNUZ. BU ARABA VW TARAFINDAN YAPILIYOR.
    2001 MODEL, KLİMALI, HİDROLİK DİREKSİYONLU, LPG Lİ, 51000 KM, HİÇ BOYASIZ BAŞKA HANGİ MARKA VAR BU FİYATA ARKADAŞIM? DACİA YLA, DAEWOU LA, TATA YLA KARIŞTIRDINIZ HERALDE.
  • aldıgın fıyata zor ya aracı alırken bıraz da kelepir bulmak lazımkı kar edebılesın en kotu kafa kafayaverebılesın sen otv ındırım zamanında almıssın bıraz fazla para vermıssın aracın temızse acele etme bın ıllakı bı alıcısı cıkar.
  • ARKADAŞLAR LÜTFEN ANLAYANLAR KONUŞSUN DİĞERLERİ SADECE SUSSUN. BENİM ARACIMIN KASKO BEDELİ 11250. YANİ UÇURUMDAN ATSAM 11250 CEBİMDE DEMEKTİR. FELİCİANIN PİYASASI 9-9.5 SABİT DEĞİLDİR. FELİCİA VAR 6 BİN EDER FELİCİA VAR 12 EDER. BİLİYORSANIZ KONUŞUN YOKSA SUSUN.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.