Şimdi Ara

Bilgisayara Araç Amplifikatörü nasıl bağlanır yardım!!?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
14.790
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam arkadaşlar bende Pioneer GM6000F Ampi var arabayı sattığımız için söktürmüştük. bilgisayara bağlamak istiyorum ama 12V güç lazım sanırım buna nasıl yapabilirm kaç amper yeterli olur 1 woofer 1000 watt ve 2 tane pioneer arka hoperlör 460 watt .bunları nasıl bağlayabilirm. ?

• amfi 4x50w gerçek güce sahip anlık değerler ile 480w diyor. 4x50 çalıştırmak için (VOLTxAMPER=WATT) 12x17=204w yani 200watt alabilmek için 17amperden daha güçlü bir kaynağınız olmalı biraz daha yükseltirseniz tam performans alabilirsiniz çünkü bir miktar gücü amfi çıkışa vermeden kendi içinde harcıyacak. tabi bu güç evinize muhtemelen fazla gelecek ve bu değerdeki bir güç kaynağı baya pahalı olacak (değmez) ama 12volt üzerinden hesaplayarak size yetecek güce göre istediğiniz amper değerindeki kaynakla amfiyi istediğiniz güçte çalıştırabilirsiniz. 12V x 6 amp = 72 watt tüm evi inletir. 1000watlık woofer'ı bir, diğerlerini birer çıkışa bağlayıp karşılaklarını woofer=sub, 460'lıklar sol ve sağ hoparlör çıkışına gelecek şekilde ses kartınıza ayarlayabilirsiniz. 1000watt'ı doyurmak için sesi çok açtığınızda 460'lıklar patlak ses vermeye başlar bu bağlantıda daha önce araca nasıl bağlanmış, nasıl bağlanır bilemiyorum bazı amfilerin çıkışı köprü olabiliyor (iki çıkışı birleştirmek = 40x2 tek çıkış) ama siz denemeyin uygun değilse amfi YANAR. oto elektrikçilerine danışırsanız sağlıklı olur.
  • Oto sistemleri ev ortamında kullanılmaya pek uygun degiller. Cunku oto sistemleri 12v limiti yuzunden amper odaklı calısır. Oto sistemleri yuksek amper isterler ve ev ortamında yuksek amperli guc kaynagı saglamanın maliyetide yuksek olur. Gerekli amperi saglayamazsanız oto ampli performanısının cok altında calısır ve distorsiyonda uretir. O yuzden en saglıklısı ev ortamında ev icin tasarlanmıs cihazları kullanmak en iyisidir.
    Hem daha kaliteli hem daha stabil sonucta alırsınız.
  • Bundan 4-5 yıl önce evde düşündüğünüz uygulamayı yapmıştım kullandığım anfi roadstar 200w çıkışlı bir modeldi.
    Bu aleti beslemek için bildiğiniz psu'nun 12v kanalını kullandım beni yarı yolda bırakmadı va hatta birkaç arkadaşım aynı taktikle oto anfilerini pc'lerine bağladılar onlardada sorun çıkmadı.
    Sizin cihazın çıkışı daha yüksek ve dolayısıyla talebi daha fazla yinede kaliteli bir psu işin altından kalkabilir sesi köklerseniz kalkamıyadabilir.

Şu link psu 12v hattı üzerine fikir verebilir.
    http://www.darkhardware.com/st.php?u=reviews/psu_test-ekim09-01
  • PSU kullanacaksanız eğer yüksek amper istiyorsanız 2 psu kullanmanız gerekebilir. 2 psu yu birbirine paralel bağlamanız gerekecektir.
    PParalel bağlantıyı 12 v çıkışları diyot ile birbirine bağlayarak elde edebilirsiniz. Aşağıdaki linkte eklenmiş bir proje var paralel bağlama ile ilgili. Bu forumda da paralel bağlama ile ilgili bilgi olması lazım.

http://www.kendinyapsitesi.com/proje.asp?id=383
  • quote:

Orijinalden alıntı: activ

Bundan 4-5 yıl önce evde düşündüğünüz uygulamayı yapmıştım kullandığım anfi roadstar 200w çıkışlı bir modeldi.
    Bu aleti beslemek için bildiğiniz psu'nun 12v kanalını kullandım beni yarı yolda bırakmadı va hatta birkaç arkadaşım aynı taktikle oto anfilerini pc'lerine bağladılar onlardada sorun çıkmadı.
    Sizin cihazın çıkışı daha yüksek ve dolayısıyla talebi daha fazla yinede kaliteli bir psu işin altından kalkabilir sesi köklerseniz kalkamıyadabilir.

Şu link psu 12v hattı üzerine fikir verebilir.
    http://www.darkhardware.com/st.php?u=reviews/psu_test-ekim09-01

siteden :"Testlerimiz sırasında kimi 500-550 Watt güç kaynaklarının 12 Voltta 24-25 Amper düzeyinden fazla veremediğini gördük. Bu da uygulamada 300 Watt civarı bir güce denk düşüyo" 150-160 tl civarı 500-550watt thermaltake'ler var.
  • 12-13.8 volt 40 amper adaptorum var.150 tl ıstıorm yaklasık 1.5 ay kullanıldı.sıfırdan bı farkı yok dıyebılırım.500watt guc verıyo.bu adaptore 900 watt amfı bagladım 5 cıkıs.nelerı calıstırdıgıma vıdeodan bakabılırsın. (http://www.akilli.tv/video/416282/tesisat.aspx )
  • ohm, amper, watt önemli bu 3 ü. eve bağlıyacağına çakmak girişi al eve
    satıyorlarya hani evdeki prize bağlıyon ama ucu çakmak girişi öyle bişey bak. olmazsa deneme boşver.
    Elektrikk işi sakat sonuçta
  • quote:

Orijinalden alıntı: motorcu35

ohm, amper, watt önemli bu 3 ü. eve bağlıyacağına çakmak girişi al eve
    satıyorlarya hani evdeki prize bağlıyon ama ucu çakmak girişi öyle bişey bak. olmazsa deneme boşver.

Kardeş ne çakmağı. Adamlar oto amfi den bahsediyor. Onu da geç 3 sene geçmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nipp10

quote:

Orijinalden alıntı: motorcu35

ohm, amper, watt önemli bu 3 ü. eve bağlıyacağına çakmak girişi al eve

Kardeş ne çakmağı. Adamlar oto amfi den bahsediyor. Onu da geç 3 sene geçmiş.

yapcak bişey yok ozman
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.