- x
### Mozilla Firefox Sorun Çözüm Merkezi ###
87 Cevap21929 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1883 Mesaj
18 Ekim 2009; 12:28:18 

Arkadaşlar mozilla firefox ana konuya yazmak istemedim çünkü orada firefox hakkındaki yeni gelişmeleri ve yeni çıkan sürümleri, tema ve eklentileri paylaşıyoruz. Mozilla Firefox hakkındaki sorunları bu konuda toplayalım.

Mozilla Firefox kullanıcıları zaman zaman, her yazılımda olabilecek hatalar veya çökmeler yüzünden Firefox'tan soğuyabiliyorlar. Halbuki bu sorunları çözmenin yolları bulunuyor ve bulunmasa bile mozilla firefox geliştiricileri bu hataları düzeltmek için can atıyorlar.

O yüzden burada Firefox'ta karşılaştığımız hataları ve çökmeler hakkında bilgi paylaşalım. Ben elimden geldiğince bu sorunlara cevap vermeye çalışacağım bilgim dahilinde.

Çözümünü bulamadığımız sorunları , hem internette araştırarak hem de firefoxta bu sorunları çözmekle uğraşan insanlara birebir ileterek çözmeye çalışacağız.

Not: Arkadaşlar burada lütfen eklenti, tema isteklerinde bulunmayınız. Bu istekleriniz için Mozilla Firefox Ana konuyu kullanınız.

3855 Mesaj
18 Ekim 2009; 12:38:18 

benim ki hiç çökmüyor, 3-4 senedir 1 ya da 2 kere çöktü,(yani sıralamaya koysak kesinlikle başlarda değil) başkalarında çok mu sık sorun veriyor acaba bu alet diye düşünüyorum

yani böyle sorunlarını çözmek için ekstra bir konu açacak kadar kötü mü???

Nemrut,Hz. İbrahim’in ateşte yakılması emrini verdikten sonra meydanın ortasına odunlardan çok büyük bir yığın yapılmasını istemiş. Odunlar yanmaya başladıktan sonra alevler o kadar yükselmiş ki çocuklar adeta bulutların tutuşacağını sanmış. Hayvanlar korkup kaçmış. Kralın askerlerine verilen emir, Hz.İbrahim’in mancınıkla ateşin tam ortasına atmakmış. Bunu yapmalarının nedeni, herkesin bu olaydan ders alıp Nemrut’un ne kadar güçlü bir kral olduğunu anlamasıymış. Bir daha kimsenin, İbrahim (a.s) gibi, ona karşı gelmeye cesaret etmemesini sağlamakmış. -Bu sırada bir karınca da ağzında küçücük bir damla suyla koşa koşa ateşe doğru gidiyormuş. Hem de boyu göklere varan cehennem ateşine doğru. Başka bir karınca, onun bu telaşını görünce hemen yanına yaklaşıp dayanamayarak sormuş: “Hayrola, nereye böyle, ne bu acelen?” Ağzında bir damla su taşıyan karınca, o bir damlayı ellerinin arasına alıp, “Duymadın mı?” demiş. “Nemrut, İbrahim (a.s)’i ateşte yakacakmış.”
Bu yüzden, ben de ateşin olduğu yere su taşıyorum. Bu sözleri duyan karınca, kendini tutamayarak kahkahalarla gülmeye başlamış. “Sen şu ateşe yüzünü dönüp hiç bakmadın mı?” diye sormuş. “Ne kadar büyük. Senin bir damla suyun ona ne yapabilir ki?” Su taşıyan karınca, kendinden gayet emin bir şekilde “olsun” demiş. “Hiç olmazsa safım belli olur”…

1883 Mesaj
18 Ekim 2009; 12:45:54 

quote:

Orijinalden alıntı: Uzaktan Kumandan

benim ki hiç çökmüyor, 3-4 senedir 1 ya da 2 kere çöktü,(yani sıralamaya koysak kesinlikle başlarda değil) başkalarında çok mu sık sorun veriyor acaba bu alet diye düşünüyorum

yani böyle sorunlarını çözmek için ekstra bir konu açacak kadar kötü mü???

elbette kötü değil. Bende de yılda 1-2 kez çökmüştür.Ama forumda Mozilla Firefox hakkında sık sık çökme problemi yaşayan arkadaşlar gördüm. Bu çökmelerin sebebi çoğunlukla Firefox olmuyor zaten, üçüncü parti yazılımlar (Ultrasurf gibi) veya bazı pluginlerin çalışmasındaki aksaklıklardan kaynaklanabiliyor.

Bu konuyu açmamdaki amaç Firefox'ta yaşadığınız sıkıntıları ve bulduğunuz bugları (hataları) burada paylaşmanıza teşvik etmek. Bu hata ve çökmelerin kaynaklarını firefox'u test eden ekibe birebir iletebiliyoruz. Onlar da ileriki sürümlerde bu hataların olmaması için düzeltiyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CΛRNIVΛLE -- 18 Ekim 2009; 12:46:30 >

6696 Mesaj
18 Ekim 2009; 13:57:51 

Açılışı ben yapayım o zaman

Bir süredir kapattığımda çökme sorunlarını sık sık yaşamaya başlamıştım (Daha önceden yoktu), İlk önce Spyware sonrada Kaspersky ile tarattım (Virüs-Spy vb olabileceği şüphesi ile) herhangi birşey çıkmayınca Windowsun kurulu olduğu C sürücüsünü O&O Defrag Prof v11.5 ile Disk Birleştirme yaptığımdan beri çökme sorunu ile karşılaşmadım

LG G3

Aynı dili konuşan değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilirler. (Hz. Mevlana)

194 Mesaj
18 Ekim 2009; 14:23:43 

PC yi formatladım ve Greasemonkey kullanan R.pidshare Links Checker(http://userscripts.org/scripts/show/9467) scripti NoScript i yükledikten sonra çalışmaz oldu ki eskiden böyle bir problem yoktu.

