- x
Süperonline Fiber İnternet Ankara Genel Konu
711 Cevap59994 Görüntüleme7 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<      [2] 4 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

824 Mesaj
14 Kasım 2009; 22:44:01 

quote:

Orijinalden alıntı: DungeonKeeper

tabiki ,zevkler ve renkler tartışılmaz :D:D

şaka bir yana 5-6 senedir sorunsuz ttnet kullanıyorum ama 10 kat hız da cezbediyor. fakat ben jdownloadera modem resetlettirerek raapid sömürüyorum sürekli acaba bu fiberde de aynı muhabbet oluyor mu? bir diğer merak ettiğim ttnetin fiberi olmayacak mı acaba, sonuçta altyapıları daha sağlam değil mi?

360 Mesaj
14 Kasım 2009; 22:55:51 

bakır vs fiber diye düşün:D ama fiberde ip static değişmiyormuş hiç çok arada nadir olarak 6 aydır dayim kullanıyor 0 sorun sadece 1 sefer 10mb hızı 4-5mbye düşmüş okadar bizim sitede anlaşırsa banner ile sabırsızlık ile bekliyoruz

824 Mesaj
14 Kasım 2009; 23:03:12 

gerçi adamlar birkaç haftadır gözümüzün önünde heryeri kazdılar, döşediler hatları. statik ip ise free yalan olur rapidin?

360 Mesaj
15 Kasım 2009; 0:12:48 

aynen öyle rapid yalan olur ama static ip kullanan kişiler torrente daha çok yöneliyor rapidden 1mb ile çekmek var bide 10mb var onuda düşün:D bide aynı fiyata rapid freede eskisi gibi değil hotfile yada başka yerden dosya çekerken 140 ile download yapıyorum rapid ile 100mb dosya 30 dakkada iniyor

8833 Mesaj
15 Kasım 2009; 10:57:42 

quote:

Orijinalden alıntı: SerumFizyolojik

gerçi adamlar birkaç haftadır gözümüzün önünde heryeri kazdılar, döşediler hatları. statik ip ise free yalan olur rapidin?

Rapid premium alırsın 10 mbit'e geçince. Bi divx 10 dk'da iniyor. Günde 50 kuruşa geliyor rapid premium.

1604 Mesaj
15 Kasım 2009; 14:02:09 

rapidde artık premiumsuz modem resetlemek biraz hayal oldu sanki , yeni bi sistemi devreye sokmuşlar ,mdemi resetlesende premium cart curt bişeyler yazıyo dosyayı indirme linkini vermiyo..

en iyisi yine torrent

824 Mesaj
15 Kasım 2009; 18:30:27 

quote:

rapidde artık premiumsuz modem resetlemek biraz hayal oldu sanki , yeni bi sistemi devreye sokmuşlar ,mdemi resetlesende premium cart curt bişeyler yazıyo dosyayı indirme linkini vermiyo..

en iyisi yine torrent

yok hocam jdownloader indiriyor şakır şakır.

360 Mesaj
17 Kasım 2009; 18:55:13 

az önce yönetici ile konuştum bakalım üst yönetim ile gidip konuşacak yaptıkları anlaşmayıda verdim umarım sorun çıkmazda bizde alırız:D banner istersen 1 kopyayıda sana yollayım yöneticiye verde sizinkide destek çıkar:D

54 Mesaj
17 Kasım 2009; 20:04:47 

kardeş normal apartmanlarda olmuyormu babam yöneticide başvursak olmuyormu?

649 Mesaj
18 Kasım 2009; 14:42:54 

Eryaman Güzelkent'te çalışmalar tamamlandı.Adamlar siteye hiç bir ücret talep etmeden sistemi kurmayı talep etmiş yöneticimizde onaylamış.2 haftaya kadar siteye sistemi bağlayacaklar.Tahminimce 1 ay sonra hizmeti alır duruma geleceğim .TTnet'te hiç sorun yaşamadım sadece sabit telefona 30 + 1mbit nete 45 küsür para ödemek zoruma gidiyor.Superonline umarım hayal kırıklığı yaşatmaz bana

824 Mesaj
20 Kasım 2009; 17:39:42 

elektrik kesilince fiberin kesilmesi gibi birşey var mı? apartmana koydukları dağıtıcı elektriğini hattan mı alıyor yoksa fiberin kendinden mi? örneğin ben adsl modemi güç kaynağına bağladım elektrik keslse bile nete devam edebiliyorum.

