- x
Sessiz Elektrik Süpürgesi Aranıyor.
57 Cevap43415 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

228 Mesaj
18 Ekim 2009; 13:25:58 

Arkadaşlar evde kocaman aura süpergelerden var (çeyizle geldi.) bide küçük var ama portatif değil ve çok ses çıkarıyor. Bide bebeğimiz var 6 aylık. Artık her zaman evi süpürmek gerekiyor. Ama ses çıkacak diye ne küçüğü ne de büyüğü kullanabiliyoruz.

Her gün kullanmak için çok sessiz, portatif ve güçlü bir süpürge aranıyor. Bütçe limit 400tl civarındadır.

Şimdiden vereceğiniz tavsiyelere teşekkür ederim.

İnsan, büyük bir şeydir ve içinde her şey yazılıdır. Fakat karanlıklar ve perdeler bırakmaz ki insan içindeki o ilmi okuyabilsin. Bu perdeler ve karanlıklar; bu dünyadaki türlü türlü meşguliyetler, insanın dünya işlerinde aldığı çeşitli tedbirler ve gönlün sonsuz arzularıdır

SAMSUNG GALAXY S III

1416 Mesaj
18 Ekim 2009; 13:47:49 

çok kaliteli ve güçlü bir cihaz..ayrıca 399 tl..

http://darty.com.tr/e_c...C702HT-p-28319-c-76.htm

228 Mesaj
18 Ekim 2009; 14:12:57 

ses durumu nasıl bu makinenin aceba. ilgili sayfada ses ile ilgili herhangi bir bilgi yok. bizim için en önemli nokta ses.

İnsan, büyük bir şeydir ve içinde her şey yazılıdır. Fakat karanlıklar ve perdeler bırakmaz ki insan içindeki o ilmi okuyabilsin. Bu perdeler ve karanlıklar; bu dünyadaki türlü türlü meşguliyetler, insanın dünya işlerinde aldığı çeşitli tedbirler ve gönlün sonsuz arzularıdır

SAMSUNG GALAXY S III

227 Mesaj
18 Ekim 2009; 14:57:47 

Bizde bu süpürgenin aynısı yalnız farklı markasını aldık.
Daewoo olanı ortak üretimmiş.
Çok memnunuz çekiş gücü diğer hepa filtreli makinalardan iyi.
gürültüsünü sadece arçeliğin 2300 w makinası ile karşılaştırabildim ondan az gürültü yapıyor ve iyi çekiyor.

2006 CADDY COMBI 1.9 TDI. + 2007 Citroen C4 VTS
BENQ E72 + Samsung E950 +Samsung GT S5550 + Motorola Z6 ROKR
Samsung RT58 EDEW+Profilo FRN4801W + Profilo BM5223
LG 32LH3000 + ELECTROLUX Z 8010 OXY SILENCE
DAEWOO DWD-FD1432 + DAEWOO RCC-250S

228 Mesaj
18 Ekim 2009; 17:29:42 

arkadaşlara tavsiyelerinden dolayı teşekkür ederim. incelemeye aldım.
başka önerilere ve tavsiyelerede açığız arkadaşlar.

SAMSUNG GALAXY S III

2166 Mesaj
19 Ekim 2009; 21:06:33 

Rowenta'nın bu modelinin diğer süpürgelere göre 4 kat sessiz olduğu söyleniyor.
http://www.hepsiburada....ctid=evrowsilenforcebey

228 Mesaj
20 Ekim 2009; 0:26:43 

bu rowenta ilgimi çekmişti başkalarından da duydum bu makinenin şanını.

işin kötüsü hiç birini deneme şansım yok. netten alacağım. o nedenle burada söylenenlerde çok önemli oluyor

SAMSUNG GALAXY S III

8 Mesaj
20 Ekim 2009; 11:37:42 

samsung bir modeli modeli var ama aklımda değil electroworld de gördüm çalıştırdık hatta eşimde çok beğendi çok sessiz

3110 Mesaj
20 Ekim 2009; 15:21:48 

Bende Samsungların sessiz olduğunu duymuştum.

227 Mesaj
20 Ekim 2009; 19:52:49 

quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Blof

Bende Samsungların sessiz olduğunu duymuştum.

evet doğru aldığım yer zaten Samsung - LG ve daewoo marka elektrikli süpürge satıyordu.
sessiz modelleri var.
En ucuzu Daewoo olduğu için Daewoo aldık.