NoScript de nasıl bir ayar yapmalıyım ki güvenliktende ödün vermeden Links Checker çalışsın?(Bu arada Noscript kaldırınca Links Checker çalışıyor)

Şimdiden teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi splen -- 18 Ekim 2009; 14:42:51 >

MSI GT70 SuperR 0NE-835TR Kullanıcısı
i7 3630QM/32GB RAM/256GB SSD+750GB HDD/4GB GTX680M/17.3" Full HD/Win 8/MSI Gaming Aksesuar Paketi

Iphone 5 + Samsung Galaxy S4 + Motorola XOOM + Samsung 40ES7000 Smart TV

288 Mesaj
18 Ekim 2009; 15:03:30 

No script ve greasemonkey eklentisini kullanmayın.Grease monkey eklentisi firefox tarafından önerilmiyor ve yazarı onaylanmamıştır.Bilgileri çalmak için yapılmış sahte grease monkey eklentisidir.Gerçek Rapid link kontrol edici değildir.Geçen ay bu konu hakkında geniş bir yazı okumuştum hiç kullanmamınızı öneririm söylediğiniz 2 eklentiyi.

haber

1412 Mesaj
18 Ekim 2009; 18:11:51 

nd script bende yok ve grosemonkeyi de kaldırdım firefoxu yoru uninstaller ile kaldırıp ccleaner iler ile artıkları temizledim. firefox klasörünü de sildim. son sürümü indirip kurdum kurulum başarılı bitti aç dediğimde hiçbir tepki yok. 3.10 u ancak kullanabiliyorum. güncelleştirme yaptığımda veya yeni firefoxu kurduğumda açılmıyor. can sıkıcı bi durum.

1883 Mesaj
18 Ekim 2009; 18:38:28 

quote:

Orijinalden alıntı: serhatlı

nd script bende yok ve grosemonkeyi de kaldırdım firefoxu yoru uninstaller ile kaldırıp ccleaner iler ile artıkları temizledim. firefox klasörünü de sildim. son sürümü indirip kurdum kurulum başarılı bitti aç dediğimde hiçbir tepki yok. 3.10 u ancak kullanabiliyorum. güncelleştirme yaptığımda veya yeni firefoxu kurduğumda açılmıyor. can sıkıcı bi durum.

firefoxu yeni bir profil oluşturarak açmayı dener misin.

Firefoxta yeni bir profil oluşturmak için öncelike (firefox tamamen kapalıyken) başlat > çalıştıra "firefox -profilemanager" yazıp girin. Yeni bir kullanıcı oluşturun. Ve firefoxu başlatmaya çalışın.

0

Buradan Kimlik oluştur'a tıklayarak yeni bir kullanıcı adı gireceksin. Yeni oluşturduğun kullanıcı seçiliyken Firefox'u Başlat butonuna basacaksın.

İlk adım olarak bunu bir dener misin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CΛRNIVΛLE -- 18 Ekim 2009; 18:41:13 >

1883 Mesaj
18 Ekim 2009; 19:24:04 

quote:

Orijinalden alıntı: splen

PC yi formatladım ve Greasemonkey kullanan R.pidshare Links Checker(http://userscripts.org/scripts/show/9467) scripti NoScript i yükledikten sonra çalışmaz oldu ki eskiden böyle bir problem yoktu.

NoScript de nasıl bir ayar yapmalıyım ki güvenliktende ödün vermeden Links Checker çalışsın?(Bu arada Noscript kaldırınca Links Checker çalışıyor)

Şimdiden teşekkürler..

noscriptte, belli bir scripte izin verme ayarı yok, güvendiğin sitelere ancak izin verebiliyorsun. Yani Rapidshare Link Checker scriptine izin ver çalışsın diyemiyorsun veya ben bulamadım bu ayarı. Bunu araştırıyorum bir çözüm bulursam buraya yazacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CΛRNIVΛLE -- 18 Ekim 2009; 19:24:31 >

1883 Mesaj
18 Ekim 2009; 23:55:55 

quote:

Orijinalden alıntı: CΛRNIVΛLE

noscriptte, belli bir scripte izin verme ayarı yok, güvendiğin sitelere ancak izin verebiliyorsun. Yani Rapidshare Link Checker scriptine izin ver çalışsın diyemiyorsun veya ben bulamadım bu ayarı. Bunu araştırıyorum bir çözüm bulursam buraya yazacağım.

maalesef bu RapidShare Link Checker scriptinin yapısından dolayı NoScriptle beraber kullanılamazmış. bu script şu anki haliyle JavaScript'in etkisizleştirildiği (yani NoScript açıkken) sayfalarda çalışmıyor.

Ama NoScript ayarlarından, belli web sayfalarına izin vererek, o sayfalarda, bu Rapidshare link kontrolü scriptinin çalışmasına izin verilebilir.

Veya bu scriptin NoScriptle çalışacak şekilde, javascript içeriğinden bağımsız şekilde çalışacak şekilde tekrar yazılması gerekiyor ki NoScript ile çakışmasın. O da zor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CΛRNIVΛLE -- 18 Ekim 2009; 23:58:12 >

2887 Mesaj
19 Ekim 2009; 16:50:42 

Firefox eklentileri dolayısıyla vazgeçemediğim bir program fakat her yeniden kurulumda aynı 10-15 eklentiyi tekrar tekrar mozilla addons sitesinde arayıp kurmak zor oluyor bunu kolaylaştırmak için yapabileceğim bir şey varmı?

firefox netten indirilen eklentilerin kurulmamış olarak bir dizinde tutuyormu bu dizinden yedekleme yapabilirmiyiz

not: Febe'yi pek sevmedim

Tuscani & Chopper Motor & Plasma TV

6696 Mesaj
19 Ekim 2009; 17:17:36 

C:\Documents and Settings\Kullanıcı Adı\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles içersindeki uzantısı default olan klasörü yedekleyip Firefoxu kurduğunda yine aynı yere atman yeterli. Burada Eklentilerle beraber Cooklar ve şifrelerde saklanıyor, ama eklentilerin güncellemesi çıktığında yenilemek gerekir yoksa eski sürümler kalır o klasörde.