1604 Mesaj
21 Kasım 2009; 0:02:31 

quote:

elektrik kesilince fiberin kesilmesi gibi birşey var mı? apartmana koydukları dağıtıcı elektriğini hattan mı alıyor yoksa fiberin kendinden mi? örneğin ben adsl modemi güç kaynağına bağladım elektrik keslse bile nete devam edebiliyorum.

Elektrik kesilince fiberde gidicek ,çunki apartmanın aşağı koyacakları kutu elektrikle çalışıyo , fiber sadece ışığı iletiyo ondan elektrik iletemez .

166 Mesaj
22 Kasım 2009; 23:00:53 

keçiörende beledeyin arkasıdan doğru kazdılar adese ustunden çekirgeye kadar gitti sanırım ama hic bir gelişme yok :S

Nexus 4 Kullanıcıları Kulübü

WXGA 320ppi True HD IPS+ Gorilla Glass 2 Ekran | Qualcomm Snapdragon S4 Pro APQ8064 Çipset | Quad-core 1.5 GHz Krait İşlemci | Adreno 320 GPU | 16GB Depolama |2 GB RAM | Bluetooth v4.0 A2DP, EDR | 8 MP 3264x2448 Piksel, Autofocus, LED Flaş Kamera | Photosphere 360° Gerçek Panaroma | 1080p@30 Fps HD Video Kayıt | 1.3MP Ön Kamera | Wi-Fi a/b/g/n | NFC | HSPA+ | TV - Out MHL | Android v4.2 İşletim Sistemi

2225 Mesaj
22 Kasım 2009; 23:50:17 

Batıkent'te Kardelen Mahallesinde Batıpark konutlarına Quicknet gelmiş bulunmaktadır, Bilgilerinize.

- Kendi yaşadığım birşeyi aktarayım sizlere, Bi yakınımda quicknet internet bulunmaktaydı, laptopum'la rapidden free dosya diyerek modem resetlemeden 10 part dosya indirdim, quicknet sayesinde bu böyle olmuştu ama nasıl olduğuna dair bi açıklama'da yapamıyorum. ( Enteresan bir olay )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arınç -- 22 Kasım 2009; 23:54:06 >

172 Mesaj
23 Kasım 2009; 0:14:24 

bunkar örnek mah. gelinceye kadar baya bir zaman geçecek herhalde

1604 Mesaj
23 Kasım 2009; 3:14:03 

bizimde buraya kurma kadarı aldılar ama ne gelen vaar ne giden

824 Mesaj
23 Kasım 2009; 10:39:29 

quote:

Elektrik kesilince fiberde gidicek ,çunki apartmanın aşağı koyacakları kutu elektrikle çalışıyo , fiber sadece ışığı iletiyo ondan elektrik iletemez .

tabi telefon da kesilecek o zaman.. süper telefon mu neyse

1604 Mesaj
23 Kasım 2009; 13:29:54 

quote:

tabi telefon da kesilecek o zaman.. süper telefon mu neyse

cep telefonun varya :D mesela bizim evdeki telefonlardan sadece cevap veriliyor arama özelliğini kapattık ki fatura gelmesin diye sadece sabit ücret geliyo aylık 9 ytl, cep telefonu daha karlı , aveanın 3000dk sı 60 ytl satıyor her yöne biz ona geçtik rahatız simdi.. 3000dk = 50saat

8833 Mesaj
25 Kasım 2009; 10:44:16 

Bugün Çiğdem Mahallesi Hardem Apartmanına çekiyorlardı.

