Şimdi Ara

A.Ü. Açıköğretim Fakültesi Felsefe Bölümü (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.664
Cevap
12
Favori
249.621
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar felsefe 2.sınıftayım şimdi aralık sınawında tüm kitapların yarı ünitelerindenmi sorumluyuz atatürk ilkeleri 15 ünite bu dersin kaçıncı ünitesine kadar çalışıcaz bilen varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: ManuaL

quote:

Orijinalden alıntı: gollory

quote:

Orijinalden alıntı: ManuaL

Merhaba arkadaşlar,
    Ben 1. sınıfım 3 dersten kaldım ve sınıf tekrarı yapıcam
    fakat güz dönemi kayıt süresini kaçırdım sanırım aralık ayı içerisinde diye biliyordum
    kayıt yenileme şansım gitti mi? bahar döneminde tekrardan 3 dersi verebiliyor muyum o zaman gireceğim sınavlarda
    yoksa öteki seneye de sarkacak mı?
    birde bu derslerden geçiş kalışlar askerlik durumunu nasıl etkiliyor?
    malum önceden 2 sene üst üste 1. sınıfta kalınca tecil hakkı olmuyordu şimdi ne oldu bu durum?
    tamam çok soru sordum biliyorum ama aydınlanmaya ihtiyacım var

3 dersten sınıf tekrarı olayı kalktı... ekimdeki kayıt yenilemede üst dönemden de ders alabilirdin max 45 e kadar çıkabiliyorsun...

artık bu dönem için şansın geçmiş seneye ilk dönem alamadığın dersleri alacaksın... ikinci dönemde kayıt yenileme yaparsın tabi ama ilk dönemde kaçırdığın dersleri ikinci dönemde alamazsın...

ikinci dönemde kayıt yenilersem bu 3 dersi almıyor muyum?
    ekstradan ders alamıyorum sanırım bahsettiğinden anladığım bu
    yoksa ders alamayacaksam kayıt yenilememin de bi anlamı olmaz herhalde :D

aynı dersleri alamazsın... mesela diyelim inkilap 1 i alamadın ikinci dönem bunun ikincisini alacaksın ... her dönem aynı dersler yok dersler değişecek sürekli... aynı kitap bile olsa üniteler falanda değişecek o yüzden alamazsın dedim ...

• Ankara'da, ne Anıttepe, ne Cebeci, ne de Aydınlıkevler şubelerinde Felsefe bölümü üçüncü sınıfın kitapları var! ÖZellikle Anıttepe şubesindeki müdürle görüştüm, diğer şubeleri yanımda aradı adam. Kitap yok hiç bir yerde!! Bu ne saçmalıktır! Sınavlara bir aydan az bir süre kaldı, halen ortada kitap yok! Böyle rezalet olmaz!

Benim durumumda olan arkadaşlar, en azından şu linkten kitapları pdf formatında indirebilirsiniz.

http://eogrenme.anadolu.edu.tr/Felsefe/Dersler/Sayfalar/default.aspx

Öğrenci işlerine email gönderdim, yanıt bekliyorum. Yani şu durumda, sınavlar bile ertelenmeli, ben mecbur muyum sürekli pc başında olmaya, nasıl çalışalım sanal kitaptan sürekli..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Darkness

Ankara'da, ne Anıttepe, ne Cebeci, ne de Aydınlıkevler şubelerinde Felsefe bölümü üçüncü sınıfın kitapları var! ÖZellikle Anıttepe şubesindeki müdürle görüştüm, diğer şubeleri yanımda aradı adam. Kitap yok hiç bir yerde!! Bu ne saçmalıktır! Sınavlara bir aydan az bir süre kaldı, halen ortada kitap yok! Böyle rezalet olmaz!

Benim durumumda olan arkadaşlar, en azından şu linkten kitapları pdf formatında indirebilirsiniz.

http://eogrenme.anadolu.edu.tr/Felsefe/Dersler/Sayfalar/default.aspx

Öğrenci işlerine email gönderdim, yanıt bekliyorum. Yani şu durumda, sınavlar bile ertelenmeli, ben mecbur muyum sürekli pc başında olmaya, nasıl çalışalım sanal kitaptan sürekli..

Bende az önce Mersin aöf bürosunun önündeki egem ve murat yayınları ile görüştüm felsefeye ait hiç bir kaynak kitap çıkmıyacağını , sadece soru bankası çıkartacaklarını söylediler (Daha doğrusu bi tek Murat yayınları söyledi , EGEM felsefe namına hiç bir kitap çıkarmıyacakmış)

İşin enterasan tarafı ise şu , EGEM yayınları sosyoloji ikinci sınıf için kaynak kitap çıkarmış (ben felsefe ikinci sınıfım arkadaşım sosyoloji ikinci sınıf o beni arayıp haber verdi) (ayrıyetten kaynak kitabını nasıl çıkarmış onuda bilmiyorum , telif hakkı verilmedi hiç bi yayınevine çünkü) ama felsefe adına hiç bir kitap çıkarmamış . Sordum neden böyle diye felsefe okuyan çok az öğrenci olduğu için dedi ...

Kısacası yok arkadaş , ne felsefe derslerini veren dershane var ne kitabımızı çıkaran bi yayınevi var , kısacası üvey evlat muamelesi görüyoruz ...