LG G3

Aynı dili konuşan değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilirler. (Hz. Mevlana)

6562 Mesaj
19 Ekim 2009; 17:59:37 

Son 1 yılda çökme olayları çoğaldı.

Ayrıca bazen nette gezinirken bir iki sayfaya aynı anda veya peş peşe tıkladığımda mavi ekran ile birlikte res alıyorum. Tam olarak firefox ile mi alakalı bilmiyorum ama en az 5-6 kere firefox ile nette gezinirken mavi ekran aldım.

PC'de O/C var ama oyun oynarken veya orthos ile yaklaşık 7 saat test yaparken mavi ekran veya hata almadım.

Tam olarak bağlayamam firefox'a ama özellikle versiyon 3.5'e güncellediğimden beri bu sorunlarla karşılaşıyorum...

Şampiyon olmak mümkün, Fenerbahçe olmak imkansız...

2981 Mesaj
19 Ekim 2009; 21:09:26 

arkadaşlar bende de bugun çökmeler başladı çökmenin kaynağını buldum. mesela en soldaki sekmede gmail açık oturuma giriş yapılmış, bir yanındaki sekmede herhangi bir sayfa açık. 2.sekmedeyken gmail sekmesini kapattığımda çöküyor acaba siz de deneyebilir misiniz ?

edit: sorun google talk pluginden kaynaklanıyormuş onu etkisizleştirince çökmüyor. plugin'i uninstall edip tekrar yükledim problem düzeldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrecelik -- 19 Ekim 2009; 20:18:28 >

1883 Mesaj
19 Ekim 2009; 21:39:37 

quote:

Orijinalden alıntı: WanDoGa

Firefox eklentileri dolayısıyla vazgeçemediğim bir program fakat her yeniden kurulumda aynı 10-15 eklentiyi tekrar tekrar mozilla addons sitesinde arayıp kurmak zor oluyor bunu kolaylaştırmak için yapabileceğim bir şey varmı?

firefox netten indirilen eklentilerin kurulmamış olarak bir dizinde tutuyormu bu dizinden yedekleme yapabilirmiyiz

not: Febe'yi pek sevmedim

firefox'u bilgisayarınızdan kaldırırken "kişilsel verilerimi vs vs kaldır" seçeneğini seçmezseniz profiliniz aynen yerinde kalır ve başka bir sürüm yüklerken aynı profili kullanabilirsiniz.

İkinci olarak MozBackup programı ile kullandığınız profilinizi yedekleyebilir. Firefoxu silip tekrar kurduğunuzda , yine MozBackup programı ile yedeklediğiniz profili yeni kurduğunuz Firefox'a aktarabilirsiniz.

Üçüncü olarak firefox dışında bir tarayıcı kullanarak, kullandığınız eklentileri "add-on sayfasına giderek" bilgisayarınza bir klasöre indirebilirsiniz, daha sonra ileride teker teker eklentileri indirmekle uğraşmadan bu yedeklediğiniz ".xpi" veya "jar" uzantılı eklentileri firefox'a sürükleyerek yükleyebilirsiniz.

Seçim sizin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CΛRNIVΛLE -- 19 Ekim 2009; 21:51:49 >

1883 Mesaj
19 Ekim 2009; 21:46:31 

quote:

Orijinalden alıntı: sp@wn

Son 1 yılda çökme olayları çoğaldı.

Ayrıca bazen nette gezinirken bir iki sayfaya aynı anda veya peş peşe tıkladığımda mavi ekran ile birlikte res alıyorum. Tam olarak firefox ile mi alakalı bilmiyorum ama en az 5-6 kere firefox ile nette gezinirken mavi ekran aldım.

PC'de O/C var ama oyun oynarken veya orthos ile yaklaşık 7 saat test yaparken mavi ekran veya hata almadım.

Tam olarak bağlayamam firefox'a ama özellikle versiyon 3.5'e güncellediğimden beri bu sorunlarla karşılaşıyorum...

firefox'un mavi ekran hataları vereceğini sanmıyorum. Mavi ekran hatası geldiğinde, aşağıda bu hatanın hangi driver dosyasından kaynaklandığı yazar. Onu buraya yazar mısın? bulmaya çalışalım. Eğer mavi ekran hemen gidiyorsa BIOS'ta gitmemesi için bir ayar vardır. Ayarın ismi "Hata olduğunda otomatik restart" gibi bir şey olması lazım.

Mavi ekran hataları genellikle kötü driver ve donanım hatalarından kaynaklanır.

Ekleme: Bu arada aklıma geldi. Daha önce ben de bir ara mavi ekran hatalarıyla uğraşıyordum, sorunun "daemon toolls" programından kaynaklandığını buldum. Sen de bu programı kullanıyorsan, onu kontrol etmeni tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CΛRNIVΛLE -- 19 Ekim 2009; 21:50:41 >

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
19 Ekim 2009; 23:54:02 

Firefox 3.5.3 kullanıyorum.Ara sıra sekmeler arası geçişlerde firefox donuyor.Bir süre sonra tıkladığım sekmeyi açıyor.

1883 Mesaj
20 Ekim 2009; 0:00:07 

quote:

Orijinalden alıntı: Fetih

Firefox 3.5.3 kullanıyorum.Ara sıra sekmeler arası geçişlerde firefox donuyor.Bir süre sonra tıkladığım sekmeyi açıyor.

1. kullandığınız bir anti-virüs veya spyware programı var mı ? Var ise onu bir süreliğine etkisizleştirerek veya kapatarak firefox'ta gezinmeyi dener misiniz? Aynı takılmaları yaşayacak mısınız?

2. Eğer bir değişme yoksa Firefox'u güvenli kipte çalıştırarak, aynı sorunun olup olmayacağını gözler misiniz?

Güvenli kipte açmak için: Başlat > Programlar > Mozilla Firefox > Mozilla Firefox (Güvenli Kip)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CΛRNIVΛLE -- 20 Ekim 2009; 0:08:17 >

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
20 Ekim 2009; 0:30:29 

Tamam birde öyle deneyeyim.(sadece antivirüs programı kullanıyorum.Avira antivir)

2623 Mesaj
20 Ekim 2009; 0:42:54 

Zaman zaman bende de sekmeler arası takılmalar oluyor. Özellikle yeni nesil sitelerin yüklenişi sırasında kilitlenip "yanıt vermiyor" durumuna geçiyor. Sonrasında sayfa yüklendiğinde kendiliğinden düzeliyor. Bazen de internet kesilirse kilitlenmeler yaşıyorum. Sürüm: 3.5.3, yani en güncel hali.

