Şimdi Ara

A.Ü. Açıköğretim Fakültesi Felsefe Bölümü (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.664
Cevap
12
Favori
249.608
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Sarfhan

quote:

Orijinalden alıntı: Islamic Force
    sayısal istemiyorum ben, benim için bu bölüm süperr. zaten merakım var felsefeye...
    ama şu öss sistemi (ygs - lys) hakkında hiç bilgim yok. hangi sınavları giricez ne kadar puan almalıyız , ilk bölüm falan var mı şimdi yoksa karışık mı konular, mesela nisan ayındaki sınava herkes giriyor.. bundan sonra olan hangi sınavları girmemz gerekicek vs. sorularına yanıt arıyorum.. bilen varsa aydınlatırsa sevinirim..

Ygsye(nisan ayındaki ilk sınav) girip 140 veya üstü puan alman yeterli aöf felsefe bölümü için.
    140 puan 40 ar adet fen, matematik, sosyal bilgisi ve türkçe sorusu olan ygs de minimum
    4 matematik
    4 türkçe
    4 fen
    4 sosyal
    netine tekabül eder.

Veya bölümüne göre
    sayısal = 8 fen 8 mat
    tm = 8 mat 8 türkçe
    söz= 8 türkçe 8 sosyal
    neti yapman yeterli.

140 üstü puan aldıktan sonra başka gireceğim sınav olucak mı ?
    birde bu ygs kolay mı ? ygs eski öss sistemindeki ilk bölüm mü oluyor yani kolay olanı ? ben anadolu lisesi mezunuyum yani geçerim diyorum zaten zayıfım olmadan bitirdim okulu..

ekleme: ayrıca ygs de maksimum puan ne kadar oluyor merak ettm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Islamic Force -- 3 Ekim 2010; 15:18:59 >

• quote:

birde bu ygs kolay mı ? ygs eski öss sistemindeki ilk bölüm mü oluyor yani kolay olanı ? ben anadolu lisesi mezunuyum yani geçerim diyorum zaten zayıfım olmadan bitirdim okulu..

140 veya üstünü aldıktan sonra aöf kontenjansız bölümler için başka sınava girmene gerek yok, tercih yapacaksın ardından.
    Evet Ygs eski öss sistemindeki ilk bölüm oluyor, ygs deki max ham puan 500.
  • quote:

quote:

140 veya üstünü aldıktan sonra aöf kontenjansız bölümler için başka sınava girmene gerek yok, tercih yapacaksın ardından.

140 puan 2 yıllık aöf bölümlerine girebilmek için gerekli olan baraj puanı.4 yıllıklara girmek için 180 ve üzeri gerekiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: erdenar

quote:

quote:

140 puan 2 yıllık aöf bölümlerine girebilmek için gerekli olan baraj puanı.4 yıllıklara girmek için 180 ve üzeri gerekiyor.

felsefe bölümü 4 yıllıktı.. yani 180 ve üzeri almam gerekicek.. ben anadolu lisesi sayısal bölümü mezunuyum. okuldan gelecek puan buna eklenir mi ? yani 3,3 ortalama ile mezun oldum anadolu lisesinden bu sene sınava hiç girmedm seneye girip buna yazılmak istiyorum.

• erdenar hocam yanlışınız var, ygs den 145-150 puan arası alıpta aöf işletme felsefe iktisat bölümü tercih eden ve yerleşen birçok akrabam var.(Hatta tercihlerini de ben yaptım)
    2010 ösys klavuzundan alıntı.

quote:

5. AÇIK ÖĞRETİM PROGRAMLARINA YERLEŞTİRMEDE KULLANILACAK PUANLAR

Açık öğretim Okul Öncesi Öğretmenliği programını yalnız Kız Meslek Liselerinin Çocuk Gelişimi, Çocuk
    Gelişimi ve Bakımı ile Çocuk Gelişimi ve Eğitimi alanlarından mezun olan ve YGS puan türlerinin en az birinden
    140 ve üzeri puan alan adaylar tercih edebilirler. Yerleştirmede, adayın en yüksek YGS puanı kullanılacaktır.
    Açık öğretim İngilizce Öğretmenliği programını tercih edebilmek için DİL-1 (İngilizce) puanının en az 180 olması
    gerekir.
    Açık öğretimin kontenjanı bulunan programlarını tercih edebilmek için ilgili YGS puanının en az 140 olması
    gerekir (Sınavsız Geçiş sonrası boş kalan kontenjanlar için).
    Açık öğretimin kontenjanı bulunmayan programlarına YGS puan türlerinin en az birinden 140 ve üzeri puan alan adaylar tercih ettikleri takdirde yerleştirileceklerdir.

Ygs deki 180 puan barajı sadece Lys lere girmek içindir. 140 puanı aştığınız taktirde 2 yıllık olsun 4 yıllık olsun farketmez herhangi bir aöf kontenjansız programı seçebiliyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ge4ce -- 3 Ekim 2010; 19:39:02 >

• sosyolji edebiyat ve felsefe mezunları mantıken fprmasyon alıp ogretmenlık yapabilirler ya aof dıploması denktir.Yalniz formasyonda y.l yaparken problem olur ozel bi unı de y.l yapılabilir bence sadece.deger mı degmez gibi okadar para verip daha onrasinda da kpss de atmaa beklemek zor.formasyon da almadan bu bolumlerden mezun olanlar kaymakalılıarn acitgi ucretli ogretmenlik hakkından da faydalabiliniyor mu ? Mantıken bunun da mumkun olmasi gerekl.Tbaıkı oncelık egitim fak olmak sartıyla bunu gizleyemeyiz.Benım ogrenmek ıstediğim bir fen edebiyar felsefe mezunu ile aof felsefe bolumu mezunu arasinda ayrımciilin yapılıp yapılmamasi.
  • Felsefe yada Sosyoloji tercih edersek puan kırılıyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erdem2602

