Şimdi Ara

Süperonline Fiber İnternet Ankara Genel Konu (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
816
Cevap
5
Favori
78.793
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Beysupark Sitesinde oturuyorum.Lanet yere daha gelmedi.
    Gelsin vericem kutsalı bıktım TTnetten
  • Kafayı yiyeceğim QuickNet'e ping sorunu ile ilgili mail attım. Gelen cevabı yazıyorum.

"Ankara bölgesi ile ilgili olarak devam eden bir problem ya da çalışma bulunmamaktadır."

Bu cevabı yazan kişinin acaba dünyadan haberi yokmu

En iyisi müşteri hizmetlerini zorlamak ama telefon'u açmıyorlarki her zaman
  • Tepki olarak mail attım tesadüfmüdür nedir haftalardır süren sorun düzeldi. Sağlıcakla kalın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ramazzotti

Tepki olarak mail attım tesadüfmüdür nedir haftalardır süren sorun düzeldi. Sağlıcakla kalın.

1 ay sonra başka sorunlarla karşılaşıcaksınız ama:
    http://forum.donanimhaber.com/m_38464941/tm.htm

http://forum.donanimhaber.com/m_38476602/tm.htm
  • Ankara ping sorunu da düzelmiş gibi, herkeste öyle mi ?
  • Evet bu akşam oldukça iyi, inşallah devam eder

Süperonline Fiber İnternet Ankara Genel Konu

tabi yurtdışı bağlantısı her zamanki gibi :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi worms -- 16 Mart 2010; 20:47:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Diablo

Ankara ping sorunu da düzelmiş gibi, herkeste öyle mi ?

eskiden 1 ms çıkan bağlantıyı ş u an 7ms ölçüyor.
    Tam olarak düzelmiş mi bilmioyurm.
  • benim upload hızı şu anda uçtu, sizinki nasıl?

geçici bi durum olduğu kesin tabi ki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CatiaTurk -- 2 Nisan 2010; 23:44:26 >
  • O değil de biz 1-2 aydır bekliyoruz kazılar için, adamlar naz mı yapıyor nedir.
  • Eryaman Evlerinde oturuyorum. Yaklaşık 1 aydır 10 mbit kullanıyorum. Son 1-2 haftadır pingler yükseldi gibi. Herhangi bir yurtdışı servera ping attığımda daha türkiye'den çıkmadan yüksek değerler var, özellikle 85.29.56.241 ve 85.29.0.236 hoplarında. Gece denediğimde sabit ilk ipye 2-3, 2. ipye de sabit 1 ms ping atıyorum fakat akşamları çok dengesiz bir hale geliyorlar, 30-40 civarlarında geziniyor hatta ilki. İki ip de tellcoma ait işin ilginci. Aynı/benzer sorun yaşayan var mı? hatta mümkünse akşam saatlerinde bu iplere ping atıp anormal bir durum gözleyebilen.
  • Ben de Örnek Arı Sitesindeyim Wagner, 2 haftadır falan kullanıyorum 10 mbit. Şuan için memnunum ama Superonline'a geçtiğimden beri speedtest.net e girmiyor neden olabilir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trsadasda -- 18 Mayıs 2010; 11:28:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: wagner

Eryaman Evlerinde oturuyorum. Yaklaşık 1 aydır 10 mbit kullanıyorum. Son 1-2 haftadır pingler yükseldi gibi. Herhangi bir yurtdışı servera ping attığımda daha türkiye'den çıkmadan yüksek değerler var, özellikle 85.29.56.241 ve 85.29.0.236 hoplarında. Gece denediğimde sabit ilk ipye 2-3, 2. ipye de sabit 1 ms ping atıyorum fakat akşamları çok dengesiz bir hale geliyorlar, 30-40 civarlarında geziniyor hatta ilki. İki ip de tellcoma ait işin ilginci. Aynı/benzer sorun yaşayan var mı? hatta mümkünse akşam saatlerinde bu iplere ping atıp anormal bir durum gözleyebilen.

Route listesindeki ip adresleri routerların ip adresleri sanırım, onlara doğrudan ping attığınızda dengesiz sonuçlar almanız doğal, routerlar ICMP- Ping paketlerine hemen cevap vermeyebilir, veya yüklenme nedeniyle geç cevap verebilir.