360 Mesaj
25 Kasım 2009; 15:04:42 

bizim yönetimler uyusun hala adama okadar ewrak falan buldum ses seda yok hala

16 Mesaj
25 Kasım 2009; 18:35:08 

Sonunda bugün bizde fiber internete geçtik.

Konum Hukuçular sitesi - Batıkent - Metro istasyonunu hemen yanı.

Kurulum çok iyi. Dün geldiler akşam bağlatmak istermisiin diye. Bugün bağladılar. Performans ve hız çok iyi. Maşallah diyim :)

Darısı diğer bölgelere, Batıkentte çok büyük ölçekte yapılandı gibi gözüküyor.

Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını aramayı alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar.

Mustafa Kemal ATATÜRK

1604 Mesaj
25 Kasım 2009; 21:24:34 

quote:

Orijinalden alıntı: DETENATOR

Sonunda bugün bizde fiber internete geçtik.

Konum Hukuçular sitesi - Batıkent - Metro istasyonunu hemen yanı.

Kurulum çok iyi. Dün geldiler akşam bağlatmak istermisiin diye. Bugün bağladılar. Performans ve hız çok iyi. Maşallah diyim :)

Darısı diğer bölgelere, Batıkentte çok büyük ölçekte yapılandı gibi gözüküyor.

ohooo sizin oraya daha dün bağlandıysa bizim buraya kadar sitelere çeke çeke gelene kadar 1 ay geçer heralde ..

16 Mesaj
25 Kasım 2009; 23:26:37 

quote:

ohooo sizin oraya daha dün bağlandıysa bizim buraya kadar sitelere çeke çeke gelene kadar 1 ay geçer heralde ..

Apartmana bağlanalı 1 aya yakın olmuş. Pazarlamacılar daha yeni haber vermişler :) Yoksa çoğu blgede var. Ama 1 aya kadar dediğiniz gibi çok daha artar. Hangi ara kazıp apartmana router kurdular inanın şaşırdım ya.

Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını aramayı alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar.

Mustafa Kemal ATATÜRK

310 Mesaj
27 Kasım 2009; 19:19:07 

Eryaman 6.Etapta durum ne acaba bilen varmı? bağlantı falan varmı?

1139 Mesaj
28 Kasım 2009; 13:46:00 

keçiörene ne zaman gelırkı

imac
note 3
iphone 5s
ps 4

14 Mesaj
29 Kasım 2009; 23:43:40 

Bilgilendirme ; (Umarım bikaç cevapsız sorunuza yardımcı olur.)
Öncelikle SuperOnline fiber internette hedef 2011 yılında tüm Ankara. Şu an öncelik verilen bölgeler sitelerin yoğun olduğu Çankaya , Yenimahalle , Keçiören , Batıkent , Eryaman , Çayyolu , Ümitköy , Yaşamkent , Bilkent. Diğer semtlerdede talep doğrultusunda çalışmalar yapılacak.
SuperOnline fiber internet ne bina altyapısına nede bina içinden evinize kadar gelecek olan tesisata ücret almamakta.
Fiber internette çalışacak modemide ücretsiz olarak vermekte.
Hız testleri mükemmel. 100mt. Cat6 iç tesisat kablosu ile bile en düşük bağlantı hızı olan 10 MBit'te en düşük 8-9 bazen 11-15 arası değer bile görülebiliyor. Bu hız Telekomda aynı mevkide 8 Mbit dene yerde en fazla 2 Mbit geliyor.
Telekom'a internet aboneliği sırasında eğer bi taahhüt verdi iseniz SuperOnline bunuda belli bir rakama kadar sonraki dönem faturalarınızdan mahsup ediyor.
Yani herhangi bir internet sağlayıcısından kat be kat üstün.Fiber'e geçmemek için hiçbir nedeniniz olmamalı. (Bölgenizde hizmet verilmeye başlandığında tabiki.)
Bulunduğunuz bina-site'de bu hizmet verilmeye başlandığında zaten kapı önüne konulan bir standda size gerekli bilgiler verilip isterseniz sözleşmeniz yapılıp ertesi gün kurulum yapılabiliyor.
Fiyatlar hakkında bilgiyi http://www.superonline.net adresinden bulabilirsiniz.
Eğer bağlantı yaptırmayı düşündüğünüz mevki Çayyolu , Ümitköy bölgesi ise 236 18 06'nolu telefondanda detaylı bilgi alabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tsat -- 29 Kasım 2009; 23:48:24 >