Felsefe yada Sosyoloji tercih edersek puan kırılıyor mu?

bildiğim kadarıyla hayır.
  • 2.sınıfa geçenler için kayıt yenileme tarihi ne zaman ve ne yapmamız gerekiyor bilen varmı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noesisnoeseos -- 5 Ekim 2010; 9:57:36 >
  • Daha açıklanmadı SANIRIM
  • arkadaşlar bir sorum olacak tı
    açıköğretim felsefe bölümünü bitirir ve formasyon alabilirsek REHBER öğretmen olabiliyor muyuz acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: esep

Daha açıklanmadı SANIRIM

açıklanır ise buraya yazalım hepimiz görelim arkadaşlar geçmesin sonra yanmasın emekler
  • Haziran ayında ÖSS'ye girip okumak istiyorum bu Felsefe bölümünü.Olmadı Sosyoloji.

Nerelerde çalışabiliriz acaba ? Ayrıca Felsefe'nin zorlukları sadece "Mantık" dersi mi ?

Sosyoloji'de de "İstatistik" gibi uç bir ders var mesela.

Kesin kararlıyım Haziran'daki ÖSS'nin ardından bu bölümü seçeceğim.

Çünkü Mayıs ayında AÖF 2 yıllık Halkla İlişkiler'den mezun oluyorum inşAllah.
  • Öss sonucuna göre yeni kayıt için internet başvuru ve kayıt tarihleri

İnternet Başvuru Tarihi 20 Eylül 2010 – 15 Ekim 2010
    AÖF Bürosundan Kayıt Tarihi 20 Eylül 2010 – 12 Ekim 2010
    AÖF Bürosundan Mazeretli Kayıt Tarihi 13 – 14 – 15 Ekim 2010

Adaylar,http://aofkayit.anadolu.edu.tr adresinde “ÖSYS Yeni Kayıt” linkini tıklayarak internet başvurularını yapabilirler.

Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin planlanan kayıt yenileme tarihleri

Kayıt Yenileme Tarihi 29 Kasım 2010 – 21 Aralık 2010
    Mazeretli Kayıt Yenileme Tarihi 22 – 23 – 24 Aralık 2010

Kayıt yenileme için, harç ücretini herhangi bir Vakıfbank şubesine yatırmak yeterli. Bürodan başka bir işlem yapmanıza gerek yok, kayıt işleminiz otomatikman yapılmış oluyor parayı yatırınca. İstediğiniz zaman gidip Öğrenci kimliğiniz için bandrol ve ders kitaplarınızı aöf bürolarından alabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Darkness

Öss sonucuna göre yeni kayıt için internet başvuru ve kayıt tarihleri

İnternet Başvuru Tarihi 20 Eylül 2010 – 15 Ekim 2010
    AÖF Bürosundan Kayıt Tarihi 20 Eylül 2010 – 12 Ekim 2010
    AÖF Bürosundan Mazeretli Kayıt Tarihi 13 – 14 – 15 Ekim 2010

Adaylar,http://aofkayit.anadolu.edu.tr adresinde “ÖSYS Yeni Kayıt” linkini tıklayarak internet başvurularını yapabilirler.

Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin planlanan kayıt yenileme tarihleri

Mazeretli Kayıt Yenileme Tarihi 22 – 23 – 24 Aralık 2010

Kayıt yenileme için, harç ücretini herhangi bir Vakıfbank şubesine yatırmak yeterli. Bürodan başka bir işlem yapmanıza gerek yok, kayıt işleminiz otomatikman yapılmış oluyor parayı yatırınca. İstediğiniz zaman gidip Öğrenci kimliğiniz için bandrol ve ders kitaplarınızı aöf bürolarından alabilirsiniz.

Pardon karıştırdım sanırım =S Ben 2.sınıfa geçtim benim içinde mi son gün 15 Ekim ? Yoksa 15 Ekim yeni kayıt olacaklar için mi ?

kayıt yenileme tarihleri

Bizim tarih şu üstteki tarih ise parayı 29 Kasım günü yatırabiliriz değil mi ?

• Aynen öyle, ben de Felsefe 2. sınıfa geçtim. Bizim kayıt yenileme tarihimiz 29 kasım-21 aralık. O tarihler arasında paramızı yatırıcaz, sonra da gidip kitaplarımızı alacağız.
  • teşekkürler dostum,hepimiz için hayırlara vesile olsun. :)
  • Keşke kitapları daha önce alabilme şansımız olsa, bu aralar çok fena okuyasım var.

Aaah ah, nerde o Heraklitoslar, nerde Demokritoslar... Sokrates mezarından kalkıp bu günleri görmeli, gençlik nasıl da Felsefeye merak sarmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: Darkness

Aynen öyle, ben de Felsefe 2. sınıfa geçtim. Bizim kayıt yenileme tarihimiz 29 kasım-21 aralık. O tarihler arasında paramızı yatırıcaz, sonra da gidip kitaplarımızı alacağız.

çok sağol darkness
  • Bende aranıza katılmış bulunuyorum. Felsefe 1. sınıf - Kitaplarımıda dün aldım
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.