Şimdi Ara

iPhone için Facebook Push Notifications'a kavuşuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
4.839
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ülkemizdeki en popüler sosyal ağ Facebook'un iPhone OS uygulaması sonunda Push Notifications desteğine kavuşuyor. Uygulamanın geliştiricilerinden Joe Hewitt, yaptığı açıklamayla Facebook for iPhone'un yeni versiyonunun Apple'ın özellikle anlık mesajlaşma programlarında oldukça faydalı olan Push Notifications servisini destekleyeceklerini söyledi. Hewitt, Facebook uygulamasının 3.1 versiyonunda kullanıcıya sunulacak olan Push Notification desteğinin Facebook'daki Bildirimler (Notifications) 'e benzer olacağını da sözlerine ekledi. Push Notifications'ı destekleyen Facebook for iPhone OS'in yeni versiyonu 3.1'in kullanıcıya ne zaman sunulacağı ise şimdilik belli değil.

Apple'ın iPhone OS 2.0 ile tanıttığı ancak servisin daha verimli hale getirilmesi için 1 sene sonra hayata geçen Push Notifications ile kullanıcılar servisi destekleyen programları kapatsa da Apple'ın ilgili sunucularıyla bağlantı kesilmiyor ve değişiklikler anı anına kullanıcının cihazına kısa mesaj gibi iletiliyor. Push Notifications, özellikle anlık mesajlaşma programlarında kullanıcıların her an mesaj alıp vermesini sağlıyor.

• Cok guzel bir haber.
    Bir de su videolari seyrettirse cok sahane olacak.
  • evet bence de video daha önemli
  • evet ya videolarsız facebook uygulaması büyük eksik gibi duruyor
  • Video olayı için öncelikle flash desteklşemesi lazım. aslına bakarsan youtube dan bile video izlenemiyor iphoneda. Sınırlı sayıda iphone a uydurulmuş videolar izleniyor. En son 30000 taneydi ne oldu bilmiyorum...
  • video için flash desteginin olması gerekmiyor, dosyalar facebook sunucularında mp4 biçiminde bulunuyor. en azından ben oyle biliyorum.
  • en azından videolar serverda flash biçiminde bulunmuyor, facebook isterse iphone a göre yollayıp izletebilir ama yapmaları onlara kalmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcff

video için flash desteginin olması gerekmiyor, dosyalar facebook sunucularında mp4 biçiminde bulunuyor. en azından ben oyle biliyorum.

O sinir kalkti. Artik youtube'daki tum videolari Apple serverlari uzerinden seyredebiliyorsun diye biliyorum ben.
  • iPod'da bile YouTube'dan sorunsuz video izlenebilirken. iPhone'da izlenememesi gerçekten büyük bir eksiklik. Konumuza geri dönelim. Video uygulaması olmayan facebook programı gözüme gözükmesin :P. Şaka bir yana bu programlar büyük kolaylık sağlıyor. Normal anasayfasında işlem yapmak gerçekten zor.
  • youtube ve facebook???

quote:

Orijinalden alıntı: DeLyMaymun

quote:

video için flash desteginin olması gerekmiyor, dosyalar facebook sunucularında mp4 biçiminde bulunuyor. en azından ben oyle biliyorum.

O sinir kalkti. Artik youtube'daki tum videolari Apple serverlari uzerinden seyredebiliyorsun diye biliyorum ben.
  • quote:

youtube ve facebook???

DeLyMaymun yanlışlıkla senden alıntı yapmış sanırım mcff Yazdığı mesaja bakılırsan senin üstündeki mesaja cevap olarak yazılmış gibi gözüküyor.
  • facetube

• quote:

Orijinalden alıntı: wosswoss

facetube
  • quote:

Orijinalden alıntı: sylargray

quote:

youtube ve facebook???

DeLyMaymun yanlışlıkla senden alıntı yapmış sanırım mcff Yazdığı mesaja bakılırsan senin üstündeki mesaja cevap olarak yazılmış gibi gözüküyor.

Aaa evet!
    Duzelttigin icin tesekkur ederim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.