2006 CADDY COMBI 1.9 TDI. + 2007 Citroen C4 VTS
BENQ E72 + Samsung E950 +Samsung GT S5550 + Motorola Z6 ROKR
Samsung RT58 EDEW+Profilo FRN4801W + Profilo BM5223
LG 32LH3000 + ELECTROLUX Z 8010 OXY SILENCE
DAEWOO DWD-FD1432 + DAEWOO RCC-250S

2 Mesaj
2 Kasım 2009; 17:46:23 

Philips maraton modelini tek geçiyorum. Annem dünyanın parasını verip ihlasın aurasını aldı. Kesinlikle benim süpürgem daha kullanışlı. Hatta pişman oldu aldığına onu. Hem çok ağırdı hemde kocaman aparatı ile süpürmek resmen eziyet. Maraton süper çekiyor. Süpürdükten sonra çıkarıyorum ve sürahi boşaltır gibi boşaltıyorum. 500 lira civarıydı i1.5 yıl önce aldığımda. Ama değer. Hem sessiz hemde evin havasını değiştirecek kapasitede ve halıyı sanki çırpılmış gibi yapan bir makina. sulu makinaları temizlemek hiç bana göre değil. Hem ağır oluyorlar hemde unuttursan temizlemeyi iğrenç bir koku kalıyor

5025 Mesaj
2 Kasım 2009; 21:54:43 

Sessizlik istiyosanız Rowenta Silence dışında tek önerebileceğim Delonghi XTL 212 Pet olacaktır.
3 kademesi var, 1. kademede şarzlı gırgır kadar belki daha az ses çıkartıyor. Emiş gücü 450 watt.

Pioneer VSX-921 / Polk Audio TSI 400 / Polk Audio TL 150 Blackstone / Polk Audio PSW110 sub / Pioneer BDP-140 / Himedia Q12-II

Benq W1070 / Specta 120" Gri Kontrast Perde / TTAF 15 Metre 1.4v (26 AWG) HDMI Kablo

Sistemin ev hali

6 Mesaj
3 Kasım 2009; 0:46:13 

dostum bende 4 ay önce evlenirken sessiz diye rowenta silence force aldım. malzeme olarak çok kalitesiz. üçgen ucunun içindeki tekerlekleri tutan klipsleri koptu 3 ayda, servise sordum aparatlar garanti dışıdır dediler. sadece üçgen ucuna 60 tl istediler. bende kızdım almadım 1 aydır öyle kullanıyoruz. sessizlik konusuna gelince en düşük ayarı sessiz sadece, oda çekmiyor, en yüksek ayarda çekimi fena değil ama o zamanda sessizlik ortadan kalkıyor birden sesli oluyor. tavsiye etmem senin anlayacağın malzeme kalitesi kötü, sesli, aparatlarının hiçbiri garanti kapsamında değil ve parçaları pahalı... Ben pişman oldum açıkçası ben yandım eller yanmasın

5025 Mesaj
3 Kasım 2009; 2:37:39 

quote:

Orijinalden alıntı: sefazol

dostum bende 4 ay önce evlenirken sessiz diye rowenta silence force aldım. malzeme olarak çok kalitesiz. üçgen ucunun içindeki tekerlekleri tutan klipsleri koptu 3 ayda, servise sordum aparatlar garanti dışıdır dediler. sadece üçgen ucuna 60 tl istediler. bende kızdım almadım 1 aydır öyle kullanıyoruz. sessizlik konusuna gelince en düşük ayarı sessiz sadece, oda çekmiyor, en yüksek ayarda çekimi fena değil ama o zamanda sessizlik ortadan kalkıyor birden sesli oluyor. tavsiye etmem senin anlayacağın malzeme kalitesi kötü, sesli, aparatlarının hiçbiri garanti kapsamında değil ve parçaları pahalı... Ben pişman oldum açıkçası ben yandım eller yanmasın

500 TL civarı da fiyatı var, yuh o zaman o kaliteye o para.

Pioneer VSX-921 / Polk Audio TSI 400 / Polk Audio TL 150 Blackstone / Polk Audio PSW110 sub / Pioneer BDP-140 / Himedia Q12-II

Benq W1070 / Specta 120" Gri Kontrast Perde / TTAF 15 Metre 1.4v (26 AWG) HDMI Kablo

Sistemin ev hali

352 Mesaj
3 Kasım 2009; 9:19:17 

2 aydır philips9256 kullanıyorum. diğer +yönlerine ilaveten oldukça da sessiz diyebilirim.

saygılarımla.

