Şimdi Ara

Süperonline Fiber İnternet Ankara Genel Konu (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
816
Cevap
5
Favori
78.805
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • az önce yönetici ile görüştüm site yönetimi istememiş gelde deli olma bizim sitenin etrafındaki bütün sitelerde var sap gibi bizim site kaldı kazıklanmaya devam durumunda kaldık
  • quote:

Orijinalden alıntı: romulus70

az önce yönetici ile görüştüm site yönetimi istememiş gelde deli olma bizim sitenin etrafındaki bütün sitelerde var sap gibi bizim site kaldı kazıklanmaya devam durumunda kaldık

• Eve geldim saat 20:00`dan beri ping ve hız berbat. Dün de bir ara olmuştu ama düzelmişti. Umarım düzelir. Bu arada 100.Yıl`dayım. Aynı sorunu yaşayan var mı?
  • Eryaman'dayım.

1 haftadır akşam vakti yurtiçi pingler 100ün üstüne çıkıyor.

Trace route yaptığımda ping yükselmesinin nedeni static.turktelekom.com.tr[212.156.67.45] cihazının erişim süresindeki yükselme gibi gözüküyor.

Yani Superonline'ın Turk telekom alt yapısına çıktığı noktada bir sorun var sanırım.

Zira Ankara'dan İstanbul'daki Superonline alt yapılı serverlara, ttnet alt yapısına uğramadan 5-6ms ping atabiliyorum.
    Telekom alt yapısına yolum düşerse ping cozutuyor.

Gece 3-4ten sonrası ve gündüzleri pingler iyi, akşamları dağıtıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Diablo -- 19 Aralık 2009; 3:09:48 >
  • Bende de gece 1`den itibaren git git düştü ping ve hız arttık. Bir an önce çözülmesi lazım. Interneti en çok kullandığım 20:00 - 24:00 arası böyle ping ming çıkacaksa bir de işimiz var. 1 sene olacak neredeyse hiç sorunsuz kullandım 2 gündür bu problem var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KovenanT -- 19 Aralık 2009; 4:12:42 >
  • Ping yükselmesi yaşayan arkadaşlar, rica etsem pingler yüksekken;

Başlat -> Çalıştır -> "cmd" yazıp enterladıktan sonra çıkan komut ekranına;

"tracert 85.153.14.71" yazıp tüm adımlar tamamlandıktan sonra ekran görüntüsünü alıp foruma ekleyebilir mi?

Veya bana da mesaj atabilirsiniz. Acaba herkeste aynı telekom routerından kaynaklanan bir sorun mu var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Diablo -- 19 Aralık 2009; 8:21:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DiabloXT

Ping yükselmesi yaşayan arkadaşlar, rica etsem pingler yüksekken;

"tracert 85.153.14.71" yazıp tüm adımlar tamamlandıktan sonra ekran görüntüsünü alıp foruma ekleyebilir mi?

Veya bana da mesaj atabilirsiniz. Acaba herkeste aynı telekom routerından kaynaklanan bir sorun mu var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Momo-Oz -- 23 Ocak 2010; 1:31:13 >
  • Bugün sorunsuz. Problem olursa dediğin ip`ye tracert atacağım.
  • dostlar sonunda adamlarla konuştum. çankaya oran sitesine döşenmiş. yarın yönetici ile görüşüp onun adına başvurmak için izin isteyeceğim. adım gibi eminim adam bana bunun maliyetini ve çevreyi ne kadar kitleteceğini soracak. maliyetinin olmadığını biliyorum. adamlar tek kuruş istemiyor. çevreyi de çok kirletmediklerini biliyorum ama evlerin içi nasıl oluyor. evler ne kadar deliniyor. bizim sitede digiturk altyapısı var. yani hemen hemen herkesin evine duvardan bir kablo giriyor. bu kabloya baktım şimdi küçük apartman boşlukları var dairelerin yanında. oradan geliyorlar. sanırım buradan çekecekler kabloları. peki bu çekilen kablo boyutları ne kadar. bu cat5 cat6 nasıl bir hadise.
    son bir sorum da elektronik bir konu. bende linksys wireless router var. bu benim uydunetin modemine bağlı. gelen pirelli modem zaten kablosuz özelliğe sahip. ben linksysi kullanarak bu modemin wireless gücünü arttırabilir miyim. yani ikisini birbirine bağlasam nasıl olur acep. teşekkürler. yönetici için bana şans dileyin.