1883 Mesaj
20 Ekim 2009; 1:01:20 

Firefox'un donması sorunun onlarca sebebi olabilir. Bu firefox içindeki ayarlar, eklentiler, yan uygulamalar sebebiyle de olabilir, firefox dışındaki faktörlerden de olabilir. Donma sorunu yaşayanlara tavsiyem, bunun sebebini bulmak için adım adım gitmeleri. Örneğin firefox'u güvenli kipte açarak, aynı sorunun yaşanıp yaşanmadığına bakın. Eğer güvenli kipte de aynı sorun yaşanıyorsa bunun sebebi firefox dışındaki bir faktör olabilir.

Eğer sorun Firefox ile ilgili ise Firefox'ta eklentileri veya yan uygulamaları tamamen etkisizleştirerek, daha sonra teker teker etkisizleştirerek sorunun hangi eklenti veya yan uygulamadan kaynaklandığını bulmaya çalışmak gerekiyor.

İngilizce bilenlerin şu sayfaya göz gezdirmesini tavsiye ederim. Bu sayfayı boş bir zamanımda Türkçe'ye tercüme ederek bu konuya ekleyeceğim.

http://support.mozilla.com/tr/kb/Firefox+hangs
http://kb.mozillazine.org/Firefox_hangs

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CΛRNIVΛLE -- 20 Ekim 2009; 1:04:09 >

2623 Mesaj
20 Ekim 2009; 1:21:12 

Valla problemi bulmaya değmez gibime geliyor. 2-3 saniye donup tekrar açılıyor ve bunu çok nadiren yapıyor. Açıkçası 1-2 saniye kazanmak için saatlerce debug yapmaya üşeniyorum. Ayrıca bu problemi yaşayan çok sayıda kullanıcı olması sorunun FF kaynaklı olabileceği ihtimalini güçlendiriyor. Sürüm 3.5'den itibaren takılma sorunu yaşayanlar türedi.

1883 Mesaj
20 Ekim 2009; 1:27:36 

quote:

Orijinalden alıntı: caadas

Valla problemi bulmaya değmez gibime geliyor. 2-3 saniye donup tekrar açılıyor ve bunu çok nadiren yapıyor. Açıkçası 1-2 saniye kazanmak için saatlerce debug yapmaya üşeniyorum. Ayrıca bu problemi yaşayan çok sayıda kullanıcı olması sorunun FF kaynaklı olabileceği ihtimalini güçlendiriyor. Sürüm 3.5'den itibaren takılma sorunu yaşayanlar türedi.

her programın bugları olabilir. Yukarıda verdiğim bağlantılarda çözümü bulunan ve sıkça karşılaşılan donma problemlerinin çözümü verilmiş. Ha bunların dışında bir şey de olabilir, eğer bunun sebebini bulabiliyorsan veya tahmin ediyorsan, bunu firefox geliştiricilerine gönderiyorsun (çökme raporları, hata raporları) adamlar çözüyorlar.

2623 Mesaj
20 Ekim 2009; 2:47:20 

Çökse rapor gönderirim de cidden çökmüyor bu Firefox. Ağırlaşsa da yanıt vermese de kısa süre sonra hemen kendine geliyor.

175 Mesaj
20 Ekim 2009; 13:00:37 

quote:

Orijinalden alıntı: ByAdmin

C:\Documents and Settings\Kullanıcı Adı\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles içersindeki uzantısı default olan klasörü yedekleyip Firefoxu kurduğunda yine aynı yere atman yeterli. Burada Eklentilerle beraber Cooklar ve şifrelerde saklanıyor, ama eklentilerin güncellemesi çıktığında yenilemek gerekir yoksa eski sürümler kalır o klasörde.

mükemmel,, çok teşekkür ederim, eklentileri yeniden yüklemek çok sıkıcı oluyordu

[image]http://j1307.hizliresim.com/1c/r/qp8vh.png [/image]

6696 Mesaj
20 Ekim 2009; 13:56:16 

quote:

Orijinalden alıntı: BIizZarD

mükemmel,, çok teşekkür ederim, eklentileri yeniden yüklemek çok sıkıcı oluyordu

LG G3

5729 Mesaj
20 Ekim 2009; 21:11:51 

Ben çoğu sorunun java/javascript kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Hem MAC hem PC üzerinde kullanıyorum senelerdir, toplasam 5 kere çöktü diyemem. Bence sistemlerinize java yükleyin, bir çoğumuz bunu yüklemiyor bi işimiz düşmediği için, windows ile gelen java da asla güncel olmuyor, ama eklentiler java olarak geliyor bildiğiniz gibi. Temalar dahil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 2smoke -- 20 Ekim 2009; 21:13:32 >

FT. MAKİNASI : Nikon Coolpix L25 - 10Mp, 5x Optik, 4x Digital Zoom - 720p/30Fps - 3" LCD
TELEFON : Asus ZENFONE 5 Kırmızı - CGGlass 3 - 1.6GHZ 2x(2) İntel Atom - PWR SGX 544MP2 GPU - 2G Ram - 16+16G(c10) Depolama - 2mp/8Mp/Flash - 1080P/30Fps
TABLET : Casper Via Tablet - 7" TFT - 1.5GHZ DC - M400Mp GPU - 1G Ram - 8G Depolama 0.3/2Mp Kamera
MASAÜSTÜ PC : Msi P43Neo - Q9550 @3.4GHZ - 16G Ram - PC 2GB HD7870 GHZ E. OC. - 2x SG. S III-500GB HDD - Phlips 27" AH-IPS Monitör (274E5)

2887 Mesaj
21 Ekim 2009; 13:53:33 

quote:

firefox'u bilgisayarınızdan kaldırırken "kişilsel verilerimi vs vs kaldır" seçeneğini seçmezseniz profiliniz aynen yerinde kalır ve başka bir sürüm yüklerken aynı profili kullanabilirsiniz.