EOS-550

487 Mesaj
3 Kasım 2009; 12:14:52 

quote:

Orijinalden alıntı: elmaci

2 aydır philips9256 kullanıyorum. diğer +yönlerine ilaveten oldukça da sessiz diyebilirim.

saygılarımla.

Bende bu modeli yada 9264 düşünüyorum. Bu modelin filtresini temizleme özelliği nasıl işe yarıyormu.Yani sadece kabasınımı alıyor yoksa filtrenin zigzaglı aralıklarınıda temizliyormu.Açıkcası filtre temizleme derdinden torbalı almak istiyorum.Eski arzum fidatodan gına geldi.

Neye sahipsek onun esiriyiz.Aldığımız nefesi bile geri vermek zorundayken bu hırs niye...
Qklavye

352 Mesaj
3 Kasım 2009; 20:28:22 

quote:

Orijinalden alıntı: Qklavye

Bende bu modeli yada 9264 düşünüyorum. Bu modelin filtresini temizleme özelliği nasıl işe yarıyormu.Yani sadece kabasınımı alıyor yoksa filtrenin zigzaglı aralıklarınıda temizliyormu.Açıkcası filtre temizleme derdinden torbalı almak istiyorum.Eski arzum fidatodan gına geldi.

9256 nın filtresinin üstünde, dışarıdan tutulan bir döndürme sapı var. boşaltma kapağını açmadan önce bu sapı sağa-sola 8-10 kez çevirince ana filtreyi epey temizliyor. ilk günkü gibi olması mümkün değil. ama 2 aylık kullanım sonunda en ufak bir çekiş kaybı oluşmadı. sizin bahsettiğiniz modelde ise bu iş otomatikmiş. bu performansta devam ederse bu filtrenin uzun yıllar değişmesi gerekmez gibi duruyor. ki henüz "yıkama" silahını da kullanmaya gerek duymadım. yine iki ay sonu itibariyle hepa filtre de tertemiz duruyor.(yaklaşık 15 kez hazneyi boşalttım)

saygılarımla

EOS-550

487 Mesaj
4 Kasım 2009; 9:34:29 

Netde ararken http://www.vysavace-domacnost.cz/znacky/philips-9264.php buldum.Çekce ama google tranlate ile tarzancada olsa bişiler çıkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Qklavye -- 4 Kasım 2009; 9:35:29 >

Neye sahipsek onun esiriyiz.Aldığımız nefesi bile geri vermek zorundayken bu hırs niye...
Qklavye

2166 Mesaj
19 Haziran 2010; 21:57:38 

quote:

Orijinalden alıntı: ASUSX51

Rowenta'nın bu modelinin diğer süpürgelere göre 4 kat sessiz olduğu söyleniyor.
http://www.hepsiburada....ctid=evrowsilenforcebey

Bu süpürgenin kırmızı olanından karşı komşumuz almış.Süper sessiz bir cihaz.Buna sesli diyenlerin süpürgelerinde bir sorun vardır diye düşünüyorum.Sadece emme sesi var motor sesi yok denecek kadar az.Evdeki Arnica onun yanında jet motoru gibi.Arnica almamış olsaydık Rowenta'yı alırdık.

66 Mesaj
14 Eylül 2010; 18:29:58 

philips 9256 sessiz deniliyor ama özelliklerde 76 db deniliyor. hepsiburada da sinbonun bi makinesi 62 db deniliyor. biliyorum sinbo'yu önermiceksiniz ama benim için uygun fiyat ve sessizlik ön planda olacak. ne dersiniz bu sinbo'ya..

http://www.hepsiburada....&Productid=evsinsvc3445

SAMSUNG GALAXY S III

Super AMOLED 720p HD Gorilla Glass 2 Ekran | Exynos 4412 Quad Chipset | Quad-core 1.4 GHz Cortex-A9 İşlemci | Mali-400MP GPU | 16/32/64 GB Depolama | 64 GB kadar MicroSD ile Arttırılabilir Hafıza | 1 GB RAM | Bluetooth v4.0 A2DP, EDR | 8 MP 3264x2448 pixels, Autofocus, LED Flash Kamera | 1080p HD Video Kayıt | TV - Out MHL | Android OS, v4.0.4 (Ice Cream Sandwich) İşletim Sistemi

732 Mesaj
15 Eylül 2010; 7:14:19 

miele nin sessiz olduğunu duymuştum. pahalı olmayan uygun fiyatlı bir modelini düşünebilirsiniz. tavsiyem hangisi olursa olsun mağazalarda çalıştırtıp sesini dinlemeniz.