edit: yahu aklıma geldi. bizim burası sissiz olmaz. yan yana çok yakın 2 blok var bizim sitede. şimdi adamlar birine kabloyla getirip diğerine fso denilen cihaz ile çekerlerse ve bu bizimki olursa bu kadar uğraşmışken doğru düzgün kullanamayabilirim. bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -spawn- -- 19 Aralık 2009; 20:34:25 >

• adamların parasını alabilmesi için yöbeticinin hasarsızlık raporunu imzalaması gerekiyormuş yani adamlar mecbur etrafı tertemiz bırakıcak 2 binayada fiber kablo çekerler derdin olmasın umarım başırılı olursun bizim üstün zekalı yöneticiler istememiş bari sen kurtulursun bu dertlerden
  • Fso çok maliyetli ondan koymazlar fiber varken, bizim siteyede çektiler temiz çalışıyolar o yönden bi sıkıntı olmaz , eğer sitenizde en az 50-60 (tahmini) daire varsa ve sitenin yanından hat geçiyorsa çekerler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Momo-Oz -- 19 Aralık 2009; 21:28:01 >
  • teşekkürler arkadaşlar. peki evin içinde olan değişiklikler ile ilgili bilgi verebilir misiniz. giren kablo kalınlığı, nerelerden ne şekilde geçtiği vs.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -spawn-

teşekkürler arkadaşlar. peki evin içinde olan değişiklikler ile ilgili bilgi verebilir misiniz. giren kablo kalınlığı, nerelerden ne şekilde geçtiği vs.

birkaç ekstra bilgi fiber internet Adsl ye pek benzemiyor , yani herkesin kendine ait bir hattı yok binanın giriş koridoruna 3 tane bilgisayar kasası büyüklüğünde bi kutu koyarlar o kutunun içinde modemler var oradan evdeki modeme kadar bildiğimiz Cat5 benzeri bi ağ kablosuyla gelir modeme girer , evin içinde nereden geçer bilmiyorum ama sen nereye istersen oraya çekiyolar sanırım, koridordan eve kadar geliyo ..
  • bu hafta içinde superonline fiber interneti bağlattım. geçen hafta kablolamasını yaptılar. bugün de switch'den bağlantılarını yaptılar ve hizmet almaya başladım. port olmadığı için bir hafta beklemek zorunda kaldım. neyse sonunda internete kavuştuk. izlenimlerimi aktarayım. bağlatmayan arkadaslar fikir sahibi olsun.

bi kere kablolamayı çok iyi yaptılar. ilk başta çare bulamadılar. alçı üstünden kabloyu çekmeyi düşüyorlardı ama sonunda çare bulduk. boattan yatak odasına ordanda benim odama geçiş yaptık. yani hiçbiryerde kablo görünmüyor. bize gelen ekip en makul şekilde kablolamayı yaptı. çok titiz davrandılar bu konuda.

pirelli modem verdiler. özellikleri çok iyi. ftp server, print server, dosya paylaşımı için lan usb. bu modemin emsali asus 600w vardı. almak istemiştim alamamıştım. pirelli modem özellikleri çok iyi görünüyor gerçekten. laptop kullanıcılarının direk modem üzerinden dosya yazdırmaları güzel bi özellik. arayüzünde bazı özellikleri kısıtlanmış ama müşteri hizmetlerinden root şifresini alabilirsiniz.

eryaman bölgesinde oturuyorum. 3 ay bedavası var.

internet hızı oldukça iyi. dowload hızından çok upload hızı benim ilgimi çekti. ttnetteki download hızı kadar upload hızım var. dosya paylaşımlarında oldukça işe yarıyor.

malum superonline yeni sistem kuruyor. bundan ötürü oluşan şikayetleri internetten okudum. oluşacak arızaları birazda göze almak lazım. ttnetten kurtulmak için buna değer diye düşünüyorum. telekoma gıcık oluyorum artık. hiç konuşmasan bile 15 lira aylık ücret ödeceyeksin. neymiş hattın çalışır durumda olması için alınan paraymış. internet telefonsuz olmazmış falan filan. ilk fırsatta kapattırdım kurtuldum ttnetten. telefon içinde bir çözüm bulurum yakında.