İkinci olarak MozBackup programı ile kullandığınız profilinizi yedekleyebilir. Firefoxu silip tekrar kurduğunuzda , yine MozBackup programı ile yedeklediğiniz profili yeni kurduğunuz Firefox'a aktarabilirsiniz.

Üçüncü olarak firefox dışında bir tarayıcı kullanarak, kullandığınız eklentileri "add-on sayfasına giderek" bilgisayarınza bir klasöre indirebilirsiniz, daha sonra ileride teker teker eklentileri indirmekle uğraşmadan bu yedeklediğiniz ".xpi" veya "jar" uzantılı eklentileri firefox'a sürükleyerek yükleyebilirsiniz.

Seçim sizin

Öneriler için çok saol 2 yöntem şifre vs için en güzeli sanırım

Tuscani & Chopper Motor & Plasma TV

452 Mesaj
21 Ekim 2009; 13:58:31 

Bende de bir takım sorunlar var.

Monitörden dolayı sayfalardaki yazılar çok küçük büyütmek için ctrl + komutunu kullanıyorum.Fakat her sayfada bu işlemi yapmak zorunda kalıyorum.Bunun bir yolu yok mu?Bi defa ayarladıktan sonra her sayfanın istenilen boyutta gösterilmesi?

Ayrıca bağlantı kesildiğinde tekrar bağlanıyorum.Fakat bu durumda tarayıcıda kaldığım yerden devam edemiyorum.Sayfaları tamamen kapatıp tekrar açmam gerekiyor.

Daha önce ie8 kullanıyordum.Onda bu tür sorunlar yoktu.Ama çok yavaştı.Firefox bu konuda gerçeken süper.

3276 Mesaj
21 Ekim 2009; 14:01:00 

bi sorun yok şu an

1883 Mesaj
21 Ekim 2009; 17:36:58 

quote:

Orijinalden alıntı: madde48

Bende de bir takım sorunlar var.

Monitörden dolayı sayfalardaki yazılar çok küçük büyütmek için ctrl + komutunu kullanıyorum.Fakat her sayfada bu işlemi yapmak zorunda kalıyorum.Bunun bir yolu yok mu?Bi defa ayarladıktan sonra her sayfanın istenilen boyutta gösterilmesi?

Ayrıca bağlantı kesildiğinde tekrar bağlanıyorum.Fakat bu durumda tarayıcıda kaldığım yerden devam edemiyorum.Sayfaları tamamen kapatıp tekrar açmam gerekiyor.

Daha önce ie8 kullanıyordum.Onda bu tür sorunlar yoktu.Ama çok yavaştı.Firefox bu konuda gerçeken süper.

istediğiniz şey için uzun bir araştırma yaptım ve bir tane eklenti buldum. Bunun dışında maalesef başka çözüm yok. Firefox'ta bir web sayfası için zoom ayarı yaptığınızda, o ayarı sadece o domaine ait bir adrese gittiğinizde saklıyor.

Mesela forum.donanimhaber.com'da yazıları büyüttünüz sonra google'com'u açarsanız fontlar küçük çıkıyor ama blog.donanimhaber.com'a giderseniz fontlar ayarladığınız gibi büyük oluyor.

Neyseki bir tane eklenti buldum:

https://addons.mozilla....n-US/firefox/addon/2592

bu eklentiyi ben de denedim işinizi görecektir. Ayarlarından default zoom level ayarını seçiyorsunuz, bütün web sayfaları aynı şekilde gösteriliyor.

452 Mesaj
21 Ekim 2009; 19:59:13 

quote:

istediğiniz şey için uzun bir araştırma yaptım ve bir tane eklenti buldum. Bunun dışında maalesef başka çözüm yok. Firefox'ta bir web sayfası için zoom ayarı yaptığınızda, o ayarı sadece o domaine ait bir adrese gittiğinizde saklıyor.

Mesela forum.donanimhaber.com'da yazıları büyüttünüz sonra google'com'u açarsanız fontlar küçük çıkıyor ama blog.donanimhaber.com'a giderseniz fontlar ayarladığınız gibi büyük oluyor.

Neyseki bir tane eklenti buldum:

https://addons.mozilla....n-US/firefox/addon/2592

bu eklentiyi ben de denedim işinizi görecektir. Ayarlarından default zoom level ayarını seçiyorsunuz, bütün web sayfaları aynı şekilde gösteriliyor.

Sağol ya çok makbule geçti.

1883 Mesaj
22 Ekim 2009; 19:08:52 

quote:

Orijinalden alıntı: Relapse_

Mozilla şifreleri hatırlamıyor daha doğrusu hiç bunla ilgili soru bile sprmuyor. Nasıl düzeltebilirim?

Parola yöneticisi ayaları

Firefox şifreleri varsayılan olarak hatırlayacaktır. Bu özelliği etkisizleştirmiş veya Firefox'a belirli siteler için şifreleri hatırlamamasını söylemiş olabilirsiniz.

1. Firefox penceresinin üstünde, menü çubuğunda, Araçlar'a tıklayın ve Seçenekler'e girin.
2. Güvenlik sekmesini seçin
3. Eğer seçili değilse, "Sitelerde girilen parolaları hatırla" seçeneğini seçin.
4. "Sitelerde girilen parolaları hatırla" yazısının sağındaki "Ayrıcalıklar" butonuna basın.
5. Giriş yaptığınız internet sitesinin listede olmadığından emin olun
* Listedeyse, öğeyi seçin ve kaldırın
6 Ayrıcalıklar penceresini kapatın
7 Seçenekler penceresini kapatmak için OK tuşuna basınız.

Parolalar otomatik olarak siliniyor.