VATANIM ONURUMDUR!

'VATAN SEVGİSİ İMANDANDIR' Hadis-i Şerif

732 Mesaj
15 Eylül 2010; 7:17:28 

tarihe bakmadan cevaplamışım. herhalde almış. foruma aylardır uğramadığına göre.

VATANIM ONURUMDUR!

2797 Mesaj
21 Eylül 2010; 21:57:07 

quote:

Orijinalden alıntı: KirPiX

Arkadaşlar evde kocaman aura süpergelerden var (çeyizle geldi.) bide küçük var ama portatif değil ve çok ses çıkarıyor. Bide bebeğimiz var 6 aylık. Artık her zaman evi süpürmek gerekiyor. Ama ses çıkacak diye ne küçüğü ne de büyüğü kullanabiliyoruz.

Her gün kullanmak için çok sessiz, portatif ve güçlü bir süpürge aranıyor. Bütçe limit 400tl civarındadır.

Şimdiden vereceğiniz tavsiyelere teşekkür ederim.

Henüz almadıysanız, Philips Silent Star 1250 Watt HD motor ve 400 Watt emiş gücü ile tam bir canavar.
Üstelik çok sessiz. En düşükte 56 db sesi var. Kullanıyorum ve tavsiye ederim. (Hepsiburada.com'dan almıştım.)

Cumhuriyet tasada ve kıvançta bir olmaktır. Bayramı da her şartta kutlanmış ve kutlanacaktır. YAŞASIN CUMHURİYET!

99 Mesaj
9 Mart 2011; 12:36:44 

Arkadaşlar. Bende sessiz süpürge arıyorum. Ve hepa filtreli olsun istiyorum.Şu aralar hangi marka iyi acaba? Elektrolüx gördüm 68 decibel veriyor. Daha düşüğü var mı acaba? teşekkürler.

1923 Mesaj
9 Mart 2011; 14:22:15 

Electrolux Ultra Silencer inanılmaz sessiz, hepa13 filtreli ve youtube'da toz filtreleme testi var, tesste başarılı, çekiş gücü gayet iyi ve Darty fiyatı 399 TL.

2287 Mesaj
15 Mart 2011; 1:39:35 

200 lira civarına ne var arkadaşlar?

228 Mesaj
23 Mart 2011; 14:14:29 

ben hala almadım süpürgeyi çünkü eşim istemedi. :D zaten haftada bir genel temizlik yapıyoruz onda da yardım ediyorum. dolayısıyla şimdiye kadar idare ettik. şimdi bizim bebek büyüdü artık 2 yaşında. şuna bak zaman ne çabuk geçmiş. sessiz ve pratik bir süpürge bulursam alacağım. yakındada askere gidiyorum arkada kalanlara kolaylık olsun diye bugün tekrar araştırayım dedim. şimdiye kadar cevap vermiş olanlara geri dönmediğim için kusura bakmayın. bi ara baktığımda 3. sayfaya düşmüştü artık ölmüş bu sayfa demiştim. baktım bugün dirilmiş tekrar. uzattım.

herkese teşekkür.

SAMSUNG GALAXY S III

2287 Mesaj
23 Mart 2011; 21:26:25 

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
21 Nisan 2011; 16:06:14 

ben bu tip en güçlü ve en sessizini arıyorum bilgisi olan var mı?

http://www.hepsiburada....h7515&categoryId=155123

7 Mesaj
24 Mayıs 2011; 20:25:22 

Ben electrolux kullanıyorum arkadaşımın tavsiyesiyle aldım çekim gücü oldukça fazla annem orta seviyede kullanıyor çünkü maximum güçte halıdan ayrılmıyo nerdeyse 10 üzerinden 9 bence http://www.hepsiburada....s970p&categoryId=155123

1039 Mesaj
25 Mayıs 2011; 4:54:43 

Sessizlikten ne kadarını kastediyorsunuz bilemiyorum ama gördüğüm kadarıyla ne sessiz çamaşır makinesi ne de sessiz buzdolabı yoktur.Mutlaka ses çıkarıyorlar ve ne kadar çıkarırlarsa çıkarsınlar bize fazla geliyor.
Bana göre iyi çalışan ürün az çok ses çıkarır ama çıkardığı sesin şekli önemlidir.