eski numaramı superonline a taşıtmadım. fiberses ile ilgili çekincelerim var. telekomdan biz arandığımızda karşıya ne kadar ücret yansıyacak bilemiyorum. sonuçta superonline ve telekom iki şirket olacak. cepten farklı operatörü aramak gibi telekomdan superonline arandığında karşıya yüklü bir ücret gelebilir. hem daha dışarıya aramalar başlamamış süperonline da. taşıma olayında da telekom işi yokuşa sürecektir. fiberses hizmeti ocakta başlıyor. teknik servise gelen elemanlarda sağlıklı bilgi veremiyorlar. 6 ay geçsin bakalım. ona da bi çare buluruz. ama sabit ücret olmadan telefon hizmeti almak güzel.

söyleyeceklerim şimdilik bu kadar.

• quote:

Orijinalden alıntı: fatagnuss

bu hafta içinde superonline fiber interneti bağlattım. geçen hafta kablolamasını yaptılar. bugün de switch'den bağlantılarını yaptılar ve hizmet almaya başladım. port olmadığı için bir hafta beklemek zorunda kaldım. neyse sonunda internete kavuştuk. izlenimlerimi aktarayım. bağlatmayan arkadaslar fikir sahibi olsun.

bi kere kablolamayı çok iyi yaptılar. ilk başta çare bulamadılar. alçı üstünden kabloyu çekmeyi düşüyorlardı ama sonunda çare bulduk. boattan yatak odasına ordanda benim odama geçiş yaptık. yani hiçbiryerde kablo görünmüyor. bize gelen ekip en makul şekilde kablolamayı yaptı. çok titiz davrandılar bu konuda.

pirelli modem verdiler. özellikleri çok iyi. ftp server, print server, dosya paylaşımı için lan usb. bu modemin emsali asus 600w vardı. almak istemiştim alamamıştım. pirelli modem özellikleri çok iyi görünüyor gerçekten. laptop kullanıcılarının direk modem üzerinden dosya yazdırmaları güzel bi özellik. arayüzünde bazı özellikleri kısıtlanmış ama müşteri hizmetlerinden root şifresini alabilirsiniz.

eryaman bölgesinde oturuyorum. 3 ay bedavası var.

internet hızı oldukça iyi. dowload hızından çok upload hızı benim ilgimi çekti. ttnetteki download hızı kadar upload hızım var. dosya paylaşımlarında oldukça işe yarıyor.

malum superonline yeni sistem kuruyor. bundan ötürü oluşan şikayetleri internetten okudum. oluşacak arızaları birazda göze almak lazım. ttnetten kurtulmak için buna değer diye düşünüyorum. telekoma gıcık oluyorum artık. hiç konuşmasan bile 15 lira aylık ücret ödeceyeksin. neymiş hattın çalışır durumda olması için alınan paraymış. internet telefonsuz olmazmış falan filan. ilk fırsatta kapattırdım kurtuldum ttnetten. telefon içinde bir çözüm bulurum yakında.

eski numaramı superonline a taşıtmadım. fiberses ile ilgili çekincelerim var. telekomdan biz arandığımızda karşıya ne kadar ücret yansıyacak bilemiyorum. sonuçta superonline ve telekom iki şirket olacak. cepten farklı operatörü aramak gibi telekomdan superonline arandığında karşıya yüklü bir ücret gelebilir. hem daha dışarıya aramalar başlamamış süperonline da. taşıma olayında da telekom işi yokuşa sürecektir. fiberses hizmeti ocakta başlıyor. teknik servise gelen elemanlarda sağlıklı bilgi veremiyorlar. 6 ay geçsin bakalım. ona da bi çare buluruz. ama sabit ücret olmadan telefon hizmeti almak güzel.

söyleyeceklerim şimdilik bu kadar.