824 Mesaj
30 Kasım 2009; 3:44:00 

hiçbir nedeniniz olmamalı bu ne demek şimdi ya?

elektrik gitti ne yok
telefonun aranmaz
müşteri hizmetlerinden kimse memnun değil
statik ip

daha neden istiyor musun??
git bi çay koy ya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SerumFizyolojik -- 30 Kasım 2009; 11:42:06 >

14 Mesaj
30 Kasım 2009; 22:22:42 

quote:

elektrik gitti ne yok
telefonun aranmaz
statik ip

git bi çay koy ya

Hiçbir nedeniniz olmamalı demek = Türk Telekom'a mecbur değilsiniz demek , tek taraflı değil TTnet ve diğerleri hakkında yazılanlarıda bi okuyun demek , karşılaştırma yaparken diğer saydığım noktalarıda atlamayın demek ve en önemlisi bu sadece bi tavsiye ve bilgilendirme yazısı demek.
Elektrik kesildiğinde benim gibi binlerce masa üstü PC'si kullanıcıları zaten internete giremiyorlar. Ha Notebook'la ben hep online kalacam diyorsanız haklısınız. Ama elektrik kesintisi SuperOnline'ın elinde olan bişey değil.Elektrik kurumunun ayıbı.En azından bunda download yaparken ikide bir birden net kesilmiyor diğerleri gibi.
Başvuru yaptığınız günün ertesi hatta bazen aynı gün kesin aranırsınız bundan %100 emin olabilirsiniz. Çünkü bu adamlar bu işten para kazandıkları için telefonla aramak durumundalar.
Müşteri hizmetlerinden memnun kalıp kalmamakda bence göreceli ben gayet memnunum.

Bu arada çay hazır. Bir uğrarsan sanada bi bardak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tsat -- 30 Kasım 2009; 22:41:24 >

824 Mesaj
1 Aralık 2009; 16:46:29 

al birini vur ötekine ya ne memleketmiş parayla adam gibi internet bile yok.

360 Mesaj
3 Aralık 2009; 15:37:48 

galiba sonunda bizim sitede anlaştı ama 1 ay sürer dedi adamlar digiturk posterleri görünce hemen aradım:D

753 Mesaj
3 Aralık 2009; 15:40:16 

İstanbul Bayrampaşa'ya da gelse çok iyi olur valla

Siz cevaplar bulmaya çalışıyorsunuz, biz ise daha çok soru sormak niyetindeyiz.
   "Sigmund Freud"

2263 Mesaj
3 Aralık 2009; 17:20:32 

yaw batıkent metrosundan aşşagı gerlırken saygınlar ın yanında pazarkent sitesi var, bende pazarkentteyım altyapı sıte dısına yapıldı ama siteye bişey girmedi,

işlemler nelerdır? gerci taahhutum var 4 ay daha, bizim sitede 100 ev var sanırım dublex, kac kısı ısterse kabul edılır?

ve bızım evler dublex oldugundan eve gırıcek kablo icin sanırım sagı solu kırmamız gerekecek? dublex olanlara nasıl bagladılar?

yani aslında düşüncem şu yonde şimdi basvurayım nasılsa bunlar 3-4 aya baglar :D benmde taahhut biter denk getirirm die dusundum?

bu bagladıkları port vs aletler site icin olanlar pahalı birseymıdır? yoksa kolayca bagalanacak bırseymıdır? bizim sitede yaşlı cok oldugundan isteyen az olacaktır:D

1_60PH670 LG Smart TV Plazma
2_TOSHIBA 46XF350 FULL HD LCD 1080p
3_PLAYSTATION 3 / NTSC__PSN=kagan06
4_LG HT904TA HOME THEATRE