Allah hepimizin yardımcısı olsun ... İşimiz gerçekten zor

• Arkadaşlar selam,

Ben 31 yaşında elektronik mühendisi bir arkadaşınızım. Kişisel merakımdan ötürü, az önce televizyonda reklamlarında görerek felsefe bölümüne kayıt olmak istiyorum ama başvuru sayfasına baktığımda felsefe bölümünü göremiyorum. Bilgiler sayfasında ikinci üniversite için kasım sonuna kadar kayıt imkanı görünüyor ama online başvuru sayfasında çıkan bölümlerde felsefe yok. Acaba bu yıl kayıt almıyorlar mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: peugeot206WRC

Arkadaşlar selam,

Ben 31 yaşında elektronik mühendisi bir arkadaşınızım. Kişisel merakımdan ötürü, az önce televizyonda reklamlarında görerek felsefe bölümüne kayıt olmak istiyorum ama başvuru sayfasına baktığımda felsefe bölümünü göremiyorum. Bilgiler sayfasında ikinci üniversite için kasım sonuna kadar kayıt imkanı görünüyor ama online başvuru sayfasında çıkan bölümlerde felsefe yok. Acaba bu yıl kayıt almıyorlar mı?

HOCAM bende öğretmenim kayıtlar oldu ve süresi bitti sanırım ikinci ünv için ben kayıt oldum 28 kasımda kimliği almaya gidicem ..o aöf nin sitesinde var olması lazım tarihler incelerseniz..
  • Dikkatli okuyunca gördüm 27 ekimde bitmiş. Neyse seneye artık.
  • 28 kasımda şahsenmi almak lazım kimlik kartlarını başkası alamazmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fge

28 kasımda şahsenmi almak lazım kimlik kartlarını başkası alamazmı?

Hayır başkası alamaz ancak kart sahibi kartı alabilir çünkü senin imzan karşılığında kart veriliyor
  • sağolun cevap için iyi çalışmalar
  • ben de 2. üni olarak açıköğretimden felsefe düşünüyorum ama 27 ekimde bitmiş sanırım başvuru?

artık seneye kaldık sanırım. YGS ye girmem gerekecek mi yoksa sınavsız kayıt oluyor mu? (Boğaziçi'nde mühendislik okuyorum.)
  • Evet arkadaşlar sınavlara tam 2 haftamız kaldı , çalışmalarınız nasıl gidiyor ? Ben 6 dersten girecem sınava şuanda tüm derslerin ilk 4 ünitelerini bitirdim . Allahın izniyle sınava rahat girmeyi planlıyorum .
  • Arkadaşlar sınav yerleri ve tarihleri nerede yazıyor ? hadi bilgilendirin bizleri
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Narrator

Arkadaşlar sınav yerleri ve tarihleri nerede yazıyor ? hadi bilgilendirin bizleri

http://ogrenci.anadolu.edu.tr sitesine tc numaranı ve şifreni yazıp girersen orada sınava gireceğin yeri görürsün . Gerçi daha tam netleşmedi sanırım sınava gireceğimiz yerler bende şuan sadece Mersin yazıyor

A.Ü. Açıköğretim Fakültesi Felsefe Bölümü

• quote:

Orijinalden alıntı: kuatromen

Evet arkadaşlar sınavlara tam 2 haftamız kaldı , çalışmalarınız nasıl gidiyor ? Ben 6 dersten girecem sınava şuanda tüm derslerin ilk 4 ünitelerini bitirdim . Allahın izniyle sınava rahat girmeyi planlıyorum .

Benim dersler de bitmek üzere içlerin en çok epistemolojiden korkuyorum ve heyecanlanıyorum .Sınav önümüzdeki hafta içi sınava giriş kağıtları dağıtılır.( forumdakiler sizin en çok zorlandığınız dersler hangisi)
  • quote:

Orijinalden alıntı: nomos

quote:

Orijinalden alıntı: kuatromen

Evet arkadaşlar sınavlara tam 2 haftamız kaldı , çalışmalarınız nasıl gidiyor ? Ben 6 dersten girecem sınava şuanda tüm derslerin ilk 4 ünitelerini bitirdim . Allahın izniyle sınava rahat girmeyi planlıyorum .

Benim dersler de bitmek üzere içlerin en çok epistemolojiden korkuyorum ve heyecanlanıyorum .Sınav önümüzdeki hafta içi sınava giriş kağıtları dağıtılır.( forumdakiler sizin en çok zorlandığınız dersler hangisi)

Epistemoloji biraz karışık ama inan ilkçağ felsefesi , felsefe , ortaçağ felsefesi ve klasik sosyoloji ile karşılaştıracak olursan bence içlerinden en kolayıdır epistemoloji . Tabi bu benim şahsi düşüncem herkese göre durum değişir ancak şuda var epistemoloji sınavlarda en fazla kredi veren bi ders . Bence bu dersi sıkıya almak lazım . Bu arada benim gibi ikinci sınıf olanlar için yazdım bu yazıyı birinci sınıflar bu dersi almıyacaklar rahat olsun

• Arkadaşlar bu sınavlara sadece AOF'in verdiği kitaplardan çalışmak yeterli mi yoksa Murat Yayınları vb. yardımcı kitabı alınmalı mı?
  • AÖF'ün kendi kitaplarından çalışın bence. Murat vs gibi yayınlar zaten aöf kitaplarının özeti, ekstradan bir bilgi vermiyorlar onlar.

Bu arada sınavlara çok az kaldı, ve ben daha hiç çalışmadım, hatta kitapları bile henüz almadım. Gene hasbelkader geçebilirsek dersleri ne ala
  • ben de 2. üni olarak açıköğretimden felsefe düşünüyorum ama 27 ekimde bitmiş sanırım başvuru?

artık seneye kaldık sanırım. YGS ye girmem gerekecek mi yoksa sınavsız kayıt oluyor mu? (Boğaziçi'nde mühendislik okuyorum.)
  • Sinav 10-11 Aralık 2011 mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prot -- 24 Kasım 2011; 18:06:49 >
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.