Mesela elektirik süpürgesi rrrrrrrrrrrrrrrr rırrrrrrrrrrr rurrrrrrrrrrrr diye ses çıkarıyorsa bence olunmsuzdur,üfleme çekme sesi olan fffffffffffffffffff diye ses çıkarıyorsa bu normaldir,çünkü bir iş yapıyor çalışıyor.

İnsanoğlu bile ses çıkarmadan duramaz,kuruyu yedikten sonra sesten durulmaz.

Buzdolabı-çamaşır makinesi-elektirik süpürgesi gibi cihazlarda ses konusunda fazla mükemmeli istememek lazım,imkansızı istememek lazım.

Öncelikle süpürme,çekme işini iyi yapmıyormu bakmak lazım,birde rrrrr yerine ffffffffffff diye ses çıkararark çalışıyorsa ve iyi çekiyorsa ürün memnuniyet verir.

Philips-Fakir marka süpürgeleri öneririm ama markalar bazen strateji değiştirebiliyor kalite ve pazarlama konusunda.Şimdiye kadar philips iyidir ama bundan sonra kötü ürünler üretebilir.

Aslında ürüne baktığımızda,boruyu,kabloları, makineyi incelediğimizde az çok ön bilgiye sahip olabiliriz.

Akıllı olman yetmez,bilgili de olmalısın. (Uzun süren ayrılıktan sonra çok sevdiğim Donanımhaber Forum sitesinde yazılarıma yakında başlayacağım.Soranlara çok teşekkür,sağlık sorunum olmadı,sadece iş yoğunluğu sebebiyle zamanım öğrenmeye ve paylaşmaya yetmedi.

31 Mesaj
2 Ağustos 2011; 23:05:32 

dünyanın tartısmasız tek ve ilk en sesiz markası ve dahada onu gecen yok elektro lux....bilmeyen varmı diyordum ama varmış demekki

HİSLER BAKIŞLARDA GİZLİDİR, BAKIŞLARSA GÖZLERDE...

732 Mesaj
28 Ağustos 2011; 14:54:13 

quote:

Orijinalden alıntı: meymendi

dünyanın tartısmasız tek ve ilk en sesiz markası ve dahada onu gecen yok elektro lux....bilmeyen varmı diyordum ama varmış demekki

hangi modeli sessizve kaça? hepsi sessiz değildir herhalde!

VATANIM ONURUMDUR!

1039 Mesaj
29 Ağustos 2011; 7:38:12 

quote:

Orijinalden alıntı: meymendi

Yanlış bir iddia bence.Bu forumda bilenler çok emin ol.

Akıllı olman yetmez,bilgili de olmalısın. (Uzun süren ayrılıktan sonra çok sevdiğim Donanımhaber Forum sitesinde yazılarıma yakında başlayacağım.Soranlara çok teşekkür,sağlık sorunum olmadı,sadece iş yoğunluğu sebebiyle zamanım öğrenmeye ve paylaşmaya yetmedi.

2166 Mesaj
29 Ağustos 2011; 7:52:40 

Bosch'un öncenden "Silence" adlı süpürgeleri vardı. Gerçektende sessiz çalışıyordu yalnız biraz büyüktüler. Motor sesi eski AEGleri andırıyordu ama son derece düşüktü. Şimdiki süpürgeler "tıssss" diye çalışıyor.

1039 Mesaj
29 Ağustos 2011; 7:58:30 

Birşeyi unutuyoruz,Sessiz çalışma özelliğini ararken acaba performansından vazmı geçiyoruz.Evet bir süpürge çok sessiz olabilir ama iyi çekiyor mu?Çok sessizlik isteniyorsa,elektrik süpürgesi alma,kullanma ev sessiz olsun.Demek istediğim sessiz süpürge üretmek zor değil,iyi performanslı süpürge üretmek zor.Bu kadar talep varken sessiz süpürgeye firmalar neden sessiz süpürge üretmesin ki.Bize kötülük mü yapmak istiyorlar ki.
Sessiz süpürge alıyoruz derken sakın işe yaramayan süpürgeler almayın.Performans ile sessizlik arasında denge kurulmalı.