360 Mesaj
3 Aralık 2009; 17:42:47 

quote:

Orijinalden alıntı: kagan06

yaw batıkent metrosundan aşşagı gerlırken saygınlar ın yanında pazarkent sitesi var, bende pazarkentteyım altyapı sıte dısına yapıldı ama siteye bişey girmedi,

işlemler nelerdır? gerci taahhutum var 4 ay daha, bizim sitede 100 ev var sanırım dublex, kac kısı ısterse kabul edılır?

ve bızım evler dublex oldugundan eve gırıcek kablo icin sanırım sagı solu kırmamız gerekecek? dublex olanlara nasıl bagladılar?

yani aslında düşüncem şu yonde şimdi basvurayım nasılsa bunlar 3-4 aya baglar :D benmde taahhut biter denk getirirm die dusundum?

bu bagladıkları port vs aletler site icin olanlar pahalı birseymıdır? yoksa kolayca bagalanacak bırseymıdır? bizim sitede yaşlı cok oldugundan isteyen az olacaktır:D

anladığım kadarı apartman değil sadece apartmanlara yapıyorlar bildiğim yani şuan imkansız ilerki yıllarda ne olur bilemem orası ayrı

8833 Mesaj
3 Aralık 2009; 21:54:39 

quote:

Orijinalden alıntı: romulus70

galiba sonunda bizim sitede anlaştı ama 1 ay sürer dedi adamlar digiturk posterleri görünce hemen aradım:D

Ciddi misin süper bir haber :)

537 Mesaj
3 Aralık 2009; 23:23:42 

Arkadaşlar 2 senedir yurtdışındayım ve memlekete dönüyorum sonunda. Acaba bu fiberoptikler çankaya sancak mahallesine geldi mi? bir sürü site var sancakta, yalnız ben sitede oturmuyorum.

ayrıca hakikaten yazıldığı kadar hızlı ve performanslı mı? altyapısı tamamen kendine mi ait ve kaldırıyor mu?

teşekkürler

360 Mesaj
3 Aralık 2009; 23:32:53 

quote:

Orijinalden alıntı: Pred4toR

Arkadaşlar 2 senedir yurtdışındayım ve memlekete dönüyorum sonunda. Acaba bu fiberoptikler çankaya sancak mahallesine geldi mi? bir sürü site var sancakta, yalnız ben sitede oturmuyorum.

ayrıca hakikaten yazıldığı kadar hızlı ve performanslı mı? altyapısı tamamen kendine mi ait ve kaldırıyor mu?

teşekkürler

oturduğun bina kaç katlı daireli yakınında fiber hat var mı bunların hepsi önemli 30-40 daireli değil ise çekmezler hat varsa bile yada para isterler

banner sizin bina girişe ankara bayinin afişi asmamışlar mı yarın bak istersen 1 bayinin teli aradım ewt döşiycez dediler afiştei cebide aradım ama ulaşamadım

537 Mesaj
3 Aralık 2009; 23:39:30 

quote:

oturduğun bina kaç katlı daireli yakınında fiber hat var mı bunların hepsi önemli 30-40 daireli değil ise çekmezler hat varsa bile yada para isterler

banner sizin bina girişe ankara bayinin afişi asmamışlar mı yarın bak istersen 1 bayinin teli aradım ewt döşiycez dediler afiştei cebide aradım ama ulaşamadım

vallahi 30 aralıkta dönüyorum. aileme sorarım baksınlar. 10 daire var, klasik bina. 500 metre 1 km çevremiz hep site dolu (1-2 km zirve kente). E-posta attım şimdi. İnşallah temiz bi cevap alabilirim.