Firefox, kapatıldığında kaydedilen parolaları silecek şekilde ayarlanmış olabilir. Bu ayarı geri almak için:

1. Firefox'un üstündeki menü çubuğunda, Araçlar'a tıklayın ve Seçenekler'e girin.
2. Gizlilik sekmesini seçin.
3. Firefox uygulaması için "Özel ayarları kullanacak" şekilde seçilmiş ve "Firefox kapatılınca sil" ayarı seçilmiş ise, "Ayarlar" butonuna tıklayın.
4. "Kayıtlı parolalar" seçeneğinin seçilmiş olmadığından emin olun. (Seçili ise kaldırın)
5. Tamam diyerek pencereleri kapatın.

Firefox artık kapatıldığında kayıtlı parolaları silmeyecektir.

Web sitesi parolayı saklamayı engelliyor

Bazı web siteleri güvenlik sebepleriyle parolaların saklanmasına izin vermeyebilir. Yukarıdaki adımları takip ettiniz, ama hala girdiğiniz belirli bir siteye giriş yaparken parolanın saklanması için uyarı almıyorsanız , o web sitesi parola saklamayı engellemiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CΛRNIVΛLE -- 22 Ekim 2009; 19:34:18 >

223 Mesaj
22 Ekim 2009; 19:28:45 

Mozillada şifre kaydetmiyor hiç kaydedilsinmi mi diye soru bile sormuyo ne yapmam gerek?

1883 Mesaj
22 Ekim 2009; 19:30:55 

quote:

Mozillada şifre kaydetmiyor hiç kaydedilsinmi mi diye soru bile sormuyo ne yapmam gerek?

bir üst mesajımda verdiğim adımları kontrol ediniz.

223 Mesaj
22 Ekim 2009; 19:33:10 

quote:

bir üst mesajımda verdiğim adımları kontrol ediniz.

Hepsini denedim yine olmadı.

1883 Mesaj
22 Ekim 2009; 19:37:11 

quote:

Hepsini denedim yine olmadı.

hangi web sitesinde bu sorunla karşılaşıyorsunuz?

223 Mesaj
22 Ekim 2009; 19:39:09 

quote:

hangi web sitesinde bu sorunla karşılaşıyorsunuz?

Hiç bir sitede kaydetmiyo normalde girer girmez açık olurdu şimdi kullanıcı adındaki boşluğa tıklayınca bile çıkmıo

338 Mesaj
22 Ekim 2009; 22:56:13 

arakdaşlar yeni firefox kullanmaya başladım tarayıcıyı açınca sayfalar küçük ctrl + ile büyütüyorum oluyo yalnız başka bir siteye geçiş yaptığım zaman sayfa görüntü ve yazılar tekrar küçülüyor bu sorunu nasıl çzücem yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.........

Cehennemin En Karanlık Yerleri, Buhran Zamanlarında Tarafsız Kalanlara Ayrılmıştır...

1883 Mesaj
23 Ekim 2009; 2:33:14 

quote:

Orijinalden alıntı: foxyfox

arakdaşlar yeni firefox kullanmaya başladım tarayıcıyı açınca sayfalar küçük ctrl + ile büyütüyorum oluyo yalnız başka bir siteye geçiş yaptığım zaman sayfa görüntü ve yazılar tekrar küçülüyor bu sorunu nasıl çzücem yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.........

http://forum.donanimhab...5187036/tm.htm#35254714

12 Mesaj
23 Ekim 2009; 16:48:26 

arkadaşlar istediğim biraz abartı olacak biliyorum ama şöyle bir şey yok mudur?
şimdi ben firefox'un şu anını bir yere kaydetsem, sonra bilgisayara format atsam, ondan sonra sekmeler dahil her şeyiyle tekrar kaldığım yerden devam etsem. sık format atmam gerektiği zamanlarda firefox'u, add-onları yeniden yüklemek, şifreleri falan yeniden girmek sıkıntı oluyor. e olmuşken sekmeleri de kaydetsin. internette bazen bir konu araştırırken sekmeleri açık bırakıyor ara sıra girip okuyorum. format atacağım zaman bu sekmeleri bazen okumadan kapatıyorum ve sonra pişman oluyorum. mozilla bunu da yapsa sanırım firefox tarayıcıların ilahı olur

problemlerle ilgili olarak da son 1 aydır tekrar başıma gelmedi ama genelde facebook gibi video linklerinin alt alta çok fazla olduğu sitelerde üst üste çok fazla video izlediğinizde videolardan ses gelmiyor. önce benim driverlarda sorun olduğunu düşünmüştüm ama birkaç bilgisayarda daha başıma geldi. sorun büyük ihtimalle flash ilgili bir uyumsuzluktan kaynaklanıyor. son zamanlarda herhangi bir sayfadan çok yoğun video izlemediğim için hala devam ediyor mu bilmiyorum. ama çok büyük ölçekli bir sorun değil sayfayı yenilediğinizde sorun kalmıyor. tabi çözülebiliyorsa hiç olmaması daha iyidir

onun dışında çökme diyorsanız benim başıma hiç gelmedi. daha doğrusu ben çökmesi için elimden geleni yaptım o an kapattı daha sonra oturumu tekrar kurtardığı için hiçbir sorun olmadı. bu da firefox'la ilgili bir problem değil benim zorlamalarımlaydı. ondan sanırım şanslı kişiler arasındayım. şimdiye kadar hiç sebepsiz veya ani çökme problemi yaşamadım ve 2,5 yıldır sadece firefox kullanıyorum

1883 Mesaj
24 Ekim 2009; 19:15:55 

quote:

Orijinalden alıntı: _burki_

arkadaşlar istediğim biraz abartı olacak biliyorum ama şöyle bir şey yok mudur?
şimdi ben firefox'un şu anını bir yere kaydetsem, sonra bilgisayara format atsam, ondan sonra sekmeler dahil her şeyiyle tekrar kaldığım yerden devam etsem. sık format atmam gerektiği zamanlarda firefox'u, add-onları yeniden yüklemek, şifreleri falan yeniden girmek sıkıntı oluyor. e olmuşken sekmeleri de kaydetsin. internette bazen bir konu araştırırken sekmeleri açık bırakıyor ara sıra girip okuyorum. format atacağım zaman bu sekmeleri bazen okumadan kapatıyorum ve sonra pişman oluyorum. mozilla bunu da yapsa sanırım firefox tarayıcıların ilahı olur

Mozilla Firefox'ta o an baktığınız bütün sekmelerdeki web sitelerine yer imlerine ekleyebilirsiniz. Şöyle ki;

Yukarıdaki menü çubuğundan Yer İmleri > Bütün sekmeleri yer imlerine ekle

yaparak bütün sekmeleri kaydedebilirsiniz. Sonra dilediğiniz zaman bu sekmeleri tek bir tıklamayla açabilirsiniz.