2629 Mesaj
29 Ağustos 2011; 8:40:48 

nilfisk extreme x300 aldım...inanın bu kadar iyi olabileceği aklıma gelmemişti. turbo başlığını halılarda kullanırken, emiş gücünü düşürmek zorunda kalıyorum. 3 büyük başlık (turbo, sert yüzey, kombi) 3 de küçük başlık (koltuk, ucu dar ve uzun başlık, toz almak için ucu tüylü başlık) ve ayarlanabilir teleskobik borusu ve kaliteli duruşu ile hakikaten çok hoşuma gitti. verdiğim her kuruşa değdi. sesi de beni rahatsız etmiyor. en azından ctesi sabahı 9da komşulardan çekinmeden süpürge yapabildim :) ama sakın çok çok sessiz diye düşünmeyin. kılavuzunda 71 db şiddetinde olduğu yazılı. makinenin emiş gücü bu arada boru ucunda 400 w, motor ucunda 600 w (kılavuzda yine w yazılı ama bence bunlar aw-airwatt olsa gerek), motor gücü de 2100 w.
makine herşeyiyle ben kaliteliyim diyor bence...markayı duymmaış olanlar için de, 1900lü yılların başında kuruşan bir Danimarka firması. işi sadece elektrikli-akülü temizlik ekipmanları üretmek. otel ve hastanelrde sıklıkla görürsünüz bu markanın süpürgelerini.benim aldığım türkiyedeki en üst modeli idi...bu kadarına ihtiyacım yok derseniz, daha uygyn fiyatlı ürünleri de var.

Love is a force of nature...

3127 Mesaj
29 Ağustos 2011; 9:46:01 

quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

nilfisk extreme x300 aldım...inanın bu kadar iyi olabileceği aklıma gelmemişti. turbo başlığını halılarda kullanırken, emiş gücünü düşürmek zorunda kalıyorum. 3 büyük başlık (turbo, sert yüzey, kombi) 3 de küçük başlık (koltuk, ucu dar ve uzun başlık, toz almak için ucu tüylü başlık) ve ayarlanabilir teleskobik borusu ve kaliteli duruşu ile hakikaten çok hoşuma gitti. verdiğim her kuruşa değdi. sesi de beni rahatsız etmiyor. en azından ctesi sabahı 9da komşulardan çekinmeden süpürge yapabildim :) ama sakın çok çok sessiz diye düşünmeyin. kılavuzunda 71 db şiddetinde olduğu yazılı. makinenin emiş gücü bu arada boru ucunda 400 w, motor ucunda 600 w (kılavuzda yine w yazılı ama bence bunlar aw-airwatt olsa gerek), motor gücü de 2100 w.
makine herşeyiyle ben kaliteliyim diyor bence...markayı duymmaış olanlar için de, 1900lü yılların başında kuruşan bir Danimarka firması. işi sadece elektrikli-akülü temizlik ekipmanları üretmek. otel ve hastanelrde sıklıkla görürsünüz bu markanın süpürgelerini.benim aldığım türkiyedeki en üst modeli idi...bu kadarına ihtiyacım yok derseniz, daha uygyn fiyatlı ürünleri de var.

Bizdeki de neredeyse en alt modeli sayılır ama son derece memnunum.

Milli his ile dil arasındaki bağ çok kuvvetlidir. Dilin milli ve zengin olması, milli hissin gelişmesinde başlıca etkendir. Türk dili, dillerin en zenginlerindendir. Yeter ki, bu dil şuurla işlensin. Ülkesini, yüksek bağımsızlığını korumasını bilen Türk milleti, dilini de yabancı diller boyunduruğundan kurtarmalıdır....M.K.Atatürk

2379 Mesaj
29 Ağustos 2011; 11:07:59 

Rowentaların silent force mu ne iki modeli var biri 2100 biri 2200W motor gücü ve büyük olan büyüğe ait olacak şekilde 500W ve 450W emiş güçlerine sahipler ama hepa 13 mü ne öyle bi filtreleri yokmuş onu da sağlayan bir model varmış sanırım 650 lira demişlerdi metro grossmarkette.. Dün bakmıştık... nilfisk'i duymamıştm sanırım bize hitab eden ürünleri yeni yeni gelmeye başladı, miele bu konuda iyi diye biliyorum electrolux şimdi en sessizi mi oluyor? Ve tabi atlamamak lazım gürültülü de olsa Dyson var bir de