360 Mesaj
4 Aralık 2009; 0:12:46 

ben önceden (1-2 hafta önce)mail atmıştım siteler ve toplu konutlar için demişlerdi 10 daireli binaya çekmeleri şuan için imkansız diyebilirim uydunet varsa binanda onu kullan adamların sizin binaya kurdukları altyapıyı 10 daire karşılamaz. 2010 yılında uydunet 100mb hızı getirecek tabi fiyatı uçuk olacak orası ayrı

537 Mesaj
6 Aralık 2009; 1:40:03 

quote:

ben önceden (1-2 hafta önce)mail atmıştım siteler ve toplu konutlar için demişlerdi 10 daireli binaya çekmeleri şuan için imkansız diyebilirim uydunet varsa binanda onu kullan adamların sizin binaya kurdukları altyapıyı 10 daire karşılamaz. 2010 yılında uydunet 100mb hızı getirecek tabi fiyatı uçuk olacak orası ayrı

hemen hemen 9-10 senedir kablonet(uydunet) üyesiyim zaten ve evde hala 512 sınırsız kullanılmakta. Ama ben yurtdışına gittiğimde bi indirim olmuştu, 1-2 gün önce baktığımda hala aynı fiyat. hiç değişen birşey yok. Yüksek hız sınırsız istiyorum, onlarda çok pahalı.

1604 Mesaj
6 Aralık 2009; 12:54:50 

heheh :D bizim karşımzıdaki siteye döşemeye başladılar 1 hafta sonra bizim siteye gelcekler :D

360 Mesaj
11 Aralık 2009; 15:55:54 

bizim buradaki 4 siteye çekmişler gçrdüğüm kadarı ile bizim sırada gelsede çekseler artık:D

Maviköşkünde bahçesini kazıyorlardı fiberler için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi romulus70 -- 11 Aralık 2009; 17:24:00 >

3282 Mesaj
11 Aralık 2009; 23:44:18 

Keçiören'de belediye karşısında kimlik mağazasının önündeki ışıkların orada 2-3 gündür kazı ve kablo döşeme çalışmaları var sordum fiber kablo dediler adamların sırtında da superonline yazıyordu...

1604 Mesaj
13 Aralık 2009; 16:57:27 

bizim sitede çalışmalar başladı :D bidahaki haftaya kadar bağlantılar tamamlanıcak
0

360 Mesaj
13 Aralık 2009; 17:10:02 

dungeon hayırlı olsun bizim alt üst sağ sol her siteye çektiler yöneticiyi görsem %100 emin olucam bende çekilsede bizde alsak artık baydı 1mb:D

1198 Mesaj
13 Aralık 2009; 17:12:29 

@DungeonKeeper dostum hayırlı olsun. Bu site kararı nasıl bir şey oluyor. Bilgi verir misin. Yani şu kadar adam alacak gibi bir tahahüt mü söz konusu.

Sony 40'' KD3550---Playstation3 40GB Pal---Sixaxis&Dualshock3---Yellow Dog 6.0---Logitech LX710---GT5-COD4-FIFA08-Metal Gear Solid 4-GTA 4-Resistance 2-Uncharted DF-COD5-PES09
ehe k

40 Mesaj
13 Aralık 2009; 17:14:56 

quote:

elektrik gitti ne yok
telefonun aranmaz
statik ip

git bi çay koy ya

Apartmanda jeneratör varsa ve modem KGK ya bağlı ise bağlantı gitmez fakat KGK ya bağlı değilse 1dk falan modemin online olmasını beklemek zorunda kalırsın.

Üstteki gibi

Hangi müşteri hizmetleri müşterisini memnun edebilmişki?

Statik IP değil, statik paralı (2.9 ytl)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OffChu -- 13 Aralık 2009; 17:16:11 >

824 Mesaj
13 Aralık 2009; 17:40:41 

az önce müşteri hiz. ile konuştum bizim burada daha sorun olmadığını söylediler. baya da ilgilendiler hatta. ev içii kablo işini de halledersem geçeceğim fibere

1604 Mesaj
13 Aralık 2009; 18:20:56 

quote:

dungeon hayırlı olsun bizim alt üst sağ sol her siteye çektiler yöneticiyi görsem %100 emin olucam bende çekilsede bizde alsak artık baydı 1mb:D

quote:

Orijinalden alıntı: -spawn-

@DungeonKeeper dostum hayırlı olsun. Bu site kararı nasıl bir şey oluyor. Bilgi verir misin. Yani şu kadar adam alacak gibi bir tahahüt mü söz konusu.