Bizim site içi fiber döşemeleri bitti bina içi kutular tamamlandır (içine bakamadım kutuların tikliydi ama sanırım kutular hazır) ilk sorum şu;
    eve giren kablo cat5-6 mı neymiş sanırım apartman içine katlar arası kutu flan döşüyorlarmı ? mesela ben 10. katta oturuyorum taa aşağıdan mı çekicez kabloyu yoksa dediğim gibimi olcak ?
    2. side evin içinden nasıl geçiriyorlar duvardan kablo tutucularda çiviliyerekmi ? cat5 kablosu kalın olduğundan buattan geçiremem sanırım,
    şu modemin özelliklerinde biraz daha açabilirmisin mesela bilgisayar çalışmadan torrent dosyalarını flashtan okuyup karsıya yollama indirme yapabiliyormu yada flash belleği ftp server gibi kullanma, flashın içine web site kurma , yani ufak bi web server yapabiliyormuyuz bu modemle ?
    birde elimizdeki prelli modem bozulursa garanti kapsamı içindemi yoksa bizemi kakalıyolar öde diye :D sanki öle bi madde okudum sitesinde ,bozulursa ödersiniz flan diye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Momo-Oz -- 20 Aralık 2009; 3:00:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: DungeonKeeper

Bizim site içi fiber döşemeleri bitti bina içi kutular tamamlandır (içine bakamadım kutuların tikliydi ama sanırım kutular hazır) ilk sorum şu;
    eve giren kablo cat5-6 mı neymiş sanırım apartman içine katlar arası kutu flan döşüyorlarmı ? mesela ben 10. katta oturuyorum taa aşağıdan mı çekicez kabloyu yoksa dediğim gibimi olcak ?
    2. side evin içinden nasıl geçiriyorlar duvardan kablo tutucularda çiviliyerekmi ? cat5 kablosu kalın olduğundan buattan geçiremem sanırım,
    şu modemin özelliklerinde biraz daha açabilirmisin mesela bilgisayar çalışmadan torrent dosyalarını flashtan okuyup karsıya yollama indirme yapabiliyormu yada flash belleği ftp server gibi kullanma, flashın içine web site kurma , yani ufak bi web server yapabiliyormuyuz bu modemle ?
    birde elimizdeki prelli modem bozulursa garanti kapsamı içindemi yoksa bizemi kakalıyolar öde diye :D sanki öle bi madde okudum sitesinde ,bozulursa ödersiniz flan diye

apartman aralarına kutu döşemediler. apartman boşluğundan eve kadar ethernet kablosu çektiler. ben 9. katta oturuyorum. 70 metre kablo çektiler eve kadar. evin içinden de epey dolaştı kablo. ethernet kablosu o kadar kalın değil. buattan rahatlıkla geçti. eski telefon hattının paralel kısmını klavuz olarak kullandı. bağladı ucunu çekti karşıdan. biryere kadar buattan geldi. ondan sonrasını pervazların arkasından dolaştırdım. dediğim gibi senin evin nasıl uygunsa ona göre yapıyorlar. odana buattan gelen bi hat varsa bi şekilde onu kullanırlar.eski hattı klavuz yapıp ethernet kablosunu çekerler. sonra eski hattı ethernet kablosunun yanına bağlayıp ikisini bir çekmeye çalışırlar.

torrent hiç kullanmadım. nasıl çalışır bilmem. ama LDC+ kullanmıştım. onun için share dosyalarını göstermek gerekiyordu. yani program üzerinden paylaşım yapıyorduk. programı modeme kurmak gibi bi şansın olmadıgı için indirme gönderme yapabileceğini sanmıyorum. yanlız sadece dosyaları ftp server olarak kullanabilirsin. flashın içine web sitesi kurmayı yapabilirsiz. zira dns sunucusu de var modemde.

benim modem bozulmadı ama kurulumda ufak bir aksaklık yaşandı. belki modem bozuk diye adam gitti yenisini aldı geldi arabadan. değişim formunu imzaladım. eski modem bozuk olmadıgı halde değiştirdi modemi. garantisi vardır mutlaka. yoksa firma cebinden ödese niye değiştirsinler modemi.

Süperonline Fiber İnternet Ankara Genel Konu

• quote:

Ping yükselmesi yaşayan arkadaşlar, rica etsem pingler yüksekken;

yemin ediyorum 2-3 haftadır ping yükselmeleri bezdirmişti beni... şimdi tesadüfen gördüm bu konuyu. Artık kaç kez aradım destek hattını bilmiyorum ama ping konusunda taahhüt vermediğimiz için birşey yapamıyoruz deyip geçiştirdiler. Artık pinglerim ttnet 1mbit ten de kötü durumda nerdeyse. Birtek ben değilmişim bu durumdan müzdarip ...
    Speedtest.net testlerim anormalleşti artık. 2ms aldığım yerler 90 120 arası, 40-50ms aldıgım yerler 300 lerde. Kime nereye basvurucaz sasırdım artık. Destek hattı malesef papagan gıbı aynı seylrı soyleyıp duruyor....
    şu anda (eskısehir normal pinglerım 3-5ms arası olması lazım, ankara 2ms , frankfurt 40-45ms, UK 90 120ms)
    http://www.speedtest.net/result/658102078.png

Microsoft Windows [Version 6.1.7600]
    Copyright (c) 2009 Microsoft Corporation. All rights reserved.