3127 Mesaj
29 Ağustos 2011; 11:54:10 

quote:

Orijinalden alıntı: Johnnn

Rowentaların silent force mu ne iki modeli var biri 2100 biri 2200W motor gücü ve büyük olan büyüğe ait olacak şekilde 500W ve 450W emiş güçlerine sahipler ama hepa 13 mü ne öyle bi filtreleri yokmuş onu da sağlayan bir model varmış sanırım 650 lira demişlerdi metro grossmarkette.. Dün bakmıştık... nilfisk'i duymamıştm sanırım bize hitab eden ürünleri yeni yeni gelmeye başladı, miele bu konuda iyi diye biliyorum electrolux şimdi en sessizi mi oluyor? Ve tabi atlamamak lazım gürültülü de olsa Dyson var bir de

Evet, 1-2 dB farkla da olsa en sessiz Electrolux.

Milli his ile dil arasındaki bağ çok kuvvetlidir. Dilin milli ve zengin olması, milli hissin gelişmesinde başlıca etkendir. Türk dili, dillerin en zenginlerindendir. Yeter ki, bu dil şuurla işlensin. Ülkesini, yüksek bağımsızlığını korumasını bilen Türk milleti, dilini de yabancı diller boyunduruğundan kurtarmalıdır....M.K.Atatürk

2379 Mesaj
29 Ağustos 2011; 19:07:16 

1-2 dB fark büyük bir fark 3 dB fark olsa ses yarıya inmiş olur ya da iki katına neresinden baktığınıza göre değişir her 3 dB fark sesi iki katına çıkarır çünkü dB logaritmik bir artış göstermekte... o yüzden 1-2 dB fark denilip geçilmemesi gerekiyor

2629 Mesaj
29 Ağustos 2011; 21:31:10 

quote:

Orijinalden alıntı: bobita

Evet, 1-2 dB farkla da olsa en sessiz Electrolux.

peki electrolux kaç db şiddetinde? bir de bu db birimleri, makine hangi güç seviyesinde iken ölçülen değerler? maximum güçte çalışırken mi, minimum güçte çalışırken mi?

3127 Mesaj
29 Ağustos 2011; 22:30:42 

2379 Mesaj
29 Ağustos 2011; 22:40:23 

quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

peki electrolux kaç db şiddetinde? bir de bu db birimleri, makine hangi güç seviyesinde iken ölçülen değerler? maximum güçte çalışırken mi, minimum güçte çalışırken mi?

çalışma sesinin max değeri yazdığına göre o yüzden elbetteki max sesteki ses miktarıdır ama mantık yürüterek söyledim, ve hangi mesafeden ölçüldüğünü bilmiyorum

2629 Mesaj
30 Ağustos 2011; 10:49:42 

quote:

http://www.electrolux.c...?benefit=4&prodid=41864

teşekkürler...ama bir elektrikli süpürge için en önemli özellik olan emiş gücü belirtilmemiş...ya da ben göremedim...

2629 Mesaj
30 Ağustos 2011; 10:54:47 

quote:

Orijinalden alıntı: Johnnn

çalışma sesinin max değeri yazdığına göre o yüzden elbetteki max sesteki ses miktarıdır ama mantık yürüterek söyledim, ve hangi mesafeden ölçüldüğünü bilmiyorum

çalışma sesinin max değerinin yazılı olduğunu ben göremedim....

577 Mesaj
4 Eylül 2011; 18:28:57 

quote:

Bizdeki de neredeyse en alt modeli sayılır ama son derece memnunum.

bende ki de aynı model o0lmalı.. ama çok memnunuz. İncele4m de yaptım ses incelemsi var ama anlaşılır bilemem. Çalıştığı odada tv sesini kısmadan duyabiliyoruz. konuşabiliyoruz.