Eyw darısı basınıza

Tam ayrıntılı bilmiyorum ama şu kadar adam alıcak diye bir tahatüt yok sanırım , ana hattın yanından geçen bütün sitelere döşüyorlar .. eğer sizin sitenizin herhangi bir yerinden (bitişiğindeki sokaktan yada caddeden) Fiber kablo geçiyorsa kesin sitenize giriş yapar .. Site yönetimiyke konusun eğer bu kosullara uygunsa superonline ekibi kurulum için izin alması lazım site yönetiminden , tanıtımcılar gelmişmi gelmemişmi diye bir sormakta yarar var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DungeonKeeper -- 13 Aralık 2009; 18:24:04 >

360 Mesaj
13 Aralık 2009; 18:59:53 

spawn sitede oturuyorsan senden şu kadar kişi abone olucak diye 1 sayı istemiyorlar.

1198 Mesaj
13 Aralık 2009; 19:21:05 

arkadaşlar teşekkürler cevaplar için. sitede 2 bina ve 90 daire var. sanırım istersek döşerler de ben bu adamları aramak istiyorum ama garip bir şekilde hiçbir telefon numarası bulamadım. her yerden mail çıkıyor. bilen birisi bana söyleyebilir mi lütfen.

Sony 40'' KD3550---Playstation3 40GB Pal---Sixaxis&Dualshock3---Yellow Dog 6.0---Logitech LX710---GT5-COD4-FIFA08-Metal Gear Solid 4-GTA 4-Resistance 2-Uncharted DF-COD5-PES09
ehe k

1604 Mesaj
13 Aralık 2009; 22:02:44 

@spawn 4442220 süperonline telefon numarası

1198 Mesaj
14 Aralık 2009; 12:04:08 

teşekkürler dostum. arayaıp bi konuşalım bakalım..

ehe k

2350 Mesaj
14 Aralık 2009; 15:55:38 

Zamanında çok yazıp çizdik ama yinede bağzı bilgileri yeniden vermem yeni arkadaşlar için yararlı olucaktır.

quote:

Pek çok kişi zaten telsiz telefon kullanıyor haliyle elektrik kesilince ttnette servis dışı, bizim evde yedek olarak normal telefon var ama elektrik kesildiğinde kimse uğraşıp onu takmıyor nasılsa 3 tane cep var isteyen onu arar diyip geçiyoruz kısaca elektrik gittiğinde telefon gitti fiber gitti derdine düşmeyin.

quote:

adamların binana superonline internet verebilmeleri için
1 apt karar defterine karar alınması lazım
2 sonra superonline gelir protokol yaparsınız adamlar gelir alt yapını kurar gider abone olmak isteyenlere hatlarını çekerler evinin önün kazılması yeterli değil yani

- Yanlış bilgilendirme Karar defterine karar alınması diye bir şart yok. Geçen dönem bizim siteye Quiknet bağlandı sadece yönetimle anlaşma sözleşme imzaladılar hepsi bu. Ben yinede emin olmak için kara defterine baktım (bu sene yönetici benim) öyle bir karar yok.

- Eğer site yöneticiliğinde ve kapıcının evinde bilgisayar varsa promosyon için 2 adet 1 senelik 1mbit hızında sınırsız internet veriyorlar. Yönetimde vardı ama kapıcıda yoktu yönetime 1 senelik interneti bağlattık.

- Yönetime bağlanan fiber internette daha önceden tahütlü internet kullanıyorsanız onun cayma bedeli ödenmiyor. (Neticede promosyon olsun diye 1 senelik ücretsiz internet veriyorlar.) Evlerdeki cayma bedelini ödüyorlar.