Ayrıca firefox profilinizi MozBackup programı ile yedekleyebilirsiniz (Geçmiş, Yer İmleri, Eklentiler, Cache) , format attıktan sonra o yedeklediğiniz dosyasyı MozBackup ile tekrar firefox'a aktarabilirsiniz. Firefox format atılmadan önce hangi durumdaysa, aynen kaldığı gibi devam eder.

Mozbackup : http://mozbackup.jasnapaka.com/

744 Mesaj
31 Ekim 2009; 14:48:56 

quote:

elbette kötü değil. Bende de yılda 1-2 kez çökmüştür.Ama forumda Mozilla Firefox hakkında sık sık çökme problemi yaşayan arkadaşlar gördüm. Bu çökmelerin sebebi çoğunlukla Firefox olmuyor zaten, üçüncü parti yazılımlar (Ultrasurf gibi) veya bazı pluginlerin çalışmasındaki aksaklıklardan kaynaklanabiliyor.

Bu konuyu açmamdaki amaç Firefox'ta yaşadığınız sıkıntıları ve bulduğunuz bugları (hataları) burada paylaşmanıza teşvik etmek. Bu hata ve çökmelerin kaynaklarını firefox'u test eden ekibe birebir iletebiliyoruz. Onlar da ileriki sürümlerde bu hataların olmaması için düzeltiyorlar.

Bence de kullanım şekline bağlı firefox ta çökme yaşayan arkadasların windowsları genelde kirli oluyor.Uzun yıllar firefox kullanıyorm çökmeyi yok denecek kadar az yaşadım.

388 Mesaj
2 Kasım 2009; 10:32:17 

öncelikle herkese selamlar arkadaşlar firefox tarayıcım olarak hotmail girişlerinde ispanyol sayfasından ve şifremi ayrıca hotmail adresimi her sefer

girmekten sıkıldım bilgi olarakta explorer tarayıcımı yapmak istemiyorum tarayıcım firefox olarak nasıl ayarlayabilirim şimdiden teşekkürler !!!!

İmza Atmayı Bilmirem Parnak Bassam Olurmuki ?

35 Mesaj
2 Kasım 2009; 18:54:34 

Firefox 3.5.4 kullanıyorum.
Firefoxta facebook yahoo donanım haber gibi forum sitelerinde login olurken parolmamı hatırla seçeneğini seçiyorum ama tarayıcıyı kapatıp açınca yine giriş yapmak zorunda kalıyorum.
Bunun bir çözümü var mı acaba?

12 Mesaj
3 Kasım 2009; 13:13:06 

quote:

Mozilla Firefox'ta o an baktığınız bütün sekmelerdeki web sitelerine yer imlerine ekleyebilirsiniz. Şöyle ki;

Yukarıdaki menü çubuğundan Yer İmleri > Bütün sekmeleri yer imlerine ekle

yaparak bütün sekmeleri kaydedebilirsiniz. Sonra dilediğiniz zaman bu sekmeleri tek bir tıklamayla açabilirsiniz.

Ayrıca firefox profilinizi MozBackup programı ile yedekleyebilirsiniz (Geçmiş, Yer İmleri, Eklentiler, Cache) , format attıktan sonra o yedeklediğiniz dosyasyı MozBackup ile tekrar firefox'a aktarabilirsiniz. Firefox format atılmadan önce hangi durumdaysa, aynen kaldığı gibi devam eder.

Mozbackup : http://mozbackup.jasnapaka.com/

yardımlarınız için çok teşekkürler. yukarıdaki mesajı gönderdikten sonra tatile çıkmıştım. şimdi geri döndüm ve bilgisayarı formatladım. formattan önce mozbackup kullanıp firefox'u yedekledim. şimdi de tam istediğim gibi firefox kaldığı yerden devam ediyor. hiçbir sıkıntı yaşamadım. bu tam benlik bir şeymiş ama şimdiye kadar denememiştim. ilginiz için teşekkür ederim

1883 Mesaj
5 Kasım 2009; 14:21:09 

quote:

Orijinalden alıntı: awarahoon82

öncelikle herkese selamlar arkadaşlar firefox tarayıcım olarak hotmail girişlerinde ispanyol sayfasından ve şifremi ayrıca hotmail adresimi her sefer

girmekten sıkıldım bilgi olarakta explorer tarayıcımı yapmak istemiyorum tarayıcım firefox olarak nasıl ayarlayabilirim şimdiden teşekkürler !!!!

Firefox'u Hotmail. Live.com, Yahoo gibi sitelerde Şifreyi Hatırlamaya zorlamak için

1. https://www.squarefree.....html#remember_password

Bu siteye giderek, "remember password " yazan yere sağ tıklayarak yer imlerine ekleyin.

2. Hotmail, Live.com, Yahoo gibi sitelerde giriş alanlarına kullanıcı adı ve şifreyi yazdıktan sonra, Giriş butonuna basmadan hemen önce, yukarıda kaydettiğiniz yer imine tıklayın.

3. Parolanın hatırlanıp hatırlanmaması ile ilgili uyarı çıkacaktır. Orada parolayı hatırla seçeneğini seçebilirsiniz.

Firefox'u Varsayılarn tarayıcı olarak ayarlamak

1. Firefox'ta üstteki menülerden Araçlar'ı açın ve Seçenekler'i tıklayın.

2. Gelişmiş sekmesini açın

3. En altta bulunan "Ön tanımlı sistem ayarları" bölümünde "Şimdi bak" butonuna basarak, Firefox'u varsayılan tarayıcı olarak ayarlayın.