508 Mesaj
8 Eylül 2011; 12:31:19 

Merhaba,

Nilfisk markası kesinlikle çok kaliteli zaten uzman oldukları konu yer temizliği.
Aşağıdaki linkten süpürgeniz için uygun toz torbasına da ulaşabilirsiniz.

http://www.supurgemarket.com/nilfisk-extreme-100-300-serie-p-2676.html

5 Mesaj
8 Kasım 2011; 2:53:40 

Electrolux markasının kalitesi tartışılmaz bile.ama sözü edilen model, sessiz olmasına ragmen toz torbalı..bu eksi puan..keşke torbasız olsaydı...

180 Mesaj
14 Kasım 2011; 16:17:34 

http://www.hepsiburada....62004&categoryId=155123

http://www.hepsiburada....t1266&categoryId=155123

http://www.hepsiburada....5pt20&categoryId=155123

bu üç makineden birini almak istiyorum...

bu makinalar hakkında bilgisi olanlardan yardım bekliyorum...

bu fiyatlarda, memnun olduğunuz ve önereceğiniz başka makinalar var mı?

577 Mesaj
15 Kasım 2011; 21:11:58 

Nilfisk coupe var tavsiye edilir. İncelemem de var.

http://www.hepsiburada....3&SKU=EVNILCOUPESPE2000

Başka sitelerde 170*180 civarında bulunabilir. ,

Çok memnunum .. Yüksek fiyatlı modelleri 5 yıl TR garantili buda mallarına güvenlerini gosteriyor.

577 Mesaj
15 Kasım 2011; 21:18:35 

Bir akrabam bunu aldı.
http://www.hepsiburada....c9170&categoryId=155123

indirimdeydi. 400-450 civarına aldı. Baya güçlü vede sessiz 70 db olarak geçiyor zannımca.Hortumsuz emiş deliğini el avucuyla kapatıp elinizi havaya kaldırdığınızda kandini taşıyor. Benim nilfisk te de yaptım oda rahatlıkla kaldırdı.

508 Mesaj
18 Kasım 2011; 14:10:09 

Merhaba arkadaşlar Nilfisk Coupe modeline ait kampanyalı toz torbası satış linkini aşağıda görebilirsiniz.

http://www.supurgemarke...toz-torbasi-p-2836.html

180 Mesaj
19 Kasım 2011; 19:45:03 

quote:

Orijinalden alıntı: radiko1

Nilfisk coupe var tavsiye edilir. İncelemem de var.

http://www.hepsiburada....3&SKU=EVNILCOUPESPE2000

Başka sitelerde 170*180 civarında bulunabilir. ,

Çok memnunum .. Yüksek fiyatlı modelleri 5 yıl TR garantili buda mallarına güvenlerini gosteriyor.

nilfisk servis konusunda sıkıntı yaşatır mı? birde filtre fiyatları önemli... torbası, filtresi derken, makina fiyatına yaklaşan süpürgeler var... bu marka hakkında bilgim olmadığı için bu giderler hakkında da bilgi verirseniz sevinirim...

577 Mesaj
19 Kasım 2011; 22:03:56 

Servisini kullanmadım ama iyi olsa gerek kimse 5 yıl garanti vermiyor kolay kolay bu memlekette ..
Kargo ile ürününüzü alıp size gönderiyorlar kargo masrafı odemiyorsunuz.
Benzer uygulamayı kenwood mikrodalga fırında yaşadım. Perşembe günü Batmandan alınan kargo antalya ya gidip tamir olup 5 gün sonra pazartesi yada salı günü elime ulaştı..
Filtre fiyatları senelik yada iki seneliktir. piaysada yukardaki mesajda geçen süpürge marketten alabilirsiniz. Torbalarıda ucuz ve kaliteli .. piyasadaki kağıt torbaların iki katı fiyata ..
Zaten kağıt torbaları nilfisk ile kullanamazsınız çünkü güçlü çekim kuvvetin ile hepsini patlatıyor .

9 Mesaj
17 Nisan 2012; 12:17:39 

kesinlikle Rowenta RO 4523 SILENCE FORCE 2200W 3 senedir kullanıyorum tam güçte sessiz az güçte ise fısıldıyor

2379 Mesaj
17 Nisan 2012; 12:31:30 

sessiz süpürgelerin ucundaki emmesinin sesi çok gelir olmaya başladı bana sanırım insan çabuk alışıyor

508 Mesaj
8 Mayıs 2012; 14:35:29 

Sessiz bir elektrikli süpürge seçimi yapılmadan öne aşağıdaki linkten bilgi edinebilirsiniz

http://www.supurgemarke...-supurge-sesi-i-15.html