- Her türlü işleminizi https://webislem.superonline.net/ üzerinden yapabilirsiniz. webişlem şifresi için müşteri hizmetlerini arayın ve cep telefonunuza şifreyi isteyin o gelen şifre ile giriş yapın hepsi bu kadar.

- Sitelerde bağlantı işlemini çok temiz yapıyorlar bahçeye zarar vermiyorlar sitenin büyüklüğüne göre bu işler bir hafta kadar sürebiliyor. 3-4 gün sonra stand kuruyorlar va aboneliğini yapıyorlar eğer taşeron firma yoğun değilse ertesi günde gelip 20 dakikada bağlantını yapıp gidiyorlar hepsi bu. Sitenizin altyapısı bitince diğer işlemler çok hızlı ilerliyor

- Bağlantı sonrası hız sorunu yaşarsanız. http://www.hizinitestet.com/ adresindeki (quiknetin resmi hız ölçeri) hız değerleri ile başvurursanız sorununuz daha çabuk çözülür.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadow006 -- 14 Aralık 2009; 20:10:13 >

Sahipsiz olan Vatanın batması haktır sen sahip olursan vatan batmayacaktır. M. Akif

1604 Mesaj
14 Aralık 2009; 19:11:19 

Şimdi eğer bir hesaplama yaparsak 10MB internet ile 3 saatte 10Gigabyte veri mi indirmiş olucaz ??

10.000.000.000 Bölü
1.000.000 =10.000
-------------------------------
10.000 Bölü
60 = 167 Dakika
-------------------------------
167 Bölü
60 = 2saat 45 dakika (Düz hesap 3 saat)

Off süper ya :D 1mb internetle 30 saatte indirdiğimizi 3 saatte indiricez :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DungeonKeeper -- 14 Aralık 2009; 19:13:43 >

104 Mesaj
15 Aralık 2009; 0:41:04 

Eskişehir yolunda Toki turkuaz Konutlarına bu hizmet ne zaman gelir acaba, daire sayısı çok fazla 5000 daire civarında..

StifMeisTeR

1604 Mesaj
15 Aralık 2009; 17:05:12 

Yeni resimler

0

0

0

0

Daha fiber altyapıyı çekmiyolarmış sadece fiberin geçiceği borular çekiliyor ,1 - 1.5 hafta flan var saha altyapının oturmasına

1198 Mesaj
17 Aralık 2009; 13:31:23 

arkadaşlar geçen 4442220 numaralı müşteri hizmetlerini aradım ama adamlar benim oturduğum yere hizmet vermediklerini söylüyorlar ama sitede şöyle bir ibare var:

Ankara'da Oran, Batıkent, Çankaya, Eryaman, Söğütözü-Çukurambar, Yenimahalle

ben de oran'da oturuyorum. çankaya'ya bağlı bir yer. büyükçe siteler de var. ama konuştuğum kadın bana eryamanda oran aprtmanında var, oranda yok diyor.

ben tellcomabone sitesinden bayi numarası bulamadım. acaba bana ankaradan bir bayi numarası verebilir misiniz. en azından nereden bahsettiğimi bilirler. çok teşekkürler.

ehe k

2669 Mesaj
17 Aralık 2009; 15:37:19 

Dün akşam saat 18:30'da ön başvuru yaptım (Eskişehir yolu üzerinde, Gordion alışveriş merkezinin karşısındaki TOKİ Prestij sitesi) bugün saat 14:00'de kadının biri aradı "şu anda müsaitseniz gelip takalım" diye. Yok dedim, Pazar gelin diye ama hızları gözlerimi yaşarttı

Sitedeki 408 daireden söylediklerine göre 100'ü başvurmuş (zerre kadar inanmadım ama söyledikleri bu). Yanlız beni arayan kadıncağızın konuşma tarzı beni biraz endişelendirdi, bir sorun olduğunda da böyle insanlar çıkacaksa karşımıza hapı yuttuk.

Neyse dur bakalım, biz TTNET'i bir iki ay daha iptal ettirmeyelim. Bu işin sonucunu bir tecrübe edelim hele.