1883 Mesaj
5 Kasım 2009; 14:23:41 

quote:

Orijinalden alıntı: ersel77

Firefox 3.5.4 kullanıyorum.
Firefoxta facebook yahoo donanım haber gibi forum sitelerinde login olurken parolmamı hatırla seçeneğini seçiyorum ama tarayıcıyı kapatıp açınca yine giriş yapmak zorunda kalıyorum.
Bunun bir çözümü var mı acaba?

Sorun bu sitelerde firefox tarafından parolanın hatırlanmaması mı, yoksa bu sitelere "Beni Hatırla" demenize rağmen her seferinde mecburen giriş yapmak zorunda kalmanız mı?

1528 Mesaj
10 Kasım 2009; 11:44:33 

quote:

Sorun bu sitelerde firefox tarafından parolanın hatırlanmaması mı, yoksa bu sitelere "Beni Hatırla" demenize rağmen her seferinde mecburen giriş yapmak zorunda kalmanız mı?

aynı sorun bende de var şimdi 3.5.5 kullanıyorum DH girerken hep kullanıcı adı istiyor."Beni Hatırla" yı tıklamama rağmen hatırlamıyor.Ayrıca şifre kaydetme tuşu da çıkmıyor bende.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tyll -- 10 Kasım 2009; 14:08:16 >

Sony Nex-6 sel-1650mm ,sel-50F18 , Canon FD 50mm 1.4

4 Mesaj
11 Kasım 2009; 14:15:16 

Firefox 3.5.5 kullanıyorum ve genel anlamda da memnunum.

Ancak 2 tane sorun yaşadığım konu var.

1.si herhangi bir websitede bir resmin ya da içeriği olan bir yazıya gelip üstünde mouse la durduğumda içeriğini kesinlikle göstermiyor.Aynı resme veya bilgiye aynı işlemi yaptığımda iexplorer da içeriğini gösteriyor, yani sorun websiteyle ilgili değil.

2.si de OpenDNS kullanıyorum ve büyük ihtimalle bu yüzden çoğu görsel dosyayı (özellikle google görseller) firefoxda çıkmıyor.Bunun Dns lerle oynamadan bir çözümü var mıdır?

teşekkürler..

335 Mesaj
5 Mart 2010; 19:05:34 

Hala BakılıyoRmu konuya biLmiyoRum ama Ben Kong***** Adlı Sitede Flash Oyunlar OynuyoRum TDP3:Ultra Kill diye biR oyun vaR onda Oyuna bağLanırKen PC TakılıyoR ve TekRaR kendine qeLdiğinde Mozilla ÇöküyoR bu daha önce yoktu PC me HiçbiR değişiklik Yapmadığım HaLde Çökmeye Başladı NEdendiR ??...

Yararı olurmu bilmiyorum ama aynı oyun PC ye de yükleniyor onda da kapanıyor (hata vermeden) ayrıca oyunu çalıştırmak için Adobe Flash Player gerekiyoR

1883 Mesaj
9 Mart 2010; 1:06:47 

quote:

Orijinalden alıntı: HeRoTRR

Hala BakılıyoRmu konuya biLmiyoRum ama Ben Kong***** Adlı Sitede Flash Oyunlar OynuyoRum TDP3:Ultra Kill diye biR oyun vaR onda Oyuna bağLanırKen PC TakılıyoR ve TekRaR kendine qeLdiğinde Mozilla ÇöküyoR bu daha önce yoktu PC me HiçbiR değişiklik Yapmadığım HaLde Çökmeye Başladı NEdendiR ??...

Yararı olurmu bilmiyorum ama aynı oyun PC ye de yükleniyor onda da kapanıyor (hata vermeden) ayrıca oyunu çalıştırmak için Adobe Flash Player gerekiyoR

http://download.macrome...nstall_flash_player.exe

yukarıdaki linkteki dosyayı indirip, adobe flash player'ı kaldırın, en güncel sürümünü gidip indirin ve tekrar yükleyin.

http://get.adobe.com/flashplayer/

9 Mesaj
23 Mart 2010; 17:30:13 

Başından sonuna kadar okudum konuyu.java güncelledim,adope flash kaldırdım,yeniden kurdum,güncelledim,olmuyor.....
Facebook a girince mozilla çöküyor.Eklenti,java ve adope dışında yok.Başka sitelerde problem yok,sadece face e yapıyor ve yeni bir olay.Birde face de altta chat açıldığında face kitlenicek derecede kasıyordu.
Varmı biz çözüm?

6696 Mesaj
23 Mart 2010; 18:37:04 

Kaldır tekrar kur. Bunu yaparkende sağlam bir kaldırma programıyla yap (Revo yada Your Uninstaller tercihim).
Sonrasında program Files te yada Kullanıcı dosyalarında Mozila yada Firefox adındaki klasörler kaldıysa sil.
CCleaner ile tarat bilgisayarı kapa aç en baştan en son versiyonu kur öyle dene.

LG G3

70 Mesaj
23 Mart 2010; 20:12:02 

arkadaşlar benim de iki sorum olacak..yardımcı olursanız memnun olurum..

soru 1: ben İŞ bilgisyarında firefox 2 'den firefox 3.6 ya geçtim.ancak flash player yüklemesi istiyor ..adobenin sitesinden indirirken "yükleme için iznimin olmadığı " söyleniyor.(dediğim gibi iş bilgisayarı) bu iş bilgisayarına hiç bir program yükleyemiyorum ancak firefox gibi açık kodlu yazılımları yükleyebiliyorum..(aynı makinede explorer ile internete giremiyorum mesela)

bana açık kodlu ve firefoxta işimi görece kalternatif flash programı ve linki verir misiniz.

2-belki yeri degil ama .. Aynı bilgisayara google chrome yükledim ancak chrome hiç bir siteyi açmıyor..bu konuda ne dersiniz.

cevaplar için şimdiden teşekkür ediyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kenantaş -- 23 Mart 2010; 20:29:14 >

ACER AS5739G-664G32MN C2D T6600

360 Mesaj
29 Mart 2010; 14:01:08