>tracert 85.153.14.71

Tracing route to 85.153.14.71 over a maximum of 30 hops

1 <1 ms <1 ms <1 ms discus.home [192.168.1.1]
    2 49 ms 47 ms 52 ms asy236.asy0.tellcom.com.tr [85.29.0.236]
    3 59 ms 57 ms 58 ms asy241.asy56.tellcom.com.tr [85.29.56.241]
    4 52 ms 53 ms 53 ms asy178.asy56.tellcom.com.tr [85.29.56.178]
    5 73 ms 70 ms 68 ms static.turktelekom.com.tr [212.156.67.45]
    6 75 ms 72 ms 73 ms ulus-t2-2-balgat-t3-1.turktelekom.com.tr [212.15
    6.252.185]
    7 59 ms 59 ms 58 ms uls-t1-2-ulus-t2-2.turktelekom.com.tr [212.156.1
    08.181]
    8 117 ms 118 ms 116 ms gayt1-2-uls-t1-2.turktelekom.com.tr [212.156.118
    .41]
    9 114 ms 115 ms 123 ms gayrettepe-t2-2-gayt1-2-x.turktelekom.com.tr [21
    2.156.252.198]
    10 129 ms 74 ms 76 ms 81.212.212.102
    11 108 ms 114 ms 117 ms 195.175.51.170
    12 89 ms 83 ms 80 ms 85.153.1.5
    13 75 ms 71 ms 71 ms 85.153.14.71

Trace complete.
    >

Ankara 2ms alırken şimdi 98ms alıyorum ya varmı böyle bir saçmalık! frankfurt 40 civarıyken eskıden sımdı 160 larda.. Kime başvurucaz arkadaşlar bu konu için?

quote:

Eryaman'dayım.

1 haftadır akşam vakti yurtiçi pingler 100ün üstüne çıkıyor.

Trace route yaptığımda ping yükselmesinin nedeni static.turktelekom.com.tr[212.156.67.45] cihazının erişim süresindeki yükselme gibi gözüküyor.

Yani Superonline'ın Turk telekom alt yapısına çıktığı noktada bir sorun var sanırım.

Zira Ankara'dan İstanbul'daki Superonline alt yapılı serverlara, ttnet alt yapısına uğramadan 5-6ms ping atabiliyorum.
    Telekom alt yapısına yolum düşerse ping cozutuyor.

Gece 3-4ten sonrası ve gündüzleri pingler iyi, akşamları dağıtıyor.

TTnet altyapısına uğramamanın bir yolu var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disorderpunk -- 20 Aralık 2009; 16:41:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: disorderpunk
    yemin ediyorum 2-3 haftadır ping yükselmeleri bezdirmişti beni... şimdi tesadüfen gördüm bu konuyu. Artık kaç kez aradım destek hattını bilmiyorum ama ping konusunda taahhüt vermediğimiz için birşey yapamıyoruz deyip geçiştirdiler. Artık pinglerim ttnet 1mbit ten de kötü durumda nerdeyse. Birtek ben değilmişim bu durumdan müzdarip ...
    Speedtest.net testlerim anormalleşti artık. 2ms aldığım yerler 90 120 arası, 40-50ms aldıgım yerler 300 lerde. Kime nereye basvurucaz sasırdım artık. Destek hattı malesef papagan gıbı aynı seylrı soyleyıp duruyor....
    şu anda (eskısehir normal pinglerım 3-5ms arası olması lazım, ankara 2ms , frankfurt 40-45ms, UK 90 120ms)

>tracert 85.153.14.71

6.252.185]
    08.181]
    .41]
    2.156.252.198]

Trace complete.
    >

Hocam sizin ping yükselmesinin nedeni tam olarak TTNET değil gibi. TTNET kaynaklı yükselme de var pinginizde ama ondan evvel, size en yakın superonline routerlarında da ping yüksek.
    Tracert raporunda 1. olan cihaz kendi pirelli routeriniz, onun altındaki 2.3.4 numaralılar superonline routerları olsa gerek.