Önemli olan yurtdışındaki herhangi bir serverin ipsine ping attığınızda aldığınız gecikme süresidir.
  • fakat şöyle de bir sorun var. mesela oynadığım wow serverının ipsine trace attığımda, son hoptaki yani wow serverının ipsindeki ping değeri 60 ms. bağlantı düzgün olduğunda bu oyunda 70-80 mse denk geliyor en fazla. bazen de yine son hoptaki ping 60 olmasına rağmen 2. ve 3. hoplardaki tellcom serverları 40-50 ms değerler veriyor, bu da bir şekilde oyundaki pingi etileyip 120+ya çıkarıyor. pek bi bilgim yok bu konuda, sallıyo da olabilirim pek tabi.

örnek:

En fazla 30 atlamanın üstünde
    ffm-b10-link.telia.net [80.239.160.45]'ye izleme yolu :

1 <1 ms <1 ms <1 ms 192.168.1.1
    2 51 ms 6 ms 6 ms asy236.asy0.tellcom.com.tr [85.29.0.236]
    3 1 ms 1 ms 1 ms asy241.asy56.tellcom.com.tr [85.29.56.241]
    4 3 ms 3 ms 2 ms static.turktelekom.com.tr [212.156.67.45]
    5 2 ms 4 ms 2 ms 212.156.252.185
    6 9 ms 9 ms 9 ms 212.156.108.181
    7 9 ms 8 ms 7 ms 212.156.119.33
    8 * * * İstek zaman aşımına uğradı.
    9 53 ms 54 ms 53 ms static.turktelekom.com.tr [212.156.101.54]
    10 57 ms 57 ms 75 ms ffm-b10-link.telia.net [80.239.160.45]

2. hoptaki 51 ms bana garip gelen. bu konuda daha bilgili biri sorun olup olmadığını söylerse memnun olurum
  • wagner iyidir iyi tr şartlarında düşünürsek
  • hep böyle olsa farketmezdim herhalde de, 3 hafta gayet güzelken şu son 1 haftada çıktı bu olay :) sorun bende mi genel mi onu merak ettim sadece. an itibariyle youtube'de 720p video bile izleyemiyorum, geçen hafta buffer yapmadan 1080p izliyordum çok rahat.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wagner -- 18 Mayıs 2010; 18:22:19 >
  • Sadece 2 ve 3 nolu hoplarda 50 60 ping var da, 4 hopta 5 ping varsa sorun yok denebilir.

Sizin trace route raporu da aynen öyle zaten. Bir sorun görünmüyor.

Routerlar ping yani icmp paketlerine geç cevap verebilir, normal karşılayabilirsiniz.
  • Ankara 100.yılda Me-ko sitesindeyim. 5-6 gündür bağlantı rezil durumda. Speedtest'ten capture koyacaktım ama testi yükleyemedi bağlantı.

Superonline Fiber'in sağladığı bağlantı son derece istikrarsız. Ben kampanyayla aldığım için şu an iptal ettiremiyorum. Bu bağlantıyı kimseye önermiyorum!
  • artık süperonline site site gezecegine kapasitesini arttırmalı sürekli musterı toplayıp kendıni kalitesizleştiriyor
  • Sabah,1 ay denemesi bedava olduğu için bağlattım bende 1 saat bağlamaya uğraştılar yok bağlantı yok,yok modem değiştirdi.Teknik ekiptede iş yok telefonda port açanlarda.Sabah internet vardı şimdi yine yok.Allahtan TT duruyoda ondan giriyoruz.Böyle giderse ohoo
  • Bu bahsettiğiniz sorunlar, şirketten değil bağlantının yapıldığı yerdeki sistemden kaynaklanıyor. Bazı siteler var, interneti hiç sorunsuz kullanıyor. Bizim site bunlardan birisi. Ne yavaşlama, ne ping sorunu ne de bağlantı kopması oluyor. Bağlantı olması gerektiği gibi. Bazı yerlerde ise, sorunlar oluyor. Bunlar genelde bireysel sorunlar değiller. Apartmanda kurulan sistemden kaynaklanıyorlar. Çekilen kablolar, switch ve diğer cihazlardan da kaynaklanıyor olabilir.
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.