Sizin problem hem tellcom, hem ttnet kaynaklı gibi görünüyor.

Tabii bu tracert testini yaparken internetten ciddi anlamda bi download-upload yapmadığınızı varsayıyorum.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: disorderpunk

>tracert 85.153.14.71

6.252.185]
    08.181]
    .41]
    2.156.252.198]

Trace complete.
    >

Hocam sizin ping yükselmesinin nedeni tam olarak TTNET değil gibi. TTNET kaynaklı yükselme de var pinginizde ama ondan evvel, size en yakın superonline routerlarında da ping yüksek.
    Tracert raporunda 1. olan cihaz kendi pirelli routeriniz, onun altındaki 2.3.4 numaralılar superonline routerları olsa gerek.

Sizin problem hem tellcom, hem ttnet kaynaklı gibi görünüyor.

Tabii bu tracert testini yaparken internetten ciddi anlamda bi download-upload yapmadığınızı varsayıyorum.

teşekkürler bilgiler için, bu konulardan pek anlamadığım için malesef destek hattını her arayışımda bana hattınız sorunsuz denilerek geri dönüyorum.

herhangi bir download vs açık değil tekrar aldım. Speedtest.net ankara eskişehir frankfurt pingler yine olağandışı durumdalar şu anda. Ankara 98ms (normalde 2ms) , eskişehir 70ms (4ms), frankfurt 180ms(40-45ms) UK 290ms (120ms).

Arıza açarmısınız demeye korkuyorum artık , çünki HATTINIZDA BIR SORUN YOK deyip duruyorlar ısrarlarıma rağmen. Artık kime başvuracağımı şaşırdım.

L:\Users\OzZy>tracert 217.131.34.48

Tracing route to asy48.asy0.tellcom.com.tr [217.131.34.48]
    over a maximum of 30 hops:

2 49 ms 48 ms 49 ms asy236.asy0.tellcom.com.tr [85.29.0.236]
    3 40 ms 45 ms 43 ms asy48.asy0.tellcom.com.tr [217.131.34.48]
    4 46 ms 46 ms 45 ms asy48.asy0.tellcom.com.tr [217.131.34.48]

Trace complete.

L:\Users\OzZy>tracert 85.153.14.71

2 48 ms 48 ms 47 ms asy236.asy0.tellcom.com.tr [85.29.0.236]
    3 37 ms 37 ms 36 ms asy241.asy56.tellcom.com.tr [85.29.56.241]
    4 47 ms 47 ms 48 ms asy178.asy56.tellcom.com.tr [85.29.56.178]
    5 58 ms 54 ms 56 ms static.turktelekom.com.tr [212.156.67.45]
    6 81 ms 76 ms 75 ms ulus-t2-2-balgat-t3-1.turktelekom.com.tr [212.15
    6.252.185]
    7 38 ms 39 ms 40 ms uls-t1-2-ulus-t2-2.turktelekom.com.tr [212.156.1
    08.181]
    8 96 ms 94 ms 95 ms gayt1-2-uls-t1-2.turktelekom.com.tr [212.156.119
    .33]
    9 89 ms 82 ms 82 ms gayrettepe-t2-2-gayt1-2-x.turktelekom.com.tr [21
    2.156.252.198]
    10 99 ms * 85 ms 81.212.212.102
    11 86 ms 87 ms 89 ms 195.175.51.170
    12 74 ms 72 ms 73 ms 85.153.1.5
    13 51 ms 49 ms 52 ms 85.153.14.71

Trace complete.

L:\Users\OzZy>

edit: Son kez aradım ve daha müşteri temsilcisi bağlanır bağlanmaz , bölgenizde sorun var ve gerekli düzenleme ve düzeltmeler yapılıyor dedi arkadaş. Sanırım sonunda Ankara'daki sorunun farkına varmışlar. Umarım kısa zamanda düzeltirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disorderpunk -- 20 Aralık 2009; 21:19:14 >

• Bende de Ankara, 40ms falan ping. Normalde 3-4ms olması lazım. Gene geçen 2 güne göre iyi. Düzelir diye bekliyoruz...
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.